-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Поточний ремонт вестибюлю поліклінічного корпусу дитячої поліклініки за адресою: вулиця Грушевського, 7, м. Коростень, Житомирська область
Тендер Prozorro UA-2025-07-02-007120-a
Завершена
1 392 614.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 6 963.07 UAH
мін. крок: 0.5% або 6 963.07 UAH
Номер:
a1c7d85ef4be4f9e9fa3c7f826487c3c
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-07-28-000068
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
28.07.2025 00:00
Період моніторингу:
28.07.2025 15:50 - 19.08.2025 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
Управління Північного офісу Держаудитслужби
в Житомирській області
Н А К А З
28.07.2025
№ 74-з
Житомир
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Управління
Північного офісу Держаудитслужби
в Житомирській області Людмила КОСТЮК
Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 28.07.2025 № 74-з
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі:
6. UA-2025-07-02-007120-a._Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП Пашинська В.М. установлено порушення вимог пункту 43 Особливостей.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону та вимог Особливостей, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов укладеного договору про закупівлю умовам тендерної пропозиції переможця та законодавству, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи щодо недопущення виявлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до дисциплінарної або матеріальної відповідальності осіб, якими допущено порушення норм пункту 43 Особливостей, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 12 серпня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до законодавства у сфері закупівель, повнота відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів з особливостями відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та вимог Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції, чинній на момент проведення процедури закупівлі) (далі – Особливості), відповідність вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, розгляд тендерної пропозиції, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов укладеного договору про закупівлю умовам тендерної пропозиції переможця та законодавству, своєчасність надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростенської міської ради (далі – Замовник) на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерна документація, затверджена протокольним рішенням уповноваженої особи від 02.07.2025 № 111, тендерна пропозиція учасника ФОП Пашинської Владислави Миколаївни (далі – ФОП Пашинська В.М., переможець), повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей від 11.02.2025, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 15.07.2025 № 122, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю від 15.07.2025, договір про закупівлю від 23.07.2025 № 72, пояснення Замовника з копіями документів, отримані через електронну систему закупівель 31.07.2025 та 11.08.2025.
За результатами моніторингу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП Пашинська В.М. установлено наступне.
Відповідно до вимог пункту 2 Додатку № 1 до тендерної документації встановлено, що якщо учасником торгів є фізична особа-підприємець, то вона повинна надати у складі тендерної пропозиції, зокрема, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.
Однак, моніторингом встановлено, що на виконання вказаної вимоги, учасником ФОП Пашинська В.М. у складі тендерної пропозиції не надано копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, чим не дотримано вимоги пункту 2 Додатку № 1 до тендерної документації.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Отже, Замовник на порушення вимог пункту 43 Особливостей не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі ФОП Пашинська В.М. у тендерній пропозиції.
Період усунення порушень:
13.08.2025 16:39 - 28.08.2025 00:00
Дата публікації висновку:
13.08.2025 16:39
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростенської міської ради з метою виконання зобов’язань по усуненню виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель викладених у висновку моніторингу UA-M-2025-07-28-000068 від 13.08.2025 р. за предметом закупівлі: «Поточний ремонт вестибюлю поліклінічного корпусу дитячої поліклініки за адресою: вулиця Грушевського, 7, м. Коростень, Житомирська область» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-02-007120-a), повідомляє, що були вжиті наступні заходи:
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростенської міської ради в подальшому зобов’язується вживати всіх заходів з недопущення виявлених порушень під час проведення процедур закупівель, дотримуватися усіх вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та вимог «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178.
Дата публікації звіту:
18.08.2025 15:21
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
Порушення усунуто в повному обсязі шляхом притягнення особи, якою вчинено порушення, до матеріальної відповідальності.
Дата публікації:
18.08.2025 16:59
Запити/Пояснення
Номер:
063298d5c2bc4cc98817066d0861b178
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
29.07.2025 10:03
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
02.08.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Поточний ремонт вестибюлю поліклінічного корпусу дитячої поліклініки за адресою: вулиця Грушевського, 7, м. Коростень, Житомирська область» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-02-007120-a), відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та пункту 23 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань.
1) Прошу надати інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товар, що є предметом даної закупівлі тощо) на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2) Надати пояснення та долучити відповідні документи щодо джерел фінансування даної закупівлі (із зазначенням відповідного КПКВК).
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до вимог статті 351¹ Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
60386cfa15114d89979fb2f399392d47
Назва:
Пояснення на запит
Дата опублікування:
31.07.2025 16:07
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Поточний ремонт вестибюлю поліклінічного корпусу дитячої поліклініки за адресою: вулиця Грушевського, 7, м. Коростень, Житомирська область» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-02-007120-a), пояснюємо наступне:
1) Обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та його очікувану вартість було визначено згідно розробленої проектної кошторисної документації. Надаємо відповідні документи: зведений кошторисний розрахунок, дефектні акти, відомість ресурсів.
2) Фінансування предмета закупівлі здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету (КПКВК 0712111), на що Замовник надає план використання бюджетних коштів на 2025 р., затверджений генеральним директором Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростенської міської ради.
Номер:
b1ac7f18ad754aa88c5f7f89d6fed1b4
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
06.08.2025 10:43
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
12.08.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Поточний ремонт вестибюлю поліклінічного корпусу дитячої поліклініки за адресою: вулиця Грушевського, 7, м. Коростень, Житомирська область» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-02-007120-a), відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та пункту 23 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань.
1) Відповідно до вимог пункту 2 Додатку № 1 до тендерної документації встановлено, що якщо учасником торгів є фізична особа-підприємець, то вона повинна надати у складі тендерної пропозиції, зокрема, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.
Відповідно до реєстру отриманих пропозицій встановлено, що тендерну пропозицію подав ФОП Пашинська Владислава Миколаївна.
Однак, учасником ФОП Пашинська Владислава Миколаївна у складі тендерної пропозиції не надано копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, чим не дотримано вимоги пункту 2 Додатку № 1 до тендерної документації.
Поясніть, яким чином Вами перевірено відповідність тендерної пропозиції учасника ФОП Пашинська Владислава Миколаївна вимогам пункту 2 Додатку № 1 до тендерної документації? Також надайте копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (у разі її наявності) або вкажіть файл тендерної пропозиції.
2) Замовником в підпункті 1.3 пункті 1 розділу V тендерної документації та Додатком № 3 до тендерної документації передбачено, що ціна пропозиції повинна включати всі витрати учасника, в т.ч. сплату податків і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені, вартість матеріалів, страхування, загальновиробничі витрати, економічні та матеріальні ризики, інфляцію, інші витрати.
Відповідно до Податкового кодексу України було внесено зміни Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» від 10.10.2024 № 4015-IX (набрання чинності 01.12.2024) та Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 04.12.2024 № 4113-IX (набрання чинності 01.01.2025).
Так, відповідно до абзацу 1 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Підпунктом 3 підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України передбачено, що платниками збору є, зокрема, платники єдиного податку третьої групи, крім електронних резидентів (е-резидентів).
Абзацом п'ятий підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України визначено, що військовий збір для платників збору, зазначених у підпунктах 2 та 3 цього підпункту, встановлюється з 1 січня 2025 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Підпунктом 3 підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України передбачено, що об’єктом оподаткування збором є, зокрема, для платників, зазначених у підпункті 3 підпункту 1.1 цього пункту, - доходи, визначені статтею 292 цього Кодексу (обсяг коштів, зарахованих на рахунок такого платника податків у банку).
Відповідно до абзацу п'ятого підпункту 1.3 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України ставка збору становить для платників, зазначених у підпункті 3 підпункту 1.1 цього пункту, - 1 відсоток від доходу, визначеного згідно із статтею 292 цього Кодексу.
Слід відмітити, що відповідно до Витягу з реєстру платників єдиного податку від 22.03.2017 № 1792, поданого у складі тендерної пропозиції, учасник ФОП Пашинська Владислава Миколаївна з 17.05.2023 є платником єдиного податку третьої групи.
Однак, аналізом встановлено, що учасником ФОП Пашинська Владислава Миколаївна при розрахунку договірної ціни не включено витрати на сплату військового збору у розмірі 1 %, який є обов’язковим до сплати відповідно до положень пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (5 %).
Враховуючи вище викладене, поясність, яким чином Замовником підтверджено відповідність поданої учасником ФОП Пашинська Владислава Миколаївна договірної ціни вимогам, встановленим ЗАМОВНИКОМ в Додатку № 3 до тендерної документації?
Відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до вимог статті 351¹ Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
a63e14ea46284deca2b3627785729121
Назва:
Пояснення на запит
Дата опублікування:
11.08.2025 14:07
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Поточний ремонт вестибюлю поліклінічного корпусу дитячої поліклініки за адресою: вулиця Грушевського, 7, м.Коростень, Житомирська область» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-02-007120-a), пояснюємо наступне:
1. Замовником було перевірено відповідність тендерної пропозиції учасника ФОП Пашинська Владислава Миколаївна вимогам пункту 2 Додатку №1 до тендерної документації згідно наданого учасником паспорта громадянина України у вигляді ID-картки, яка містить ідентифікаційний код. У ID-картці (біометричному паспорті у вигляді пластикової картки) міститься ідентифікаційний код, відомий як РНОКПП (Реєстраційний номер облікової картки платника податків). Цей номер є цифровим кодом, що складається з 10 цифр і використовується для обліку в податковій системі. Він знаходиться на зворотному боці ID-картки. Тобто наявність інформації про ідентифікаційний код була перевірена за наданою ІD-карткою учасника. Адже підтвердженням достовірності ідентифікаційного коду (РНОКПП) є не лише довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (картка платника податків), а й дані про ідентифікаційний код (РНОКПП), внесені до паспорта громадянина України (ІD-картки). Надаємо відповідні документи: Паспорт (ID-картку), довідку про присвоєння ідентифікаційного коду (картку платника податків). Файл тендерної пропозиції: https://p.zakupivli.pro/p?u=https%3A%2F%2Fpublic-docs.prozorro.gov.ua%2Fget%2Fc0d411d5854c4806b23a1bd5bc36a066%3FSignature%3D4V%252FT0Ygbv53m7EsbPt2Rwejht9dNsWeAOmHer68bKrJ33QEfeYvvs4m4V4JHgoB0Ah7FTG8tUEHwSA3xJWsTDw%253D%253D%26KeyID%3D52462340&s=uywkplip&h=AyfOhzCaYelEsUg1Kj8EdQ&m=application%2Fpdf
2. Згідно листа Державної податкової служби від 05.05.2025 р. №12738/6/99-00-24-01-04-06 в якому наголошується, що військовий збір сплачується з доходів фізичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку 3 групи. Виконавець все рівно зобов'язаний сплатити військовий збір згідно з чинним законодавством. Фактично, це означає, що сума цього податку буде покрита з його чистого прибутку. Зауважимо, що Замовник не є установою, що контролює чи сплачує виконавець податки та не є органом, що здійснює за цим контроль. Беручи до уваги вищезазначене, у уповноваженої особи, що проводила процедуру закупівлі не було підстав для відхилення учасника.