• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Пароконвектомат 7*GN 1/1 або еквівалент, комплект гастроємностей, підставка під пароконвектомат з направляючими під GN 1/1 для харчоблоку шкільної їдальні Угринівського ліцею

Завершена

156 612.00 UAH з ПДВ
Період уточнення: 16.06.2026 12:14 - 10.07.2026 00:00
Відповідь надана

щодо відповіді замовника про невиконання рішення АМКУ

Номер: e5743dde1f654e9780d138ff2c6d9b04
Дата опублікування: 08.07.2026 11:42
Опис: Шановний Замовнику! Ваша відповідь фактично зводиться до пропозиції, щоб Скаржник повторно здійснив аналіз тендерної документації та роз'яснив Вам зміст рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України. Вважаємо таку позицію неприйнятною. Саме на Замовника, а не на Скаржника, Законом України «Про публічні закупівлі» покладено обов'язок належного, повного та добросовісного виконання рішення органу оскарження. Колегія АМКУ вже надала належну правову оцінку встановленим технічним вимогам та прямо зазначила, що Замовником не підтверджено наявність щонайменше двох виробників, продукція яких відповідає сукупності встановлених технічних характеристик, а також що Замовник не обґрунтував необхідність встановлення таких характеристик, унаслідок чого вони мають дискримінаційний характер. Після прийняття рішення Замовником фактично було усунуто лише згадку про конкретний бренд та країну походження обладнання. Разом із тим переважна більшість технічних характеристик, які були предметом розгляду Колегії та які в сукупності обмежують конкуренцію, залишилася без будь-яких змін. Отже, дискримінаційні умови, встановлені рішенням Колегії, фактично не усунуті, а рішення органу оскарження виконане лише формально. Звертаємо увагу, що рішення Колегії не може виконуватися вибірково. Замовник не вправі самостійно визначати, які висновки Колегії виконувати, а які залишати без реагування. Саме тому вимога Замовника повторно пояснювати, які саме положення рішення необхідно виконати, свідчить про небажання належним чином виконати обов'язкове рішення органу оскарження. Окрім того, Скаржником було надано Запропоновану редакцію Додатку 2, у якому ви можете ще раз детально ознайомитись з характеристиками, котрі обмежують конкуренцію У разі подальшого невиконання рішення Колегії у повному обсязі ми будемо змушені звернутися до суду з вимогою про захист своїх прав та законних інтересів, а також ініціювати здійснення моніторингу закупівлі Державною аудиторською службою України та повідомити компетентні органи про невиконання Замовником обов'язкового рішення органу оскарження.
Відповідь: Замовник не погоджується з твердженням Скаржника щодо необхідності повторного аналізу тендерної документації або роз'яснення змісту рішення органу оскарження. Звертаємо увагу, що рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України не містить конкретного переліку технічних характеристик, які підлягають виключенню або зміні, а зобов'язує Замовника внести зміни до тендерної документації з метою усунення порушень, викладених у мотивувальній частині рішення. На виконання зазначеного рішення Замовником було внесено зміни до тендерної документації та переглянуто технічні характеристики предмета закупівлі. Разом з тим, у разі якщо Скаржник вважає, що окремі положення тендерної документації після внесення змін все ще не відповідають рішенню Колегії, саме Скаржник повинен чітко та конкретно зазначити, які саме вимоги, на його думку, залишаються дискримінаційними та в чому саме полягає невиконання рішення органу оскарження. Загальні твердження про нібито формальне виконання рішення без наведення конкретних положень тендерної документації не можуть вважатися належним обґрунтуванням відповідної позиції Скаржника. Щодо посилання Скаржника на запропоновану ним редакцію Додатку 2 повідомляємо, що рішення органу оскарження не містить вимоги щодо затвердження або застосування редакції технічної специфікації, запропонованої Скаржником. При цьому під час розгляду скарги органом оскарження було встановлено, “… що сама по собі наявність детального опису предмета закупівлі не свідчить про дискримінацію учасників”, а ”… Замовник має право встановлювати технічні характеристики предмета закупівлі за умови наявності об'єктивної потреби”. Крім того, органом оскарження було зазначено, що Скаржником не доведено “…неможливість поставки еквівалентного товару” та не надано “…доказів відсутності альтернативних моделей на ринку, які можуть відповідати встановленим вимогам”. Також було встановлено, що надані Скаржником матеріали стосуються “…лише про одну модель обладнання одного виробника та не містять жодного аналізу ринку який би підтверджував відсутність інших виробників або моделей, здатних відповідати встановленим Замовником вимогам.” У зв'язку з цим Замовник не вбачає підстав для автоматичного прийняття редакції технічної специфікації, запропонованої Скаржником, та вважає рішення органу оскарження виконаним шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації. На завершення, звертаємо увагу, що предмет закупівлі призначений для забезпечення організації якісного та безпечного харчування учнів Угринівського ліцею відповідно до заходів з модернізації та реформування системи шкільного харчування в Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.2026 № 869 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти у 2026 році» При визначенні технічних характеристик предмета закупівлі Замовник керувався виключно виробничими потребами харчоблоку закладу освіти, особливостями приміщення, необхідною продуктивністю обладнання та вимогами до забезпечення безпечного, якісного і безперебійного процесу приготування їжі для дітей. Замовник не мав і не має на меті обмеження конкуренції, створення переваг окремим учасникам або недопущення будь-яких суб'єктів господарювання до участі у процедурі закупівлі. Єдиною метою проведення закупівлі є придбання обладнання, яке забезпечить належне функціонування харчоблоку та якісне харчування учнів закладу освіти відповідно до вже існуючих умов харчоблоку закладу освіти.
Дата відповіді: 08.07.2026 15:30
Відповідь надана

вимога щодо повного виконання рішення АМКУ

Номер: 413482550f234692bd5edd4436e00ebb
Дата опублікування: 07.07.2026 11:48
Опис: Замовником було внесено зміни до тендерної документації на виконання рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України, однак аналіз оприлюдненої редакції тендерної документації свідчить про те, що рішення Колегії виконано не в повному обсязі. Незважаючи на обов'язковість виконання рішення органу оскарження, окремі дискримінаційні технічні вимоги, які були предметом розгляду Колегії, залишилися без змін (або були змінені лише формально), що фактично нівелює зміст прийнятого рішення та продовжує безпідставно обмежувати коло потенційних учасників процедури закупівлі. Звертаємо увагу, що відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження є обов'язковими для виконання Замовником. Замовник не наділений правом самостійно визначати, які саме пункти рішення виконувати, а які залишити без виконання або виконати частково. Часткове або формальне виконання рішення Колегії фактично прирівнюється до його невиконання та є порушенням вимог чинного законодавства України у сфері публічних закупівель. У зв'язку з викладеним вимагаємо невідкладно привести тендерну документацію у повну відповідність до рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України, усунувши всі положення, які були визнані такими, що порушують законодавство та обмежують конкуренцію. У разі невиконання зазначеного рішення у повному обсязі будемо змушені реалізувати передбачені законодавством способи захисту своїх прав та законних інтересів, зокрема: звернутися до адміністративного суду щодо захисту порушених прав та законних інтересів; звернутися до Державної аудиторської служби України щодо здійснення моніторингу процедури закупівлі; повідомити компетентні державні органи про невиконання Замовником обов'язкового рішення органу оскарження для надання відповідної правової оцінки діям відповідальних посадових осіб. Просимо не допускати подальших порушень законодавства у сфері публічних закупівель та забезпечити повне, належне і своєчасне виконання рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України.
Відповідь: З метою всебічного, об'єктивного та належного розгляду Вашого звернення просимо конкретизувати викладені у ньому твердження, а саме зазначити: 1. Які саме пункти рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України, на Вашу думку, Замовником не виконано або виконано не в повному обсязі? 2. Які конкретні положення чинної редакції тендерної документації, із зазначенням пунктів, на Вашу думку, не відповідають зазначеному рішенню? 3. У чому саме, на Вашу думку, полягає невідповідність між внесеними Замовником змінами та вимогами рішення органу оскарження? Дякуємо за відповідь.
Дата відповіді: 07.07.2026 12:05
Відповідь надана

Вимога щодо усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель та внесення змін до тендерної документації

Номер: 80b89fb9002440218c5e2c58d0b3bd4f
Дата опублікування: 17.06.2026 11:34
Опис: ВИМОГА щодо внесення змін до тендерної документації Після ознайомлення з тендерною документацією за предметом закупівлі «Пароконвектомат 7*GN 1/1 GGM GASTRO INTERNATIONAL, комплект гастроємностей, підставка під пароконвектомат з направляючими під GN 1/1 для харчоблоку шкільної їдальні Угринівського ліцею» встановлено наявність вимог, що можуть призводити до необґрунтованого обмеження конкуренції та звуження кола потенційних учасників процедури закупівлі. Відповідно до частини 4 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі», технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретну торговельну марку, виробника, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження чи виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент». У технічній специфікації зазначено конкретну торговельну марку GGM GASTRO INTERNATIONAL та GGM Gastro, що може бути розцінено як обмеження конкуренції та створення переваг окремому виробнику. З метою дотримання принципів здійснення публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо внести зміни до технічної специфікації та викласти вимоги до пароконвектомата в наступній редакції: «Пароконвектомат 7 GN 1/1 GGM GASTRO INTERNATIONAL або еквівалент: * Країна виробник: Італія * механічне управління; * скляні двері з подвійним склінням; * внутрішнє скло, що відкривається для чищення; * ручна подача пари; * пластикова дверна ручка; * піддон для конденсату під дверцятами; * запобіжний термостат; * внутрішнє галогенове освітлення; * регульовані по висоті ніжки; * корпус із нержавіючої сталі AISI 304; * кількість рівнів – 7; * підтримка гастроємностей GN 1/1 та листів 400×600 мм; * діапазон температур – 270°С ±10°С; * потужність – не менше 10,40 кВт; * напруга – 400 В; * габаритні розміри – не менше 730×850×855 мм.» Також просимо передбачити можливість постачання гастроємностей стандарту GN 1/1 будь-якого виробника за умови відповідності вимогам стандарту GN, без обов'язкової прив'язки до торговельної марки GGM Gastro. Окремо звертаємо увагу на вимогу пункту 5 Технічної специфікації щодо обов'язкового надання декларації про відповідність продукції вимогам технічних регламентів, висновку СЕС та сертифіката відповідності. Предмет закупівлі включає не лише пароконвектомат, а також гастроємності та підставку з нержавіючої сталі. Для зазначених виробів законодавством не передбачено обов'язкове оформлення декларацій відповідності технічним регламентам, оскільки вони не є електричним обладнанням та не підпадають під дію технічних регламентів щодо низьковольтного електричного обладнання та електромагнітної сумісності. У зв'язку з цим просимо викласти пункт 5 Технічної специфікації у наступній редакції: «Товар повинен супроводжуватися документами, що підтверджують його якість та походження, а саме: паспортом виробу та/або сертифікатом якості виробника, та/або декларацією виробника, та/або іншим документом виробника, що підтверджує технічні характеристики та якість запропонованого товару. У разі якщо законодавством України або країни виробника не передбачено оформлення окремих документів на певний вид продукції, учасник надає лист-пояснення із зазначенням відповідних підстав.» У разі невнесення відповідних змін залишаємо за собою право звернутися до Антимонопольного комітету України зі скаргою щодо наявності у тендерній документації вимог, які можуть порушувати принципи добросовісної конкуренції, недискримінації учасників та відкритості закупівель, визначені Законом України «Про публічні закупівлі». Просимо розглянути дану вимогу та внести відповідні зміни до тендерної документації. Дякую
Відповідь: Шановний учаснику! Дякуємо за звернення та увагу до процедури закупівлі. Нами розглянуто Вашу вимогу щодо внесення змін до тендерної документації. За результатами розгляду прийнято рішення про внесення відповідних змін до технічної специфікації з метою забезпечення дотримання принципів добросовісної конкуренції та недискримінації учасників. Відповідні зміни оприлюднені в електронній системі закупівель у встановленому законодавством порядку.
Дата відповіді: 17.06.2026 15:44