-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
кондиціонери
Тендер Prozorro UA-2026-07-01-005396-a
Завершена
155 820.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
01.07.2026 13:58 - 10.07.2026 00:00
Відповідь надана
Вимога щодо внесення змін до тендерної документації
Номер:
f006be2c41874a4bb0ad6fe51f54ea76
Дата опублікування:
08.07.2026 14:34
Опис:
Шановний Замовнику!
Під час ознайомлення з тендерною документацією нами було виявлено окремі технічні вимоги, які суттєво обмежують коло потенційних учасників та можуть свідчити про наявність дискримінаційних умов.
Просимо внести наступні зміни до технічної специфікації:
Щодо типу холодоагенту (фреону).
Просимо розширити вимогу щодо використання виключно холодоагенту R32 та передбачити можливість постачання обладнання на холодоагенті R410A або іншому еквівалентному холодоагенті, який забезпечує аналогічні технічні, експлуатаційні та функціональні характеристики обладнання.
Встановлення вимоги виключно щодо R32 без належного технічного обґрунтування безпідставно звужує конкуренцію, оскільки на ринку України представлена значна кількість якісного обладнання на R410A, яке повністю відповідає потребам замовників та чинним технічним нормам.
Щодо модуля Wi-Fi.
Просимо викласти вимогу щодо наявності вбудованого Wi-Fi-модуля у більш широкій редакції, а саме: передбачити можливість використання як вбудованого, так і зовнішнього Wi-Fi-модуля, за умови забезпечення однакового функціоналу дистанційного керування обладнанням.
Спосіб реалізації функції Wi-Fi (вбудований чи зовнішній модуль) жодним чином не впливає на функціональні можливості обладнання для кінцевого користувача. Водночас вимога виключно щодо вбудованого модуля необґрунтовано обмежує участь інших виробників та постачальників.
Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», замовник зобов'язаний забезпечувати добросовісну конкуренцію серед учасників, недискримінацію та рівне ставлення до всіх учасників.
Просимо внести зазначені зміни до тендерної документації та усунути дискримінаційні вимоги.
У разі залишення зазначених вимог без змін та відсутності належного обґрунтування їх необхідності ми будемо змушені скористатися своїм правом на захист законних інтересів шляхом подання скарги до Антимонопольного комітету України з метою оскарження дискримінаційних умов тендерної документації.
Сподіваємося на конструктивний розгляд цієї вимоги та приведення тендерної документації у відповідність до вимог законодавства України.
Відповідь:
У Додатку 3 до тендерної документації вказано технічні характеристики кондиціонерів, які в повній мірі відповідають вимогам Положення про навчальні кабінети (затверджене наказом МОН №601 від 20.07.2004), якими визначено загальні та спеціальні вимоги до матеріально-технічного оснащення кабінетів згідно із санітарно-гігієнічними правилами та нормами та, які є обов'язковим для їх організації в загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від типу та форми власності.
При виборі технічних характеристик кондиціонера Замовник опирався в першу чергу на сучасне кліматичне обладнання, яке пропонує нові режими, опції і можливості та забезпечує безпеку дітей.
Що стосується реагенту.
За сучасними стандартами, R32 кращий за R410A тому що:
- більш енергоефективний (знижує витрати на електрику);
- на 67% менше шкодить екології;
- R32 є однокомпонентним газом, тому його легше дозаправляти.
- R32 має меншу щільність, тому для роботи кондиціонера його потрібно на третину менше, ніж R410A;
-холодоагент R410A використовується у більшості кондиціонерів минулого покоління.
Що стосується Wi-Fi модуля
-Вбудований Wi-Fi модуль надійніший за зовнішній:
- Жодних зайвих контактів чи проводів немає;
- Внутрішній блок виглядає цілісно, немає деталей, що виступають із корпусу
- Зручний, оскільки кондиціонер готовий до підключення до смартфона прямо "з коробки";
- вбудований Wi-Fi модуль інтегрований безпосередньо в плату керування, що гарантує стабільний сигнал без розривів зв'язку.
Дата відповіді:
10.07.2026 11:12
Відповідь надана
Номінальна потужність кондиціонера
Номер:
ea2ef7074acd4d19b00723eafa811bef
Дата опублікування:
03.07.2026 18:38
Опис:
Враховуючи технічні вимоги і кількість теплонадходжень по всім позиціям, вимогу "холодопродуктивність: не менше ........" потрібно збільшити хоча б на "не менше 8,0 кВт". При цьому можна знайти кілька побутових настінних спліт-систем, в яких саме номінальна потужність охолодження складає "не менше 8,0 кВт", але тоді вимогу "маркування (потужність): 24 000 BTU" траба виключити, тому що цей показник є суто формальним.
При збереженні існуючих технічних вимог кондиціонери з недостатньою потужністю охолодження, фактично не зможуть охолодити вказані приміщення, працюючи в умовах перевантаження.
Відповідь:
Ваше звернення розглянуто, до тендерної документації буде внесено зміни
Дата відповіді:
06.07.2026 14:44
Відповідь надана
Потужність кондиціонера .
Номер:
b212e1c91ec4485bbe31425a281c57c6
Дата опублікування:
01.07.2026 20:33
Опис:
Для розрахунку необхідної потужності потрібно визначити сумарні теплонадходження у приміщенні площею 70 м² за умови перебування 30 осіб.
Додаткове навантаження створюватимуть самі люди. 30 осіб це додатково + 3-4 кВт потужності
Загалом вам знадобиться система кондиціонування/опалення потужністю близько 10-11 кВт.
На ринку кондиціонерів не існує Спліт Ситеми такої потужності .
Відповідь:
Для нашого закладу не потрібно кондиціонеру промислового призначення, достатньо, якщо це буде кондиціонер побутовий
Дата відповіді:
02.07.2026 09:05