-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Капітальний ремонт електроживлення учбового корпусу (літера А-4), системи блискавкозахисту учбового корпусу (літера А-4), їдальні (літера Г-1), гаражів (літера И-1), гуртожитку (літера Б-3), влаштування системи аварійного освітлення учбового корпусу (літера А-4) Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання «Криворізька академія патрульної поліції» за адресою:50106, Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, мікрорайон 7-й Зарічний, будинок 24 Код за ДК021:2015:45453000-7-Капітальний ремонт і реставрація.
Тендер Prozorro UA-2025-01-15-015988-a
Місцезнаходження замовника: 50106, Україна, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, мікрорайон 7-й Зарічний, буд. 24; категорія замовника: підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції: українська
Завершена
4 538 554.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 45 385.54 UAH
мін. крок: 1% або 45 385.54 UAH
Номер:
30a95a35adb141c19d65f7184a13d502
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-02-17-000018
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
10.03.2025 00:00
Період моніторингу:
11.03.2025 10:51 - 02.04.2025 01:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
10.03.2025 № 44
Дніпро
Про початок здійснення
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами та Доручення Держаудитслужби №003100-18/3050-2025 від 10.03.2025,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Валентин ДОВГИЙ
Додаток
до наказу Східного офісу
Держаудитслужби
від 10.03.2025 № 44
Витяг із переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника
8 UA-2025-01-15-015988-a 15.01.2025 ДЕРЖАВНИЙ ЗАКЛАД ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗІ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ "КРИВОРІЗЬКА АКАДЕМІЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ" виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Заступник начальника відділу
контролю у сфері закупівель Любов ОПОЛОНИК
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання відповідності укладеного договору вимогам законодавства встановлено порушення вимог пунктів 83, 84 Постанови № 668, та відповідно недотримання вимоги пунктів 3 та 17 Особливостей №1178 та частини першої статті 41 Закону № 922-VIII.
За результатами аналізу питань: обрання процедури закупівлі, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону № 922-VIII та Особливостей, розгляду тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "УКРІНЖИНІРИНГ", своєчасності укладання договору про закупівлю відповідно до Закону № 922-VIII із урахуванням Особливостей, надання пояснень (інформації, документів) у випадках, передбачених Законом № 922-VIII - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII, статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом приведення умов договору підряду від 18.02.2025 № К-1 у відповідність до вимог пунктів 83, 84 Постанови № 668 та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 28 березня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: обрання процедури закупівлі, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII, зі змінами (далі Закон № 922-VIII) та постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» в редакції, що діяла на момент проведення закупівлі (далі Особливості), розгляду тендерної пропозиції, відповідності укладеного договору вимогам законодавства, своєчасності укладання договору про закупівлю відповідно до Закону № 922-VIII із урахуванням Особливостей, надання пояснень (інформації, документів) у випадках, передбачених Законом № 922-VIII.
Під час моніторингу закупівлі проаналізовано: річний план закупівель на 2025 рік UA-P-2025-01-15-021964-a ДЕРЖАВНОГО ЗАКЛАДУ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗІ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ "КРИВОРІЗЬКА АКАДЕМІЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ" (далі Замовник), тендерну документацію затверджену протоколом уповноваженої особи Замовника від 22.01.2025 № 9, протокол розкриття тендерних пропозицій, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 06.02.2025 № 7, тендерну пропозицію учасника закупівлі ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "УКРІНЖИНІРИНГ", вимогу про усунення невідповідностей до 06 лютого 2025, повідомлення про намір укласти договір оприлюднене в електронній системі закупівель 06 лютого 2025, договір підряду від 18.02.2025 № К-1, пояснення Замовника отримані через електронну систему закупівель 17.03.2025, 25.03.2025 на запити Східного офісу Держаудитслужби.
Відповідно до частини першої статті 41 Закону № 922-VIII договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Частиною 3 статті 875 Цивільного Кодексу України (ЦКУ) визначено, що до договору будівельного підряду застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до норм п. 1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 №45 (далі Порядок №45), та розділу 3 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» будівництво включає нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів будівництва.
Згідно п. 1 Порядку №45, п. 1.2 розділу І Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 (далі Настанова №281), об’єкт будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та/або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.
Частиною 1 статті 323 Господарського кодексу України передбачено, що договори підряду (субпідряду) на капітальне будівництво укладаються і виконуються на загальних умовах укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених Кабінетом Міністрів України, відповідно до закону.
Відповідно до пункту 83 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ № 668 від 01.08.2005 (із змінами) (далі Постанова № 668), визначено, що фінансування робіт (будівництва об'єкта) проводиться за планом, який складається замовником, узгоджується з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) та підрядником і є невід'ємною частиною договору підряду. План фінансування будівництва складається на підставі титулу будови (об'єкта), проекту організації будівництва з урахуванням календарних графіків виконання робіт і порядку проведення розрахунків за виконані роботи.
За нормою пункту 84 Постанови № 668 план фінансування будівництва складається на весь період будівництва за роками, а на поточний рік - за місяцями з визначенням джерел та напрямів фінансування (видами витрат).
Проте, за результатами моніторингу установлено, що в проєкті договору, який є Додатком 3 до тендерної документації та в укладеному договорі підряду від 18.02.2025 № К-1 відсутній план фінансування робіт, який має бути його невід’ємною частиною, що не відповідає вимогам пунктів 83, 84 Постанови № 668. Отже, не дотримано вимоги пункту 17 Особливостей, частини першої статті 41 Закону № 922-VIII.
Період усунення порушень:
28.03.2025 14:41 - 12.04.2025 01:00
Дата публікації висновку:
28.03.2025 14:41
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
З метою виконаня зобов’язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених про результати моніторингу закупівлі, уповноваженою особою Криворізької академії патрульної поліції 01.04.2025р. в системі «PROZORO» була опублікована додаткова угода №1 від 01.04.2025р. до Договору підряду на виконання робіт №К-1 від 18.02.2025р. в якій внесено зміни в Договір та опубліковано «План фінансування будівництва» (Додаток 1).
Таким чино здійснено заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом приведення умов договору підряду від 18.02.2025 № К-1 у відповідність до вимог пунктів 83, 84 Постанови № 668.
З метою виконання зобов’язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку про результати моніторингу закупівлі Капітальний ремонт електроживлення учбового корпусу (літера А-4), системи блискавкозахисту учбового корпусу (літера А-4), їдальні (літера Г-1), гаражів (літера И-1), гуртожитку (літера Б-3), влаштування системи аварійного освітлення учбового корпусу (літера А-4) Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання «Криворізька академія патрульної поліції» за адресою:50106, Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, мікрорайон 7-й Зарічний, будинок 24 Код за ДК021:2015:45453000-7-Капітальний ремонт і реставрація, а саме вжити заходів щодо недопущення виявлених порушень в подальшому, повідомляю, що в майбутніх закупівлях виявлені порушення будуть враховані та допущені не будуть.
Дата публікації звіту:
01.04.2025 17:23
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
Порушення встановлене за результатом моніторингу усунуто шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель Додаткової угоди від 01.04.2025, якою внесені необхідні зміни до розділу 14 "Додатки" до договору від 18.02.2025 № К-1 та інформацією Замовника про недопущення виявлених порушень в подальшому.
Дата публікації:
04.04.2025 14:15
Запити/Пояснення
Номер:
887c8c51e84f4d37b07fe35450ebf3d4
Назва:
Запит для надання пояснень
Дата опублікування:
13.03.2025 10:24
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
19.03.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі роботи з капітального ремонту електроживлення учбового корпусу (літера А-4), системи блискавкозахисту учбового корпусу (літера А-4), їдальні (літера Г-1), гаражів (літера И-1), гуртожитку (літера Б-3), влаштування системи аварійного освітлення учбового корпусу (літера А-4) Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання «Криворізька академія патрульної поліції» за адресою:50106, Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, мікрорайон 7-й Зарічний, будинок 24 Код за ДК021:2015:45453000-7-Капітальний ремонт і реставрація, код ДК 021:2015: 45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація (інформація оприлюднена в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-01-15-015988-a), яку проведено
ДЕРЖАВНИЙ ЗАКЛАД ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗІ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ "КРИВОРІЗЬКА АКАДЕМІЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ" (далі Замовник) відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» 26 січня 1993 року № 2939-XII, частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» 25 грудня 2015 року № 922-VIII із змінами (далі Закон № 922-VIII), із урахуванням «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 в редакції, яка діяла на момент проведення закупівлі (далі Особливості), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 №23, постала потреба в отриманні пояснення (інформації, документів):
1. Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
2. Відповідно до пункту 46 Особливостей інформація про відхилення тендерної пропозиції, у тому числі підстави такого відхилення (з посиланням на відповідні положення цих особливостей та умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність), протягом одного дня з дати ухвалення рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику процедури закупівлі/переможцю процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, через електронну систему закупівель.
Просимо надати пояснення (інформацію, документи) з питання, чому Замовником не оприлюднено, в електронній системі закупівель, протокол відхилення тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ "ТОП ФАЄР"?
Просимо разом із поясненнями завантажити, до електронної системи закупівель, протокол відхилення тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ "ТОП ФАЄР".
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту з питань, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
685a4d9f80b64b079d202db5531f6882
Назва:
Надання пояснень (інформації,документів)
Дата опублікування:
17.03.2025 11:48
Опис:
Стосовно питання першого пояснюю наступне:
Обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі його технічні та якісні характеристики визначено відповідно до Зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва виданого проектувальником ТОВ «НВП КРИВБАСПРОЕКТГЕОДЕЗІЯ» та на основі експертного звіту (позитивного) виданого Товариством з обмеженою відповідальністю «УК ЕКСПЕРТИЗА» від 28.11.2024 №28/3044-11/24, розмір бюджетного призначення сформовано відповідно до кошторису на 2025 рік отриманим Державним закладом професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання «Криворізька академія патрульної поліції» (документи додаються).
Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі складені з урахуванням наступних нормативно-правових актів:
-Кошторисні норми України. Настанова з визначення вартості будівництва;
-ДБН В.2.5-23-2010 «Проєктування електрообладнання житлових та громадських будівель і споруд»;
-ДБН В 2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення»;
-ДСТУ Б В.2.5-82:2016 «Електробезпека в будівлях і спорудах. Вимоги до захисних заходів від ураження електричним струмом»;
-ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди. Основні положення»;
-ДСТУ EN 62305-1:2012 Захист від блискавки. Частина 1. Загальні принципи (EN 62305-1:2011, IDT);
-ДСТУ EN 62305-2:2022 Захист від блискавки. Частина 2. Управління ризиками (EN 62305-2:2012, IDT; IEC 62305-2:2010, MOD);
-ДБН А.3.1-5:2016 Організація будівельного виробництва.
Стосовно питання другого пояснюю наступне:
Документи щодо відхилення тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ «ТОП ФАЄР» не надаю, тому що даний учасник не розглядався Замовником, так як знаходився в черзі з більшою тендерною пропозицією.
Номер:
d445833fec8242f2b2f2ddc4c9a3d865
Назва:
Запит для надання пояснень
Дата опублікування:
24.03.2025 11:46
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
28.03.2025 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі роботи з капітального ремонту електроживлення учбового корпусу (літера А-4), системи блискавкозахисту учбового корпусу (літера А-4), їдальні (літера Г-1), гаражів (літера И-1), гуртожитку (літера Б-3), влаштування системи аварійного освітлення учбового корпусу (літера А-4) Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання «Криворізька академія патрульної поліції» за адресою:50106, Дніпропетровська обл., місто Кривий Ріг, мікрорайон 7-й Зарічний, будинок 24 Код за ДК021:2015:45453000-7-Капітальний ремонт і реставрація, код ДК 021:2015: 45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація (інформація оприлюднена в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-01-15-015988-a), яку проведено
ДЕРЖАВНИЙ ЗАКЛАД ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗІ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ "КРИВОРІЗЬКА АКАДЕМІЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ" (далі Замовник) відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» 26 січня 1993 року № 2939-XII, частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» 25 грудня 2015 року № 922-VIII із змінами (далі Закон № 922-VIII), із урахуванням «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 в редакції, яка діяла на момент проведення закупівлі (далі Особливості), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 №23, постала потреба в отриманні пояснення (інформації, документів):
1. Відповідно до пункту 4.1.1. Додатку 1 кваліфікаційний критерій «Наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій» необхідно підтвердити шляхом надання Довідки на фірмовому бланку (у разі наявності) за наведеною формою з вихідними реквізитами (дата, номер), за підписом особи, що має повноваження на підписання тендерної пропозиції та договору, про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, які необхідні та достатні для виконання робіт.
У складі тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "УКРІНЖИНІРИНГ" завантажено файл ДЦ с ЛК ВР РЗВ.pdf, який містить в собі Підсумкову відомість ресурсів до локального кошторису № 02-01-01. Разом із цим, відповідно до Розділу ІІ Будівельні машини і механізми, враховані в складі загальновиробничих витрат: домкрати гідравлічні, вантажопідйомність до 100 т; дрилі електричні; лебідки електричні, тягове зусилля до 49, 05 кН (5т); машини шліфувальні кутові; пістолет монтажний, трансформатори зварювальні з номінальним зварювальним струмом 315-500А. Проте, довідка про наявність обладнання та метеріально-технічної бази від 05.02.2025 № 50 не містить в собі інформації про наявність у учасника закупівлі ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "УКРІНЖИНІРИНГ" вищезазначеного обладнання необхідного та достатнього для виконання договору.
Просимо надати пояснення, чому під час розгляду тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "УКРІНЖИНІРИНГ" не враховані вищезазначені невідповідності?
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту з питання, яке є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
c79fc471e69d43b7b4ec25efd08089c5
Назва:
Надання пояснень (інформації,документів)
Дата опублікування:
25.03.2025 17:25
Опис:
Стосовно отриманого питання пояснюю наступне:
В тендерній документації та в вимогах Замовника не зазначалось, що довідка про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, яка надається Учасником відповідно до Додатку 1 п 4.1.1 тендерної документації повинна відповідати Підсумковій відомості ресурсів, яку подає Учасник. Тому позиції в (розділі ІІ) будівельні машини, враховані в складі загальновиробничих витрат підсумкової відомості ресурсів не відповідають позиціям, які зазначені в довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази поданої Учасником відповідно до статі 16 Закону України «Про публічні закупівлі».
В свою чергу зазначаємо, що будівельні машини і механізми, враховані в складі загальновиробничих витрат (Розділ ІІ) Підсумкової відомості ресурсів до локального кошторису №02-01-01 зазначено з нульовими цінами, а це означає, що вони не будуть застосовуватись при проведені капітального ремонту.