• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

42520000-7 - Вентиляційне обладнання Установки фільтровентиляційні та приладдя до них для споруд цивільного захисту Східного регіону

Інформація, що вимагається пунктом 9 частини 2 статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі», не зазначена в оголошенні про проведення відкритих торгів, у зв’язку із відсутністю технічної можливості, міститься у тендерній документації

Пропозиції розглянуті

період кваліфікації завершився 16 днів назад

2 972 043.32 UAH без ПДВ
Період оскарження: 06.07.2026 12:55 - 17.07.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на неправомірне визначення переможця

Номер: 8fe7dcac5bc84449ae09c0a63419e4de
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-06-004579-a.a1
Назва: Скарга на неправомірне визначення переможця
Скарга:
Тендерна пропозиція ТОВ "ТВОЄ" не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.
Дата розгляду скарги: 10.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 03.08.2026 17:07
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 12.08.2026 18:29
Дата виконання рішення Замовником: 13.08.2026 10:48
Коментар замовника щодо усунення порушень: На виконання рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 9614-р/пк-пз від 10.08.2026, скасувати Протокольне рішення № 293517/6/26 від 28.07.2026 про визначення переможцем торгів учасника ТОВ "ТВОЄ" (ЄДРПОУ 45163984) по закупівлі: «42520000-7 - Вентиляційне обладнання Установки фільтровентиляційні та приладдя до них для споруд цивільного захисту Східного регіону» та відхилення тендерної пропозиції учасника торгів ТОВ "ТВОЄ" (ЄДРПОУ 45163984). Відхилити тендерну пропозицію учасника ТОВ "ТВОЄ" (ЄДРПОУ 45163984) відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі – Особливості). (пп.2 п. 44 Особливостей).
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМАРТ ГРІД", Тендерний спеціаліст 380671174099 smartgrid.tender2@gmail.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: c079d468a1714b0096957010901acccc
Заголовок пункту скарги: ЩОДО НЕЗАКОННОГО ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ ТОВ "ТВОЄ"
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: І. ЗАПЕРЕЧЕННЯ
Замовником у тендерній документації та додатках до тендерної документації були встановлені вимоги до учасників процедури закупівлі, які ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТВОЄ" не виконало, та пропозиція якого повинна бути відхилена на підставі пп.2 п.44 Особливостей «тендерна пропозиція: не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей», без можливості надання ТОВ "ТВОЄ" повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей відповідно до п.43 особливостей.

Обґрунтування Заперечення

За результатами детального аналізу документів, поданих учасником ТОВ "ТВОЄ" у складі тендерної пропозиції (технічна частина, паспорти, інструкція з експлуатації, таблиця технічних характеристик), встановлено такі суттєві невідповідності вимогам Додатку 3 до тендерної документації «Опис та основні вимоги до предмету закупівлі»:

1. Відповідно до Розділу ІІІ Додатку 3 до Тендерної документації «Документи, які Учасник повинен надати в складі тендерної пропозиції на підтвердження відповідності пропозиції Учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмету закупівлі.» та пунктом 9 Додатку 5 до тендерної документації учасники повинні надати:

1. ОПИС ТА ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, який складається з Розділів І-ІІ та заповненої Таблиці 1 Розділу ІІ Додатку 3 цієї тендерної документації.

«Розділ І. Загальні відомості
Учасник гарантує наступне:

Увесь запропонований товар новий (такий, що не вживався чи експлуатувався), виготовлений не раніше 2025 року, термін та умови його зберігання не порушені.
Товар відповідає вимогам чинних в Україні, нормативних документів (державним стандартам, технічним умовам та іншим нормам, встановленим чинним законодавством України) для даного виду Товару.
При поставці товар буде супроводжуватись наступними документами: товарно-транспортною накладною, видатковою накладною, сертифікатом якості/відповідності, та/або паспортом на товар, інструкцією з експлуатації українською мовою.
Гарантійні зобов’язання: на товар надається гарантія не менше 24 міс.
Місце та умови поставки товару: 52050, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н (конкретна адреса уточняється на етапі поставки товару).
Поставка товару здійснюється на умовах DDP в редакції ІНКОТЕРМС 2010 або редакції ІНКОТЕРМС чинній на момент передачі Товару, транспортом і за рахунок Постачальника»

Хочемо акцентувати увагу, що ця інформація вимагалась саме для підтвердження відповідності пропозиції Учасника технічним, якісним вимогам до предмету закупівлі. Отже будь-яка невідповідність (або відсутність інформації) в наданих документах учасника на підтвердження цієї вимоги повинна була призвести до його прямого відхилення, так як:

- вимога Розділу І «Товар відповідає вимогам чинних в Україні, нормативних документів (державним стандартам, технічним умовам та іншим нормам, встановленим чинним законодавством України) для даного виду Товару» - є вимогою, яка прямо стосується технічних характеристик, та не може підпадати під надання вимоги про усунення невідповідностей;
- вимога Розділу І «При поставці товар буде супроводжуватись наступними документами: товарно-транспортною накладною, видатковою накладною, сертифікатом якості/відповідності, та/або паспортом на товар, інструкцією з експлуатації українською мовою» - є вимогою, яка прямо стосується технічних характеристик, та не може підпадати під надання вимоги про усунення невідповідностей;
- вимога Розділу І «Гарантійні зобов’язання: на товар надається гарантія не менше 24 міс.» - є вимогою, яка прямо стосується експлуатаційних властивостей, надійності та якості товару після поставки, та не може підпадати під надання вимоги про усунення невідповідностей;
Всупереч встановленої вимозі Переможець:

- не надав ОПИСУ ТА ОСНОВНИХ ВИМОГИ ДО ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ в частині Розділу І, що містять гарантії учасника щодо новизни, гарантійного строку, відповідності нормативним документам тощо) надано лише окрему таблицю технічних характеристик;

2. Відповідно до Розділу І Додатку 3 до тендерної документації учасник гарантує, що «на товар надається гарантія не менше 24 міс.». Ця вимога поширюється на весь запропонований товар як предмет закупівлі.

Разом з тим, згідно з наданими учасником паспортами (інструкціями) на клапани герметичні типу ГК гарантійний строк становить «Гарантійний термін експлуатації виробу 12 місяців з дня введення в експлуатацію, але не більше 18 місяців від дати отримання виробу покупцем» - п.7.2. «ПАСПОРТ та ІНСТРУКЦІЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ». Це прямо суперечить імперативній вимозі тендерної документації про мінімальний гарантійний строк не менше 24 місяців.
Така невідповідність є суттєвою, оскільки стосується якісних характеристик предмета закупівлі та умов післяпродажного обслуговування, прямо встановлених замовником. Вона не може бути усунена шляхом простого виправлення документів без зміни суті запропонованого товару.

Додатково повідомляємо:

Всупереч того, що наведені вище невідповідності носять суттєвий (критичний) характер та того, що вони стосуються як якісних характеристик предмета закупівлі (гарантійний строк, новизна та рік виготовлення), так і обов’язкового складу документів тендерної пропозиції, прямо передбаченого тендерною документацією. Ці недоліки не є формальними (несуттєвими) помилками в розумінні Розділу ІІІ тендерної документації та не можуть бути усунені без зміни суті запропонованого товару або змісту пропозиції – Замовник все одно розмістив в електронній системі закупівель Вимогу про усунення невідповідностей Переможцю, чим порушив п.43 Особливостей.


Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» та пункту 44 Особливостей (Постанова КМУ № 1178 від 12.10.2022) замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію, яка не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі, визначеним у тендерній документації.
Враховуючи викладене, наявні всі правові підстави для відхилення тендерної пропозиції зазначеного учасника як такої, що «не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей».
Докази Заперечення:
1. Тендерна документація з додатками, що оприлюднена за посиланням https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2026-07-06-004579-a;
2. Протокольне рішення (Протокол) Уповноваженої особи № 293517/6/26 від 28.07.2026 року щодо визначення переможця.
3. Файл пропозиції Переможця «9 Технічна документація».


ВИМОГИ СУБ’ЄКТА ОСКАРЖЕННЯ:

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМАРТ ГРІД" просить:
1) Прийняти дану скаргу до розгляду;
2) Встановити Органом оскарження порушень законодавства з боку Замовника під час здійснення процедури закупівлі по предмету 42520000-7 - Вентиляційне обладнання Установки фільтровентиляційні та приладдя до них для споруд цивільного захисту Східного регіону (ідентифікатор закупівлі UA-2026-07-06-004579-a), що полягають у незаконному визначенні Переможця ТОВ "ТВОЄ".
3) Зобов’язати Замовника – ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ "УКРЕНЕРГО" скасувати рішення щодо незаконного визначення Переможця ТОВ "ТВОЄ".


Обґрунтуванням вищевказаних вимог є все зазначене вище, у тому числі, обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів суб'єкта оскарження, зокрема, на його право отримання економічного ефекту від укладання Договору про закупівлю, пов'язаного з перемогою у Процедурі закупівлі.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та повідомлення про намір укласти договір

Запити Органу оскарження