-
Відкриті торги з публікацією англійською мовою
-
Безлотова
-
КЕП
Бензин А-92, Бензин А-95, Дизельне паливо (Gasoline A-92, Gasoline A-95, Diesel fuel)
Тендер Prozorro UA-2021-11-03-012119-a
Інформація про технічні, якісні та інщі характеристики предмета закупівлі: зазначена у вимогах до предмета закупівлі.
Торги відмінено
9 075 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 45 375.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 45 375.00 UAH
Номер:
013632f4c59944d99b83f53352e11448
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2021-12-24-000003
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
24.12.2021 00:00
Період моніторингу:
24.12.2021 11:39 - 20.01.2022 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
Херсон
24.12.2021 № 820
Про початок моніторингу
процедури закупівлі
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедури закупівлі ID:UA-2021-11-03-012119-a.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеної у пункті 1 цього наказу.
3. Оприлюднити цей наказ в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Підстава: доповідна записка заступника начальника управління – начальника відділу контролю у сфері закупівель Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Владислава ЩЕРБЕНКА від 23.12.2021.
Начальник управління Південного офісу
Держаудитслужби в Херсонській області Дмитро КРУКОВСЬКИЙ
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та внесення змін до неї встановлено порушення вимог пунктів 2, 3 частини другої статті 22, абзацу другого частини другої статті 24 Закону.
За результатами питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону.
За результатами питання аналізу визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, своєчасності надання інформації у випадках, передбачених Законом– порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
В ході проведення моніторингу Замовником відмінено процедуру закупівлі у зв’язку з неможливістю усунути порушення.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 06 січня 2021 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та внесення змін до неї; розгляду тендерних пропозицій; своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель КП «КОМУНАЛЬНЕ ТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО» (далі – Замовник) на 2022 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену протоколом уповноваженої особи Замовника від 03.11.2021 №38 зі змінами від 05.11.2021 та від 26.11.2021; тендерні пропозиції ТОВ «ОНИКС», ТОВ «РІАКАР», ТОВ «КРЕЙН ЕНЕРДЖІ», ТОВ Гермес Форт; протокол розгляду тендерних пропозицій від 06.12.2021; повідомлення про намір укласти договір від 20.12.2021; пояснення Замовника, отримані на запит Управління через електронну систему закупівель 30.12.2021.
За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що Замовником після затвердження тендерної документації та оприлюднення її у системі електронних закупівель 03.11.2021 було двічі внесені зміни до неї та оприлюднені нові версії тендерних документацій, а саме 05.11.2021 та 26.11.2021. При цьому згідно вимог абзацу другого частини другої статті 24 Закону Замовник зобов’язаний разом із змінами до тендерної документації оприлюднити в окремому документі перелік змін, що вносяться.
Проте, моніторингом встановлено, що Замовник не оприлюднив документи з переліком змін, що вносились, чим порушено вимоги абзацу другого частини другої статті 24 Закону.
Також, в ході проведення моніторингу, щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлено, що у Додатку №3 тендерної документації Замовник визначив технічні умови до предмету закупівлі, як «Бензин (А-92, А-95) повинен відповідати ДСТУ 7687:2015 «Бензини автомобільні Євро. Технічні умови». Дизельне паливо повинне відповідати ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро. Технічні умови».
При цьому, відповідно до пункту 10 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, вимоги щодо їх позначення та характеристик таких палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №927 (далі – Технічний регламент), вимоги до позначення автомобільного бензину і дизельного палива повинні відповідати Додатку 1.
Так, відповідно до Додатку 1 Технічного регламенту вимоги щодо позначення автомобільного бензину включає назву і марку бензину та містить такі групи знаків, розташовані у визначеній послідовності через дефіс: перша група - літера А, позначення бензину для автомобільних двигунів з примусовим/іскровим запалюванням; друга група - цифрове позначення октанового числа автомобільного бензину (80, 92, 95, 98) за дослідним методом; третя група - символи екологічного класу: Євро3, Євро4, Євро5; четверта група - символ визначення вмісту біоетанолу: Е5, Е7, Е10.
Позначення дизельного палива включає такі групи знаків, розташовані у визначеній послідовності через дефіс: перша група - літери ДП, позначення дизельного палива для автомобільних дизельних двигунів; друга група - літерне позначення кліматичного періоду: Л (літнє), З (зимове), Арк (арктичне); третя група - символи екологічного класу: Євро3, Євро4, Євро5; четверта група - символ визначення вмісту метилових/етилових естерів жирних кислот: В0 (за їх відсутності), В5, В7.
Вищевказане позначення палив встановлено у п.3.4 ДСТУ 7687:2015 (Бензини автомобільні євро), та п.3.3 ДСТУ 7688:2015 (Паливо дизельне євро).
Відповідно до вимог пункту 3 частини другої статті 22 Закону Замовника зобов’язано при складанні тендерної документації зазначати інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
Частинами першої та третьою статті 23 Закону визначено, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики, а також технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.
Таким чином, не зазначивши в тендерній документації повну інформацію про детальний опис товарів що закуповуються та їх технічні та якісні характеристики або умовні позначення відповідно до технічного регламенту, а саме: відносно автомобільного бензину щодо екологічного класу та вмісту біоетанолу, відносно дизельного палива щодо кліматичного періоду та екологічного класу, Замовником порушено вимоги пункту 3 частини другої статті 22 Закону.
Також, моніторингом встановлено, що тендерна документація до вищезазначеної процедури закупівлі не відповідає вимогам пункту 2 частини другої статті 22 Закону, а саме: в тендерній документації для об’єднання учасників Замовник не зазначив умови щодо надання інформації та способу підтвердження їх відповідності установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим статтею 17 Закону.
Крім того, моніторингом питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну для товарів 133 тисячам євро та відповідно до вимог частини 3 статті 10 та частини 12 статті 29 Закону Замовника зобов’язано додатково оприлюднити оголошення про проведення закупівлі англійською мовою та провести розгляд пропозицій учасників до проведення оцінки тендерних пропозицій.
Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій від 06.12.2021 в процедурі закупівлі прийняло участь 4 учасника, а саме: ТОВ «ОНИКС», ТОВ «РІАКАР», ТОВ «КРЕЙН ЕНЕРДЖІ», ТОВ Гермес Форт, пропозиції яких були визнані такими, що відповідають вимогам тендерної документації Замовника та були допущені до проведення аукціону.
За результатом аукціону (оцінки) найбільш економічно вигідною пропозицією стала пропозиція учасника ТОВ «РІАКАР», яка всупереч вимог частини 12 статті 29 Закону повторно розглянута Замовником та 16.12.2021 прийнято рішення про відхилення пропозиції ТОВ «РІАКАР» у зв’язку з невідповідністю її кваліфікаційним критеріям та наданням недостовірної інформації при поданні тендерної пропозиції.
Таким чином, Замовник при розгляді тендерних пропозиції до проведення аукціону допустив до оцінки учасника, пропозиція якого не відповідає кваліфікаційним критеріям та не відхилив його, чим порушив вимоги абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону.
Замовник на запит Управління надав пояснення 30.12.2021, в яких встановлені порушення визнав та 31.12.2021 прийнято рішення про відміну процедури закупівлі у зв’язку з неможливістю усунути порушення.
Період усунення порушень:
06.01.2022 13:49 - 22.01.2022 00:00
Дата публікації висновку:
06.01.2022 13:49
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
В ході проведення моніторингу Замовником відмінено процедуру закупівлі у зв’язку з неможливістю усунути порушення.
Дата публікації звіту:
10.01.2022 09:44
Запити/Пояснення
Номер:
335abe86cbf34151916f9faf7e981a5b
Назва:
запит на пояснення
Дата опублікування:
24.12.2021 11:51
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
31.12.2021 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури публічної закупівлі товарів за кодом ДК 021:2015: 09130000-9 — Нафта і дистиляти проведеної КП «КОМУНАЛЬНЕ ТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО» вартістю 9 075 000, 00 грн. (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID:UA-2021-11-03-012119-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань:
1) Надати пояснення (інформацію та документи), яким чином та на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та визначено його очікувану вартість. Також надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів), на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
2) Яким чином ви можете обґрунтувати відсутність в Тендерній документації інформації про детальний опис товарів що закуповуються, їх технічні та якісні характеристики, умовні позначення та термінологію передбачену існуючими міжнародними або національними стандартами? В якому розділі тендерної документації або додатку до неї Вами визначено екологічний клас та вміст біоетанолу бензину марки А-92, А-95, відносно дизельного палива щодо кліматичного періоду та екологічного класу?
3) Чому тендерна документація не містить можливості участі об’єднань учасників та вимоги до них?
4) Чому при внесенні змін до тендерної документації Замовником не оприлюднено в окремому документі перелік цих змін?
5) Чому Замовником було допущено до аукціону пропозицію учасника торгів ТОВ «РІАКАР», яка після проведення акціону та оцінки булла відхилена у зв’язку з невідповідністю її кваліфікаційним крітеріям?
6) Відповідно до яких норм Закону Замовником повторно булла розглянута пропозиція учасника ТОВ «РІАКАР»?
7) Чому у зв’язку з неможливістю усунути порушення, що виникло при розгляді пропозицій учасників та допущення до аукціону учасника, пропозиція якого не відповідає кваліфікаційним крітеріям, Замовником не прийнято рішення про відміну процедури закупівлі?
Пояснення, інформацію та документи необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
59f1b8794aa143e7a7f44372b000f88f
Назва:
Пояснення на запит
Дата опублікування:
30.12.2021 13:16
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури публічної закупівлі товарів за кодом ДК 021:2015: 09130000-9 — Нафта і дистиляти проведеної КП «КОМУНАЛЬНЕ ТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО» вартістю 9 075 000, 00 грн. (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID:UA-2021-11-03-012119-a) Уповноважена особа розглянула Ваш запит про надання пояснень (Ідентифікатор моніторингу:UA-M-2021-12-24-000003) до закупівлі UA-2021-11-03-012119-a та надає наступну відповідь: Уповноваженою особою під час публікації та розгляду тендерних пропозицій було допущено помилки а саме: 1) Відсутність в Тендерній документації інформації про детальний опис товарів що закуповуються, їх технічні та якісні характеристики, умовні позначення та термінологію передбачену існуючими міжнародними або національними стандартами. 2) Визначення екологічний клас та вміст біоетанолу бензину марки А-92, А-95, відносно дизельного палива щодо кліматичного періоду та екологічного класу. 3) Тендерна документація не містить можливості участі об’єднань учасників та вимоги до них. 4) При внесенні змін до тендерної документації Замовником не оприлюднена в окремому документі перелік цих змін 5) Замовником було допущено до аукціону пропозицію учасника торгів ТОВ «РІАКАР», яка після проведення аукціону та оцінки була відхилена у зв’язку з невідповідністю її кваліфікаційним критеріям, в результаті чого закупівля була висвітлена з порушенням законодавства в сфері закупівель. Згідно п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі»: замовник відміняє тендер у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути. Враховуючи вищенаведене вважаю доцільно відмітини процедуру Відкриті торги з публікацією англійською мовою предметом закупівлі: Бензин А-92, Бензин А-95, Дизельне паливо (Gasoline A-92, Gasoline A-95, Diesel fuel) (ДК 021:2015: 09130000-9 Нафта і дистиляти), ідентифікатор закупівлі: UA-2021-11-03-012119-a.
Протоколом Уповноваженої особи, після закінчення періоду оскарження кваліфікації, 31.12.2021 року буде прийнято рішення про відміну процедури закупівлі UA-2021-11-03-012119-a відповідно до п.2 ч.1 ст. 32 ЗУ «Про публічні закупівлі». Усі зауваження ДЕРЖАВНОЇ АУДИТОРСЬКОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ПІВДЕННОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ до закупівлі враховані, проведено комплекс заходів недопущення таких порушень в майбутньому. Дякуємо, за своєчасно звернену увагу, яка допомогла зберегти час для проведення нової процедури закупівлі.
Номер:
68db987a23d34d1bafeb9cce5366c9a1
Назва:
Скасування процедури закупівлі Відкриті торги з публікацією англійською мовою
Дата опублікування:
31.12.2021 09:46
Опис:
Підтвердження скасування процедури закупівлі Відкриті торги з публікацією англійською мовою предметом закупівлі: Бензин А-92, Бензин А-95, Дизельне паливо (Gasoline A-92, Gasoline A-95, Diesel fuel) (ДК 021:2015: 09130000-9 Нафта і дистиляти), ідентифікатор закупівлі: UA-2021-11-03-012119-a. на підставі пункту 2 частини 1 статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі»