• Відкриті торги з публікацією англійською мовою
  • Безлотова
  • КЕП

Екологічний менеджмент (Послуги з розробки проекту та впровадження системи моніторингу і звітності викидів парникових газів об'єктів АТ "Укртрансгаз)

Закупівля здійснюється у відповідності https://prozorro.gov.ua/plan/UA-P-2021-01-12-004111-c , згідно технічних вимог і якісних характеристик предмета закупівлі «Послуги з розробки проекту та впровадження системи моніторингу і звітності викидів парникових газів об'єктів АТ "Укртрансгаз». Джерело фінансування: Власний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства).

Завершена

3 855 000.00 UAH без ПДВ
мін. крок: 1% або 38 550.00 UAH
Номер: 457cc09f23d748fc9f6ca653820cffe0
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2022-10-13-000036
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 13.10.2022 00:00
Автор: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ, UA-EDR 40165856
Період моніторингу: 13.10.2022 14:55 - 03.11.2022 23:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ Н А К А З 13.10.2022 № 248 Київ Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Департаменту моніторингу закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Заступник Голови Олександр ШКУРОПАТ Додаток до наказу Державної аудиторської служби України «Про початок моніторингу процедур закупівель» Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу 1 UA-2021-11-09-006465-a 09.11.2021 інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель Директор Департаменту моніторингу закупівель Сергій ЧЕРНЕГА
Адреса: Ukraine, Київ
Контактна особа: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ( обл.), +38 (0 44) 425-51-73, pashkova.monitoryng@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» установлено порушення вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питання щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ЕКО СМАРТ ПРОЕКТ», своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яке є значущим через необ’єктивне та упереджене визначення переможця процедури закупівлі керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявленого порушення шляхом припинення зобов’язань за договором, в тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/нікчемності договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 02 листопада 2022 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «УКРТРАНСГАЗ» (далі – Замовник) на 2021 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи Замовника (протокол № 21/ПР/261 від 08.11.2021), реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розгляду тендерних пропозицій, тендерну пропозицію товариств з обмеженою відповідальністю «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» (далі – ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ»), «ЕКО СМАРТ ПРОЕКТ» (далі – ТОВ «ЕКО СМАРТ ПРОЕКТ»), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 06.01.2022 № 21/ПР/261-н-1, повідомлення про намір укласти договір від 06.01.2022, договір про закупівлю послуг від 26.01.2022 № 2201000085, повідомлення про внесення змін до договору, додаткову угоду від 23.07.2022 № 1, пояснення Замовника, надані 25.10.2022 та 02.11.2022 через електронну систему закупівель на запит Держаудитслужби. Відповідно до умов підпункту 2.3.6 пункту 2.3 розділу І «Перелік інформації, що відноситься до складу тендерної пропозиції та підлягає завантаженню в ЕСЗ у вигляді файлів» Додатку ІІ тендерної документації для підтвердження відповідності кваліфікаційного критерію Замовник встановив вимогу до учасників торгів щодо надання завірених сканованих копій посвідчень з охорони праці не менше двох осіб Учасника та/або залученого співвиконавця, що вказані у п.2.3.1, яких планується залучати до надання послуг та виконання інструментальних замірів, про навчання та перевірку знань законодавчих, нормативно правових актів з охорони праці та техніки безпеки, а саме: загального курсу з ОП, ПТМ, НПАОП 0.00-1.71.13, НПАОП 0.00-1.15-07, НПАОП 0.00-1.76-15, НПАОП 0.00-5.11-85. Учасник ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» у своїй тендерній пропозиції надав (файл «1.1. Додаток ІІ п. 2.3.6. Посвідчення з ОП.pdf») скановані копії посвідчень з охорони праці на двох осіб Надточій О.В. та Слюсарь О.В., відповідно № 98-2020-15 та № 21/748, про навчання та перевірку знань законодавчих, нормативно правових актів з охорони праці, а саме: загального курсу з охорони праці, НПАОП 0.00-1.71.13, НПАОП 0.00-1.15-07, НПАОП 0.00-1.76-15, НПАОП 0.00-5.11-85. Також, учасником ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» надано скановану копію посвідчення № 547/21, виданого Слюсарь О.В. про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки. Таким чином, учасник ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» в складі тендерної пропозиції надав копію посвідчення що підтверджує проходження навчання та перевірку знань з питань ПТМ (пожежно - технічного мінімуму) лише на одну особу Слюсара О.В., чим не дотримався вимог підпункту 2.3.6 пункту 2.3 розділу І Додатку ІІ тендерної документації, яким передбачено надання копій посвідчень, що підтверджує проходження навчання та перевірку знань законодавчих, нормативно правових актів з охорони праці та техніки безпеки, зокрема, загального курсу з ПТМ (пожежно - технічного мінімуму) не менше двох осіб. Однак, на порушення вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ», як таку, що не відповідала кваліфікаційному критерію установленому статтею 16 Закону та уклав з ним договір. Відповідно до вимог частини п’ятої статті 8 Закону протягом строку проведення моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю, відповідальна за проведення моніторингу процедури закупівель, має право через електронну систему закупівель запитувати у замовника пояснення (інформацію, документи) щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Усі такі запити про надання пояснень автоматично оприлюднюються електронною системою закупівель. Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, повинен надати відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель. З огляду на викладене під час здійснення моніторингу процедури закупівлі Держаудитслужба 28.10.2022 звернулась через електронну систему закупівель до Замовника з метою отримання інформації та документів, зокрема, щодо визначення переможцем торгів ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» тендерна пропозиція якого не відповідала вимогам підпункту 2.3.6 пункту 2.3 розділу І Додатку ІІ тендерної документації. Замовник на зазначений запит Держаудитслужби надав 02.11.2022 пояснення, які не обґрунтовують правомірність прийнятого рішення.
Період усунення порушень: 04.11.2022 15:45 - 19.11.2022 00:00
Дата публікації висновку: 04.11.2022 15:45

Оскарження висновку в суді

Опис: Адміністративний позов
Дата публікації: 18.11.2022 13:33

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Замовник АТ «Укртрансгаз», враховуючи Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі Екологічний менеджмент (Послуги з розробки проекту та впровадження системи моніторингу і звітності викидів парникових газів об'єктів АТ "Укртрансгаз), оголошення UA-2021-11-09-006465-a, інформує про таке. Згідно з умовами тендерної документації для підтвердження інформації про наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід Учасникам відповідно до вимог підпункту 2.3.6 пункту 2.3 Розділу І Додатку ІІ до тендерної документації зазначеної процедури закупівлі необхідно було надати: «Завірені скановані копії посвідчень з охорони праці не менше двох осіб Учасника та/або залученого співвиконавця, що вказані у п.2.3.1, яких планується залучати до надання послуг та виконання інструментальних замірів, про навчання та перевірку знань законодавчих, нормативно правових актів з охорони праці та техніки безпеки, а саме: загального курсу з ОП, ПТМ, НПАОП 0.00-1.71.13, НПАОП 0.00-1.15-07, НПАОП 0.00-1.76-15, НПАОП 0.00-5.11-85. Так, на виконання вказаної вище вимоги Учасником ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» завантажено скановані копії посвідчень з охорони праці двох осіб (Надточій О.В. та Слюсар. В.О.) (додаються у Додатку 1) про навчання та перевірку знань законодавчих, нормативно правових актів з охорони праці та техніки безпеки, а саме: загального курсу з ОП, ПТМ, НПАОП 0.00-1.71.13, НПАОП 0.00-1.15-07, НПАОП 0.00-1.76-15, НПАОП 0.00-5.11-85, які розміщені у файлі (1.1. Додаток ІІ п.2.3.6. Посвідчення з ОП.pdf), разом з документами вказаного Учасника закупівлі на веб порталі уповноваженого органу з питань закупівель (посилання на закупівлю: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-11-09-006465-a). Згідно з Додатком І до тендерної інформації місця для надання послуг – ПСГ (підземне сховище газу), яке відноситься до вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктів. Відповідно до статті 40 Кодексу цивільного захисту України, особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Програми спеціального навчання (пожежно-технічний мінімум) розробляються та затверджуються керівниками підприємств, установ та організацій та мають враховувати посадові обов’язки, вид діяльності посадових осіб та працівників, галузеві особливості підприємств, установ та організацій, включати вивчення нормативних актів, що містять вимоги щодо пожежної безпеки та практичних дій із запобігання виникненню пожежі та дій під час її виникнення. Водночас підпунктом 2.3.6 пункту 2.3 Розділу І Додатку ІІ до тендерної документації не встановлено вимоги: - підтвердити навчання та перевірку знань з загального курсу ПТМ (пожежно- технічного мінімуму), про що зазначено у констатуючій частині Висновку ДАСУ від 04.11.2022; - на підставі яких законодавчих, нормативно-правових актів учасник повинен підтвердити навчання та перевірку знань з ПТМ (пожежно- технічного мінімуму); - надання окремого посвідчення на навчання та перевірку знань з ПТМ (пожежно- технічного мінімуму). Таким чином, Учасником процедури закупівлі ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» на виконання вимоги підпункту 2.3.6 пункту 2.3 Розділу І Додатку ІІ до тендерної документації завантажено скановану копію посвідчення з охорони праці № 98-2020-15 (Надточій О.В.) про те, що вона пройшла навчання і виявила потрібні знання нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі і за: • НПАОП 0.00-5.12-01. Інструкція з організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах, (посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0541-01#Text), який включено до чинного Покажчика нормативно-правових актів з охорони праці (посилання: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0140880-21#n6 ). Вказана Інструкція передбачає основні вимоги до організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об'єктах. Об'єкти - виробництва, цехи, установки, сховища, відділення, склади, агрегати, ємності. Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про охорону праці", Закону України "Про пожежну безпеку", Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 22.06.95 N 400, зареєстрованих Міністерством юстиції України 14.07.95 за N 219/755, Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 17.06.99 N 112, зареєстрованого Міністерством юстиції України 30.06.99 за N 424/3717, та інших нормативно-правових актів. Інструкція поширюється на всі вибухопожежонебезпечні та вибухонебезпечні об'єкти, на яких безпосередньо виконуються вогневі роботи, незалежно від виду їх діяльності та форм власності. • НПАОП 0.00-7.12-13. Вимоги до роботодавців стосовно забезпечення безпечного виконання робіт у потенційно вибухонебезпечних середовищах (далі – Вимоги), (посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1071-13#Text ), який включено до чинного Покажчика нормативно-правових актів з охорони праці (посилання: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0140880-21#n6 ). Зазначені Вимоги встановлюють механізм створення безпечних умов праці у робочих зонах, де існує потенційна можливість виникнення вибухонебезпечного середовища під час виконання робіт. Також ці Вимоги поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, діяльність яких пов’язана з потенційною можливістю виникнення вибухонебезпечного середовища. Наявність в завантаженій Учасником ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» сканованій копії посвідчення з охорони праці № 98-2020-15 (Надточій О.В.) інформації про те, що вона пройшла навчання і виявила потрібні знання нормативно-правових актів з охорони праці, НПАОП 0.00-5.12-01 та НПАОП 0.00-7.12-13 в повній мірі підтверджує виконання вимоги підпункту 2.3.6 пункту 2.3 Розділу І Додатку ІІ до тендерної документації Замовника щодо проходження навчання та перевірку знань з ПТМ (пожежно- технічного мінімуму). Ураховуючи зазначене, Учасником ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» виконано вимоги тендерної документації, у зв’язку з цим у Замовника відсутні підстави для відхилення його тендерної пропозиції, в частині невідповідності кваліфікаційному критерію, що підтверджує правомірне прийняте рішення про визначення ТОВ «ЕФЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ» переможцем торгів та укладання з ним договору.
Дата публікації звіту: 09.11.2022 12:28

Запити/Пояснення