-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
ДК 021:2015 79210000-9 Бухгалтерські та аудиторські послуги (послуги з аудиту фінансової звітності Украероруху за 2024 рік, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності)
Тендер Prozorro UA-2025-01-09-004758-a
Завершена
1 064 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.9% або 10 000.00 UAH
мін. крок: 0.9% або 10 000.00 UAH
Період уточнення:
09.01.2025 13:02 - 18.01.2025 00:00
Відповідь надана
Вимога щодо наявності досвіду
Номер:
996d567974044d8eb937d7e995cf1c97
Дата опублікування:
13.01.2025 08:54
Опис:
Шановні організатори тендеру!
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі – Закон), одним із основних принципів публічних закупівель є забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників, а також недискримінація учасників. У цьому контексті кваліфікаційна вимога, передбачена в тендерній документації, а саме необхідність виконання не менше п’яти завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності суб’єктів господарювання у сфері авіації, які становлять суспільний інтерес, є необґрунтовано жорсткою та може обмежувати конкуренцію.
Аргументація щодо необхідності зміни вимоги:
Забезпечення пропорційності вимог:
Встановлення такої кількості завдань (не менше п’яти) значно звужує коло потенційних учасників. Однак достатність професійного досвіду можна підтвердити виконанням меншої кількості аналогічних завдань. Наприклад, два або три виконані завдання є об’єктивним показником компетенції учасника.
Відсутність обґрунтованої необхідності п’яти завдань:
Проведення аудиту для суб’єктів господарювання, що становлять суспільний інтерес у галузі авіації, вимагає високої кваліфікації, проте сама кількість завдань не є єдиним критерієм професійності. Надмірна вимога щодо обсягу досвіду штучно обмежує ринок.
Недискримінаційний підхід:
Досвід виконання двох або трьох завдань вже дає достатню підставу для підтвердження спроможності учасника виконати аналогічні роботи. Це забезпечить більшу конкуренцію, збільшить кількість учасників і зменшить ризик необґрунтованих дискримінацій.
Міжнародні стандарти є універсальними:
Оскільки МСФЗ застосовуються у будь-якій сфері господарювання, вимога щодо досвіду в галузі авіації може бути залишена, але зменшення кількості завдань дозволить уникнути дискримінації учасників, які мають досвід, але не у великому обсязі.
Вимога щодо зміни кваліфікаційної вимоги:
Пропонуємо змінити кваліфікаційну вимогу на наступну редакцію:
"Відповідність цьому критерію підтверджується довідкою суб’єкта аудиторських послуг у довільній формі із зазначенням клієнта, номера та дати договору, суми договору, факту надання послуг в строки та без зауважень, до якої додаються документи, що підтверджують факт надання учасником аудиторських послуг суб’єктам господарювання у сфері авіації, а саме: здійснення не менше двох завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, суб’єктам господарювання відповідної галузі, що становлять суспільний інтерес."
Це дозволить зберегти вимогу щодо галузі авіації, але водночас зменшить дискримінаційний вплив на потенційних учасників.
У разі невнесення відповідних змін залишаємо за собою право звернутися до Антимонопольного комітету України для захисту прав учасника.
З повагою,
Відповідь:
Шановний учасник.
Дякуємо за звернення та проявлену зацікавленість у процедурі закупівлі. У відповідь на Ваше звернення надаємо пояснення обґрунтованості кваліфікаційної вимоги.
Досвід виконання подібних аудиторських завдань є важливим фактором, який вимагає від виконавця не тільки загальних знань міжнародних стандартів аудиту, але й досвіду роботи з великими обсягами даних та свідчить про здатність аудиторської фірми ефективно управляти ризиками та забезпечити високу якість аудиторських послуг.
Украерорух є суб’єктом господарювання державного сектору економіки та має специфічні ризики та зобов’язання, що потребують високого рівня компетенції та досвіду у фінансових перевірках. Відповідно, суб’єктам аудиторської діяльності надається можливість оцінки ризиків для об’єктивного прийняття рішень щодо надання аудиторських послуг, та відповідно з чим дотримання вимог законодавства, а саме пункту 3 статті 23 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (далі – Закон про аудит) в частині забезпечення внутрішньої організації суб’єкта аудиторської діяльності, який має право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності, враховуючи складність завдання.
Також, з метою дотримання вимог підпункту 7 пункту 1 статті 23 Закону про аудит, суб’єктом аудиторської діяльності забезпечуються, таким чином, всі можливості попередньої оцінки своєї внутрішньої політики та процедур виконання завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності на відповідність масштабу та складності завдання, які також мають передбачати обов’язковість інструктажу, нагляду та перевірки роботи аудиторів та інших працівників, вимог до створення і обсягу робочих документів аудитора.
Пунктом 3 статті 23 Закону про аудит передбачено, що суб’єкт аудиторської діяльності зобов’язаний надати на вимогу Інспекції підтвердження прийнятності застосованих політики та процедур, які складають систему внутрішнього контролю якості (систему управління якістю), з урахуванням масштабу та складності завдання. Тому важливо, щоб аудит фінансової звітності здійснювався виключно досвідченими суб'єктами аудиторської діяльності, які мають досвід саме такої кількості аудитів підприємств авіаційної галузі, що сприяє об’єктивній оцінці фінансових операцій, належному виявленню потенційних ризиків і забезпеченню високої якості аудиторських послуг з урахуванням наявної та відповідної внутрішньої політики та процедур виконання завдань з обов’язкового аудиту аналогічних масштабів та складності завдань та з урахуванням чого виконання всіх вимог Закону про аудит та законодавства.
Встановлення такої вимоги дозволяє замовнику бути впевненим в тому, що аудит буде проведений на високому професійному рівні із застосуванням механізмів контролю якості, незалежності аудиторів та системи управління якістю. Отже, встановлена вимога є засобом мінімізації ризиків для компанії та держави.
Враховуючи вищенаведене, вимога стосовно наявності документально підтвердженого досвіду здійснення не менше п’яти завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, суб’єктам господарювання відповідної галузі, що становлять суспільний інтерес, є обґрунтованою та недискримінаційною, та такою, що надає можливість замовнику при проведенні відкритих торгів з особливостями максимально ефективно здійснити закупівлю послуг, в організації, яка мала досвід виконання аналогічних договорів, з дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі», постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (зі змінами та доповненнями).
Вважаємо за необхідне наголосити, що дана вимога не має на меті обмеження конкуренції чи дискримінацію, а навпаки - лише гарантує, що виконавець має достатній досвід для проведення аудиту на рівні, який відповідає потребам нашого підприємства. Кваліфікаційна вимога є абсолютно прозорою, зрозумілою та відкритою для всіх учасників, що мають належний досвід і можливості. Таким чином, вона не суперечить частині першій і четвертій статті 5 Закону про публічні закупівлі, що стосується принципу недискримінації учасників.
З огляду на викладене, вважаємо, що встановлена кваліфікаційна вимога є об’єктивною, недискримінаційною та відповідає меті проведення закупівлі, а також спрямована на забезпечення високої якості аудиторських послуг та захисту інтересів Украероруху.
Дата відповіді:
15.01.2025 11:37