• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Поточний ремонт та технічне обслуговування лазерних принтерів, БФП та копіювальної техніки, регенерація (відновлення) та заправка картриджів

Завершена

155 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 775.00 UAH
Номер: 66aef28771904f939a9ccda082916719
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2023-05-30-000057
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 30.05.2023 00:00
Автор: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40913650
Період моніторингу: 30.05.2023 15:07 - 21.06.2023 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ НАКАЗ 30.05.2023 №24-з Чернівці Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктів 4 і 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 119, із змінами, внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.06.2022 №186, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Павло ПЕРЕПІЧКА Витяг з Додатку до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області від 30 травня 2023 року № 24-з № з/п, унікальний номер, дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір та опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі: 4. UA-2023-03-20-001624-а від 20.03.2023 – Інформація, отримана від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 Закону. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Катерина СКУТАР
Адреса: Ukraine, Чернівці
Контактна особа: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 37) 255-28-80, olena9407@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами розгляду питання відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей № 1178 із змінами встановлені порушення вимог пункту 19 частини другої статті 22 Закону, пунктів 28 і 41 Особливостей № 1178 із змінами, Наказу № 710. За результатами розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення вимог абзацу третього підпункту 3 пункту 41 Особливостей № 1178 із змінами. За результатами розгляду питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, виконання Постанови № 710, своєчасності укладання та оприлюднення договору про закупівлю, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області зобов’язує здійснити заходи, направлені на недопущення в подальшому встановлених порушень вимог пункту 19 частини другої статті 22 Закону, пунктів 28, 41 (під час складання тендерної документації), абзацу третього підпункту 3 пункту 41 (під час розгляду тендерної пропозиції переможця) Особливостей № 1178 із змінами (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань тощо), та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку, оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 09 червня 2023 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) (далі – Постанова № 710), відповідності тендерної документації вимогам Закону України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості № 1178) із змінами, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання та оприлюднення договору про закупівлю, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Кельменецької селищної ради Дністровського району Чернівецької області (далі – Замовник) на 2023 рік (UA-P-2023-02-01-000389-c); оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи Замовника від 09.01.2023 (далі – тендерна документація); реєстр отриманих тендерних пропозицій від 01.02.2023; тендерну пропозицію учасника Фізичної особи-підприємця «ПОБЕРЕЖНИК ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА» (далі – ФОП «ПОБЕРЕЖНИК Л.М.»); протокольне рішення уповноваженої особи Замовника від 10.02.2023 № 32; повідомлення про намір укласти договір від 10.02.2023; договір про закупівлю від 16.02.2023 № 41 (далі – Договір № 41); додаткова угода до Договору № 41 від 16.02.2023 № 1; повідомлення про внесення змін до договору від 16.02.2023; пояснення Замовника з документами, надані 01.06.2023 через електронну систему закупівель (далі – Пояснення). За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей № 1178 із змінами встановлено наступне. Відповідно до пункту 28 Особливостей № 1178 тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Згідно з пунктом 19 частини другої статті 22 Закону у тендерній документації зазначаються опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Міністерством економіки України, що є уповноваженим органом, однією з основних функцій якого відповідно до статті 9 Закону є розроблення та затвердження переліку формальних помилок, наказом від 15.04.2020 № 710 (далі – Наказ № 710) затверджено виключний Перелік формальних помилок. На порушення вимог пункту 19 частини другої статті 22 Закону, пункту 28 Особливостей № 1178, Наказу № 710 Замовник у пункті 2 розділу 5 тендерної документації зазначив відомості щодо опису та прикладів формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій, що не відповідають вимогам Наказу № 710. Крім цього, у пункті 4 розділу 5 тендерної документації Замовник зазначив випадки, за яких відхиляє тендерну пропозицію учасника/переможця торгів із посиланням на норми статей Закону (зокрема, частина 14, абзац другий частини 15 статті 29, частина 2 статті 28 Закону), в той час, коли такі підстави відхилення під час застосування відкритих торгів з особливостями передбачені Особливостями № 1178 із змінами (пункт 39, абзац п’ятий пункту 38, абзац другий пункту 36 особливостей), чим порушив вимоги пункту 41 Особливостей № 1178 із змінами, внесеними пунктом 9 змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1495 «Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». За результатами розгляду тендерних пропозицій встановлено, що переможець ФОП «ПОБЕРЕЖНИК Л.М.» відповідно до вимог підпункту 5.6. пункту 5 розділу 3 тендерної документації, Додатку № 2 до неї та абзацу третього пункту 44 Особливостей №1178 не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. З даного приводу Замовник через електронну систему закупівель надав Пояснення, в якому зазначив, що Учасник ФОП Побережник Л.М. на етапі подання тендерної пропозиції помилково оприлюднила документи, передбачені для переможця. Зазначені документи підтверджують відсутність підстав для відхилення пропозиції, тому пропозиція ФОП Побережник Л.М. не була відхилена. Проте, тендерною документацією визначений спосіб надання документів переможцем закупівлі, а саме: шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (а не під час подання тендерної пропозиції). Таким чином, на порушення вимог абзацу третього підпункту 3 пункту 41 Особливостей №1178 Замовник не відхилив тендерну пропозицію переможця торгів ФОП «ПОБЕРЕЖНИК Л.М.», який не надав у спосіб, зазначений у тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 Особливостей № 1178 із змінами.
Період усунення порушень: 09.06.2023 11:40 - 24.06.2023 00:00
Дата публікації висновку: 09.06.2023 11:40

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: На виконання рішення Держаудитслужби щодо усунення порушень, виявлених в ході моніторингу закупівлі повідомляємо наступне: Щодо невідповідності опису переліку формальних (несуттєвих) помилок наказу Міністерства економіки України від 15.04.2020 № 710 та невідповідності відхилення тендерної пропозиції учасника/переможця торгів Особливостей № 1178 із змінами, внесеними пунктом 9 змін, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1495 повідомляю, що під час проведення аудиту попередніх закупівель, що відбулися в січні 2023 року, Держаудитслужбою вже були виявлені подібні порушення і вони враховані в тендерних документаціях наступних закупівель, і всі наступні тендерні документації приведено у відповідність зазначених нормативних документів. Заступником голови селищної ради проведено роз’яснювальну роботу з працівниками сектору державних закупівель, де зокрема вказано про недопустимість в подальшому подібних порушень і необхідність систематично відслідковувати зміни в законодавстві та враховувати їх при складанні тендерної документації.
Дата публікації звіту: 12.06.2023 14:11

Запити/Пояснення