-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Світильник енергозберігаючий світлодіодний СЭС 1-50Л5 або еквівалент
Тендер Prozorro UA-2020-02-24-002809-c
Завершена
240 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 2 400.00 UAH
мін. крок: 1% або 2 400.00 UAH
Період уточнення:
24.02.2020 16:43 - 01.03.2020 00:00
Відповідь надана
Технічні характеристики, інші вимоги;
Номер:
3dd4f15f232e499193f858dffc7e4b0e
Дата опублікування:
27.02.2020 16:36
Опис:
В тендерній документації сказано; На даний світильник має бути: Сертифікат СЄ, та Сертифікація менеджменту якості за ISO 9001:2015.
Ці вимоги говорять тільки про те, що тендерним комітетом створені дискримінаційні технічні умови, які приводять до обмеження круга учасників та штучному створенню умов для перемоги конкретної компанії. А саме, компанії " РАДІЙ "
Вимагаємо скасувати вимоги на необхідність Сертифіката СЕ, та Сертифікація менеджменту якості за ISO 9001:2015.
Відповідь:
Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі».
З системного аналізу статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», вбачається, що замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства.
Таким чином, при встановлені у тендерній документації вимоги щодо технічних характеристик предмета закупівлі, замовник самостійно визначає відповідність запропонованого еквіваленту таким вимогам.
Дата відповіді:
02.03.2020 16:20
Відповідь надана
Сертифікат
Номер:
51b04a900ad04cd3a7fb56da32c520b5
Дата опублікування:
26.02.2020 11:56
Опис:
Доброго дня! Відповідно до Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 1 лютого 2005 року N 28 «Про затвердження Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 травня 2005 р. за N 466/10746 світлотехнічне обладнання взагалі, та ЛЕД-світильники зовнішнього освітлення, зокрема, не внесені до продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації. Відповідно до пункту 4 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). У абзаці 2 пункту 4 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» зазначається, що відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для її відхилення замовником. Прошу внести зміни в ТД,
Відповідь:
Добрий день! Тендерну документацію складено у відповідності до ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Перелік та вимоги щодо товару наведено у Додатку № 1 до тендерної документації. Предмет закупівлі повинен мати Сертифікат СЄ, що підтверджує відповідність світильника основним вимогам безпечності Директив EC/EU Нового підходу: 2014/35/EU. Директива низьковольтна та 2014/30/EU Електромагнітна сумісність, Сертифікат відповідності, Декларація про відповідність світильників технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1067 та технічному регламенту з електромагнітної сумісності затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1077.
Наказ Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 1 лютого 2005 року N 28 «Про затвердження Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні», втратив чинність з 16 березня 2018 року.
Законом України «Про стандартизацію» визначено про вжиття заходів щодо адаптації законодавства України у сфері стандартизації до законодавства Європейського Союзу.
У Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання», встановлено вимоги стосовно захисту здоров’я та безпеки людей і свійських тварин та майна, яким повинно відповідати низьковольтне електричне обладнання з метою надання його на ринку України. Технічний регламент розроблено на основі Директиви 2014/35/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 лютого 2014 р. про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно надання на ринку електричного обладнання, призначеного для використання в певних межах напруги.
За Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що ратифікована 16.09.2014р. Україна вживає необхідних заходів з метою поступового досягнення відповідності з технічними регламентами ЄС та системами стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду ЄС та зобов’язується дотримуватися принципів та практик, викладених в актуальних рішеннях та регламентах ЄС. Україна поступово впроваджує звід Європейських стандартів (EN) як національні стандарти, зокрема гармонізовані європейські стандарти, добровільне застосування яких вважається таким, що відповідає вимогам законодавства, зазначеного у Додатку III до цієї Угоди. Одночасно з таким впровадженням Україна скасовує конфліктні національні стандарти, зокрема застосування міждержавних стандартів (GOST/ГОСТ), розроблених до 1992 року. Крім цього, Україна поступово вживатиме інших необхідних заходів щодо виконання умов набуття членства згідно з вимогами, що застосовуються до повноправних членів європейських організацій зі стандартизації.
Виходячи з вищевказаного зазначимо, що технічні, якісні характеристики товару за предметом закупівлі повинні відповідати чинним нормативним актам України (державним стандартам, технічним умовам, тощо) та підтверджуватися відповідними документами (копії протоколів випробувань, копії сертифікатів якості тощо).
Дата відповіді:
28.02.2020 15:52
Відповідь надана
Сертифікат СЕ
Номер:
2eed9086646d4c7ab8c219dcdaee2dbd
Дата опублікування:
26.02.2020 11:54
Опис:
Добрий день! Просимо Вас про видалення пункту обов'язкової наявності сертифікату відповідності СЄ! Дана вимога тендерної документації не має жодного відношення до нормативно-правової бази, лише посилання на суб'єктивні бажання та незрозумілі висновки про перевагу продукції, яка маркується знаком СЄ, перед продукцією, яка пройшла сертифікацію на відповідність державним стандартам та регламентам! Необхідно зазначити наступне: Декрет Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» визначає правові та економічні основи систем стандартизації та сертифікації, встановлює організаційні форми їх функціонування на території України. Відповідно до статті 15 Декрету КМУ обов’язкова сертифікація на відповідність вимогам нормативних документів проводиться органами сертифікації незалежно від форми власності виключно в державній системі сертифікації. Закон України «Про стандартизацію» установлює правові та організаційні засади стандартизації в Україні і спрямований на забезпечення формування та реалізації державної політики у відповідній сфері. Відповідно до підпункту 4 частини другої статті 4 Закону України "Про стандартизацію", державна політика у сфері стандартизації базуються на збалансованому застосуванні принципів добровільного застосування національних стандартів та кодексів усталеної практики, якщо інше не передбачено нормативно- правовими актами. Тобто, вітчизняні виробники світлотехнічного обладнання для виробництва та реалізації своєї продукції в межах України не зобов'язані мати сертифікат СЄ. А саме, визначені українським законодавством норми підтвердження якості продукції вимогам відповідних державних стандартів та регламентів є достатніми та ефективними. Більш того, для проведення вищеозначеної сертифікації, необов'язкової для продукції, яка реалізується в Україні, вітчизняним виробникам необхідно буде залучати додаткові кошти на проведення іспитів, документального оформлення, залучення фахівців відповідної кваліфікації та ін., що однозначно призведе до збільшення кінцевій вартості запропонованої продукції. В свою чергу це спричинить необгрунтоване збільшення суми закупівлі таких світильників за рахунок державних коштів. А це аж ніяк не відповідає такому принципу!!!
Відповідь:
Добрий день! Тендерну документацію складено у відповідності до ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Перелік та вимоги щодо товару наведено у Додатку № 1 до тендерної документації. Предмет закупівлі повинен мати Сертифікат СЄ, що підтверджує відповідність світильника основним вимогам безпечності Директив EC/EU Нового підходу: 2014/35/EU. Директива низьковольтна та 2014/30/EU Електромагнітна сумісність, Сертифікат відповідності, Декларація про відповідність світильників технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1067 та технічному регламенту з електромагнітної сумісності затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1077.
Декрет Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» втратив чинність з 1 січня 2018 року.
Законом України «Про стандартизацію» визначено про вживання заходів щодо адаптації законодавства України у сфері стандартизації до законодавства Європейського Союзу.
У Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання», встановлено вимоги стосовно захисту здоров’я та безпеки людей і свійських тварин та майна, яким повинно відповідати низьковольтне електричне обладнання з метою надання його на ринку України. Технічний регламент розроблено на основі Директиви 2014/35/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 лютого 2014 р. про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно надання на ринку електричного обладнання, призначеного для використання в певних межах напруги.
За Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що ратифікована 16.09.2014р. Україна вживає необхідних заходів з метою поступового досягнення відповідності з технічними регламентами ЄС та системами стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду ЄС та зобов’язується дотримуватися принципів та практик, викладених в актуальних рішеннях та регламентах ЄС. Україна поступово впроваджує звід Європейських стандартів (EN) як національні стандарти, зокрема гармонізовані європейські стандарти, добровільне застосування яких вважається таким, що відповідає вимогам законодавства, зазначеного у Додатку III до цієї Угоди. Одночасно з таким впровадженням Україна скасовує конфліктні національні стандарти, зокрема застосування міждержавних стандартів (GOST/ГОСТ), розроблених до 1992 року. Крім цього, Україна поступово вживатиме інших необхідних заходів щодо виконання умов набуття членства згідно з вимогами, що застосовуються до повноправних членів європейських організацій зі стандартизації.
Виходячи з вищевказаного зазначимо, що технічні, якісні характеристики товару за предметом закупівлі повинні відповідати чинним нормативним актам України (державним стандартам, технічним умовам, тощо) та підтверджуватися відповідними документами (копії протоколів випробувань, копії сертифікатів якості тощо).
Дата відповіді:
28.02.2020 15:40
Відповідь надана
Аналоги
Номер:
0ab4a45f33024bb795804820cc0da330
Дата опублікування:
25.02.2020 11:44
Опис:
Чи будуть розглядатись аналоги світильників з технологією SMD та відповідними до технічних вимог характеристиками?
Відповідь:
З урахуванням вимог статті ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» складена тендерна документація, згідно якої перелік та вимоги щодо товару наведено у Додатку № 1 до тендерної документації. В даному випадку предметом закупівлі є «Світильник енергозберігаючий світлодіодний СЭС 1- 50Л5 або еквівалент».
Еквівалент товару або його складова частини – вживається у значенні, як рівнозначний товар або його складова частини, що виражається в наявності однозначних співвідношень з технічними та якісними характеристиками до предмету закупівлі, що визначені Замовником згідно вимог цієї тендерної документації.
З метою дотримання законодавства про захист економічної конкуренції, учасник може враховувати еквівалент або аналог за умов повної відповідності технічним, якісним характеристикам, та іншим вимогам до предмета закупівлі, тому всі посилання на конкретну марку, виробника, фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, слід читати з виразом «або еквівалент». Технічні, якісні та кількісні характеристики повинні задовольняти вимогам зазначеним у Додатку № 1 до тендерної документації.
Дата відповіді:
26.02.2020 11:13