-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
«Капітальний ремонт системи водопостачання с. Бобровий Кут Бериславського району Херсонської області» (Код ДК 021:2015 – 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)
Тендер Prozorro UA-2026-07-27-007238-a
Пропозиції розглянуті
період кваліфікації завершився 12 днів назад
26 913 439.67
UAH без ПДВ
Період уточнення:
27.07.2026 14:45 - 10.08.2026 00:00
Відповідь надана
Звернення щодо надання роз'яснення
Номер:
d2552ae19dab4ccd811cd28a32b6bde0
Дата опублікування:
04.08.2026 10:22
Опис:
Відповідно до Додатку 6 тендерної документації, у пункті 3 передбачено, що для підтвердження відповідності запропонованої пропозиції технічним вимогам учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції, зокрема:
договірну ціну;
локальні кошториси;
підсумкову відомість ресурсів.
Повідомляємо, що розрахунок договірної ціни виконується у програмному комплексі АВК-5, який формує кошторисну документацію та визначає вартість робіт із урахуванням ПДВ.
Разом із тим, відповідно до умов закупівлі, тендерна пропозиція повинна подаватися без урахування ПДВ.
У зв'язку з викладеним просимо надати роз'яснення, яким чином учаснику необхідно здійснювати розрахунок договірної ціни та кошторисної документації:
чи потрібно формувати розрахунки в АВК-5 із ПДВ та окремо зазначати ціну тендерної пропозиції без ПДВ;
чи необхідно подавати договірну ціну, локальні кошториси та підсумкову відомість ресурсів, сформовані без ПДВ;
або просимо повідомити інший порядок оформлення кошторисної документації для цієї закупівлі.
Дякуємо за роз'яснення.
Відповідь:
Шановний Учаснику!
Відповідно до Додатку № 6 до тендерної документації Учасник повинен надати:
"Інформація про відповідність запропонованої пропозиції технічним вимогам повинна бути підтверджена наступними документами за підписом уповноваженої особи Учасника:
- договірною ціною;
‒ локальними кошторисами (мають бути складені відповідно до відомостей обсягів робіт та відомостей ресірсів з урахуванням технологічного процесу);
‒ підсумковою відомостю ресурсів;
‒ проектом календарного графіку виконання робіт (відповідно до норм Мінрегіонбуду України).
Розрахунок ціни тендерної пропозиції (договірної ціни) з підтверджуючими розрахунками за статтями витрат договірної ціни згідно з вимогами Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад і територій України від 01 листопада 2021 року № 281, розрахований у ліцензійному програмному комплексі АВК-5 або іншому програмному комплексі по випуску кошторисів, має бути наданий в електронному сканованому вигляді* та додатково в електронному вигляді в форматі інформаційного блоку даних imd або idc, який подається в окремому файлі.".
Відповідно до вимог діючого законодавства, Замовник під час оголошення процедури закупівлі зазначає вартість робіт з урахуванням ПДВ (оскільки такі роботи підлягають оподаткуванню ПДВ).
Під час оголошення процедури закупівлі очікувана вартість Замовником зазначається без урахування ПДВ (п. 26 Особливості).
Згідно п. 31 Особливостей: "31. Тендерні пропозиції подаються відповідно до порядку, визначеного статтею 26 Закону, крім положень частин першої, четвертої, шостої та сьомої статті 26 Закону. У тендерній пропозиції ціна подається без урахування податку на додану вартість.".
На виконання вимог Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022р. № 1178, Замовником зазначено у тендерній документації про необхідність подання тендерної пропозиції без ПДВ :"Ціна пропозиції учасника (договірна ціна) повинна відповідати положенням розділу V Настанови або у разі, коли згідно з пунктом 5.1 цієї тендерної документації ціна тендерної пропозиції учасника вказується без ПДВ, сума ПДВ не включається до розрахунку ціни пропозиції учасника, а додається (за необхідності) переможцем процедури закупівлі – платником ПДВ вже на етапі погодження договірної ціни перед укладенням договору про закупівлю згідно з пунктом 6.1 цієї тендерної документації.".
Також, звертаємо вашу увагу, що у тендерній документації передбачено: Відповідальність за достовірність та зміст інформації, викладеної у документах, які подані у складі тендерної пропозиції, несе учасник. Учасник несе всі витрати, пов’язані із підготовкою та поданням його тендерної пропозиції, а замовник в будь-якому випадку не є відповідальним за ці витрати незалежно від результату процедури закупівлі, в разі якщо замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.
Додатково інформуємо, що у програмному комплексі АВК-5 передбачена технічна можливість розрахунку договірної ціни без ПДВ.
Дата відповіді:
04.08.2026 16:35
Відповідь надана
Внесення змін у документацію та вимоги
Номер:
e3823a47e96c485bbca5b0d27a8826d0
Дата опублікування:
30.07.2026 15:41
Опис:
Просимо внести зміни до тендерної документації та виключити вимогу щодо обов'язкового надання у складі тендерної пропозиції Акта ознайомлення з проектною документацією.
Зазначена вимога передбачає обов'язкове особисте відвідування Замовника потенційними учасниками, отримання підписаного акта та надання його у складі тендерної пропозиції. Така умова створює додаткові адміністративні перешкоди для участі у процедурі закупівлі та ставить можливість подання тендерної пропозиції у залежність від дій Замовника.
Крім того, вимога щодо обов'язкового підписання акта Замовником не передбачена Законом України «Про публічні закупівлі» як обов'язкова умова участі у процедурі закупівлі та може обмежувати коло потенційних учасників, що суперечить принципам здійснення публічних закупівель, визначеним статтею 5 Закону, зокрема принципам недискримінації учасників, добросовісної конкуренції та рівного ставлення до всіх учасників.
Ознайомлення з проектною документацією може бути правом учасника, а не обов'язковою умовою участі у процедурі закупівлі. Водночас відсутність такого акта жодним чином не свідчить про неспроможність учасника якісно виконати роботи за договором.
У зв'язку з викладеним просимо виключити з тендерної документації вимогу щодо обов'язкового ознайомлення з проектною документацією та надання у складі тендерної пропозиції Акта ознайомлення з проектною документацією або передбачити можливість ознайомлення з документацією без оформлення такого акта як обов'язкового документа.
У разі невнесення відповідних змін залишаємо за собою право звернутися зі скаргою до органу оскарження з метою захисту своїх прав та законних інтересів.
Відповідь:
Розглянувши та опрацювавши Ваше звернення, враховуючи наведену аргументацію, повідомляю, що відповідні зміни до тендерної документації були внесені 31.07.2026 року.
Дата відповіді:
31.07.2026 18:19