-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Пакети програмного забезпечення для резервного копіювання чи відновлення даних (Програмне забезпечення для резервного копіювання)
Тендер Prozorro UA-2026-06-29-008648-a
Торги не відбулися
5 970 000.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
29.06.2026 15:25 - 10.07.2026 00:00
Відповідь надана
Щодо внесення змін в проєкт договору який викладений у складі Документації тендеру, файл «тд_26_144_додаток_4_проєкт договору».
Номер:
443153586c7b48ca915853d641cfa785
Дата опублікування:
09.07.2026 11:57
Опис:
Шановний Замовнику!
Наполегливо просимо переглянути відповідь щодо п. 1.6 проєкту договору та внести зміни до Тендерної документації, а саме до проєкту договору який викладений у файлі «тд_26_144_додаток_4_проєкт договору»
Поточна умова проєкту договору:
1.6. Постачальник гарантує, що Ліцензійні умови, зазначені у п.1.5 Договору, у будь-якому випадку надаватимуть Покупцю наступні права на користування програмною продукцією:
- використання на території України у якості кінцевого користувача, безстроково, з дати підписання акта приймання-передачі програмної продукції, зазначеного в пункті 3.5 цього Договору;
- строк гарантійної та технічної підтримки від Постачальника програмної продукції - згідно розділу 8 цього Договору;
- право на отримання Покупцем оновлень програмної продукції - відповідно до вимог, вказаних в Специфікації.
Пояснення:
Право використання програмної продукції виникає у Замовника на підставі EULA (End User License Agreement), що укладається між правовласником (Виробником) та кінцевим користувачем під час активації програмного забезпечення, як визначено у п. 1.5. проєкту договору.
Саме Виробник (правовласник) умовами ліцензування визначає обсяг прав користувача, у тому числі строк дії ліцензії, який Виробником встановлено 36 місяців з дати активації програмної продукції. Постачальник не є правовласником та не має правових підстав змінювати умови ліцензування або гарантувати Замовнику права, які не гарантовані Виробником.
Таким чином, вимога п. 1.6 щодо безстрокового права користування програмною продукцією НЕ відповідає офіційним умовам ліцензування Виробника та є такою, що НЕ може бути виконана жодним учасником при постачанні офіційних ліцензій Виробника.
Законом України «Про авторське право і суміжні права» передбачено, що використання комп'ютерної програми здійснюється виключно в межах майнових прав, наданих суб'єктом авторського права. Встановлення договором умов, які виходять за межі ліцензії правовласника, не створює для користувача додаткових прав, а лише породжує неможливість належного виконання договору постачальником.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлі здійснюються за принципами добросовісної конкуренції та недискримінації учасників. Встановлення вимоги, яка суперечить умовам ліцензування Виробника, необґрунтовано обмежує коло потенційних учасників або повністю унеможливлює постачання програмної продукції.
З огляду на викладене, наполегливо просимо привести пункт 1.6 проєкту договору у відповідність до умов ліцензування Виробника, а саме:
Пропозиція по уточненню умови проєкту договору:
1.6. Постачальник гарантує, що Ліцензійні умови, зазначені у п.1.5 Договору, у будь-якому випадку надаватимуть Покупцю наступні права на користування програмною продукцією:
- використання на території України у якості кінцевого користувача, строк ліцензійного використання 36 місяців, з дати підписання акта приймання-передачі програмної продукції, зазначеного в пункті 3.5 цього Договору, але не пізніше ніж з дати активації програмної продукції Виробником для Покупця, як кінцевого споживача;
строк гарантійної та технічної підтримки від Постачальника програмної продукції - згідно розділу 8 цього Договору;
- право на отримання Покупцем оновлень програмної продукції - відповідно до вимог, вказаних в Специфікації.
Також просимо звернути ОСОБЛИВУ увагу, що фактично ЦЕ вже друге звернення від Учасників стосовно того самого питання і внесення змін саме по цьому пункту Договору.
Дякуємо.
Відповідь:
Добрий день! У відповідь на Ваше звернення повідомляємо, що відповідно до пункту 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 12.10.2022 №1178 (із змінами) (далі - Особливості) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) з урахуванням цих Особливостей. Тендерна документація складається замовником самостійно, з урахуванням особливостей предмету закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель, закріпленими у статті 5 Закону, та з дотриманням законодавства в цілому. При цьому, Замовник закупівлі самостійно визначає умови договору, виходячи з потреби та аналізу можливих постачальників товару.
Відповідно до п.1.3. «(ПРОЄКТ) ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ» додатку IV до тендерної документації - Характеристики програмної продукції, її кількість та вартість, інші вимоги зазначені у Специфікації, яка наведена у Додатку 1, що є невід’ємною частиною цього Договору (далі - Специфікація). Специфікація містить характеристики програмної продукції, запропонованої Учасником, де буде вказано термін дії ліцензії – перенесений із технічних характеристик, зазначених Переможцем, в тому числі наступні вимоги:
«Строк оновлень програмної продукції: _____ місяців з дати підписання договору.
Технічна (сервісна) підтримка від виробника програмної продукції надається на наступних умовах:__________________________________________________________________________________
( вказуються умови надання технічної (сервісної) підтримки)
Вимоги п.1.6 додатку IV до тендерної документації відповідають Цивільному кодексу України та законам України «Про авторське право і суміжні права» та «Про ліцензування видів господарської діяльності» і стосуються програмного забезпечення (примірників), що передаються замовнику. Враховуючи наведене зміни до тендерної документації в цій частині вноситися не будуть.
Слід зазначити, що відповідно до ст. ст. 3, 6, 627 ЦК України в Україні діє принцип свободи договору. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. При цьому стаття 628 ЦК України встановлює, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Водночас згідно п.17. Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (зі змінами), договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами: 10, 13, 80, 86, 88, 89, 91 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону, та цих особливостей. Таким чином, принцип свободи договору відповідно до ст. ст. 3, 6, 627, 628 ЦК України в процесі укладення договору, в тому числі за результатами процедури закупівлі, є визначальним та полягає у наданні Покупцю права на власний розсуд реалізувати можливість, зокрема визначити зміст договору, враховуючи при цьому обмеження щодо окремих положень договору, встановлені законом.
Дата відповіді:
10.07.2026 16:00
Відповідь надана
Проєкту Договору який викладений у файлі «тд_26_144_додаток_4_проєкт договору»
Номер:
98723fd98e8d4624811660baae0e84e8
Дата опублікування:
03.07.2026 21:14
Опис:
Шановний Замовнику, добрий день. Просимо розглянути наші пропозиції та обовязково внести зміни до Тендерної документації, а саме до Проєкту Договору який викладений у файлі «тд_26_144_додаток_4_проєкт договору»
Пропозиції та аргументація по зміні умов проєкту договору:
1)
Поточна умова проєкту договору:
1.6. Постачальник гарантує, що Ліцензійні умови, зазначені у п.1.5 Договору, у будь-якому випадку надаватимуть Покупцю наступні права на користування програмною продукцією:
- використання на території України у якості кінцевого користувача, безстроково, з дати підписання акта приймання-передачі програмної продукції, зазначеного в пункті 3.5 цього Договору;
Пояснення:
Строк дії ліцензій на програмну продукцію Виробником встановлюється на 36 місяців з дати активації Виробником, тобто безтроковість ліцензій є хибною умовою в проєкті договору, враховуючи зазначене, пропонуємо змінити умову п. 1.6.
Пропозиція по уточненню умови проєкту договору:
1.6. Постачальник гарантує, що Ліцензійні умови, зазначені у п.1.5 Договору, у будь-якому випадку надаватимуть Покупцю наступні права на користування програмною продукцією:
- використання на території України у якості кінцевого користувача, строк ліцензійного використання 36 місяців, з дати підписання акта приймання-передачі програмної продукції, зазначеного в пункті 3.5 цього Договору, але не пізніше ніж з дати активації програмної продукції Виробником для Покупця, як кінцевого споживача;
2)
Поточна умова проєкту договору:
3.1. Постачання програмної продукції Покупцю здійснюється Постачальником на умовах цього Договору та у строк 5 робочих днів з дати підписання цього Договору.
Пояснення:
Виробник гарантує активацію програмної продукції протягом 5 – 15 робочих днів, враховуючи зазначене та з метою недопущення порушення постачальником заявлених строків, пропонуємо уточнити умову пункту 3.1.
Пропозиція по уточненню умови проєкту договору:
3.1. Постачання програмної продукції Покупцю здійснюється Постачальником на умовах цього Договору та у строк до 15 робочих днів з дати підписання цього Договору.
3)
Поточна умова проєкту договору:
3.3. Місце постачання програмної продукції: м. Київ, вул. Кловський узвіз 9/1 або інше місце (за місцем, з якого Покупець здійснить завантаження програмної продукції через мережу Інтернет), зазначене Покупцем не пізніше ніж за 3 (три) робочі дня до дати постачання програмної продукції.
Пояснення:
ПП постачається шляхом направлення Замовнику електронного листа з кодом активації програмної продукції.
Враховуючи, зазначене, поставка має відбутись на вказану ел. адресу Замовника, а не поштову адресу, просимо уточнення до умови пункту 3.3. Договору:
Пропозиція по уточненню умови проєкту договору:
3.3. Місце постачання програмної продукції: м. Київ, вул. Кловський узвіз 9/1, ел. адреса: ___________________________ або інше місце (за місцем, з якого Покупець здійснить завантаження програмної продукції через мережу Інтернет), зазначене Покупцем не пізніше ніж за 3 (три) робочі дня до дати постачання програмної продукції.
4)
Поточна умова проєкту договору:
3.4. Право власності на програмну продукцію переходить від Постачальника до Покупця з моменту передачі програмної продукції Покупцю у місці її постачання.
Пояснення:
Право власності на програмну продукцію НЕ переходить на умовах EULA та про що коректно зазначено в пункті 1.5. проєкту договору:
1.5. Покупець не набуває будь-яких прав інтелектуальної власності на програмну продукцію, за винятком права на користування програмною продукцією на підставі «EULA» («End User License Agreement» – «Ліцензійні умови з кінцевим користувачем» (далі - Ліцензійні умови та/або Ліцензія), що містяться безпосередньо в цій програмній продукції і є чинними після акцептування тексту Ліцензійних умов Покупцем.
Пропозиція: пункт 3.4 проєкту Договору видалити, як такий що суперечить Ліцензійним умовам з кінцевим користувачем та пункту 1.5 проєкту договору.
5)
Поточна умова проєкту договору:
3.5. Протягом 3 (трьох) робочих днів від дати передачі Покупцю програмної продукції Постачальник передає Покупцю належним чином оформлений акт приймання-передачі програмної продукції, оригінал рахунку-фактури та документацію на програмну продукцію, за потреби (можливо в електронному вигляді), зокрема технічну, експлуатаційну (далі – документацію).
Пояснення:
Документація буде надана в електронному вигляді за посиланням від Виробника, враховуючи зазначене пропонуємо це зафіксувати в договірній документації.
Пропозиція по уточненню умови проєкту договору:
3.5. Протягом 3 (трьох) робочих днів від дати передачі Покупцю програмної продукції Постачальник передає Покупцю належним чином оформлений акт приймання-передачі програмної продукції, оригінал рахунку-фактури та документацію на програмну продукцію, зокрема технічну, експлуатаційну (далі – документацію. Документація надається від виробника в електронному вигляді за посиланням зазначеним в Додатку №1 до Договору).
Додаток №1 до Договору
Додати умову:
Документація на програмну продукцію за посиланням:
https://dl.dell.com/content/docu106554_powerprotect-dd-virtual-edition-7-7-on-premise-installation-and-administration-guide.pdf?language=en-us
6)
Поточна умова проєкту договору:
4.2.7. У випадку виявлення під час виконання цього Договору Покупцем факту пов’язаності (у значенні Закону України «Про публічні закупівлі») Постачальника, як учасника процедури «Пакети програмного забезпечення для резервного копіювання чи відновлення даних (Програмне забезпечення для резервного копіювання)»
згідно оголошення про проведення процедури закупівлі №_________________________________,
(номер процедури закупівлі)
оприлюдненого на веб-порталі Уповноваженого органу «__» __________ 20__ року, за результатами
(дата)
якої укладено цей Договір (надалі - процедури закупівлі), з іншим учасником (учасниками) процедури закупівлі та/або уповноваженою особою Покупця, Покупець має право в односторонньому порядку достроково розірвати цей Договір, повідомивши в письмовій формі про це Постачальника у строк 20 (двадцять) календарних днів до дати розірвання Договору або вимагати від Постачальника сплатити штраф у розмірі 20 (двадцяти) відсотків від ціни цього Договору, якщо у зв’язку із особливістю предмета цього Договору Покупець не зможе реалізувати право на розірвання цього Договору, без шкоди для себе.
Пояснення:
Учасник тендеру не має інформації щодо переліку інших учасників процедури закупівлі, в тому числі на стадії надання банківської гарантії для участі у тендері не вбачається можливим оцінити учасником наявність ризику пов’язаності, - умова фактично покладає на постачальника відповідальність за обставини за банківською гарантією у випадку перемоги на тендері, які неможливо оцінити самим учасником.
Поряд з цим, Закон України «Про публічні закупівлі» регламентує, що оцінка відповідності учасника вимогам законодавства та умовам процедури закупівлі здійснюється замовником на етапі проведення закупівлі до моменту укладення договору. Саме замовник приймає рішення щодо визначення переможця та укладення договору за результатами такої оцінки.
Також, Закон України «Про публічні закупівлі» не встановлює штрафні санкції після укладання договору, як штраф у розмірі 20 % вартості договору за встановлення пов'язаності.
Вважаємо, що право Замовника на дострокове розірвання договору у разі виявлення таких обставин є достатнім та ефективним інструментом захисту його інтересів і дозволяє належним чином реагувати на відповідні ризики.
З огляду на викладене, пропонуємо розглянути можливість виключення зазначеної штрафної санкції як такої, що не є критично необхідною для забезпечення виконання Договору та може створювати дисбаланс у розподілі договірних ризиків між сторонами.
Пропозиція по зміні умови проєкту договору:
4.2.7. У випадку виявлення під час виконання цього Договору Покупцем факту пов’язаності (у значенні Закону України «Про публічні закупівлі») Постачальника, як учасника процедури «Пакети програмного забезпечення для резервного копіювання чи відновлення даних (Програмне забезпечення для резервного копіювання)»
згідно оголошення про проведення процедури закупівлі №_________________________________,
(номер процедури закупівлі)
оприлюдненого на веб-порталі Уповноваженого органу «__» __________ 20__ року, за результатами
(дата)
якої укладено цей Договір (надалі - процедури закупівлі), з іншим учасником (учасниками) процедури закупівлі та/або уповноваженою особою Покупця, Покупець має право в односторонньому порядку достроково розірвати цей Договір, повідомивши в письмовій формі про це Постачальника у строк 20 (двадцять) календарних днів до дати розірвання Договору.
При цьому Постачальник зобов’язується сплатити Покупцю штраф, передбачений даним пунктом цього Договору, протягом 10 (десяти) робочих днів з дати надходження до нього письмової вимоги Покупця.
7)
Поточна умова проєкту договору:
5.2. У випадку прострочення Покупцем виконання грошового зобов’язання, зазначеного в п. 2.3 цього Договору Покупець, на вимогу Постачальника, зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 0,3 (нуль цілих три десятих) проценти річних від простроченої суми.
Пояснення:
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України у разі прострочення грошового зобов’язання підлягають нарахуванню інфляційні втрати та 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.
Запропонований у п. 5.2 Договору розмір 0,3% річних є суттєво нижчим за законодавчо визначений стандарт відповідальності та призводить до порушення співрозмірності відповідальності сторін договору.
У зв’язку з цим просимо привести умову у відповідність до ст. 625 ЦК України та передбачити застосування не менше 3% річних або інший узгоджений сторонами еквівалентний розмір.
Крім того, згідно зі статтями 546, 549 та 551 Цивільного кодексу України, сторони мають право передбачити в договорі неустойку (пеню) як спосіб забезпечення виконання зобов’язання, у тому числі у розмірі, що не суперечить законодавству.
Встановлення пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ є поширеною договірною практикою та забезпечує належний стимул до своєчасного виконання грошових зобов’язань, не виходячи за межі принципів розумності та справедливості, визначених статтею 3 ЦК України.
Пропозиція по зміні умови проєкту договору:
5.2. У випадку прострочення Покупцем виконання грошового зобов’язання, зазначеного в п. 2.3 цього Договору, Покупець, на вимогу Постачальника, зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 (три) проценти річних від простроченої суми за весь час прострочення, а також пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період прострочення, за кожен день прострочення
8)
Поточні умови проєкту договору:
5.3. За порушення Постачальником строків постачання програмної продукції Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі 0,1 (нуль цілих одна десята) відсотка вартості програмної продукції, з якої допущено прострочення виконання, за кожний день прострочення, а за прострочення понад 30 (тридцять) днів Постачальник додатково сплачує штраф у розмірі10 (десяти) відсотків вказаної вартості.
Сплата штрафу не звільняє контрагента від виконання зобов’язань за цим договором.
5.4. За порушення Постачальником умов зобов'язання за цим Договором щодо якості програмної продукції Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі 20 (двадцяти) відсотків вартості неякісної програмної продукції.
5.5. За порушення строків усунення недоліків програмної продукції (п. 3.6. цього Договору) Постачальник сплачує на користь Покупця штраф у розмірі 3 (трьох) відсотків від ціни Договору.
Пояснення:
Запропоновані п. 5.3–5.5 проєкту договору умови відповідальності Постачальника є непропорційними та такими, що не повною мірою відповідають принципу співмірності відповідальності наслідкам порушення, закріпленому у ст. 3, 549, 551 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за принципами добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників та об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій.
У зв’язку з цим просимо привести умови відповідальності у відповідність до загальних засад цивільного законодавства (ст. 3 ЦК України) — принципів справедливості, добросовісності та розумності, а також забезпечити їх співмірність можливим наслідкам порушення.
Пропозиція по зміні умови проєкту договору:
5.3. За порушення Постачальником строків постачання програмної продукції Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі 0,1 (нуль цілих одна десята) відсотка вартості програмної продукції, з якої допущено прострочення виконання, за кожний день прострочення, але не більше 10% загальної вартості Договору, а за прострочення понад 30 (тридцять) днів Постачальник додатково сплачує штраф у розмірі 1 (одного) відсотка вказаної вартості.
5.4. За порушення Постачальником умов зобов'язання за цим Договором щодо якості програмної продукції Постачальник сплачує Покупцю штраф у розмірі 5 (п’ять) відсотків вартості неякісної програмної продукції.
5.5. За порушення строків усунення недоліків програмної продукції (п. 3.6. цього Договору) Постачальник сплачує на користь Покупця пеню у розмірі 0,1% вартості відповідної продукції за кожний день прострочення, але не більше 5% вартості такої продукції.
9)
Поточна умова проєкту договору:
11.2. Відмова від виконання зобов’язань за Договором, та/або припинення виконання зобов’язань за Договором, та/або розірвання Договору Покупцем відбувається шляхом надіслання Постачальнику письмового повідомлення. Договір вважається розірваним на п’ятий робочий день з дати відправлення Постачальнику такого повідомлення Покупцем.
Пояснення:
Умова пункту 11.2. в контексті проєкту договору відноситься до розділу 11 «Санкційне застереження», з метою уникнення колізії з іншими умовами договору щодо порядку дострокового розірвання договору, пропонуємо уточнення до пункту 11.2. проєкту договору.
Пропозиція по уточненню умови проєкту договору:
11.2. Відмова від виконання зобов’язань за в зв'язку з порушенням цього розділу Договору, та/або припинення виконання зобов’язань за Договором, та/або розірвання Договору Покупцем відбувається шляхом надіслання Постачальнику письмового повідомлення. Договір вважається розірваним на п’ятий робочий день з дати відправлення Постачальнику такого повідомлення Покупцем.
Заздалегідь Дякуємо Вам за внесення змін в тендерну документацію.
Відповідь:
Добрий день!
У відповідь на Ваше звернення повідомляємо, що відповідно до пункту 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 12.10.2022 №1178 (із змінами) (далі - Особливості) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) з урахуванням цих Особливостей.
Тендерна документація складається замовником самостійно, з урахуванням особливостей предмету закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель, закріпленими у статті 5 Закону, та з дотриманням законодавства в цілому. При цьому, Замовник закупівлі самостійно визначає умови договору, виходячи з потреби та аналізу можливих постачальників товару.
Відповідно до п.1.3. додатку IV до тендерної документації - Характеристики програмної продукції, її кількість та вартість, інші вимоги зазначені у Специфікації, яка наведена у Додатку 1, що є невід’ємною частиною цього Договору (далі - Специфікація). Специфікація містить характеристики програмної продукції, запропонованої Учасником, де буде вказано термін дії ліцензії – перенесений із технічних характеристик, зазначених Переможцем, в тому числі наступні вимоги: «Строк оновлень програмної продукції: _____ місяців з дати підписання договору. Технічна (сервісна) підтримка від виробника програмної продукції надається на наступних умовах:
__________________________________________________________________________________
( вказуються умови надання технічної (сервісної) підтримки)
Вимоги п.1.6 додатку IV до тендерної документації відповідають Цивільному кодексу України та законам України «Про авторське право і суміжні права» та «Про ліцензування видів господарської діяльності» і стосуються програмного забезпечення (примірників), що передаються замовнику. Враховуючи наведене зміни до тендерної документації в цій частині вноситися не будуть.
В пункт 3.1. Додатку IV до тендерної документації будуть внесені зміни: строк постачання програмної продукції буде збільшено до 10 робочих днів з дати підписання Договору. Такі зміни будуть оприлюднені (розміщені) в електронній системі закупівель у відповідності до чинного законодавства.
В пункті 3.2. Додаток IV до тендерної документації чітко зазначено:
3.2. Постачання програмної продукції здійснюється Постачальником шляхом передачі Покупцю електронних носіїв або надання дистанційного доступу до Інтернет-ресурсів, на яких розміщена програмна продукція, з можливістю її завантаження Покупцем та подальшої активації, якщо інше не зазначене у Специфікації. Враховуючи наведене зміни до тендерної документації в цій частині вноситися не будуть.
Вимоги п.3.4 додатку IV до тендерної документації відповідають Цивільному кодексу України та законам України «Про авторське право і суміжні права» та «Про ліцензування видів господарської діяльності» і стосуються програмного забезпечення (примірників), що передаються замовнику. Враховуючи наведене зміни до тендерної документації в цій частині вноситися не будуть.
Пункт 3.5 враховує можливі способи передачі документації. Враховуючи наведене зміни до тендерної документації в цій частині вноситися не будуть.
Зауваження викладені в пунктах 6, 7, 8, 9 не обґрунтовані нормами чинного законодавства та зводяться фактично до викладення певних положень договору в редакції, яку запропонував учасник. Слід зазначити, що відповідно до ст. ст. 3, 6, 627 ЦК України в Україні діє принцип свободи договору. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. При цьому стаття 628 ЦК України встановлює, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Водночас згідно з ч. 1 ст. 41 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Таким чином, принцип свободи договору відповідно до ст. ст. 3, 6, 627, 628 ЦК України в процесі укладення договору в тому числі за результатами процедури закупівлі є визначальним та полягає у наданні Покупцю права на власний розсуд реалізувати можливість, зокрема визначити зміст договору, враховуючи при цьому обмеження щодо окремих положень договору, встановлені законом. Вищезазначений висновок також відповідає позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 13.12.2023 року у справі № 918/222/23. Більше того необхідно враховувати висновки викладені у п. 91 постанови Верховного Суду від 26.05.2021 року № 911/2532/18 в якій суд зазначив, що: «Дискримінація у договірних відносинах між рівними за статусом суб’єктами може бути тільки там, де існує примус до вступу у договірні правовідносини». Враховуючи наведене зміни до тендерної документації в цій частині вноситися не будуть.
Дата відповіді:
06.07.2026 16:26