-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги з проведення періодичних медичних оглядів працівників закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, позашкільної освіти та інших закладів
Тендер Prozorro UA-2026-08-21-001281-a
Торги не відбулися
391 200.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
21.08.2026 09:47 - 26.08.2026 00:00
Відповідь надана
ВИМОГА ПРО НАДАННЯ РОЗ’ЯСНЕНЬ ТА УСУНЕННЯ ДИСКРИМІНАЦІЙНИХ УМОВ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ЩОДО МІСЦЯ НАДАННЯ ПОСЛУГ
Номер:
786dd2604d324484a64333bbafda2fdd
Дата опублікування:
21.08.2026 12:14
Опис:
Шановний Замовнику!
Уважно вивчивши Тендерну документацію (далі – ТД) на закупівлю - "Послуги з проведення періодичних медичних оглядів працівників закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти, позашкільної освіти та інших закладів", ми виявили положення, які допускають неоднозначне трактування та створюють передумови для дискримінації потенційних учасників.
У Додатку 3 до ТД (пункт 2 "Предмет закупівлі") встановлено вимогу: "Місце проведення медичних оглядів: 82300, Україна, Львівська область, м. Борислав".
Ця ж вимога продубльована у таблиці пункту 3.1 Додатка 3 ("Загальні вимоги до учасників предмету закупівлі"): "Місце проведення медичних оглядів... на території Замовника: 82300, Україна, Львівська область, м. Борислав".
Аналогічне формулювання міститься у пункті 4.3 розділу "Загальні положення" основної частини ТД: "Місце їх надання: на території Замовника: 82300, Україна, Львівська область, місто Борислав".
Разом з тим, як показує практика оскарження подібних умов в Антимонопольному комітеті України, формулювання "на території Замовника" у поєднанні із зазначенням конкретного населеного пункту Замовники часто використовують як приховану дискримінаційну вимогу. А саме: трактують цю умову як необхідність наявності в Учасника власного або орендованого стаціонарного закладу охорони здоров'я (медичного центру, філії), в даному випадку безпосередньо у місті Борислав.
Звертаємо вашу увагу, що відповідно до чинного законодавства України, проведення обов'язкових медичних оглядів можливе із залученням виїзних медичних комісій на території підприємства/установи (в даному випадку – у приміщеннях закладів освіти м. Борислав), за умови наявності у суб'єкта господарювання відповідної ліцензії на медичну практику.
Керуючись статтею 24 Закону України "Про публічні закупівлі" та пунктом 54 Особливостей № 1178, з огляду на вищезазначене, ВИМАГАЄМО:
1. Надати чітке, недвозначне офіційне роз'яснення в електронній системі закупівель щодо застосування пункту 2 та 3.1 Додатка 3 до ТД: чи означає вимога "на території Замовника: м. Борислав", що Замовник погоджується на проведення періодичних медичних оглядів працівників виїзною медичною комісією Учасника безпосередньо в приміщеннях (на базі) закладів освіти Замовника?
2. Надати чітке офіційне роз'яснення: чи вимагає Замовник для участі в цьому тендері від Учасника обов'язкової наявності власного або орендованого стаціонарного закладу охорони здоров'я (медичного центру, амбулаторії, кабінету) територіально в межах міста Борислав Львівської області?
3. У разі, якщо під формулюванням "на території Замовника" малася на увазі обов'язкова наявність стаціонарного медичного закладу в м. Борислав – негайно внести зміни до Тендерної документації, усунувши цю незаконну умову, та явно зазначити можливість надання послуг виїзною медичною комісією Учасника на базі закладів Замовника, розширивши коло потенційних учасників та забезпечивши добросовісну конкуренцію.
У разі ігнорування цього звернення, надання формальної/ухилистої відповіді або відмови усунути дискримінаційні вимоги, ми будемо змушені звернутися зі скаргою до Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель для захисту наших прав та законних інтересів, а також ініціювати звернення до Держаудитслужби України щодо проведення моніторингу цієї закупівлі на предмет порушення пункту 28 Особливостей № 1178 та статті 5 Закону України "Про публічні закупівлі".
Відповідь:
Зміни до тендерної документації внесено. Замовник вважає зазначену вимогу обґрунтованою, пропорційною предмету закупівлі та такою, що не має на меті обмеження конкуренції. Оскільки встановлення місця надання послуг на території Бориславської міської територіальної громади обумовлено виробничою необхідністю Замовника та необхідністю забезпечення належної організації проходження медичних оглядів працівниками.
Дата відповіді:
21.08.2026 13:31
Відповідь надана
Щодо Додатку 7
Номер:
96e4534809fd4a6693b8ee5497a53109
Дата опублікування:
21.08.2026 11:59
Опис:
Шановний Замовнику! У пункті 6 Додатка 4 ви вимагаєте: "Гарантійний лист у довільній формі про погодження з графіком проходження медичних оглядів... що викладено в додатку 7 тендерної документації". Однак у складі завантаженої ТД Додаток 7 фізично відсутній (документація обривається на проекті Договору та формі ТП). З огляду на вищезазначене, ВИМАГАЄМО: завантажити Додаток 7 для ознайомлення або виключити пункт 6 з переліку витребуваних документів.
Відповідь:
Зміни до тендерної документації внесено.
Дата відповіді:
21.08.2026 13:25
Відповідь надана
Географічна дисоціація вимог
Номер:
1be5ba815de9494f94c6c23692fae577
Дата опублікування:
21.08.2026 11:57
Опис:
Шановний Замовнику! У Додатку 3 (Технічна специфікація) чітко вказано місце надання послуг: "на території Замовника: 82300, Україна, Львівська область, м. Борислав". Проте у Додатку 4 (п. 5) встановлено абсурдну вимогу надати: "Інформацію в довільній формі про дислокацію об’єкту на території сел. Сахновщина Берестинського району Харківської області в якому працівники освіти будуть проходити медичні огляди". Зазначена вимога є нерелевантною, свідчить про сліпе копіювання чужої документації, є дискримінаційною та суперечить п. 28 Особливостей № 1178. З огляду на вищезазначене, ВИМАГАЄМО: виключити з пункту 5 Додатка 4 згадку про Харківську область та привести ТД у відповідність до реального місця надання послуг.
Відповідь:
Зміни до тендерної документації внесено.
Дата відповіді:
21.08.2026 13:25