-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Поточний ремонт вулично-дорожньої мережі, тротуарів, внутрішньоквартальних житлових, прибудинкових та інших територій Полтавської міської територіальної громади
Тендер Prozorro UA-2026-07-10-003848-a
Завершена
34 554 185.00
UAH без ПДВ
Номер:
f8d99228e49d454fbdbeacd337bb900c
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-08-03-000006
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
03.08.2026 00:00
Період моніторингу:
03.08.2026 14:52 - 25.08.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНО – СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
03.08.2026 № 71-З
Полтава
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 № 2,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2.Відповідальним працівникам забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
В.о. начальника Управління
Північно-східного офісу
Держаудитслужби
в Полтавській області Вадим ЄВТУХОВ
Додаток
до наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області
03.08.2026 № 71-З
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу. Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі ідентифікатор закупівлі дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
2. UA-2026-07-10-003848-a, 10.07.2026, повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
В.о. начальника Управління
Північно-східного офісу
Держаудитслужби
в Полтавській області Вадим ЄВТУХОВ
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання вимог Постанови № 710 встановлено порушення пункту 4-1 Постанови № 710.
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям; внесення змін до тендерної документації; надання роз’яснень щодо тендерної документації; дотримання замовником вимог Закону та Особливостей під час розгляду тендерних пропозицій учасників; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця; своєчасності надання відповідей на запити органу державного фінансового контролю – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері публічних закупівель та неможливість його усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області зобов’язує здійснити заходи, направлені на недопущення виявленого порушення в подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 11 серпня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (далі – Постанова № 710); оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (в редакції станом на дату проведення торгів); внесення змін до тендерної документації; надання роз’яснень щодо тендерної документації; дотримання замовником вимог Закону та Особливостей під час розгляду тендерних пропозицій учасників; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця; своєчасності надання відповідей на запити органу державного фінансового контролю.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради (далі − Замовник) на 2026 рік UA-P-2026-07-10-001699-a; оголошення про проведення відкритих торгів UA-2026-07-10-003848-a; тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 10 липня 2026 року № 28; перелік змін до тендерної документації, оприлюднений 10 липня 2026 року; тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 10 липня 2026 року № 29; питання потенційних учасників щодо закупівлі від 10 липня 2026 року, від 13 липня 2026 року та відповіді замовника від 10 липня 2026 року, 13 липня 2026 року; реєстр отриманих тендерних пропозицій/пропозицій UA-2026-07-10-003848-a від 20 липня 2026 року; протокол розкриття тендерних пропозицій UA-2026-07-10-003848-a від 20 липня 2026 року; тендерну пропозицію учасника ТОВ «АВТОШЛЯХ 2020»; електронний протокол рішення уповноваженої особи щодо виявлення невідповідностей та розміщення повідомлення з вимогою про їх усунення UA-2026-07-10-003848-a від 22 липня 2026 року; вимога про усунення невідповідностей; протокольне рішення уповноваженої особи від 23 липня 2026 року № 32; електронний протокол визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2026-07-10-003848-a від 23 липня 2026 року; повідомлення про намір укласти договір від 23 липня 2026 року; договір про закупівлю послуги № 126 від 06 серпня 2026 року на суму 36 239 308,44 грн з ПДВ, укладений з ТОВ «АВТОШЛЯХ 2020»; пояснення замовника на запити органу державного фінансового контролю, оприлюднені 06 серпня 2026 року в електронній системі закупівель.
Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу.
Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості).
Відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
За результатами моніторингу питання дотримання вимог Постанови № 710 встановлено наступне.
Так, пунктом 4-1 Постанови № 710 передбачено, що головні розпорядники бюджетних коштів з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів мають забезпечити, зокрема, оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель.
Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області з метою з’ясування виконання замовником вимог пунктом 4-1 Постанови № 710 в електронній системі закупівель надано запит. Замовник 06 серпня 2026 року надав пояснення: «Інформацію щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі оприлюднено Замовником на офіційному сайті Полтавської міської ради, посилання - https://www.rada-poltava.gov.ua/documents/».
Разом з цим встановлено, що замовником оголошення про проведення відкритих торгів UA-2026-07-10-003848-a оприлюднено 10 липня 2026 року. Проте, за даними офіційного сайту Полтавської міської ради (https://www.rada-poltava.gov.ua/documents/) обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі оприлюднено замовником 04 серпня 2026 року, тобто на 17-й робочий день, чим порушено вимоги пункту 4-1 Постанови № 710.
Отже, Замовником на порушення пункту 4-1 Постанови № 710 не дотримано строків оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі - протягом п’яти робочих днів.
Період усунення порушень:
11.08.2026 14:29 - 26.08.2026 00:00
Дата публікації висновку:
11.08.2026 14:29
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Замовник ознайомився із зауваженнями у висновку та врахує їх при проведенні нових закупівель, в тому числі виконання пункту 4-1 Постанови № 710
Дата публікації звіту:
14.08.2026 13:55
Запити/Пояснення
Номер:
488db215d22148bca5ff9eef85586ea3
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
04.08.2026 09:44
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
08.08.2026 00:00
Опис:
В ході проведення моніторингу процедури закупівлі очікуваною вартістю 34 554 185,00 грн (інформацію про закупівлю опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-10-003848-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 № 2, постала потреба в отриманні інформації та підтверджуючих документів з наступних питань:
1. Надати інформацію та відповідні документи (проєктно-кошторисну документацію, технічне завдання, дефектні акти, експертні звіти тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненні, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого питання, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене питання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
925c3f5250c4467ea110ddc880d7d5d1
Назва:
відповідь на запит
Дата опублікування:
06.08.2026 12:25
Опис:
Управлінням ЖКГ ВК ПМР здійснено розрахунок очікуваної вартості у програмному комплексі АВК-5 на підставі дефектного акту, які додаються до даної відповіді.
Інформацію щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі оприлюднено Замовником на офіційному сайті Полтавської міської ради, посилання - https://www.rada-poltava.gov.ua/documents/.
Номер:
1d1a5bd55ada4935bc3b2a24e578684b
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
06.08.2026 14:32
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
12.08.2026 00:00
Опис:
В ході проведення моніторингу процедури закупівлі очікуваною вартістю 34 554 185,00 грн (інформацію про закупівлю опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-10-003848-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 № 2, постала потреба в отриманні інформації та підтверджуючих документів з наступного питання:
Яким чином замовником перевірено тендерну пропозицію учасника ТОВ «АВТОШЛЯХ 2020» на виконання вимоги підпункту 1.3. пункту 1 розділу І Додатку 1 «Кваліфікаційні критерії та перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника кваліфікаційним критеріям» до тендерної документації в частині надання, зокрема: «копії договорів на постачання(або купівлі-продажу) асфальтобетонної суміші і бітумної емульсії з підприємством. Термін (строк) дії таких договорів повинен бути не менше терміну виконання робіт згідно даної процедури закупівлі»? Так, учасником надано Договір поставки від 25.05.2026 № 25/05-1 щодо поставки: асфальтобетонної суміші дрібнозернистої Тип Б марка 1; Емульсії бітумної, дорожньої ЕКШМ-60; Емульсії бітумної, дорожньої ЕКШ-60.
Водночас, в Підсумкової відомості ресурсів (Таблиця 2 розділу ІІ Технічні та якісні вимоги до предмета закупівлі Додатку 5 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» до тендерної документації) замовником також включено до матеріальних ресурсів: Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі, тип Г, марка 1; Суміші бетонні готові важкі, клас бетону В15 та встановлено вимогу про те, що: «Учасник не має права виключати матеріальні ресурси, передбачені Замовником у підсумковій відомості ресурсів».
При цьому, учасником не надано копії договорів на постачання(або купівлі-продажу) вищевказаних асфальтобетонних сумішей. Пояснить вказане.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненні, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого питання, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене питання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
7733a462ca3c49b787f89bed160b06a4
Назва:
відповідь на запит
Дата опублікування:
06.08.2026 15:18
Опис:
Повідомляємо, що Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі, тип Г, марка 1 не є ціноутворюючим матеріальним ресурсом. Учасником надано атестат виробника 05 червня 2026 р. № UA. 06733 - 26 в якому передбачено можливість виготовлення АСГ. Пщ. Щ. Г. НП. І - ДСТУ Б В.2.7-119:2011, вказаного у Вашому запиті.