• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Протиаварійні роботи на покрівлі пам'ятки архітектури місцевого значення (охороний №452) КНП "Ходорівська міська лікарня" Ходорівської міської ради Львівської області (Корпус №1)

Завершена

1 677 582.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 16 775.82 UAH
Номер: d1163ca95c4f44abbe158d870fbf7e60
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2022-09-19-000030
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 19.09.2022 00:00
Автор: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40919584
Період моніторингу: 19.09.2022 13:10 - 11.10.2022 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ НАКАЗ 19.09.2022 № 27-З Черкаси Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 16 пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18, та на виконання доручення Держаудитслужби від 05 вересня 2022 року № 003100-18/6851-2022, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області Тетяна ВЕЛЬКО Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області 19.09.2022 № 27-З Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу процедури закупівлі Унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі UA-2021-11-10-002119-c, 10.11.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Черкаси
Контактна особа: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 47) 263-16-14, gusachenko0@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
  • Укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій та визначення переможця процедури закупівлі встановлено порушення вимог пунктів 1,3 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питання дотримання вимог законодавства під час укладання договору про закупівлю встановлено порушення вимог частини шостої статті 33 та частини четвертої статті 41 Закону. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; відповідності умов тендерної документації вимогам Закону; дотримання вимог законодавства під час внесення змін до договору про закупівлю – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», пунктом 5 частини сьомої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктом 14 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 23 жовтня 2016 р. № 18, Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області зобов’язує вжити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку, зокрема, шляхом припинення зобов’язань за договором з дотриманням вимог Господарського та Цивільного кодексів України, надалі не допускати такі порушення, та відповідно до частини восьмої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; повноти відображення/розміщення інформації про закупівлю; відповідності умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); розгляду тендерних пропозицій та визначення переможця процедури закупівлі; укладення договору про закупівлю та внесення змін до нього. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель комунального некомерційного підприємства "Ходорівська міська лікарня" Ходорівської міської ради (далі - Замовник) на 2021 рік; оголошення про проведення процедури відкритих торгів; звіт про результати проведення закупівлі; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету від 10.11.2021 (далі – тендерна документація); реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; тендерну пропозицію приватного підприємства «РЕМБУДСТИЛЬ» (далі – ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» Переможець); пояснення, отримане 26 вересня 2022 року від Замовника в електронній системі закупівель; повідомлення про намір укласти договір; документи, надані переможцем відкритих торгів ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» відповідно до частини шостої статті 17 Закону та вимог тендерної документації; договір від 16.12.2021 №16/2021; додаткову угоду від 29.12.2021 №1 до договору; повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю; додаткову угоду від 29.03.2022 №2 до договору; повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Аналізом питання розгляду тендерних пропозицій та визначення переможця процедури закупівлі встановлено, що забезпечення тендерної пропозиції ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» не відповідає умовам, що визначені пунктом 2 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, а саме банківська гарантія не відповідає вимогам наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України №2628 від 14.12.2020 року «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» (далі – Наказ №2628) в частині зазначення унікального номеру оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі (банківська гарантія, надана Учасником, містить унікальний номер оголошення про проведення іншої конкурентної процедури UA-2021-10-19-016962-c). Відповідно до пункту 2 Розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником вимагається надання учасником забезпечення тендерної пропозиції у формі електронної банківської гарантії, оформленої відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639, із зобов’язанням банку у разі виникнення обставин, передбачених у пункті 3 цього ж Розділу, відшкодувати на рахунок Замовника кошти у сумі забезпечення тендерної пропозиції. Також електронна банківська гарантія має відповідати вимогам Наказу №2628. Пунктом 1 Наказу №2628 визначено, що вимоги до забезпечення тендерної пропозиції/ пропозиції, які визначені цим наказом, є обов’язковими до гарантії, яка надається як забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції, передбаченої пунктом 10 частини першої статті 1 Закону, банками, іншими фінансовими установами та страховими організаціями. Пункт 3 Наказу №2628 визначає, що реквізити гарантії, визначені у формі, є обов’язковими для складання гарантії. Оскільки, ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» надало забезпечення тендерної пропозиції, що не відповідає умовам, визначеним Замовником у тендерній документації, така пропозиція підлягає відхиленню згідно з пунктом 1 частини першої статті 31 Закону. Крім того, підпунктом 1.4 пункту 1 розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації передбачено, що під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги", тобто тендерна пропозиція у будь-якому випадку повинна містити накладений кваліфікований електронний підпис учасника/уповноваженої особи учасника процедури закупівлі. Відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі – Закон № 2155-VIII) кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Удосконалений електронний підпис - електронний підпис, створений за результатом криптографічного перетворення електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис, з використанням засобу удосконаленого електронного підпису та особистого ключа, однозначно пов’язаного з підписувачем, і який дає змогу здійснити електронну ідентифікацію підписувача та виявити порушення цілісності електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис. Учасник ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» подав тендерну пропозицію з накладенням електронного цифрового підпису. При цьому, під час перевірки зазначеного електронного цифрового підпису на сайті Центрального засвідчувального органу (https://czo.gov.ua/verify) встановлено, що тип носія особистого ключа «незахищений/удосконалений», що свідчить про накладення на тендерну пропозицію учасника ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» електронного підпису, який не може вважатися кваліфікованим, чим недотримано вимоги підпункту 1.4 п.1 розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації та не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону і підлягає відхиленню згідно з пунктом 1 частини першої статті 31 Закону. Перевіркою документів, наданих переможцем відкритих торгів ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» встановлено, що відповідно до частини шостої статті 17 Закону та підпунктом 5.5 пункту 5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2,3,5,6,8,12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. Проте, переможцем процедури закупівлі ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» не оприлюднено в термін, визначений Законом та вимогами тендерної документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених частиною першою та частиною другою статті 17 Закону. З огляду на зазначене та відповідно до пункту 3 частини першої статті 31 Закону тендерна пропозиція ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» підлягає відхиленню. За результатами аналізу питання дотримання вимог законодавства під час укладення договору про закупівлю встановлено, що між Замовником та ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» укладено договір підряду від 16.12.2021 №16/2021 (зі змінами від 29.12.2021 та від 29.03.2022). Відповідно до вимог частини четвертої статті 41 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі. Крім того, відповідно до частини шостої статті 33 Закону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. Проведеним аналізом встановлено, що між Замовником та ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» укладений договір від 16.12.2021 №16/2021 не у відповідності до умов тендерної документації Замовника та тендерної пропозиції Учасника, а саме: у Локальному кошторисі на будівельні роботи № 2-1-1, який є додатком 3 до договору від 16.12.2021 №16/2021, в розділі 1. «Покрівля» такі матеріали, як гак для ринви передбачено в кількості 118 штук, тоді як Додатком 5 до тендерної документації «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ» Замовника та Специфікацією, наданою Учасником, передбачено в кількості 116 штук. З урахуванням вищенаведеного, на порушення вимог частини шостої статті 33 та частини четвертої статті 41 Закону Замовник уклав з переможцем відкритих торгів ПП «РЕМБУДСТИЛЬ» договір від 16.12.2021 № 16/2021 не у відповідності до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. Відповідно до частини першої статті 43 Закону договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 41 Закону. Згідно з частиною другою статті 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Період усунення порушень: 28.09.2022 10:25 - 13.10.2022 00:00
Дата публікації висновку: 28.09.2022 10:25

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Повідомляємо, що Замовником скеровано звернення до учасника щодо розірвання зазначеної угоди, в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Дата публікації звіту: 06.10.2022 14:05

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • corruptionAwarded: Так
  • corruptionContracting: Так
Опис: Договір розірвано
Дата публікації: 10.11.2022 14:18

Запити/Пояснення