• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

«Реконструкція адміністративної будівлі Дальницької сільської ради Одеського району Одеської області по вул. Дружби, 126 в с. Дальник» (коригування)

Кошти 2024-2025 рр.

Торги відмінено

29 180 402.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 291 804.02 UAH
Номер: 06c30f7c7d80496bb7f7568a304033e7
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-10-25-000072
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 25.10.2024 00:00
Автор: Північний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40919605
Період моніторингу: 25.10.2024 16:42 - 15.11.2024 23:00
Статус: Вирішено
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ НАКАЗ 25.10.2024 №91-з Вінниця Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року №1178, та згідно з підпунктом 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18 із змінами, дорученням Державної аудиторської служби України 23.10.2024 №003100-18/13263-2024, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Олена ВАХНОВСЬКА Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області від 25.10.2024 №91-з Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу 2.UA-2024-09-13-006497-a 13.09.2024 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Вінниця
Контактна особа: Північний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 43) 266-13-92, gurievanatalia85@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання щодо дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ЕТМ ГРУП» установлено порушення вимог абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону, абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Постанови №1178. За результатами аналізу питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Постанови №1178, оприлюднення інформації про закупівлю – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом скасування рішення про визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ «ЕТМ ГРУП» та відмінити торги та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 15 листопада 2024 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року №1178 (в редакції чинній на дату проведення торгів) (далі – Постанова №1178), розгляду тендерної пропозиції. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Дальницької сільської ради (далі – Замовник) на 2024 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію із змінами, затверджену рішеннями уповноваженої особи від 13, 23 вересня та 02 жовтня 2024 року №1309, №2309, №0210, звернення за роз’ясненням щодо тендерної документації від 19, 24 вересня 2024 року, відповідь Замовника від 20, 24 вересня 2024 року, тендерну пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕТМ ГРУП» (далі – ТОВ «ЕТМ ГРУП»), вимогу про усунення невідповідностей до 16 жовтня 2024 року, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 17 жовтня 2024 року №1710, повідомлення про намір укласти договір та пояснення (інформацію та документи) Замовника від 11, 18 листопада 2024 року, отримані через електронну систему закупівель. За результатами моніторингу питання дотримання Замовником законодавства в сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ЕТМ ГРУП» установлено наступне. Відповідно до підпункту 2.3 пункту 2 додатку 9 до тендерної документації Замовник визначив, що учасник процедури закупівлі в складі тендерної пропозиції подає документи, які підтверджують наявність фінансової спроможності учасника, оформлені згідно з вимогами підпункту 5.3 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації. Водночас, у підпункті 5.3 пункту 5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником встановлено вимогу щодо наявності фінансової спроможності протягом 5 останніх календарних років, що підтверджується наданням фінансової звітності (в залежності від організаційно-правової форми учасника): копії балансів учасника (форма № 1), а для суб’єктів малого підприємництва – копії фінансового звіту учасника-суб’єкта малого підприємництва (форма № 1-м); для учасників торгів – юридичних осіб — копії звітів про фінансові результати учасника (форма № 2), а для суб’єктів малого підприємництва – копії фінансових звітів учасника-суб’єкта малого підприємництва (форма № 2-м), копії звітів про рух грошових коштів. У разі, якщо учасник торгів є юридична чи фізична особа, яка відповідно до норм чинного законодавства не складає документи, зазначені у цьому підпункті, такий учасник подає у складі пропозиції копії тих документів, які є документами фінансової звітності для нього. Фінансова спроможність учасника закупівлі відповідає критерію, за умови, якщо середньорічний оборот (середнє арифметичне значення річних оборотів) протягом 5 останніх календарних років (загальний досвід роботи не менше 4 років) становить не менше ніж 30% від очікуваної вартості предмета закупівлі, вказаної Замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів. Під річним оборотом (тотожним обсягу річного доходу) розуміються всі доходи учасника протягом року: зокрема для учасника юридичної особи: чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) + Інші операційні доходи + Інші доходи. На виконання вищевказаних вимог учасником ТОВ «ЕТМ ГРУП» в складі тендерної пропозиції надано копії фінансової звітності мікропідприємства за 2019 - 2023 роки. Відповідно до фінансових звітів мікропідприємства за 2020-2023 роки чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (код рядка 2000) ТОВ «ЕТМ ГРУП» становить, зокрема, у 2020 році – 18111,1 тис. грн, у 2021 році – 17290,3 тис. грн, у 2022 році – 3092,1 тис. грн та у 2023 році – 6001,9 тис. грн. Однак, згідно з даними фінансових результатів мікропідприємства ТОВ «ЕТМ ГРУП», оприлюднених в інформаційно-аналітичній системі пошуку і обробки інформації у сфері господарської та інших видів діяльності системи - програмної продукції «YouControl», чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (код рядка 2000) у 2020 році становить 1811,1 тис. грн, у 2021 році – 1729,3 тис. грн, у 2022, 2023 роках – відсутній. Отже, учасник ТОВ «ЕТМ ГРУП» зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою під час визначення результатів відкритих торгів. Відповідно до пункту 42 Постанови №1178 замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником/переможцем процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про невідповідність учасника процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, визначених пунктом 47 Постанови №1178, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою під час визначення результатів відкритих торгів, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника процедури закупівлі. Однак, Замовник не скористався своїм правом щодо звернення за підтвердженням інформації, наданої учасником процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. Окрім цього, моніторингом установлено, що інші доходи (код рядка 2160) у фінансових звітах мікропідприємства у 2019 році становлять 27,5 тис. грн, а у 2020-2023 роках – відсутні. А відтак середньорічний оборот (середнє арифметичне значення річних оборотів) відповідно до даних фінансових звітів, розміщених на сайті «YouControl», протягом 5 (п’яти) останніх календарних років становить менше ніж 30% від очікуваної вартості предмета закупівлі ((7434,0 тис. грн (2019 рік) + 1811,1 тис. грн (2020 рік) + 1729,3 тис. грн (2021 рік) + 0 тис. грн (2022 рік) + 0 тис. грн (2023 рік))/5 = 2194,88 тис. грн < 8754,1 тис. грн), чим порушено вимоги підпункту 5.3 пункту 5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, підпункту 2.3 пункту 2 додатку 9 до тендерної документації. Також моніторингом установлено, що у підпункті 3.1 пункту 3 додатку 9 до тендерної документації Замовник визначив, що учасник процедури закупівлі в складі тендерної пропозиції повинен надати документальне підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі згідно з вимогами пункту 6 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» та додатку 3 тендерної документації. Водночас, вимогами пункту 6 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовника передбачено, що інформація про відповідність запропонованої пропозиції технічним вимогам, встановленим замовником у додатку 3 до цієї тендерної документації, повинна бути підтверджена наступними документами, поданими і підписаними у складі тендерної пропозиції: договірною ціною; зведеним кошторисним розрахунком; пояснювальною запискою; локальними кошторисами; підсумковою відомістю ресурсів; проектом календарного графіку виконання робіт. Окрім цього, обумовлено, що договірна ціна складається відповідно до вимог розділу V «Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни)» Кошторисних норм України у будівництві «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року №281 (далі – Настанова). Аналогічно у пункті 3.3 розділу 3. «Договірна ціна» проєкту договору (додаток 2 до тендерної документації) визначено, що порядок визначення вартості договірної ціни проводиться згідно з положеннями Настанови. Разом з цим у пункті 1.1 розділу I Настанови передбачено, що Настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії. Так, пунктом 5.3 розділу V Настанови визначено, що вартість людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові робіт або за видами робіт, або по об’єкту будівництва в цілому, визначається виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник процедури закупівлі (підрядник) планує отримувати на об’єкті замовлення, з урахуванням показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального діалогу. Слід відмітити, що у період дії воєнного стану в Україні не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон №2136), яким визначено особливості трудових відносин у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». На період дії воєнного стану норми передбачені Законом №2136 мають пріоритет над Кодексом законів про працю України. Згідно із положеннями частини шостої статті 6 Закону №2136 на період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частин третьої - п’ятої статті 67 (перенесення вихідного дня, що збігається зі святковим чи неробочим днем), статтей 71, 73 (святкові і неробочі дні) Кодексу законів про працю України. Отже, з урахуванням положень Закону №2136 та з урахуванням Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб, показник середньомісячної норми тривалості робочого часу на 2024 рік (по 10 листопада 2024 року) складав 173,83 людино-години. Разом з тим, у пояснювальній записці, яку подано у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЕТМ ГРУП» (файл «U_15_ДЦ_ДЦ_2.pdf») зазначено, що середньомісячна норма тривалості робочого часу для будівельних, монтажних і ремонтних робіт складає 172,67 людино-години, що є порушенням пункту 5.3 розділу V Настанови. Відповідно до пункту 3 Постанови №1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Постанови №1178 та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. З огляду на викладене, Замовник на порушення вимог абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону, абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Постанови №1178 не відхилив тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі ТОВ «ЕТМ ГРУП» як таку, що не відповідає кваліфікаційному критерію, установленому статтею 16 Закону, а також як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, та прийняв рішення про визначення його переможцем торгів. Разом з тим, відповідно до вимог підпункту 2 пункту 50 Постанови №1178 замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.
Період усунення порушень: 19.11.2024 12:43 - 04.12.2024 00:00
Дата публікації висновку: 19.11.2024 12:43

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: На виконання висновку державного фінансового контролю, відповідно до ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та ч. 2 п. 50 Особливостей Замовник скасував рішення про визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ «ЕТМ ГРУП» та відмінив торги
Дата публікації звіту: 20.11.2024 10:03

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: Порушення усунуто.
Дата публікації: 22.11.2024 10:39

Запити/Пояснення