-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Лабораторні послуги для проведення скринінгів здоров’я осіб віком від 40 років (код ДК 021:2015 – 85140000-2 «Послуги у сфері охорони здоров’я різні» (Послуги медичних лабораторій))
Тендер Prozorro UA-2026-08-27-012327-a
Послуги, що є предметом закупівлі, не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість згідно п.п. 197.1.5 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України
Період подачі пропозицій
до закінчення періоду залишився день (до 04.09.26 00:00)
1 583 400.00
UAH без ПДВ
До закінчення прийому пропозицій
01
дн
11
год
13
хв
12
сек
Розрахунок оплати за участь
Плата за участь становить 0,3% від первинної цінової пропозиції, але не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу станом на 1 січня року, в якому було подано тендерну пропозицію/пропозицію. Розмір плати, встановлений у цьому пункті, визначений з урахуванням усіх податків і зборів (крім податку на додану вартість), що сплачуються у випадках, передбачених законодавством. Максимальна сума плати за участь та плата за участь у процедурі "Відкриті торги для закупівлі енергосервісу" становить 11980,80 грн., в т.ч. ПДВ. (згідно п.5 Постанови 166)
Період оскарження:
27.08.2026 17:39 - 01.09.2026 00:00
Скарга
Очікує розгляду
КЕП
скарга
Номер:
47fe2f1dcc25443a8568e07f324389d9
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-08-27-012327-a.a1
Назва:
скарга
Скарга:
Пов'язані документи:
Учасник
- 3. Договір суборенди Любарського 1.11.2025.(1).docx.zip 31.08.2026 20:01
- 2. Рішення від 26.08.2026 №10377.pdf 31.08.2026 20:01
- 1. Додаток 4_Перелік документів учасника.docx 31.08.2026 20:01
- 1 договір.pdf 31.08.2026 20:01
- 1. Додаток 1 Кваліфікаційні критерії_ вимоги статті 16 Закону та інші вимоги.docx 31.08.2026 20:04
- 1. АКТ КНП НЦМЛ НМР від 26.02.2024.pdf 31.08.2026 20:04
- 1. Акт надання послуг 1159 від 31.07.2026.pdf 31.08.2026 20:04
- Скарга до АМКУ ред 5.doc 31.08.2026 20:04
- 1. Договір №57 від 26.02.2024 КНП НЦМЛ НМР.pdf 31.08.2026 20:04
- 1. КНП ЦПМДОТГ Мачухівської СР Полтавського району Договір 104 від 01.06.2026.pdf 31.08.2026 20:04
- 2 Ліцензія.pdf 31.08.2026 20:04
- sign.p7s 31.08.2026 20:14
Дата прийняття скарги до розгляду:
31.08.2026 20:56
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
f64f4b0ac4b0468188f2040e9be3a899
Заголовок пункту скарги:
аналогічний досвід
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на закупівлю
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення:
Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги:
1. Відповідно до п. 1.1 додатку 1 до тендерної документації учасники мають надати: довідку встановленої форми, за підписом уповноваженої особи учасника, на бланку підприємства та з печаткою (у разі її використання), про наявність документально підтвердженого досвіду виконання не менше 1 аналогічного* договору. Договір (договори) на момент подання пропозиції повинні бути виконані в повному обсязі.
* Аналогічним вважається договір на надання лабораторних послуги для проведення скринінгів здоров’я осіб віком від 40 років
Форма довідки Довідка про наявність в учасника процедури закупівлі досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)
№ з/п Номер та дата договору Предмет договору, ціна договору Найменування контрагента, з яким укладено договір Адреса, контактні телефони особи контрагента, відповідального за виконання умов договору Інформа-ція про виконання договору
Скановані оригінали або копії не менше ніж 1-го аналогічного договору, згідно довідки про досвід виконання аналогічних (аналогічного) договору (договорів) (з усіма додатками та невід’ємними частинами договору (у разі, якщо їх наявність передбачена умовами договору) і додатковою угодою/додатковими угодами (у разі укладення) виконаних у повному обсязі, з сканованими оригіналами чи копіями документів, що свідчить (свідчать) про виконання наданого договору (договорів) у відповідності до ціни договорів, вказаних учасником у довідці (акти приймання-передачі послуг тощо).
Відповідно додатку 4 до тендерної документації учасники мають надати: довідку встановленої форми, за підписом уповноваженої особи учасника, на бланку підприємства та з печаткою (у разі її використання), про наявність документально підтвердженого досвіду виконання не менше 1 аналогічного договору. Договір (договори) на момент подання пропозиції повинні бути виконані в повному обсязі.
Форма довідки
Довідка про наявність в учасника процедури закупівлі досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)
№ з/п Номер та дата договору Предмет договору, ціна договору Найменування контрагента, з яким укладено договір Адреса, контактні телефони особи контрагента, відповідального за виконання умов договору Інформація про виконання договору
Скановані оригінали або копії не менше ніж 1-го аналогічного договору, згідно довідки про досвід виконання аналогічних (аналогічного) договору (договорів) (з усіма додатками та невід’ємними частинами договору (у разі, якщо їх наявність передбачена умовами договору) і додатковою угодою/додатковими угодами (у разі укладення) виконаних у повному обсязі, з сканованими оригіналами чи копіями документів, що свідчить (свідчать) про виконання наданого договору (договорів) у відповідності до ціни договорів, вказаних учасником у довідці (акти приймання-передачі послуг тощо).
У Скаржника наявний досвід виконання аналогічних договорів, а саме за договором №57 від 26.02.2024 року, договором №0107.5 від 07.01.2025 року та договором №104 від 01.06.2026 року (додаємо до скарги). Проте предметом договорів №57 від 26.02.2024 року та №0107.5 від 07.01.2025 року не є надання лабораторних послуг саме для проведення скринінгів здоров’я осіб віком від 40 років, а договір №104 від 01.06.2026 року перебуває в процесі виконання (не виконаний у повному обсязі).
Вимоги про виконання договору, що одночасно виконаний в повному обсязі та з конкретно визначеним предметом закупівлі розраховані на учасників торгів, в яких наявний саме такий заздалегідь визначений досвід виконання аналогічного договору, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Окремо варто зазначити, що вимоги до наявності аналогічного договору відрізняються в додатку 1 та додатку 4 до тендерної документації. На підтвердження надаємо копію вказаних додатків.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
* Аналогічним вважається договір на надання лабораторних послуги для проведення скринінгів здоров’я осіб віком від 40 років
Форма довідки Довідка про наявність в учасника процедури закупівлі досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)
№ з/п Номер та дата договору Предмет договору, ціна договору Найменування контрагента, з яким укладено договір Адреса, контактні телефони особи контрагента, відповідального за виконання умов договору Інформа-ція про виконання договору
Скановані оригінали або копії не менше ніж 1-го аналогічного договору, згідно довідки про досвід виконання аналогічних (аналогічного) договору (договорів) (з усіма додатками та невід’ємними частинами договору (у разі, якщо їх наявність передбачена умовами договору) і додатковою угодою/додатковими угодами (у разі укладення) виконаних у повному обсязі, з сканованими оригіналами чи копіями документів, що свідчить (свідчать) про виконання наданого договору (договорів) у відповідності до ціни договорів, вказаних учасником у довідці (акти приймання-передачі послуг тощо).
Відповідно додатку 4 до тендерної документації учасники мають надати: довідку встановленої форми, за підписом уповноваженої особи учасника, на бланку підприємства та з печаткою (у разі її використання), про наявність документально підтвердженого досвіду виконання не менше 1 аналогічного договору. Договір (договори) на момент подання пропозиції повинні бути виконані в повному обсязі.
Форма довідки
Довідка про наявність в учасника процедури закупівлі досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)
№ з/п Номер та дата договору Предмет договору, ціна договору Найменування контрагента, з яким укладено договір Адреса, контактні телефони особи контрагента, відповідального за виконання умов договору Інформація про виконання договору
Скановані оригінали або копії не менше ніж 1-го аналогічного договору, згідно довідки про досвід виконання аналогічних (аналогічного) договору (договорів) (з усіма додатками та невід’ємними частинами договору (у разі, якщо їх наявність передбачена умовами договору) і додатковою угодою/додатковими угодами (у разі укладення) виконаних у повному обсязі, з сканованими оригіналами чи копіями документів, що свідчить (свідчать) про виконання наданого договору (договорів) у відповідності до ціни договорів, вказаних учасником у довідці (акти приймання-передачі послуг тощо).
У Скаржника наявний досвід виконання аналогічних договорів, а саме за договором №57 від 26.02.2024 року, договором №0107.5 від 07.01.2025 року та договором №104 від 01.06.2026 року (додаємо до скарги). Проте предметом договорів №57 від 26.02.2024 року та №0107.5 від 07.01.2025 року не є надання лабораторних послуг саме для проведення скринінгів здоров’я осіб віком від 40 років, а договір №104 від 01.06.2026 року перебуває в процесі виконання (не виконаний у повному обсязі).
Вимоги про виконання договору, що одночасно виконаний в повному обсязі та з конкретно визначеним предметом закупівлі розраховані на учасників торгів, в яких наявний саме такий заздалегідь визначений досвід виконання аналогічного договору, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Окремо варто зазначити, що вимоги до наявності аналогічного договору відрізняються в додатку 1 та додатку 4 до тендерної документації. На підтвердження надаємо копію вказаних додатків.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
×
-
Назва доказу:
договір
-
Повʼязаний документ:
1. КНП ЦПМДОТГ Мачухівської СР Полтавського району Договір 104 від 01.06.2026.pdf
-
-
Назва доказу:
додаток 4
-
Повʼязаний документ:
1. Додаток 4_Перелік документів учасника.docx
-
-
Назва доказу:
додаток 1
-
Повʼязаний документ:
1. Додаток 1 Кваліфікаційні критерії_ вимоги статті 16 Закону та інші вимоги.docx
-
-
Назва доказу:
договір
-
Повʼязаний документ:
1. Договір №57 від 26.02.2024 КНП НЦМЛ НМР.pdf
-
-
Назва доказу:
акти
-
Повʼязаний документ:
1. Акт надання послуг 1159 від 31.07.2026.pdf
-
-
Назва доказу:
акти
-
Повʼязаний документ:
1. АКТ КНП НЦМЛ НМР від 26.02.2024.pdf
-
-
Назва доказу:
договір
-
Повʼязаний документ:
1 договір.pdf
Вимоги:
Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації
×
-
Зобов’язати замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище та привести вимоги Оголошення та тендерної документації у відповідність із вимогами законодавства.
Порядковий номер пункту скарги:
2
Номер:
ac4df8d46d204ed888debd1ad93c0a2b
Заголовок пункту скарги:
iso
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на закупівлю
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Інші умови тендерної документації
Тип порушення:
Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги:
2. Відповідно до п. 6 додатку 2 до тендерної документації: лабораторія Учасника має бути акредитована на відповідність вимогам стандарту ISO 15189:2022 «Медичні лабораторії – Вимоги до якості та компетентності», що має бути підтверджено у складі тендерної пропозиції відповідною копією Атестату про акредитацію як медичної лабораторії відповідно до вимог ISO 15189:2022, що є чинним на весь період надання послуг.
Відповідно до додатку 4 до тендерної документації: Лабораторія Учасник має бути акредитована на відповідність вимогам стандарту ISO 15189:2022 «Медичні лабораторії – Вимоги до якості та компетентності», що має бути підтверджено у складі тендерної пропозиції відповідною копією Атестату про акредитацію як медичної лабораторії відповідно до вимог ISO 15189:2022, що є чинним на весь період надання послуг.
У скаржника наявна ліцензія, що була видана за наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.10.2018 року №1912. Вказана ліцензія дозволяє в повній мірі надавати весь перелічений об’єм послуг, що вказаний у закупівлі. Чинне законодавство дозволяє надавати послуг за договором про закупівлю без необхідності отримання атестату про акредитацію як медичної лабораторії відповідно до вимог ISO 15189:2022. Надаємо на підтвердження копію наказу про отримання ліцензії.
Вимога про обов’язкову наявність акредитації на відповідність вимогам стандарту ISO 15189:2022 «Медичні лабораторії – Вимоги до якості та компетентності» розрахована на учасників торгів, в яких лабораторія відповідає вищенаведеним вимогам, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Також звертаємо увагу Комісії АМКУ на рішення, в якому Комісія визначила оскаржувану вимогу тендерної документації дискримінаційною, а саме: №10377-р/пк-пз від 26.08.2026 року.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
Відповідно до додатку 4 до тендерної документації: Лабораторія Учасник має бути акредитована на відповідність вимогам стандарту ISO 15189:2022 «Медичні лабораторії – Вимоги до якості та компетентності», що має бути підтверджено у складі тендерної пропозиції відповідною копією Атестату про акредитацію як медичної лабораторії відповідно до вимог ISO 15189:2022, що є чинним на весь період надання послуг.
У скаржника наявна ліцензія, що була видана за наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.10.2018 року №1912. Вказана ліцензія дозволяє в повній мірі надавати весь перелічений об’єм послуг, що вказаний у закупівлі. Чинне законодавство дозволяє надавати послуг за договором про закупівлю без необхідності отримання атестату про акредитацію як медичної лабораторії відповідно до вимог ISO 15189:2022. Надаємо на підтвердження копію наказу про отримання ліцензії.
Вимога про обов’язкову наявність акредитації на відповідність вимогам стандарту ISO 15189:2022 «Медичні лабораторії – Вимоги до якості та компетентності» розрахована на учасників торгів, в яких лабораторія відповідає вищенаведеним вимогам, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Також звертаємо увагу Комісії АМКУ на рішення, в якому Комісія визначила оскаржувану вимогу тендерної документації дискримінаційною, а саме: №10377-р/пк-пз від 26.08.2026 року.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
×
-
Назва доказу:
рішення
-
Повʼязаний документ:
2. Рішення від 26.08.2026 №10377.pdf
-
-
Назва доказу:
наказ
-
Повʼязаний документ:
2 Ліцензія.pdf
Вимоги:
Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації
×
-
Зобов’язати замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище та привести вимоги Оголошення та тендерної документації у відповідність із вимогами законодавства.
Порядковий номер пункту скарги:
3
Номер:
a7dcc5ea22014494a04ce9c6ec5a889f
Заголовок пункту скарги:
локація в місті Харків
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на закупівлю
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Інші умови тендерної документації
Тип порушення:
Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги:
3. Відповідно до п. 7 додатку 2 до тендерної документації: учасник надає довідку довільної форми про місце розташування лабораторії Учасника/Виконавця у місті Харкові, в якій (яких) будуть здійснюватися дослідження (зазначити адресу (адреси)).
Відповідно до додатку 4 до тендерної документації: учасник надає довідку довільної форми про місце розташування лабораторії Учасника/Виконавця у місті Харкові, в якій (яких) будуть здійснюватися дослідження (зазначити адресу (адреси)).
У Скаржника наявна діюча лабораторія в м. Дніпро. У Скаржника відсутні лабораторії в м. Харків. На підтвердження надаємо договір суборенди нежитлового приміщення.
Вимога про розташування лабораторії виключено в м. Харків розрахована на учасників торгів, в яких наявна лабораторія у цьому місті, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
Висловлюємо своє бажання бути присутніми на засіданні з розгляду скарги про порушення законодавства у сфері публічних закупівель для надання додаткових пояснень.
Частиною четвертою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Дії Замовника в частині встановлення у Документації наведених вище вимог та формування предмета закупівлі у спосіб, наведений вище, порушують вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також, права та законні інтереси Скаржника, пов'язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону.
Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, крім того Скаржник є реальним учасником відповідного ринку. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника до предмету закупівлі, Скаржник не може прийняти участь у закупівлі.
Відповідно до додатку 4 до тендерної документації: учасник надає довідку довільної форми про місце розташування лабораторії Учасника/Виконавця у місті Харкові, в якій (яких) будуть здійснюватися дослідження (зазначити адресу (адреси)).
У Скаржника наявна діюча лабораторія в м. Дніпро. У Скаржника відсутні лабораторії в м. Харків. На підтвердження надаємо договір суборенди нежитлового приміщення.
Вимога про розташування лабораторії виключено в м. Харків розрахована на учасників торгів, в яких наявна лабораторія у цьому місті, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
Висловлюємо своє бажання бути присутніми на засіданні з розгляду скарги про порушення законодавства у сфері публічних закупівель для надання додаткових пояснень.
Частиною четвертою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Дії Замовника в частині встановлення у Документації наведених вище вимог та формування предмета закупівлі у спосіб, наведений вище, порушують вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також, права та законні інтереси Скаржника, пов'язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону.
Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, крім того Скаржник є реальним учасником відповідного ринку. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника до предмету закупівлі, Скаржник не може прийняти участь у закупівлі.
×
-
Назва доказу:
договір суборенди
-
Повʼязаний документ:
3. Договір суборенди Любарського 1.11.2025.(1).docx.zip
Вимоги:
Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації
×
-
Зобов’язати замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище та привести вимоги Оголошення та тендерної документації у відповідність із вимогами законодавства.