• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Обладнання загального корекційного призначення (комп'.ютерне обладнання) для Слов'янської СЗОШІ № 23

мова, якою готуються тенлерні пропозиції - українська

Завершена

2 820 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 28 200.00 UAH
Номер: b8f942c4d00d4f8290448c976dec3c5e
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2020-08-05-000003
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 05.08.2020 00:00
Автор: ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 41168685
Період моніторингу: 05.08.2020 10:15 - 28.08.2020 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВДЕННОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 05.08.2020 № 140 Херсон Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівлі ID: UA-2020-06-30-000509-a. Підставою для здійснення моніторингу закупівлі є: - дані автоматичних індикаторів ризиків; - виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеної у пункті 1 цього наказу. В.о. начальника управління Олександр ПОЛІЩУК
Адреса: Ukraine, Херсонська, Херсон
Контактна особа: ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Херсонська обл.), +38 (0 99) 923-05-86, mynewliferomashka@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Дані автоматичних індикаторів ризиків
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення пункту 17 частини другої статті 22 та абзацу третього частини першої статті 25 Закону. За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі відповідно до вимог Закону, розгляду тендерних пропозицій та їх оцінка - порушень законодавства у сфері публічних закупівель не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема вжити заходів передбачених частиною першою статті 32 Закону, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 12 серпня 2020 року. Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації щодо закупівлі відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону; розгляд тендерних пропозицій та їх оцінка. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2020 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, яка затверджена рішенням тендерного комітету Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації (рішення від 10.07.2020 №17) (далі – Замовник); тендерна пропозиція ТОВ «ТИФЛОЦЕНТР»; повідомлення про намір укласти договір від 27.07.2020; пояснення, отримані через електронну систему закупівель 10.08.2020. За результатами проведеного моніторингу встановлено, що на порушення вимог пункту 17 частини другої статті 22 Закону Замовником у тендерній документації не визначено посади однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками. Замовником на порушення вимог абзацу третього частини першої статті 25 Закону у пункті 2 Розділу ІІІ Тендерної документації вимагається надання учасниками грошового забезпечення у вигляді електронної банківської гарантії у розмірі більш ніж 3 відсотки.
Період усунення порушень: 12.08.2020 15:50 - 28.08.2020 00:00
Дата публікації висновку: 12.08.2020 15:50

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: На виконання вимоги від 12.08.2020 року Управління південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області щодо оприлюднення через електронну систему закупівель інформації та/або документів, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументованих заперечень до висновку, або інформації про причини неможливості усунення виявленого порушення повідомляємо. При підготовці тендерної документації за предметом закупівлі «Обладнання загального корекційного призначення (комп'ютерне обладнання) для Слов'янської СЗОШІ № 23 (ДК 021:2015: 30230000-0 — Комп’ютерне обладнання) уповноваженими особами Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації допущені механічні помилки (описки), що дійсно містять окремі ознаки порушень вимог пункту 17 частини другої статті 22 Закону у частині не визначення посади однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками та вимог абзацу третього частини першої статті 25 Закону у частині надання учасниками грошового забезпечення у вигляді електронної банківської гарантії у розмірі більш ніж 3 відсотки – перевищення граничного розміру грошового забезпечення на 0,009% (дев’ять тисячних відсотка). Усунути вищевказані порушення неможливо, оскільки Висновок про результати моніторингу закупівлі з вимогою про усунення порушень було опубліковано 12.08.2020 року, тобто наприкінці строку укладення договору про закупівлю, встановленого п.6 ст.33 Закону України «Про публічні закупівлі». Таким чином, на момент публікації вищевказаної вимоги процедуру закупівлі вже було завершено, договір про закупівлю укладено. Крім того Учасником процедури закупівлі було здійснено часткове постачання предмету закупівлі за договором. Просимо прийняти до уваги, що підготовка тендерної документації за предметом закупівлі «Обладнання загального корекційного призначення (комп'ютерне обладнання) для Слов'янської СЗОШІ № 23 (ДК 021:2015: 30230000-0 — Комп’ютерне обладнання) здійснювалася уповноваженими особами замовника в умовах пандемії коронавірусної інфекції, запровадження карантину та обмежувальних заходів в країні, що зумовили відповідні ресурсні та структурні зміни та призвели до суттєвого збільшення навантаження на уповноважених осіб. Хоча допущені вказаними особами помилки дійсно містять окремі ознаки порушень вимог чинного законодавства, проте вони вчинені без наявного умислу на порушення вимог Закону, не призвели до порушення прав та охоронюваних законом інтересів держави і учасників процедури закупівлі, так само як і до порушення принципів здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників, встановлених ст.5 Закону, не завдали шкоди тощо. Департаментом освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації вжито додаткових заходів контролю, спрямованих на недопущення подібних порушень у майбутньому.
Дата публікації звіту: 19.08.2020 15:35

Запити/Пояснення