• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Послуги з поточного ремонту приміщень будівлі районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району за адресою: м.Запоріжжя, бульвар Будівельників, 19 (ДК 021:2015:45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи)

Докладніше про обсяг надання послуг та про вимоги до предмета закупівлі у Додатку 3 до тендерної документації

Завершена

975 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 4 875.00 UAH
Номер: 1a6feba412824951a84bf84cc803bdc5
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2025-08-26-000019
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 26.08.2025 00:00
Автор: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 41127371
Період моніторингу: 26.08.2025 11:47 - 17.09.2025 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: УПРАВЛІННЯ СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 25.08.2025 № 93-З Запоріжжя Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, НАКАЗУЮ: 1. Почати на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. Начальник управління Геннадій ВАЩЕНКО Додаток до наказу управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області від 25.08.2025 № 93-З Перелік процедур закупівель, по яким проводиться моніторинг 2) UA-2025-08-06-010826-a, яка проведена районною адміністрацією Запорізької міської ради по Хортицькому району;
Адреса: Ukraine, Запоріжжя
Контактна особа: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 95) 331-53-64, n.o.seliavina@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону із урахуванням Особливостей №1178, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, дотримання принципів закупівель, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення - порушень не встановлено. За результатами аналізу питання щодо розгляду тендерної пропозиції ТОВ "Променерго-Інновація" встановлено порушення підпункту 2 пункту 44 Особливостей №1178.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом приведення у відповідність до вимог пункту 5.3. Настанови, а у разі не можливості – здійснити заходи щодо припинення зобов’язань за договором та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: « 05 » вересня 2025 року. Предметом аналізу були питання: відповідності вимог тендерної документації (далі – ТД) вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон №922) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості №1178), розгляду тендерної пропозиції, оприлюднення інформації про закупівлю, дотримання принципів закупівель, відповідність умов тендерної пропозиції переможця укладеного договору. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району (далі – Замовник) на 2025 рік; тендерна документація, затверджена протоколом уповноваженої особи від 06.08.2025 №38; тендерна пропозиція учасника ТОВ "Променерго-Інновація" (далі – Учасник); протокол розгляду тендерних пропозицій про визначення переможцем відкритих торгів ТОВ "Променерго-Інновація" та намір укласти договір від 14.08.2025 № 43; договір від 22.08.2025 № 112; пояснення Замовника від 01.09.2025 на запит від 27.08.2025. За результатами розгляду тендерних пропозицій та визначення переможця торгів встановлено наступне. Відповідно п. 3 Додатку 1 до ТД «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі», учасник повинен надати документи для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам предмета закупівлі. 3.1. Довідка або інформація в довільній формі про те, що послуга, яку пропонує учасник закупівлі, відповідає необхідним технічним, якісним та кількісним характеристики предмета закупівлі, встановленим замовником до предмета закупівлі у Додатку 3 до тендерної документації. До довідки надаються: Кошторисна документація (розроблена в ліцензованому програмному комплексі АВК-5 або аналогічному ліцензованому програмному комплексі та додатково інформаційну модель комплексу АВК-5 або аналогічну модель формату IMD), (пропечатана та підписана організацією учасником). Учасником ТОВ "Променерго-Інновація" була подана тендерна пропозиція, у складі якої надано договірну ціну разом із пояснювальною запискою, складені в поточних цінах станом на 12.08.2025, у якій зазначено, що середньомiсячна заробiтна плата на 1 робiтника в режимi повної зайнятостi становитиме 171,75 люд.год. Проте, з урахуванням положень Закону № 2136, та з урахуванням Указу Президента України від 15.04.2025 № 235/2025, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», показник середньомісячної норми тривалості робочого часу на 2025 рік з 07.08.2025 по 04.11.2025 складає 173,17 люд. год. Отже, учасником при розрахунку ціни пропозиції (договірної ціни) застосовано недіючий станом на дату подання пропозиції (13.08.2025) показник середньомісячної норми тривалості робочого часу. Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.1 Настанови, ця настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі – державні кошти). Відповідно до пункту 5.3 розділу V «Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни)» Настанови заробітна плата в складі прямих витрат розраховується учасником процедури закупівлі (підрядником) на підставі нормативних трудовитрат на певний обсяг робіт і вартості людино-години середнього нормативного розряду цих робіт для ланки робітників будівельників і монтажників та середнього нормативного розряду ланки робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів. Вартість людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові робіт або за видами робіт, або по об’єкту будівництва в цілому, визначається виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник процедури закупівлі (підрядник) планує отримувати на об’єкті замовлення, з урахуванням показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального діалогу і розраховується за відповідною формулою. Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 №389-VIII, діють обмеження та особливості організації трудових відносин, встановлені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ (далі - Закон № 2136-ІХ). Відповідно до частини шостої статті 6 Закону №2136-ІХ у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53, частини першої статті 65, частин третьої - п’ятої статті 67, статей 71, 73, 78-1 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та частини другої статті 5 Закону України «Про відпустки». Зокрема, не застосовуються норми, які встановлюють святкові, неробочі і вихідні дні та тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів. Згідно з пунктом 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону № 2136-ІХ цей Закон діє у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», та втрачає чинність з дня припинення або скасування воєнного стану. Тобто, на період дії воєнного стану положення КЗпП щодо скорочення роботи на одну годину напередодні святкових і неробочих днів, перенесення вихідного дня на наступний після святкового або неробочого, перенесення вихідних та робочих днів відповідно до рекомендації Кабінету Міністрів України, заборони залучення до робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, не застосовуються. Збільшення кількості годин роботи, що мають відпрацювати працівники у період воєнного стану у порівнянні з мирним часом, не призводить до збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень, встановленого частиною першою статті 50 КЗпП, відповідно до якої нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Крім того, слід зазначити, що у спеціалізованому щомісячному періодичному виданні «Ціноутворення у будівництві» (Збірник офіційних документів та роз’яснень), розробленого товариством з обмеженою відповідальністю «Наукововиробнича фірма «Інпроект», яке є базовою організацією у будівництві та здійснює науково-технічне, дослідне, методичне та інформаційне забезпечення нормування з питань економіки та ціноутворення у будівництві відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28.08.2021 № 215 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 30.11.2023 № 1088), на регулярній основі публікуються інформаційні повідомлення щодо норми тривалості робочого часу на поточний рік з урахуванням терміну дії воєнного стану, наводяться дані щодо норми тривалості робочого часу в залежності від тривалості робочого тижня та повідомляється, що у випадку продовження воєнного стану можна перерахувати норму тривалості робочого часу з урахуванням терміну його дії. Таким чином, застосування учасником у розрахунках договірної ціни показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, який не відповідає діючому законодавству, порушує вимоги пункту 5.3 Настанови, а отже, не відповідає вимогам п. 3 Додатку 1 тендерної документації Замовника. Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/ або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей. При цьому, невідповідності у розрахунках договірної ціни стосуються випадків відсутності інформації та/або документів про технічні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції, а отже, не є невідповідностями, які можуть бути усунені учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей. Однак, на порушення вимог абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник не відхилив тендерну пропозицію ТОВ "Променерго-Інновація", визначив його переможцем торгів та уклав з ним договір від 22.08.2025 № 112. На зазначений запит Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, Замовник 01.09.2025 оприлюднив інформацію наступного змісту: « Враховуючи, що тендерна документація не містить окремих вимог щодо розрахунку середньомісячної заробітної плати, Замовник не розглядав питання застосування такого показника і тому у Замовника не було правових підстав відхиляти тендерну пропозицію ТОВ "Променерго-Інновація” як таку, що не відповідає вимогам підпункту 2 пункту 44 Особливостей. Також повідомляємо, що строк надання послуг, зазначений у тендерній документації щодо Закупівлі до 28.11.2025 включно. До того часу воєнний стан в Україні, може продовжитись або ні, що обов’язково вплине на середньомісячну норму тривалості робочого часу працівників та призведе до її змін. Саме тому спрогнозувати наперед конкретний показник Учасник не міг, та з урахуванням відсутності чітких вимог та вказівок в тендерній документації з цього приводу Учасником було використано показник, який діяв під час підготовки тендерної пропозиції станом 06.08.2025 коли було оголошено відкриті торги щодо Закупівлі. Відповідно, Замовником під час прийняття робіт та підписання Акту приймання наданих послуг буде враховувано оновлений показник середньомісячної норми тривалості робочого часу працівників, який буде діяти під час закінчення робіт, та у разі його зміни буде укладено додаткову угоду до Договору №112 від 22.08.2025, укладеного між Замовником та Учасником та відповідно перераховано договірну ціну в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг)». Пояснення, надане Замовником під час проведення моніторингу процедури закупівлі, не обґрунтовує прийняте ним рішення щодо невідхилення тендерної пропозиції даного учасника. Відповідно до пункту 3 Особливостей № 1178 Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону № 922-VIII, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом № 922-VIII. Відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178, установлено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Враховуючи викладене, на порушення вимог підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178 Замовником не відхилено тендерну пропозицію ТОВ "Променерго-Інновація", як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації натомість укладено з переможцем договір про закупівлю послуг від 22.08.2025 № 112 на суму 975 000,00 грн з ПДВ.
Період усунення порушень: 08.09.2025 09:04 - 23.09.2025 00:00
Дата публікації висновку: 08.09.2025 09:04

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: З метою виконання зобов’язання щодо усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у Висновку про результати моніторингу процедури закупівлі №UA-2025-08-06-010826-a Замовником було укладено Додаткову угоду №01 від 09.09.2025 до Договору №112 від 22.08.2025, яку оприлюднено через електронну систему закупівель. (Додаткова угода №01 від 09.09.2025 та повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю №UA-2025-08-06-010826-a, додаються). Таким чином, вимоги, зазначені у Висновку виконані в повному обсязі.
Дата публікації звіту: 09.09.2025 16:57

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: Порушення усунуто шляхом укладання додаткової угоди на зменшення ціни договору.
Дата публікації: 10.09.2025 14:36

Запити/Пояснення