• Відкриті торги з особливостями
  • Мультилотова
  • КЕП

Послуги з організації гарячого харчування учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти Мукачівської міської територіальної громади у 2026 році

Пропозиції розглянуті

період кваліфікації завершився 13 днів назад

35 483 700.00 UAH без ПДВ
Період уточнення: 06.08.2026 12:12 - 11.08.2026 00:00
Відповідь надана

ВИМОГА про внесення змін до тендерної документації

Номер: a7c88bcc20e44b99b3df8b1a6da9e67d
Дата опублікування: 06.08.2026 16:58
Опис: Шановний Замовник. Згідно з Додатком 1.1 до додатку 1 тендерної документації вами встановлене наступне: «У разі недостатньої потужності шкільної їдальні для охоплення всіх учнів навчального закладу послугами з організації харчування, адміністрацією буде організовано харчування у інших приміщеннях закладу. В такому випадку Виконавець має забезпечити видачу страв у одноразових термобоксах у кількості, що погоджується з керівником навчального закладу.» Водночас тендерна документація не містить інформації щодо порядку забезпечення одноразовими термобоксами, а саме: чи закуповуються такі термобокси Замовником чи Виконавцем; чи входить їх вартість до ціни послуг; яка орієнтовна кількість термобоксів може знадобитися протягом строку виконання договору. Якщо Замовник передбачає, що забезпечення одноразовими термобоксами здійснюється за рахунок Виконавця, то відсутність інформації про їх хоча б орієнтовну кількість унеможливлює належний розрахунок вартості тендерної пропозиції, оскільки учасники не можуть визначити обсяг відповідних витрат. Відповідно до статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити всю інформацію, необхідну для підготовки тендерної пропозиції. Замовник не може покладати на учасників обов’язок враховувати невизначені витрати, розмір яких неможливо встановити з тендерної документації. У зв’язку з викладеним вимагаємо: повідомити, за чий рахунок забезпечуються одноразові термобокси; у разі якщо такі витрати покладаються на Виконавця, надати інформацію про орієнтовну кількість термобоксів, яка буде необхідна протягом виконання договору, або інші вихідні дані, достатні для розрахунку вартості тендерної пропозиції; у разі відсутності можливості визначити такі обсяги — виключити зазначену вимогу з тендерної документації як таку, що покладає на учасників невизначені та непередбачувані витрати.
Відповідь: Ваше зауваження прийнято до уваги, буде внесено зміни в тендерну документацію
Дата відповіді: 07.08.2026 10:13
Відповідь надана

ВИМОГА про надання інформації

Номер: b7089ee075a44f65a34dea6205063781
Дата опублікування: 06.08.2026 16:45
Опис: Шановний Замовник. Додаток 1, а саме: «Форма 3 Довідка, що містить інформацію про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» передбачає заповнення стовбця «Інше***» ***Особові медичні книжки працівників (кухарів, тощо), що мають безпосереднє відношення до роботи за зазначеним предметом закупівлі відповідно до наказу МОЗ від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», зареєстрованого в Мін’юсті 08.08.2002 за № 639/6927, — перша та остання сторінки з відміткою про допуск до роботи та відмітками про проходження ними обов’язкового профілактичного медичного огляду. Стосується виключно тих працівників, які безпосередньо беруть участь у приготуванні, зберіганні та видачі харчових продуктів харчування, готових страв та виробів. Яким чином в таблицю внесті таку інформацію – зазначити номер серію медичної книжці? Дату проходження медогляду? Наступну дату медогляду? Або назвіть будь ласка ваш варіант.
Відповідь: в графі 6 Форми 3 зазначається номер, серія медичної кники, дату проходження медогляду, наступну дату медогляду. Інформація підтверджується копіями першої та останньої сторінки медичних книжок з відміткою про допуск до роботи та відмітками про проходження ними обов’язкового профілактичного медичного огляду.
Дата відповіді: 07.08.2026 10:12
Відповідь надана

ВИМОГА про надання інформації

Номер: e657fe3b45474745beac56e841dd05b6
Дата опублікування: 06.08.2026 16:39
Опис: Шановний Замовник. В Додатку 1 до тендерної документації, а саме: «Довідка, що містить інформацію про наявність в учасника досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)» міститься вимога зазначити: «ID-номер закупівлі, за якою укладено аналогічний договір, та посилання в електронній системі закупівель (за наявності)». Якщо учасник на цю вимогу зазначить в довідці, що ці дані відсутні у зв’язку з наданням аналогічного договору, укладеного з приватним Замовником, в якому така інформація не є предметом договору – це буде порушенням вимог тендерної документації?
Відповідь: В додатку 1 зазначено: 1.1. Для підтвердження наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) учасник повинен надати довідку за формою 1. Для підтвердження інформації, наведеної в довідці за формою 1, учасник надає копію(ї) не менше одного повністю виконаного аналогічного за предметом закупівлі договору, що підтверджує досвід виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) з усіма додатками до нього. Для підтвердження наданої(их) копії(й) договору (договорів) учасник надає копії документів, зокрема акти виконання робіт, акти про надані послуги, копії документів, що підтверджують здійснення оплати за надані послуги з банківських установ, копії додаткових угод до договору тощо), що підтверджують виконання зобов’язань, що передбачені договором (договорами). АБО: У разі наявності інформації про аналогічний за предметом закупівлі договір та виконання такого договору в електронній системі закупівель учасник для підтвердження досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору зазначає в довідці за формою 1 інформацію про ID-номер закупівлі, за якою учасник виконав аналогічний за предметом закупівлі договір за умови розміщення замовником звіту про виконання такого договору та посилання на таку закупівлю в електронній системі закупівель. тому відсутність" ID-номер закупівлі, за якою укладено аналогічний договір, та посилання в електронній системі закупівель (за наявності)" не буде порушенням у раазі якщо учасником буде підтверджено досвід виконання аналогічного договору документами, визначеними в п.1.1. Додатку 1
Дата відповіді: 07.08.2026 10:06
Відповідь надана

ВИМОГА про внесення змін до тендерної документації

Номер: 95930e2eb55b4996a9ffdcf78a927004
Дата опублікування: 06.08.2026 16:33
Опис: Шановний Замовник. Згідно з Додатком 1 тендерної документації вами вимагається: «1.3. Для підтвердження наявності в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, учасник повинен надати довідку за формою 3. У довідці зазначається інформація щодо наявності працівників відповідної кваліфікації, які будуть залучені для надання послуг, які мають необхідні знання та досвід (освіта, посада, кваліфікація тощо). Для підтвердження інформації, наведеної в довідці, учасник повинен надати документи, що підтверджують наявність правовідносин учасника з відповідними працівниками, наявність відповідної кваліфікації працівників, а також за необхідності документи, що підтверджують виконання учасником вимог спеціального законодавства щодо надання послуг за предметом закупівлі.» Вважаємо зазначену вимогу такою, що не відповідає принципу правової визначеності та підлягає уточненню або виключенню. По-перше, тендерна документація не містить визначення поняття «працівники відповідної кваліфікації». Замовник не зазначає, яка саме освіта, професійна підготовка, кваліфікація, досвід чи інші характеристики будуть вважатися достатніми для підтвердження відповідності працівників установленим вимогам. За таких умов учасник не має можливості зрозуміти, які саме документи необхідно надати для підтвердження відповідності працівників вимогам тендерної документації, а Замовник отримує можливість суб’єктивно оцінювати тендерні пропозиції. По-друге, Замовник вимагає надати «за необхідності документи, що підтверджують виконання учасником вимог спеціального законодавства щодо надання послуг за предметом закупівлі», однак: не зазначає, яке саме спеціальне законодавство мається на увазі; не визначає, у яких випадках така необхідність виникає; не встановлює перелік документів, які повинен надати учасник. Формулювання «за необхідності» є оціночним та не дозволяє учаснику визначити обсяг документів, які необхідно подати у складі тендерної пропозиції. Відповідно до статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити чіткі, зрозумілі та однозначні вимоги до учасників. У зв’язку з викладеним вимагаємо: конкретизувати, що саме Замовник розуміє під поняттям «працівники відповідної кваліфікації», або виключити це оціночне формулювання; конкретизувати, яке саме «спеціальне законодавство» мається на увазі; визначити вичерпний перелік документів, які повинен надати учасник для підтвердження виконання вимог такого законодавства; виключити формулювання «за необхідності» як таке, що не відповідає принципу правової визначеності та допускає неоднозначне тлумачення.
Відповідь: кваліфікація працівників кухні визначена постановою КМУ від 24.03.2021 № 305. Інші кваліфікаційні вимоги до працівників в Додатку № 1.1 до додатка № 1 до тендерної документації
Дата відповіді: 07.08.2026 12:16
Відповідь надана

ВИМОГА про внесення змін до тендерної документації

Номер: 527886b725f84b52900bac87b4f17626
Дата опублікування: 06.08.2026 16:26
Опис: Шановний Замовник. Згідно з Додатком 1 тендерної документації вами вимагається: 1.2. Для підтвердження наявності в учасника обладнання, матеріально-технічної бази учасник повинен надати довідку за формою 2. У довідці зазначається інформація щодо наявності обладнання, матеріально-технічної бази, достатніх для виконання умов договору про закупівлю з надання послуг щодо предмета закупівлі протягом установленого цією документацією періоду, а саме: 1) приміщень відповідно до додатка 1 до Гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти, затверджених наказом Мінекономіки від 03.12.2020 № 2532, зареєстрованим у Мін’юсті 22.12.2020 за № 1275/35558; Замовник посилається на додаток 1 до Гігієнічних вимог, але не конкретизує, які саме приміщення повинен мати учасник. Якщо відкрити додаток 1 до наказу Мінекономіки № 2532, то там наведено перелік приміщень харчоблоку закладу освіти, зокрема: виробничі цехи (гарячий, холодний тощо); мийні; комори для сухих продуктів; овочеві комори; холодильні приміщення (або холодильні камери); приміщення для зберігання інвентарю; побутові приміщення персоналу; інші приміщення харчоблоку залежно від технологічної моделі. Але ці вимоги стосуються потужностей, розташованих у закладах загальної середньої освіти, тобто самих харчоблоків шкіл, а не матеріально-технічної бази учасника. Замовником не визначено, які саме приміщення повинен підтвердити учасник. Посилання на весь додаток 1 не дозволяє зрозуміти перелік документів, які потрібно надати. Незрозуміло, чи йдеться про власні приміщення учасника, чи про харчоблоки Замовника. Враховуючи, що послуги надаються на харчоблоках шкіл, то ці приміщення належать закладам освіти, а не учаснику. Вимагати підтвердження їх наявності від учасника є юридично некоректно. Вимагаємо конкретизувати зазначену вимогу або виключити її як таку, що є невизначеною та допускає неоднозначне тлумачення.
Відповідь: Ваше зауваження прийнято до уваги, буде внесено зміни в тендерну документацію
Дата відповіді: 07.08.2026 10:27
Відповідь надана

ВИМОГА про внесення змін до тендерної документації

Номер: 6982f374cba242248878052bd5299de0
Дата опублікування: 06.08.2026 16:08
Опис: Шановний Замовник. Згідно з Додатком 1.1 до додатку 1 тендерної документації вами вимагається: «Учасник у пропозиції також враховує, що протягом року змінюється віковий та кількісний склад учнів, а також необхідність в організації дієтичного (безлактозного, безглютенового та інші), можливо, лікувального харчування, тому можливі зміни в кількості дітей у кожній віковій групі та потреби в дієтичному та лікувальному харчуванні». Вважаємо зазначену вимогу такою, що не відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», з огляду на таке. Замовник зазначає, що учасник повинен врахувати організацію дієтичного харчування, однак не визначає жодних кількісних або якісних показників, необхідних для розрахунку вартості пропозиції, а саме: орієнтовної кількості дітей, які потребують спеціального харчування; переліку видів дієтичного харчування; орієнтовної кількості порцій; порядку замовлення такого харчування; порядку зміни обсягів послуг та їх оплати. Крім того, використане формулювання «та інші» є відкритим та невизначеним, що фактично дозволяє Замовнику вимагати від Виконавця організацію будь-яких видів спеціального харчування, не визначених тендерною документацією. За таких умов учасники не мають можливості об’єктивно та однаково розрахувати вартість тендерної пропозиції, що суперечить принципам відкритості, прозорості, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, визначеним статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». У зв’язку з викладеним вимагаємо: виключити з тендерної документації слова «можливо, лікувального харчування»; або, у разі якщо Замовник дійсно передбачає надання спеціального дієтичного харчування, привести вимогу у відповідність до законодавства шляхом визначення: вичерпного переліку видів дієтичного харчування; орієнтовної кількості дітей за кожним видом; порядку замовлення такого харчування; порядку зміни обсягів послуг та їх оплати.
Відповідь: Ваше зауваження прийнято до уваги, буде внесено зміни в тендерну документацію
Дата відповіді: 07.08.2026 10:18
Відповідь надана

ВИМОГА про внесення змін до тендерної документації

Номер: 2b48c09e5ef34816a1841b1c705b8650
Дата опублікування: 06.08.2026 16:04
Опис: Шановний Замовник. Згідно з Додатком 1.1 до додатку 1 тендерної документації вами вимагається: «Учасник у пропозиції також враховує, що протягом року змінюється віковий та кількісний склад учнів, а також необхідність в організації дієтичного (безлактозного, безглютенового та інші), можливо, лікувального харчування, тому можливі зміни в кількості дітей у кожній віковій групі та потребі в дієтичному та лікувальному харчуванні.» Вимагаємо виключити із зазначеного положення слова «можливо, лікувального харчування». Але, предметом цієї закупівлі є послуги з організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти. Лікувальне харчування не є складовою такого предмета закупівлі, здійснюється за окремими медичними показаннями та не належить до звичайного харчування, що організовується відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України № 305. Таким чином, включення до тендерної документації вимоги щодо можливого надання лікувального харчування без визначення його обсягів, порядку організації, нормативних підстав та джерел фінансування фактично розширює предмет закупівлі, створює невизначеність щодо обсягу послуг та покладає на учасників необґрунтовані ризики при формуванні тендерної пропозиції. Крім того, використання формулювання «можливо, лікувального харчування» є невизначеним та не відповідає вимогам щодо чіткості й однозначності тендерної документації, оскільки не дозволяє учасникам належним чином визначити обсяг своїх зобов’язань. І що зовсім не зрозуміло – яким саме чином учасники повинні це «враховувати»? У зв’язку з викладеним вимагаємо виключити із тендерної документації слова «можливо, лікувального харчування» як такі, що не відповідають предмету закупівлі та порушують принципи здійснення публічних закупівель.
Відповідь: Ваше зауваження прийнято до уваги, буде внесено зміни в тендерну документацію
Дата відповіді: 07.08.2026 10:20