-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Картридж BROTHER 3480, або «еквівалент»; Картридж HP 145X LJ Pro 3003/3103 Black (3800 ст) (W1450X), або «еквівалент»; Картридж HP LJ 4003/4103, MFP 4103 Black W1510A (151A), або «еквівалент»; Тонер-картридж HP 154A LJ Tank 1502/1602/2603 Black 2.5К (W1540A), або «еквівалент»; Тонер-картридж CF259А, або «еквівалент»; Картридж Canon IR2425 C-EXV60 Black, оригінал; Драм картридж Canon 051, або «еквівалент»; Картридж canon 051 Black, або «еквівалент»; Картриджі KYOCERA TK1120, або «еквівалент»; Canon 716С(для Canon i-SENSYS LBP 5050), або «еквівалент»; Canon 716Y(для Canon i-SENSYS LBP 5050), або «еквівалент»; Canon 716M(для Canon i-SENSYS LBP 5050), або «еквівалент»; Canon 716B(для Canon i-SENSYS LBP 5050), або «еквівалент»; Тонер TN-217 до bizhub 283, або «еквівалент»; Тонер для принтерів KYOCERA Katun, 1kg, або «еквівалент»; Тонер для принтерів BROTHER IPM MOON №2, 0.5kg, або «еквівалент»; Фотобарабан до драм юніта dr-3400, або «еквівалент»; Фотобарабан до драм юніта dr-2335, або «еквівалент»; Фотобарабан до драм юніта dr-2090, або «еквівалент»; Комплект картриджів для Epson WF-3820: Epson 405 Multipack Cyan/Magenta/Yellow/Black або «еквівалент»; Тонер-картридж TN-216 до Konika Minolta bizhub 220 c або «еквівалент»; Тонер-картридж TN-216 до Konika Minolta bizhub 220 m або «еквівалент»; Тонер-картридж TN-216 до Konika Minolta bizhub 220 k або «еквівалент»; Тонер-картридж TN-216 до Konika Minolta bizhub 220 y або «еквівалент»; Драм юніт dr-3400 до принтера Brother 5500/5750, або «еквівалент»; Ремонтний комплект Kyocera MK-3160 оригінал; Оригінальний блок фюзера Kyocera FK-1150 (для Kyocera p2040dn) 302RV93053
Тендер Prozorro UA-2026-06-19-010133-a
Завершена
577 500.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
19.06.2026 15:07 - 24.06.2026 00:00
Відповідь надана
дискримінаційна вимога
Номер:
11ad2ab01a964717b615b16824658c05
Дата опублікування:
22.06.2026 12:28
Опис:
Добрий день.
Під час аналізу тендерної документації було виявлено вимогу щодо: Учасник зобов’язаний надати авторизаційний лист від виробника (або офіційного представництва виробника або дистриб'ютора) обладнання щодо партнерських відносин між виробником/представництвом/дистриб'ютором та учасником, які необхідні для продажу (поставки) товару: оригінального блоку фюзера Kyocera FK-1150 (для Kyocera p2040dn) 302RV93053; ремонтного комплекту Kyocera MK-3160 (оригінал) та картриджа Canon IR2425 C-EXV60 Black (оригінал), із зазначенням найменування Замовника, найменування запропонованого товару та номера оголошення в електронній системі закупівель ProZorro.
, яка суперечить принципам здійснення публічних закупівель та обмежує конкуренцію між учасниками.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються на принципах добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості, недискримінації учасників та рівного ставлення до них. Замовник не має права встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Згідно зі статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Відповідно до статті 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Згідно зі статтею 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору.
Чинним законодавством України не встановлено обов'язку суб'єктів господарювання отримувати від виробника товару, його представництва, офіційного імпортера чи дистриб'ютора будь-які дозволи, авторизаційні листи, сертифікати партнерства або інші документи для здійснення діяльності з постачання комп'ютерної техніки, периферійного обладнання, програмного забезпечення та інших товарів, що є предметом даної закупівлі.
Предмет закупівлі не належить до товарів, реалізація яких потребує спеціального дозволу виробника або іншого суб'єкта господарювання. Відтак, будь-яка вимога щодо надання листа авторизації, листа від виробника, сертифіката дистриб'ютора чи іншого аналогічного документа не передбачена законодавством України як обов'язкова умова здійснення господарської діяльності.
Крім того, Законом України № 202-ІХ від 31.10.2019 було імплементовано міжнародний принцип вичерпання прав інтелектуальної власності, відповідно до якого реалізація оригінального товару може здійснюватися будь-яким суб'єктом господарювання, який законно придбав та ввів товар в обіг на території України. Отже, право на продаж товару не може ставитися у залежність від наявності прямих договірних відносин з виробником або його офіційним представником.
Також звертаємо увагу на численну практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України, зокрема рішення № 4521-р/пк-пз від 15.04.2019 та № 4534-р/пк-пз від 15.04.2019, якими вимоги щодо обов'язкового надання листів від виробника були визнані дискримінаційними, оскільки за таких умов участь у процедурі закупівлі можуть взяти лише суб'єкти господарювання, які мають спеціальні відносини саме з виробником продукції.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» не передбачені законами України обмеження самостійності підприємств щодо придбання або реалізації товарів можуть мати ознаки антиконкурентних дій. Додатково пунктом 3 частини 2 статті 6 зазначеного Закону встановлено, що антиконкурентними узгодженими діями можуть визнаватися дії, пов'язані з розподілом ринків або джерел постачання за колом продавців.
Гарантією належного виконання договору є умови договору про закупівлю, гарантійні зобов'язання постачальника, відповідальність сторін та норми чинного законодавства України, а не наявність листа від виробника.
Дана вимога тендерної документації є дискримінаційною, такою, що обмежує конкуренцію, порушує принципи недискримінації учасників та рівного ставлення до них, визначені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
Враховуючи викладене, вимагаємо:
- Усунути зазначену дискримінаційну вимогу з тендерної документації.
Відповідь:
Пунктом 31 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено, що тендерна документація розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель. Відомості, які мають зазначатися замовником у тендерній документації установлені статтею 22 Закону.
Разом з тим тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації (частина третя статті 22 Закону).
Водночас відповідно до частини четвертої статті 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Ураховуючи викладене, вимоги в тендерній документації, а також перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеним критеріям, встановленим у тендерній документації, визначається замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі з урахуванням частини четвертої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 5 Закону.
П. 3.2. Додатку № 4 до Тендерної документації від учасників вимагається авторизаційний лист від виробника (або офіційного представництва виробника або дистриб'ютора) обладнання щодо партнерських відносин між виробником/представництвом/дистриб'ютором та учасником, які необхідні для продажу (поставки) товару: оригінального блоку фюзера Kyocera FK-1150 (для Kyocera p2040dn) 302RV93053; ремонтного комплекту Kyocera MK-3160 (оригінал) та картриджа Canon IR2425 C-EXV60 Black (оригінал), із зазначенням найменування Замовника, найменування запропонованого товару та номера оголошення в електронній системі закупівель ProZorro.
Тобто, на три номенклатурні позиції оригінального товару вимагається авторизаційний лист від виробника (або офіційного представництва виробника або дистриб'ютора) обладнання.
Практика надання авторизаційних листів чи інших документів, що підтверджують правовідносини учасника із виробником/представництвом/дистрибютором на території України широко поширена як у приватних закупівлях, так і у публічних закупівлях, що розміщується у системі PROZORRO. Авторизаційні листи від виробника або офіційного представництва, або дистрибютора є документальним підтвердженням щодо надання учасником гарантій поставки товару відповідно до вимог тендерної документації. Зазначена вимога сформована з метою визначення найбільш надійного постачальника, який поставить якісний товар. Цим Замовник не порушує принципів здійснення закупівель, а саме: недискримінації учасників.
Крім того, вимоги тендерної документації про надання авторизаційних листів були предметом розгляду АМКУ в інших закупівлях за результатами розгляду яких було відмовлено у задоволенні скарг учасників на такі вимоги тендерної документації (№ 11423-р/пк-пз від 10.06.2020, № 11542-р/пк-пз від 11.06.2020 тощо).
Авторизаційний лист виробника (офіційного представництва або дистрибютора) свідчить лише про офіційність товару та те, що він пройшов належне митне оформлення, має дійсно ті характеристики, які зазначає учасник на товар, що пропонується.
Дана вимога є альтернативною, що виключає її дискримінаційний характер, оскільки встановлює можливість отримання авторизаційного листа не лише від виробника, а й від офіційного представництва виробника (дистрибютора). Окрім того, за умови законності правовідносин між учасником та виробником (офіційним представництвом або дистрибютором), отримання авторизаційного листа не є проблематичним.
Щодо рішень АМКУ № 4521-р/пк-пз від 15.04.2019 та № 4534-р/пк-пз від 15.04.2019, то предметом їх розгляду є «листи від виробників», а не «виробника (або офіційного представництва виробника або дистриб'ютора) обладнання», як зазначено в Тендерній документації Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.
Зважаючи на викладене вище, вимоги тендерної документації не містять дискримінаційних вимог та у замовника відсутні правові підстави для внесення змін до тендерної документації.
Дата відповіді:
23.06.2026 13:22