-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Навчальне приладдя на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа"
Тендер Prozorro UA-2020-07-30-001725-a
Джерело фінансування: кошти місцевого бюджету
Завершена
660 901.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 3 304.51 UAH
мін. крок: 0.5% або 3 304.51 UAH
Номер:
bbcb7d406a03478a85c943c30ce33ef5
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2022-12-20-000052
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
20.12.2022 00:00
Період моніторингу:
20.12.2022 21:25 - 11.01.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
20.12.2022 №277
(дата)
м. Харків
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Підстава: доповідна записка в.о. заступника начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб’євої О.М. від 19.12.2022 року.
Начальник Станіслав КОСІНОВ
Додаток
до наказу Північно-східного офісу
Держаудитслужби від 20.12.2022 №277
Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівлі
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу
24 UA-2020-07-30-001725-a 30.07.2020 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель
В.о. заступника начальника відділу
контролю у сфері закупівель Ольга АЛЯБ’ЄВА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та внесення змін до неї установлено порушення частини другої статті 24 Закону.
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пунктів 3 та 12 частини першої статті 10 Закону.
За результатами аналізу питання щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ДІДАКТА», своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, наявності підстав для внесення змін до договору та їх оприлюднення, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель та з огляду на відсутність механізму їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому, зокрема шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 10 січня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та внесення змін до неї, розгляду тендерної, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, наявності підстав для внесення змін до договору та їх оприлюднення, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради (далі – Замовник) на 2020 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 29.07.2020 № 63, реєстр пропозицій від 17.08.2020, тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «ДІДАКТА» (далі - ТОВ «ДІДАКТА»), протокол засідання тендерного комітету Замовника від 20.08.2020 № 76, повідомлення про намір укласти договір від 20.08.2020 року, договір про закупівлю від 03.09.2020 № 152 (далі – Договір), додаткову угоду від 10.09.2020 № 1 до Договору, додаткову угоду від 21.09.2020 № 2 до Договору, додаткову угоду від 06.11.2020 № 3 до Договору, пояснення Замовника, отримане через електронну систему закупівель 27.12.2022 року та 04.01.2023 року.
Відповідно до абзацу другого частини другої статті 24 Закону зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 10 Закону зміни до тендерної документації та роз’яснення до неї (у разі наявності) у машино зчитувальному форматі - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення або надання роз’яснень. У хронологічному порядку відображаються зміни до тендерної документації та кінцевий строк подання тендерних пропозицій, який був визначений відповідно до кожної із змін до тендерної документації.
За результатами моніторингу встановлено, що Замовник на порушення вимог пункту 3 частини першої статті 10 Закону та частини другої статті 24 Закону вносив 03.08.2020 зміни до тендерної документації без оприлюднення в окремому документі в електронній системі закупівель переліку змін, що вносились, а з оприлюдненням лише фрагменту нової редакції тендерної документації.
Моніторингом процедури закупівлі встановлено, що відповідно до п. 2.1 Договору, ціна договору становить 655 659,00 грн (у т.ч. ПДВ). Згідно з п. 13.1 Договору, Цей Договір набуває чинності з дати його підписання Сторонами або їх уповноваженими представниками і скріплення печатками Сторін та діє до 31 грудня 2020 року, а в частині взаєморозрахунків та гарантійних зобов’язань - до їх повного виконання Сторонами.
Пунктом 12 частини першої статті 10 Закону визначено, що Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.
За результатами моніторингу встановлено, що відповідно до даних web-ресурсу про використання публічних коштів («Пошуково-аналітична система.007»), а також наданих Замовником в ході моніторингу пояснень та документів, Замовник 17.11.2020 року здійснив перерахування коштів ТОВ «ДІДАКТА» у сумі 655 659,00 грн за поставлений товар по накладній від 11.11.2020 що відповідає сумі, зазначеній в Договорі.
Таким чином, зобов’язання за Договором обома сторонами виконані станом на 31.12.2020 в повному обсязі.
Однак, на порушення пункту 12 частини першої статті 10 Закону звіт про виконання договору про закупівлю Замовник оприлюднив лише в ході проведення моніторингу 03 січня 2023 року.
На запит Північно-східного офісу Держаудитслужби від 02.01.2023 щодо оприлюднення звіту про виконання договору, Замовник надав пояснення наступного змісту: «Несвоєчасне оприлюднення інформації на веб-порталі трапилось у зв`язку зі збоєм у роботі системи, в якій не було відображено інформації щодо не опублікування звіту. Так, після закінчення терміну дії договору проведена процедура щодо опублікування звіту про виконання договору, при цьому на порталі Рrozorro не було відображено неприйняття звіту. Таким чином, Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради дізналось про те, що звіт не опублікувався при отримання запиту Держаудитслужби України, тобто наміру приховувати інформацію про виконання договору Управління освіти не мало. Дане порушення було усунуто відповідно до ч. 9 ст. 8 Закону «Про публічні Закупівлі»».
Період усунення порушень:
10.01.2023 17:40 - 25.01.2023 00:00
Дата публікації висновку:
10.01.2023 17:40
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Порушення усунуто
Дата публікації звіту:
16.01.2023 14:06
Запити/Пояснення
Номер:
3e15a0b97264442cae40aeb5216e18b4
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
22.12.2022 19:24
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
28.12.2022 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі «Навчальне приладдя на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа"» (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2020-07-30-001725-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини 5 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або на офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення з приводу вищевикладеного необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучене їх документальне підтвердження.
Номер:
98733f891f3c44459e3ac68da6bf3d25
Назва:
Відповідь на запит про надання пояснень
Дата опублікування:
27.12.2022 12:14
Опис:
Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради стосовно поставлених питань під час проведення моніторингу процедури публічної закупівлі за ДК 021:2015:22470000-5: Посібники (Навчальне приладдя на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа") (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2020-07-30-001725-a ) повідомляє наступне.
19.12.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року № 631 і від 11 жовтня 2016 року № 710», у тому числі оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Згідно з частиною 1 статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.
Постанову №1266 опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» 19.12.2020, і саме з цього дня вона набрала чинності. Отже, саме з 19.12.2020 замовники, визначені у пунктах 1-3 частини першої статті 2 Закону «Про публічні закупівлі», зобов’язані забезпечити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі щодо процедур закупівель, оголошених починаючи з 19.12.2020 – також оприлюднити таке обґрунтування на своїх веб-сторінках (чи веб-сторінках головних розпорядників або органів управління).
Оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі здійснюється лише щодо процедур закупівель, оголошених не раніше 19.12.2020, протягом 5 робочих днів, що відраховуються: для конкурентних процедур закупівель – з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, для переговорної процедури закупівлі – з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Викладене вище та обгрунтоване нормами чинного законодавства виключає обов’язок Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради керуватись в своїх діях та рішеннях положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року № 631 і від 11 жовтня 2016 року № 710» до набрання її чинності.
На підставі вищенаведеного, просимо Вас прийняти пояснення Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради до розгляду.
Номер:
ab76579f623f4794af938da0674e3de4
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
02.01.2023 11:43
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
06.01.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі «Навчальне приладдя на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа"» (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2020-07-30-001725-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини 5 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
1. Надати інформацію та документальне підтвердження стану виконання сторонами договірних зобов’язань по укладеному договору по вище зазначеній процедурі закупівель, а саме: рахунки-фактури, видаткові накладні, акти приймання-передачі, платіжні доручення, банківські виписки тощо.
2. З якої причини Замовником не оприлюднено звіт про виконання договору в порядку, передбаченому п. 12 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», частини 5 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі»
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
805bdf966ac34d73b985ecc6d8befbd5
Назва:
Відповідь на запит про надання пояснень
Дата опублікування:
04.01.2023 16:58
Опис:
Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради стосовно поставлених питань під час проведення моніторингу процедури публічної закупівлі за ДК 021:2015:22470000-5: Посібники (Навчальне приладдя на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа") (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2020-07-30-001725-a ) повідомляє наступне.
Несвоєчасне оприлюднення інформації на веб-порталі трапилось у зв`язку зі збоєм у роботі системи, в якій не було відображено інформації щодо не опублікування звіту. Так, після закінчення терміну дії договору проведена процедура щодо опублікування звіту про виконання договору, при цьому на порталі Рrozorro не було відображено неприйняття звіту. Таким чином, Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради дізналось про те, що звіт не опублікувався при отримання запиту Держаудитслужби України, тобто наміру приховувати інформацію про виконання договору Управління освіти не мало.
Дане порушення було усунуто відповідно до ч. 9 ст. 8 Закону «Про публічні Закупівлі» у разі підтвердження органом державного фінансового контролю факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, про що цей орган зазначає в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення замовником відповідної інформації в електронній системі закупівель, службова (посадова) особа замовника та/або уповноважена особа замовника не притягається до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель з порушень, що були усунуті замовником.
З огляду на викладене, просимо скасувати проведення моніторингу процедури публічної закупівлі за ДК 021:2015:22470000-5: Посібники (Навчальне приладдя на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа") (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2020-07-30-001725-a ) та прийняти пояснення Управління освіти адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради до розгляду.
Надаємо документальне підтвердження (платіжні доручення, видаткова накладна) стану виконання сторонами договірних зобов’язань по укладеному договору по вище зазначеній процедурі закупівель.