• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

ДК 021:2015 код 31520000-7 "Світильники та освітлювальна арматура"

Завершена

516 000.00 UAH без ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 580.00 UAH
Період уточнення: 30.06.2020 16:58 - 07.07.2020 00:00
Відповідь надана

Щодо технічних характеристик

Номер: 704338ca2fc047e791f37bf9a0d2c6b2
Дата опублікування: 06.07.2020 08:55
Опис: Замовником вимагається ряд характеристик, які є дискримінаційними, а саме: Вага світильника (кг), не більше 3,8 кг.; Габарити світильника (мм) не більше 517*170*96 мм; Колір світильника – срібний (RAL9006) Просимо обґрунтувати вище представленні характеристики, оскільки габаритні розміри, вага та колір світильника не впливають на те, як світильник світить.
Відповідь: Встановлені у тендерній документації технічні характеристики предмета закупівлі, такі як вага та розмір, сформовані відповідно до потреб Замовника та направлені на ефективне, економічне та стабільне використання вже наявного на території замовника додаткового обладнання (опор, кронштейнів та ін.), яке використовується в комплексі з предметом закупівлі. Також повідомляємо що у минулі роки Замовником вже закуповувався та встановлювався товар, що є предметом закупівлі, тому для уніфікації об’єктів на території Замовника було визначено технічну характеристику «Колір світильника – срібний (RAL9006)». Замовником не встановлено жодних вимог, які б обмежували право Учасників надати аналог (еквівалент) товарів з такими ж чи кращими характеристиками (з обґрунтуванням (підтвердженням) щодо ліпшої якості).
Дата відповіді: 08.07.2020 10:58
Відповідь надана

Зауваження до Додатку №3 до Документації “Технічна специфікація Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі”

Номер: 961d81d2b8344eca9238f92389dd326f
Дата опублікування: 01.07.2020 13:06
Опис: 1. Не зрозуміло, що означає термін “Температура світлового кольору світильника”? Якщо мається на увазі “Колірна температура свічення світильника”, тоді прошу внести зміни в тендерну документацію. 2. Не зрозуміло, що мається на увазі “Фактична світловіддача системи, включаючи витрати не менше 8 800 Lv/W”. Оскільки світловіддача дорівнює відношення світлового потоку, що випромінюється до спожитої потужності та вимірюється в лм/Вт (Lm/W). Жодне штучне джерело світла із відомих людству не досягає значення у 8800 лм/Вт. Скоріше за все замовник мав на увазі “Загальний світловий потік, що випромінюється світильником 8800лм”. При цьому світлова віддача світильника враховуючи потужність 75Вт буде дорівнювати 117лм/Вт, що є адекватним показником для світлодіодних світильників. Із вище вказаного прошу внести зміни в тендерну документацію. 3. Прошу надати роз'яснення, щодо виразу “Діаметр кріплення: горизонтальний: (діаметри) 40÷60 мм, по вертилі: (діаметри) 40÷60 мм”. Що означає “горизонтальний (діаметри)”? Що означає “по вертелі: (діаметри)”? 4. “ККД енергопостачання світильника” - світильник не виконує функції енергопостачання, тому немає такого показника “ККД енергопостачання”. Світильник споживає електричну енергію, тому характеризується показником “коефіцієнт потужності”. Прошу внести зміни в тендерну документацію.
Відповідь: Замовником будуть внесені зміни у Тендерну документацію найближчим часом.
Дата відповіді: 02.07.2020 15:10
Відповідь надана

Щодо технічних характеристик

Номер: a326903761da4e50ae9e0964164453eb
Дата опублікування: 01.07.2020 09:10
Опис: Де Замовник бачив одиницю виміру Lv/W і що вона означає? Також необхідно, щоб Замовник вказав світловий потік світильника або енергоефективність. Внесіть відповідні виправлення або доповнення.
Відповідь: Замовником будуть внесені зміни у Тендерну документацію найближчим часом.
Дата відповіді: 02.07.2020 15:09
Відповідь надана

Технічне завдання

Номер: 3d4dd9447c3642308bb314a42406c247
Дата опублікування: 30.06.2020 17:22
Опис: Доброго дня! У технічних умовах ТД Замовник в якості обов'язкової вимоги висуває наявність сертифікату ISO 14001 . Хочу звернути Вашу увагу, що у частині «Національний вступ» ДСТУ ISO 14001, який вимагає Замовник, зазначено наступне: «Цей стандарт можуть застосовувати всі організації, які мають на меті розробити та виконувати екологічні політику і завдання, ураховуючи правові й інші вимоги». Тобто, момент номер один, «МОЖУТЬ ЗАСТОСОВУВАТИ», а не «ЗОБВ’ЯЗАНІ». У цьому ж вступі зазначено, що «Цей стандарт, як і інші стандарти, не призначено для збільшення чи змінення правових вимог щодо організації». Таким чином, стандарт ISO 14001 не може утворювати або припиняти певні правові наслідки для суб’єкта господарювання, зокрема, й в такий спосіб – як створення перешкоди для прийнятті участі у закупівлі (тобто дискримінації, що порушує прнципи державних закупцвель). У розділі «1 Сфера застосування» також зазначено: «Цей стандарт установлює вимоги до системи екологічного управління, що їх організація може використовувати для підвищення своєї екологічної дієвості». Знову ж таки «МОЖЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ», а не «ЗОБОВ’ЯЗАНІ». Тобто ми бачимо, що даний стандарт має виключно рекомендаційний характер, і це є право будь-якого суб’єкта господарювання, а не обов’язок. А все що не є обов’язковим не може вимагатися, оскільки набуває ознак дискримінації, і прямо порушує принцип недискримінації учасників, яким в значено, що Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників (ст. 3 та 5 ЗУ «Про публічні закупівлі»). У розділі 2 «Нормативні посилання» зазначеного ДСТУ передбачено, що «Нормативних посилань немає». Тобто жодним чинним нормативно-правовим актом в Україні не регулюється дане питання та не передбачена обов’язкова наявність сертифікату ISO 14001 «Системи екологічного менеджменту. Вимоги та настанови щодо застосовування». Згідно зі ст. 31 Господарського кодексу України, дискримінацією суб'єктів господарювання є прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), направлених на обмеження чи позбавлення права на здійснення господарської діяльності та ставлять суб'єкта господарювання у гірше становище порівняно з іншими суб'єктами господарювання. Звідси бачимо, що вимогою щодо надання Сертифікату на систему екологічного менеджменту Замовник ставить учасників у різне становище в даній процедурі закупівлі, при чому одних в гірше (ті учасники, що не мають такого сертифікату, і при чому НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ його отримувати), а інших – у вигідне становище, автоматично збільшуючи шанси на визнання переможцем конкретної процедури закупівлі. Тому, можемо стверджувати, що у Замовника вже є заздалегідь визначений переможець процедури, інтереси якого лобіюються. І при чому робиться це без законодавчого закріплення та обґрунтування, а виключно на власному бажанні. Тому, по факту маємо явну дискримінацію, яка порушую один із основних принципів здійснення публічних закупівель (відповідно до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»). Звертаю Вашу увагу, що учасники, не маючи зобов’язання на законодавчо закріпленому рівні з отримання Сертифікату ISO 14001 «Системи екологічного менеджменту. Вимоги та настанови щодо застосовування», заздалегідь не можуть передбачити бажання щодо наявності такого сертифікату в учасників і заздалегідь його отримати. Також, Ви ж розумієте, що для отримання такого Сертифікату (як, в принципі, і будь-якого іншого) потрібно затратити і час, і грошові ресурси. І знову ж таки, отримання такого Сертифікату не є обов’язком для учасників, тому вимога щодо наявності такого Сертифікату прямо порушує один із основних принципів здійснення публічних закупівель, а саме максимальна економія та ефективність (відповідно до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»). Відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» вказано, що інформація повинна бути «відповідно до законодавства». А наявність в учасника Сертифікату системи екологічного менеджменту не передбачено і не закріплено на законодавчому рівні, отже, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Отже, на підставі вищевикладеного, розуміємо, що Сертифікат системи екологічного менеджменту не є обов’язком і жодним нормативно-правовим документом не встановлено вимоги щодо його отримання. Саме тому і вимагати Замовник його не має права, оскільки дана вимога сформована не згідно чинного законодавства. Тому вимагаємо виключити дану вимогу та внести зміни!
Відповідь: Замовником будуть внесені зміни у Тендерну документацію найближчим часом.
Дата відповіді: 02.07.2020 15:09
Відповідь надана

Технічне завдання

Номер: 42d1af590fa943eea1a6d47443ff51d7
Дата опублікування: 30.06.2020 17:17
Опис: Добрий вечір! Виникло питання щодо такого пункту: Фабрика для виготовлення світильників с5ертифікована за стандартами, не менше ніж система управління якістю ISO9001 та система управління навколишнім середовищем ISO14001 або еквівалент. Що ви маєте на увазі під фразою або еквівалент?
Відповідь: Замовником будуть внесені зміни у Тендерну документацію найближчим часом.
Дата відповіді: 02.07.2020 15:08
Відповідь надана

Дискримінація учасників

Номер: 10232e69d68143dfa9309eaf50df6fbb
Дата опублікування: 30.06.2020 17:13
Опис: Доброго дня! Згідно тендерної документації Ви вимагаєте підтвердження наявності документально підтвердженого досвіду, Учасник повинен надати копію аналогічного договору, який виконувався (виконується) протягом 2020 року, завірений печаткою Учасника і власноручним підписом уповноваженої особи Учасника. Надайте пояснення, чому Учасник не може надати виконання аналогічного договору за 2019 рік? 2020 рік ще триває, за пів року (враховуючи період карантину з березня місяця) може не бути аналогічного договору! Прошу внести зміни в Тендерну документацію та розширити таким чином коло потенційних Учасників. Дякую
Відповідь: Замовником будуть внесені зміни у Тендерну документацію найближчим часом.
Дата відповіді: 02.07.2020 15:08