• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

код ДК 021:2015: 34630000-2: Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху (Бандаж 93х554х716, відповідний код ЄЗС: ДК 021:2015: 34631400-3: Колісні осі та бандажі й інші частини локомотивів чи рейкового рухомого складу)

Кваліфікація

від початку періоду пройшло 11 робочих днів

4 880 000.00 UAH без ПДВ
Період уточнення: 10.08.2026 15:32 - 15.08.2026 00:00
Відповідь надана

Щодо уточнення вимог до найменування товару та технічних характеристик

Номер: 7ef18b07d10b4f72a63d49a3d43daaba
Дата опублікування: 13.08.2026 15:19
Опис: Звертаємо увагу, що за результатами моніторингу попередньої закупівлі UA-2026-05-04-001997-a у висновку Північно-східного офісу Держаудитслужби від 26.06.2026 року було зазначено, зокрема, що назва товару, зазначена у таблиці технічних характеристик учасника, відповідала назві товару у документі виробника. Також у висновку зазначено, що терміни «тимчасовий опір при розтягуванні» та «тимчасовий опір розриву» є повними синонімами, а показник 1018 МПа відповідає встановленій вимозі щодо значення не менше 900 МПа. У зв’язку з цим просимо підтвердити: 1. Щодо найменування товару. Чи буде вважатися належним та таким, що відповідає вимогам тендерної документації, зазначення в технічній специфікації учасника точного найменування товару відповідно до документа виробника, а саме: «Бандажі для колісних пар трамвайних колій (розмір виробу 716×554×93)» за умови, що зазначений товар за своїми розмірами, призначенням, технічними та якісними характеристиками відповідає вимогам, встановленим Замовником? 2. Щодо показника механічних властивостей. Чи буде вважатися таким, що відповідає вимогам тендерної документації, зазначення в технічній специфікації учасника показника: «Тимчасовий опір розриву — не менше 900 МПа» замість формулювання, наведеного у тендерній документації: «Тимчасовий опір при розтягуванні — не менше 900 МПа» якщо у документі виробника продукції відповідний показник зазначений саме як «тимчасовий опір розриву»? Просимо надати чітке роз’яснення щодо можливості використання зазначених формулювань при підготовці тендерної пропозиції, з урахуванням висновку Північно-східного офісу Держаудитслужби від 26.06.2026 року за результатами моніторингу закупівлі UA-2026-05-04-001997-a Дякуємо за розгляд звернення та надане роз’яснення.
Відповідь: Шановний учаснику! Розглянувши Ваше звернення щодо надання роз’яснень стосовно технічних та якісних вимог тендерної документації, повідомляємо наступне: 1. Щодо найменування товару та порядку запису номінальних розмірів: Так, зазначення у технічній специфікації Учасника найменування «Бандажі для колісних пар трамвайних колій (розмір виробу 716×554×93)» буде вважатися належним та таким, що повністю відповідає вимогам тендерної документації Замовника. Відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі» та з урахуванням практики органів державного фінансового контролю (зокрема, висновку Північно-східного офісу Держаудитслужби від 26.06.2026 року за результатами моніторингу закупівлі UA-2026-05-04-001997-a), формальні відмінності у порядку викладу геометричних параметрів або найменування предмета закупівлі за документацією виробника не є підставою для відхилення, якщо суть та фізичні характеристики товару залишаються незмінними. Зміна математичного порядку відображення геометричних розмірів (запис «716×554×93» замість «93х554х716») є виключно технічною особливістю маркування конкретного заводу-виробника і жодним чином не змінює фактичних геометричних та фізичних параметрів виробу (ширини, внутрішнього та зовнішнього діаметрів). Головною умовою є повна відповідність виробу геометричному профілю креслення «Рис. 1» (Додаток 1.1 до ТД) та його стовідсоткова сумісність із колісними парами трамвайних вагонів Замовника. 2. Щодо показника механічних властивостей сталі: Терміни «тимчасовий опір при розтягуванні» та «тимчасовий опір розриву» є абсолютними синонімами і визначають одну й ту саму фізичну величину — максимальне механічне напруження, яке витримує зразок сталі перед руйнуванням. Зазначення в технічній специфікації Учасника показника «Тимчасовий опір розриву — не менше 900 МПа» замість формулювання «Тимчасовий опір при розтягуванні — не менше 900 МПа» буде вважатися таким, що відповідає вимогам тендерної документації. Оскільки ключове цифрове значення показника міцності металу повністю збігається з вимогами Замовника (не менше 900 МПа), використання Учасником термінології заводу-виробника продукції не вважається невідповідністю технічним вимогам тендерної документації та не може бути причиною для дискримінації Учасника чи відхилення його пропозиції.
Дата відповіді: 14.08.2026 14:44
Відповідь надана

Уточнення технічних вимог до бандажа 93×554×716

Номер: fab85bc3ab694d08909239908dfddaf3
Дата опублікування: 13.08.2026 11:06
Опис: Добрий день! Для остаточного виробничого розрахунку за UA-2026-08-10-008540-a просимо оприлюднити повне розмірне креслення бандажа 93×554×716 у PDF/DWG або підтвердити, що рисунок у технічному додатку є єдиним обов’язковим кресленням. Просимо окремо уточнити: 1) профіль поверхні кочення, фаски, радіуси та допуски; 2) марку сталі, термічну обробку і твердість; 3) обов’язкові випробування та порядок приймання; 4) вимоги до сертифіката якості на партію; 5) чи допускається еквівалентна марка сталі за умови підтвердження характеристик. Просимо оприлюднити відповідь і матеріали у картці закупівлі. З повагою Serhii Lohvynovskyi ATOR тел. +48 690 561 243
Відповідь: Шановний учаснику! Розглянувши Ваше звернення щодо технічних та якісних характеристик предмета закупівлі «Бандаж 93х554х716», повідомляємо наступне: 1. Щодо профілю поверхні кочення, фасок, радіусів та допусків: Усі геометричні параметри предмета закупівлі повинні чітко відповідати наведеному в Додатку 1.1 до тендерної документації кресленню «Рис. 1. Бандаж 93х554х716».Усі радіуси, конусність профілю кочення, товщина реборди, висота гребня та інші лінійні й кутові розміри з відповідними граничними відхиленнями (допусками) зазначені безпосередньо на цьому рисунку і є обов'язковими для виконання Учасником при виготовленні та поставці товару. 2. Щодо марки сталі, термічної обробки і твердості: У зв’язку зі скасуванням застарілих міждержавних стандартів (ГОСТ), виготовлення бандажів має здійснюватися за діючими Технічними умовами (ТУ) заводу-виробника для міського електротранспорту. При цьому сталь та готові вироби повинні суворо відповідати параметрам, зазначеним у Додатку 1.1 до тендерної документації Таблиця 1 «ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ» стовпець «Основні технічні та якісні характеристики предмета закупівлі»: Хімічний склад сталі (за ковшовою пробою): - Вуглець (C): 0,57–0,67% ± 0,02% - Марганець (Mn): 0,50–0,90% - Кремній (Si): 0,20–0,45% - Фосфор (P): не більше 0,035% - Сірка (S): не більше 0,040% - Домішки: нікель (Ni) та мідь (Cu) — не більше 0,30% кожного, хром (Cr) — не більше 0,25%. Термічна обробка та механічні властивості: Бандажі мають бути термічно обробленими (загартованими з наступним рівномірним відпуском) для отримання дрібнозернистої однорідної структури металу, зняття внутрішніх напружень та мати показники механічних властивостей металу не менше ніж: - Тимчасовий опір при розтягуванні: 900 Н/мм² (900 МПа) - Відносне видовження/подовження: 10% - Відносне звуження: 14% • Твердість: Має відповідати вказаному рівню міцності й тимчасового опору (900 МПа), що для даного типу конструкційної бандажної сталі еквівалентно твердості на поверхні кочення не менше 241 HB (за Брінеллем). 3. Щодо обов'язкових випробувань та порядку приймання: Випробування: Кожна партія бандажів підлягає обов'язковим приймально-здавальним випробуванням на заводі-виробнику. Вони мають включати контроль геометричних розмірів шаблонами (згідно з Рис. 1), перевірку хімічного складу та механічних властивостей (згідно з таблицею характеристик ТД), а також обов'язковий неруйнівний дефектоскопічний контроль (ультразвуковий або магнітопорошковий) на відсутність прихованих внутрішніх дефектів, волосовин та тріщин. Приймання: Здійснюється за кількістю та якістю на складі Замовника на підставі видаткових накладних та технічної документації, що підтверджує відповідність усім вимогам Замовника. 4. Щодо вимог до сертифікації якості на партію: Кожна партія продукції при постачанні повинна обов'язково супроводжуватися оригіналом або належним чином завіреною копією паспорта якості (сертифіката якості) заводу-виробника. У ньому мають бути зафіксовані фактичні результати плавкового аналізу хімічного складу сталі та результати механічних випробувань, які повністю підтверджують відповідність вимогам, зазначеним у таблиці технічних характеристик Замовника, а також міститися відмітка ВТК та дані про проходження дефектоскопії. 5. Чи допускається еквівалентна марка сталі та порядок її підтвердження: Так, допускається. Учасник може запропонувати бандажі, виготовлені з іншої марки сталі або за іншими чинними Технічними умовами (ТУ) виробника, за умови, що за своїм хімічним складом, геометричними параметрами (згідно з Рис. 1) та рівнями механічних властивостей (тимчасовий опір, видовження, звуження) вони є не гіршими (еквівалентними або кращими) за вимоги, визначені в тендерній документації Замовника. З метою належного підтвердження того, що характеристики запропонованого еквівалента є не гіршими, Учаснику потрібно надати такий пакет документів: 1. Порівняльну таблицю технічних характеристик: Складається у довільній формі, де в одному стовпчику зазначаються вимоги Замовника (граничний вміст хімічних елементів, міцність металу в 900 МПа, видовження в 10%, звуження в 14% та геометричні розміри згідно з ТД), а в іншому — фактичні гарантовані характеристики запропонованого Учасником товару. Показники еквівалента за жодним параметром не повинні погіршувати вимоги Замовника. 2. Завірену копію або витяг із діючих Технічних умов (ТУ) виробника: Офіційний документ, за яким безпосередньо виготовляються бандажі, завірений підписом та печаткою Учасника чи Виробника. Витяг має обов'язково містити розділи: "Технічні вимоги", "Марки сталі/Хімічний склад", "Механічні властивості" та "Методи контролю/випробувань". 3. Гарантійний лист про технічну сумісність: Лист-підтвердження в довільній формі за підписом уповноваженої особи Учасника про те, що запропонований товар є повністю сумісним із колісними парами трамвайних вагонів Замовника, чітко відповідає геометрії наданого креслення (Рис. 1) та забезпечує безпечну експлуатацію на трамвайних коліях. 4. Копію аналогічного паспорта/сертифіката якості: Зразок паспорта якості заводу-виробника на будь-яку раніше випущену партію бандажів за цим ТУ (допускається приховування комерційних даних, таких як назва попереднього покупця чи ціна). Це необхідно для підтвердження спроможності виробника забезпечувати зазначені фізико-механічні властивості металу на практиці. Невідповідність запропонованих характеристик (наприклад, менший тимчасовий опір, ніж 900 МПа, вищий вміст шкідливих домішок сірки/фосфору), а також ненадання вищезазначених підтвердних документів у складі пропозиції буде підставою для відхилення тендерної пропозиції Учасника як такої, що не відповідає умовам технічної специфікації Замовника.  
Дата відповіді: 14.08.2026 14:38