-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Підставки металеві під лабораторне обладнання з полицею ДК 021:2015 (CPV) : 39180000-7 Лабораторні меблі
Тендер Prozorro UA-2024-08-05-010462-a
Завершена
401 399.82
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 4 013.99 UAH
мін. крок: 1% або 4 013.99 UAH
Номер:
7b21c726307946ff89e4d6b78d536b60
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2024-08-26-000003
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
26.08.2024 00:00
Період моніторингу:
26.08.2024 12:30 - 17.09.2024 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
26.08.2024 №57-з
Івано-Франківськ
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статей 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», підпункту 2 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 115
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівлі відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
В.о. начальника Марія СТОРОЩУК
Додаток
до наказу Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Івано-Франківській
області від 26.08.2024 №57-з
Витяг з переліку процедур закупівель для моніторингу
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
3 UA-2024-08-05-010462-a 05.08.2024 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу контролю
у сфері закупівель Олена ПЕТРИНА
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ФОП Харченко Вікторія Василівна встановлено порушення вимог підпункту 3 пункту 44 Особливостей.
За результатами аналізу питань визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостей, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за Договором від 20.08.2024 №540 (розірвання договору, спосіб розірвання мають обрати сторони) відповідно до норм Господарського та Цивільного кодексів України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу закупівлі: 05 вересня 2024 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмету закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (зі змінами) (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (в редакції станом на дату проведення торгів) (далі – Особливості), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державної установи "Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" (далі – Замовник) на 2024 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію Замовника, затверджену рішенням уповноваженої особи, протокол від 05.08.2024 №б/н (далі – ТД), реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ФОП Харченко Вікторія Василівна, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 13.08.2024, повідомлення про намір укласти договір від 13.08.2024 року, договір від 20.08.2024 №540 (далі - Договір), відповіді Замовника на запити про надання пояснення від 28.08.2024, від 04.09.2024 року.
За результатами розгляду тендерної пропозиції учасника-переможця торгів ФОП Харченко Вікторія Василівна встановлено, що Замовником у Додатку 3 та у Додатку 5 ТД вимагається від Переможця процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених підпунктами 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей.
Переможцем торгів ФОП Харченко Вікторія Василівна не надано жодного документу/гарантійного листа/довідки, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей в терміни, визначені чинним законодавством.
На порушення вимог підпункту 3 пункту 44 Особливостей Замовником не відхилено тендерну пропозицію ФОП Харченко Вікторія Василівна в зв’язку з тим, що переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 цих особливостей.
Поряд з цим, Замовником у Додатку 3 ТД вказано: «У разі якщо переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, встановлених підпунктами 3, 5, 6, 12 пункту 47 Особливостей або надав документи, які не відповідають вимогам визначним у тендерній документації або надав їх з порушенням строків визначених Особливостями або наявні підстави для відмови в участі у відкритих торгах, визначені підпунктом 3 та /або 5 та / або 6 та / або 12 пункту 47 Особливостей, замовник відхиляє його на підставі абзацу 3 підпункту 3 пункту 44 Особливостей, а саме: переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 цих особливостей.»
Період усунення порушень:
05.09.2024 11:23 - 20.09.2024 00:00
Дата публікації висновку:
05.09.2024 11:23
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області, сторони домовились припинити усі зобов’язання за Договором № 540 від 20.08.2024р. шляхом укладення Додаткової угоди №01 До Договору № 540 від 20.08.2024р. Зобов’язання за Договором № 540 від 20.08.2024р. на момент укладання цієї угоди сторонами не виконувались (товар не постачалася, оплата не здійснювалася).
Дата публікації звіту:
09.09.2024 09:44
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionAwarded: Так
Опис:
Зобов'язання виконано. Порушення усунуто.
Дата публікації:
09.09.2024 09:53
Запити/Пояснення
Номер:
28f8b1c264b142ada92c3baae641cb17
Назва:
Запит замовнику про надання пояснень
Дата опублікування:
27.08.2024 12:10
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
31.08.2024 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі предмету «Підставки металеві під лабораторне обладнання з полицею ДК 021:2015 (CPV) : 39180000-7 Лабораторні меблі» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2024-08-05-010462-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації, документів) із наступного питання:
1. Яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів), на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому, до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351¹ Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
52eeb59a26f04a9b995ae688c9034986
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
28.08.2024 13:02
Опис:
На Ваш запит, у межах проведення моніторингу процедури закупівлі предмету «Підставки металеві під лабораторне обладнання з полицею ДК 021:2015 (CPV) : 39180000-7 Лабораторні меблі» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2024-08-05-010462-a), надаємо пояснення: 1. Розрахунок очікувальної вартості зазначеного товару було складено з урахуванням рекомендацій Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275, зокрема використовуючи метод порівняння ринкових цін на такі товари. На підставі отриманих трьох комерційних пропозицій (Додається) а саме: (1) 12000 +2) 14000+3) 15600) : 3 = 14 866, 66 (середня ціна за штуку) *27 (шт) = 401 399, 82. Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі розраховано відповідно до технічних характеристик обладнання та його експлуатації (автоклав лабораторний) отриманого на підставі Наказу МОЗ України від 04.04.2024 №569.
Посилання на веб-сторінку: https://www.ses.if.ua/ua/publichni_zakupivli
https://www.ses.if.ua/files/d2e314a00c9f2ad486ed_81503.pdf
Номер:
594af990bf2548e7bc160b458172aed3
Назва:
Запит замовнику про надання пояснень
Дата опублікування:
03.09.2024 15:52
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
07.09.2024 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі предмету «Підставки металеві під лабораторне обладнання з полицею ДК 021:2015 (CPV) : 39180000-7 Лабораторні меблі» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2024-08-05-010462-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації, документів) із наступного питання:
На вимогу, встановлену Замовником у пункті 5.4 Додатку 4 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та технічна специфікація до предмета закупівлі» до тендерної документації (далі - ТД) на підтвердження матеріалів, які використовуються для виготовлення Товару мають відповідати:
ДСТУ 3760:2019 та/або
ДСТУ 9129:2021 та/або
ДСТУ 2651:2005 та/або
ДСТУ 4484:2005 та/або
ДСТУ 4747:2007 та/або
ДСТУ 9129:2021 та/або
ДСТУ 8940:2019 та/або
ДСТУ 4746:2007 учасники повинні надати у складі пропозиції копії сертифікатів/документів, які підтверджують відповідність ДСТУ.
Учасником торгів ФОП Харченко Вікторія Василівна надано Сертифікат якості № 614815 від 04.06.2024 найменування товару «Прокат холоднокатаний тонколистовий з вуглецевої якісної сталі в рулонах» з посиланнями на ДСТУ продукції, які не відповідають вищевстановленим вимогам Замовника Додатку 4 ТД.
Поряд з цим, завантажено Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи №12.2.-18-1/6076 від 21.03.2020 де об’єктом експертизи є: Меблі для навчальних закладів виготовлений у відповідності із: ДСТУ ГОСТ 22046:2004 «Меблі для навчальних закладів. Загальні технічні умови», що також не відповідає встановленим вимогам Замовника.
Яким чином Замовником здійснено розгляд тендерної пропозиції учасника ФОП Харченко Вікторія Василівна?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому, до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351¹ Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
1d503a692cfb4d30a42dea0973afedfa
Назва:
пояснення
Дата опублікування:
04.09.2024 11:04
Опис:
На Ваш запит, у межах проведення моніторингу процедури закупівлі предмету «Підставки металеві під лабораторне обладнання з полицею ДК 021:2015 (CPV) : 39180000-7 Лабораторні меблі» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2024-08-05-010462-a), надаємо пояснення:
Тендерної документацією передбачено, що матеріали які використовуються мають відповідати ДСТУ. Виокремивши ДСТУ до прокату це є:
ДСТУ 3760:2019 Прокат арматурний для залізобетонних конструкцій. Загальні технічні умови та/або
ДСТУ 4484:2005 Прокат сортовий і фасонний зі сталі вуглецевої звичайної якості. Загальні технічні умови та/або
ДСТУ 4747:2007 Прокат сортовий сталевий гарячекатаний штабовий та/або
ДСТУ 4746:2007 Прокат сортовий сталевий гарячекатаний квадратний.
Проте, натомість ФОП Харченко Вікторія Василівна запропонувала ДСТУ 7809:2015 Прокат сортовий, калібрований зі спеціальним обробленням поверхні з вуглецевої ЯКІСНОЇ конструкційної сталі, що є з переліку кращою якості по зазначеному ДСТУ 4484:2005 Прокат сортовий і фасонний зі сталі вуглецевої ЗВИЧАЙНОЇ якості.
Зважаючи на те що, я як уповноважена особа, при складанні технічного завдання, в межах своєї компетенції не передбачила у переліку ДСТУ матеріали для виготовлення виробів з кращого сегменту, тому зважаючи на те що, запропонований матеріал з якого планувалося виготовлення підставок для обладнання (ДСТУ 7809:2015 Прокат сортовий, калібрований зі спеціальним обробленням поверхні з вуглецевої ЯКІСНОЇ конструкційної сталі.) та зважаючи на те що, ФОП Харченко Вікторія Василівна у складі тендерної пропозиції надано паспорт виробу (додається), що підтверджує, що ця підставка витримає експлуатацію обладнання (вага, габарити, тощо), а також, оскільки у пріоритеті щоб підставки були металеві, а запропонований матеріал також є сортом металопродукції, даний сертифікат було взято до уваги.
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи №12.2.-18-1/6076 від 21.03.2020 містить додаток (додається) у якому відповідно до пунктів 13-14 в тому числі може виготовлятися столи лабораторні, тому я як УО вважала надані документи достатніми для акцептування тендерної пропозиції ФОП Харченко Вікторія Василівна.