-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Послуги консультаційні з питань оподаткування та підготовки документації щодо трансферного ціноутворення для формування Звіту про контрольовані операції (79220000-2 Податкові послуги )
Тендер Prozorro UA-2020-11-27-003616-a
Мова якою повинна готуватися тендерні пропозиції: Українська
Завершена
3 600 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 18 000.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 18 000.00 UAH
Період уточнення:
27.11.2020 14:08 - 11.12.2020 00:00
Відповідь надана
Щодо Договору
Номер:
e154bdf8203448b6ae2ef679f649435f
Дата опублікування:
03.12.2020 20:57
Опис:
Просимо розглянути можливість внесення змін до окремих пунктів проєкту договору.
Поточна редакція:
1.5 Виконавець підтверджує, що на момент підписання цього Договору, він має всі належні дозвільні документі для належного надання Послуг (дозволи, ліцензії, довідки та інш.). Належним чином засвідчена копія зазначеного дозвільного документу додається до цього Договору та становить його невід’ємну частину.
Пропонуємо виключити друге речення «Належним чином засвідчена копія зазначеного дозвільного документу додається до цього Договору та становить його невід’ємну частину.»
Надання консультаційних послуг з питань оподаткування, зокрема послуги з ідентифікації операцій та підготовки документації щодо трансфертного ціноутворення не потребує отримання дозвільного документу, цей вид діяльності не ліцензується.
Поточна редакція:
4.2. Виконавець зобов’язується:
7) надавати роз’яснення (консультації) фахівцям Замовника з питань належного інтегрування (впровадження) результатів наданих Послуг;
Пропонуємо доповнити цей пункт словами «під час надання Послуг»:
7) під час надання Послуг надавати роз’яснення (консультації) фахівцям Замовника з питань належного інтегрування (впровадження) результатів наданих Послуг;
У діючій редакції пункт означає, що після закінчення надання послуг Виконавець має зобов’язання необмежений час надавати роз’яснення (консультації) фахівцям Замовника, що не відповідає сталої практики на ринку надання відповідних послуг. Пропонуємо обмежити цей час періодом надання Послуг.
Поточна редакція:
5.4. За порушення умов зобов’язання щодо якості Послуг з Виконавця стягується штраф у розмірі 20% (двадцяти відсотків) вартості неякісних Послуг.
Пропонуємо виключити цей пункт, так як за відсутності визначення поняття « якість Послуг» або «неякісні Послуги» цей пункт є дискримінуючим для Виконавця. Адже Замовник на свій розсуд може вважати Послуги неякісними без відповідного обґрунтування.
Поточна редакція:
5.5. Якщо Виконавець не зареєстрував, неправильно або несвоєчасно зареєстрував податкову/і накладну/і в системі електронного адміністрування податку на додану вартість чи вчинив інші дії, в результаті чого Замовник втратив права на податковий кредит, Виконавець зобов’язаний сплатити Замовнику штраф у розмірі 20% (двадцяти відсотків) від суми операції/й, по якій не зареєстровано, неправильно або несвоєчасного зареєстровано податкову/і накладну/і. Такий штраф Виконавцем сплачується самостійно у семиденний строк від дня пред’явлення вимоги Замовником. Застосовується до виконавців-платників податку на додану вартість.
Пропонуємо доповнити та виключити такі словосполучення/речення у п.5.5., що забезпечує настання відповідальності Виконавця виключно за наявності встановлення та доведення його винних дій, та виключає застосування до нього штрафних санкцій у разі відсутності його вини:
5.5.Якщо Виконавець виключно з власної вини не зареєстрував, неправильно або несвоєчасно зареєстрував податкову/і накладну/і в системі електронного адміністрування податку на додану вартість чи вчинив інші дії/бездіяльність, в результаті чого Замовник втратив права на податковий кредит, Виконавець зобов’язаний сплатити Замовнику штраф у розмірі 20% (двадцяти відсотків) від суми операції/й, по якій не зареєстровано, неправильно або несвоєчасного зареєстровано податкову/і накладну/і. Такий штраф Виконавцем сплачується самостійно у семиденний строк від дня пред’явлення вимоги Замовником. Застосовується до виконавців-платників податку на додану вартість. Такий штраф сплачується Виконавцем за наявності доведеної вини Виконавця на підставі рішення суду, що набрало законної сили та за умови, що були вичерпані усі національні засоби захисту порушеного права у судовому порядку.
Поточна редакція:
5.6. Оплата штрафних санкцій за порушення умов Договору з боку Виконавця здійснюється шляхом утримання Замовником визначеної за умовами Договору суми штрафних санкцій із суми, що підлягає сплаті Виконавцю за надані Послуги у відповідному періоді/за конкретний етап наданих Послуг.
Пропонуємо доповнити такими словосполученнями у п.5.6.:
«Оплата штрафних санкцій за порушення умов Договору з боку Виконавця здійснюється шляхом утримання Замовником визначеної за умовами Договору суми штрафних санкцій із суми, що підлягає сплаті Виконавцю за надані Послуги у відповідному періоді/за конкретний етап наданих Послуг, за умови, що такі штрафні санкції не оспорюються Виконавцем.»
У разі перемоги у тендері, просимо розглянути можливість розширення договору наступними пунктами, які є обов’язковими для Консультанта як частини групи Міжнародної мережі Консультанта
«7.7. Замовник дозволяє Виконавцеві розкривати Конфіденційну інформацію без отримання згоди Замовника таким особам:
— страховикам, юридичним та іншим консультантам, за умови, що на них поширюються такі ж умови стосовно конфіденційності, як передбачено цим Договором, з метою поточного та/або потенційного здійснення захисту своїх прав
— Представникам Консультанта в межах необхідних для надання Послуг, та/або з метою полегшення обміну статистичними даними між Представниками Консультанта, проведення перевірки якості або нормативно- правової відповідності, дотримання вимог до фінансової звітності, координування процедур прийняття рішення щодо співпраці із Замовником і надання Послуг, а також проведення перевірок на предмет дотримання принципу незалежності і на предмет наявності конфліктів інтересів, за умови, що на цю інформацію поширюються такі ж гарантії дотримання конфіденційності, як передбачено цим Договором.
Представники Консультанта - Виконавець, будь-які інші фірми-члени Міжнародної мережі Консультанта та всі особи, які контролюються такими фірмами-членами, включаючи всіх партнерів, директорів, співробітників та агентів таких фірм-членів і осіб, які ними контролюються.
7.8. Будь-який наданий Замовнику результат наданих Послуг, надається з огляду на те, що він слугуватиме тільки власним інтересам Замовника та задоволенню його інформаційних потреб. Замовник не буде в цілому або частково копіювати результати наданих Послуг, згадувати їх в посиланнях або розкривати повністю або частково (за винятком випадків, коли це робиться з метою внутрішнього користування) без попередньої письмової згоди Виконавця, яка може бути надана на певних умовах. Письмова згода Виконавця не вимагається у випадку розкриття Замовником результатів наданих Послуг відповідно до вимог законодавства України, в тому числі податкових органам.
7.9. Виконавець зберігає за собою виключні авторські права та всі інші права інтелектуальної власності на результат наданих Послуг, а також право власності на робочі матеріали. Замовник буде мати право власності на результат наданих Послуг у матеріальній формі по факту оплати вартості Послуг.
Поточна редакція:
8.9. Сторони зобов'язуються забезпечувати зберігання всієї інформації, яка стосується укладення та виконання цього Договору, в тому числі щодо своїх ділових партнерів, які мають відношення до цього Договору, протягом трьох років після закінчення строку його дії та надавати їх на запит одна одній або уповноваженим Сторонами особам.
Пропонуємо доповнити такими словосполученнями/реченням п.8.9.:
8.9. Сторони зобов'язуються забезпечувати зберігання всієї інформації, яка стосується укладення та виконання цього Договору, в тому числі щодо своїх ділових партнерів, які мають відношення до цього Договору, протягом трьох років після закінчення строку його дії та надавати їх в розумний строк на запит одна одній або уповноваженим Сторонами особам, за умови, що це порушить зобов’язання такої Сторони щодо нерозголошення конфіденційної інформації перед третіми особами.
Відповідь:
1.5. Не заперечуємо.
4.2. Не заперечуємо.
5.4. Пропозицію не підтримуємо.
5.5. Пропозицію не підтримуємо.
5.6. Цей пункт пропонуємо вилучити та п. 5.4. доповнити таким реченням: «Такий штраф Виконавцем сплачується самостійно у семиденний строк від дня пред’явлення вимоги Замовником.».
7.7.Не заперечуємо при умові попереднього письмового повідомлення Замовника.
7.8. Не заперечуємо при умові вилучення слова «Будь-який» та слово «згоди» замінити на «повідомлення».
7.9. Не заперечуємо
8.9. Пропонуємо в тексті замінити три роки на сім років та словосполучення «що це порушить» замінити на «що це не порушить».
Будуть внесені зміни.
Дата відповіді:
08.12.2020 16:59
Відповідь надана
Кваліфікаційні критерії
Номер:
3353e5d09b4347b48e90ca20569df144
Дата опублікування:
03.12.2020 20:43
Опис:
Підпунктом 4.2 пункту 4 Додатку №2 до тендерної документації встановлена вимога щодо користування комерційними базами даних для цілей трансфертного ціноутворення: Ruslana, СПАРК, ktMINE, Royalty Range або Royalty Stat. Для цілей трансферного ціноутворення використовують досить широкий спектр баз даних і деякі з них є аналогічними до тих, які вказані в списку. Чи буде задовольняти дану вимогу тендерної документації надання інформації щодо використання аналогічних за функціоналом баз даних (наприклад, TP Catalyst та Capital IQ)?
Відповідь:
Перелік не є вичерпним. Наявні бази в Учасника повинні надати йому можливість якісно провести аналіз контрольованих операцій (відповідно до вимог Податкового кодексу України).
Дата відповіді:
08.12.2020 16:37
Відповідь надана
Кваліфікаційні критерії
Номер:
9a57554e859e47f585b089ec7b10d0b6
Дата опублікування:
03.12.2020 20:42
Опис:
1. Підпунктом 4.1 пункту 4 Додатку №2 до тендерної документації встановлена вимога щодо працівників з підтвердженням їх відповідної кваліфікації. Чи буде достатньо інформації про вищу освіту в довідці, складеної в довільній формі?
Відповідь:
Не достатньо надання інформації про вищу освіту працівників для підтвердження відповідної кваліфікації працівників Учасника. Необхідно надати відповідні сертифікати щодо проходження навчання на комерційних базах для цілей трансфертного ціноутворення, спеціалізованих курсів тощо.
Дата відповіді:
08.12.2020 16:36
Відповідь надана
Щодо обсягу робіт
Номер:
e6a8dd2e169e45568dde620041010b6c
Дата опублікування:
03.12.2020 19:49
Опис:
Як зацікавлений учасник, просимо надати роз'яснення щодо наступного питання:
Просимо уточнити обсяг робіт (одиниці виміру), який зазначений у Додатку 1 та має бути зазначений Учасником у додатку 4 до Тендерної документації. Вказаний у цих додатках показник «Кількість людино-годин» не відображає кількісний обсяг послуги, який як правило вимірюється кількістю контрагентів (для послуги № 1 за переліком) або кількістю контрольованих операцій ( для послуг № 2,3 за переліком).
Відповідь:
№ п/п Послуги Кількість контрагентів
1. Послуги з підготовки документації щодо контрольованих операцій з контрагентами-нерезидентами для цілей виконання вимог статті 39 Податкового кодексу України 17
2. Послуги з підготовки документації щодо контрольованих операцій з контрагентами-нерезидентами для цілей виконання вимог підпункту 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України 38
3. Послуга з ідентифікації операцій які відповідають вимогам статті 39 та підпункту 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 Податквого кодексу України 160
Дата відповіді:
08.12.2020 16:36
Відповідь надана
Щодо вимог тендерної документації
Номер:
f72f09839a134ecaa0fa6017d6e93694
Дата опублікування:
03.12.2020 19:47
Опис:
Як зацікавлений учасник, просимо надати роз'яснення щодо наступного питання:
Для підтвердження аналогічного досвіду від Учасника вимагається надання "копій договорів (інформацію, яка за угодою сторін є конфіденційною Учасник має право закрити, крім інформації щодо сторін договору, предмету договору, переліку послуг та реквізитів сторін з підписами сторін) з підприємствами монополістами, що мають державну частку власності, протягом 2018-2020 років, завірених учасником, або письмове підтвердження факту виконання таких договорів з докладанням інших підтверджуючих документів (інформації про обрання переможцем закупівлі, рекомендації (відгуки) таких підприємств тощо (відгуки, інше підтвердження надається щодо кожного із заявлених учасником договорів).
Для уникнення сумніву просимо підтвердити, що надання одного документа (наприклад, або копії договору, або листа-відгуку) буде достатнім для цілей підтвердження аналогічного досвіду і від Учасника не вимагається надання і копії договору, і копії листа-відгуку для підтвердження одного і того ж виконаного проекту.
Відповідь:
Вважаємо достатнім є надання одного з цих документів - або копії договору, або листа-відгуку (на вибір Учасника).
Дата відповіді:
08.12.2020 16:35
Відповідь надана
Щодо вимог тендерної документації
Номер:
53d93214963f424cb35c3e68140cb0e8
Дата опублікування:
03.12.2020 19:46
Опис:
Як зацікавлений учасник, просимо надати роз'яснення щодо наступного питання:
Для підтвердження фінансової спроможності учасника, згідно з вимогами тендерної документації, серед іншого необхідно надати копії балансу Учасника (форма № 1) за три попередніх звітних періоди (2019, 2018, 2017 роки) та проміжну фінансову звітність за останній звітний період – ІІ квартал 2020 року (завірені належним чином). Просимо надати роз'яснення, що саме мається на увазі під "завірені належним чином"? Чи достатнього для належного завірення підпису уповноваженої особи та печатки учасника, чи необхідно надати копії квитанцій про надходження відповідних звітів до статистичних органів (у випадку якщо такі документи надавалися учасником в електронному вигляді)?
Відповідь:
Достатньо підпису уповноваженої особи Учасника (при наявності відповідної довіреності) та печатки Учасника.
Дата відповіді:
08.12.2020 16:34
Відповідь надана
Щодо вимог тендерної документації
Номер:
b6e4847f80504a7ca0146073e23922e2
Дата опублікування:
03.12.2020 19:44
Опис:
Як зацікавлений учасник, просимо надати роз'яснення щодо наступного питання:
Для підтвердження фінансової спроможності учасника, згідно з вимогами тендерної документації, серед іншого необхідно надати "копію звіту про рух грошових коштів за останній звітний період – ІІ квартал 2020 року (завірена належним чином) – для юридичних осіб – резидентів".
Просимо взяти до уваги, принципи бухгалтерського обліку, які зарає є чинними в Україні, не передбачають підготовку юридичними особами – резидентами України квартальних звітів про рух грошових коштів. Такий звіт про рух грошових коштів готується лише за повний фінансовий період – тобто за рік, що закінчується 31 грудня певного року. Просимо усунути невідповідність в тендерній документації та внести зміни, передбачивши надання звіту про рух грошових коштів на 31 грудня 2019 року, оскільки зважаючи на дату подання тендерних пропозицій саме ця дата і є датою останнього звітного періоду.
Відповідь:
Оскільки відповідно до МСБО цей звіт надається щокварталу, а до П(С)БО щорічно, то пропонуємо цей пункт викласти в такій редакції «-копія звіту про рух грошових коштів за останній звітний період (завірена належним чином) – для юридичних осіб – резидентів (якщо Учасник створений пізніше попереднього звітного періоду, він надає вказані документи за всі звітні періоди після його створення). Останній звітний період для підприємств, які складають звітність за МСБО – 9 місяців 2020 року, для підприємств які складають звітність за П(С)БО – 2019 рік».
Дата відповіді:
08.12.2020 16:33
Відповідь надана
Щодо вимог тендерної документації
Номер:
2b338f1856794d03b348ff21b5468ecb
Дата опублікування:
03.12.2020 19:43
Опис:
Як зацікавлений учасник, просимо надати роз'яснення щодо наступного питання:
Тендерна документація містить умову, що документи, складені мовою іншою ніж українська мова або російська мова, повинні супроводжуватися перекладом українською мовою, а переклад (або справжність підпису перекладача) мають бути засвідчені нотаріально або легалізовані у встановленому законодавством порядку. Оскільки відповідно до діючого в Україні законодавства при поданні такого роду документів – зокрема тендерної пропозиції для участі у відкритих процедурах закупівлі – відповідальність за достовірність перекладу несе учасник, вважаємо вимогу нотаріального засвідчення достовірності перекладу надмірною (особливо в умовах карантинних обмежень, що діють на території України) і такою, що ускладнює підготовку тендерної пропозиції учасником.
З огляду на це просимо розглянути можливість внесення змін до тендерної документації та прибрати вимогу щодо нотаріального засвідчення достовірності перекладу з боку учасника, що сприятиме більшій конкуренції самої закупівлі за рахунок полегшення процесу підготовки документів тендерних пропозицій з боку якомога більшого числа зацікавлених учасників.
Відповідь:
Пропозицію учасника торгів необхідно відхилити.
Дата відповіді:
08.12.2020 16:32
Відповідь надана
Щодо вимог тендерної документації
Номер:
29d6200e182845e5a48750defee6bcc2
Дата опублікування:
03.12.2020 19:42
Опис:
Як зацікавлений учасник, просимо надати роз'яснення щодо наступного питання:
Умови тендерної документації рекомендують накладати КЕП/ЕЦП на документи тендерної пропозиції. Просимо надати роз'яснення, чи є умова накладання КЕП/ЕЦП обов'язковою і чи підлягатиме відхиленню пропозиція учасника, яка не міститиме накладеного КЕП/ЕЦП? Якщо умова накладання КЕП/ЕЦП є обов'язковою, просимо надати роз'яснення, хто саме має скріпити документи пропозиції своїм КЕП/ЕЦП: керівник учасника чи уповноважена особа, яка має право підписувати тендерну пропозицію від імені учасника?
Відповідь:
Накладання КЕП/ЕЦП є обов'язковою. Підпис достатньо уповноваженої особи, яка має право підписувати тендерну пропозицію від імені учасника, у зв’язку з чим вважаємо за необхідне внести уточнення в тендерну документацію.
Дата відповіді:
08.12.2020 16:31
Відповідь надана
Щодо вимог тендерної документації
Номер:
60e3250484e1454f8081736b1a30e273
Дата опублікування:
03.12.2020 19:40
Опис:
Як зацікавлений учасник, просимо надати роз'яснення щодо наступного питання:
Згідно з вимогами тендерної документації Учасник має надати копію договору страхування професійної відповідальності перед третіми особами на суму не менш ніж 50 млн. грн. Як правило, такі договори є суворо конфіденційними і не можуть надаватися/розголошуватися третім особам. Для цілей підтвердження наявності чинного договору страхування професійної відповідальності перед третіми особами страховик зазвичай спеціально надає страховий сертифікат із зазначенням суми покриття, строку дії тощо.
Просимо розглянути можливість внесення змін до тендерної документації та передбачити можливість надання "копії договору страхування професійної відповідальності та/або іншого документа (страхове свідоцтво або поліс, або сертифікат), який би підтверджував наявність в Учасника відповідного договору страхування професійної відповідальності"
Відповідь:
Не заперечуємо щодо доповнення умов тендерної документації переліком документів, які підтверджують страхування професійної відповідальності перед третіми особами.
Дата відповіді:
08.12.2020 16:31