• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Капітальний ремонт фасаду із застосуванням заходів з енергозбереження в школі І-ІІІ ступенів № 192 Деснянського району міста Києва, вулиця Мілютенка, 5-Б (Продовження робіт) (45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація)

Завершена

9 000 000.00 UAH з ПДВ
Період уточнення: 10.06.2026 10:58 - 22.06.2026 00:00
Відповідь надана

Щодо акту огляду

Номер: 91a80be4ec4e4f66847a6e7e31636012
Дата опублікування: 11.06.2026 15:23
Опис: Шановний Замовнику! Просимо виключити вимогу тендерної документації щодо обов'язкового огляду об'єкта учасником до подання тендерної пропозиції та надання документа з відміткою Замовника, а також положення про те, що пропозиції учасників, які не здійснили такий огляд, не розглядаються. Зазначена вимога суперечить принципам здійснення публічних закупівель, визначеним статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», та призводить до дискримінації учасників. Для отримання відмітки про огляд об'єкта учасник змушений контактувати із Замовником до закінчення строку подання тендерних пропозицій, унаслідок чого Замовнику стає відомою інформація про потенційних учасників закупівлі ще до розкриття пропозицій. Така вимога створює ризики порушення принципів добросовісної конкуренції, рівного ставлення до учасників та неупередженого визначення переможця. Крім того, можливість участі у закупівлі ставиться у залежність від волевиявлення Замовника, оскільки саме Замовник підписує документ про огляд об'єкта. За незалежних від учасника обставин такий документ може бути не підписаний або учаснику можуть бути створені перешкоди для його отримання, що фактично призведе до неможливості участі у процедурі закупівлі. Практика органу оскарження неодноразово визнавала подібні вимоги дискримінаційними. Зокрема, рішенням АМКУ № 18417-р/пк-пз від 11.08.2021 (закупівля UA-2021-07-09-000599-c) Замовника було зобов'язано усунути аналогічну вимогу щодо обов'язкового відвідування об'єкта та надання підтвердження від Замовника. У зв'язку з викладеним просимо виключити вимогу щодо обов'язкового огляду об'єкта та надання документа з відміткою Замовника як таку, що обмежує конкуренцію та порушує законодавство у сфері публічних закупівель.
Відповідь: Добрий день! Дякуємо за звернення, дана вимога буде усунена шляхом внесення змін до тендерної документації (нова редакція)
Дата відповіді: 16.06.2026 14:36
Відповідь надана

ДСТУ ISO 23932:2018

Номер: 3592f300410c47348adc9f68ec14ec48
Дата опублікування: 11.06.2026 15:12
Опис: Шановний Замовнику! Просимо надати обґрунтування вимоги щодо надання учасниками сертифіката на систему управління щодо інжинірингу пожежної безпеки за ДСТУ ISO 23932:2018 «Інжиніринг пожежної безпеки. Загальні принципи» та звіту за результатами останнього аудиту. Предмет закупівлі та перелік робіт, передбачених технічним завданням, не містять робіт з інжинірингу пожежної безпеки, розроблення заходів пожежного захисту, проєктування систем пожежної безпеки або інших робіт, для виконання яких наявність сертифікованої системи управління відповідно до ДСТУ ISO 23932:2018 є необхідною. ДСТУ ISO 23932:2018 встановлює загальні принципи інжинірингу пожежної безпеки та застосовується переважно під час аналізу, проєктування та оцінювання рішень у сфері пожежної безпеки об'єктів. Водночас предмет закупівлі не передбачає виконання таких робіт. Вимога щодо наявності зазначеного сертифіката не підтверджує ані технічну спроможність учасника виконати предмет закупівлі, ані якість виконання робіт, передбачених технічним завданням. Крім того, законодавством України не встановлено обов'язку суб'єктів господарювання, які виконують роботи, що є предметом цієї закупівлі, впроваджувати та сертифікувати систему управління відповідно до ДСТУ ISO 23932:2018. Таким чином, встановлення зазначеної вимоги є непропорційним предмету закупівлі та безпідставно звужує коло потенційних учасників, що суперечить принципам добросовісної конкуренції, недискримінації учасників та пропорційності, визначеним статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». У зв'язку з викладеним просимо надати нормативне та технічне обґрунтування необхідності надання сертифіката ДСТУ ISO 23932:2018 для виконання робіт за предметом закупівлі або виключити зазначену вимогу з тендерної документації як таку, що не пов'язана з предметом закупівлі та обмежує конкуренцію.
Відповідь: Добрий день! Дякуємо за звернення, дана вимога буде усунена шляхом внесення змін до тендерної документації (нова редакція)
Дата відповіді: 16.06.2026 14:36
Відповідь надана

Щодо відомостій з ЄДРПОУ

Номер: 3b4aa895991e4016b213a8b9c4ab5786
Дата опублікування: 11.06.2026 15:07
Опис: Шановний Замовнику! Просимо надати обґрунтування вимоги щодо надання відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), виданих саме у поточному році. Зазначена вимога є надмірною та такою, що не має нормативного обґрунтування, оскільки інформація про види економічної діяльності суб'єктів господарювання є відкритою, актуальною та доступною для перевірки через державні реєстри. Відомості з ЄДРПОУ не мають встановленого законодавством строку дії. Необхідність отримання нових відомостей виникає лише у разі внесення змін до реєстраційних даних суб'єкта господарювання. Відсутність документа, виданого саме у поточному році, жодним чином не свідчить про невідповідність учасника кваліфікаційним вимогам та не впливає на його здатність виконати договір про закупівлю. Крім того, Замовник має можливість самостійно перевірити актуальність відомостей про учасника у відкритих державних реєстрах, що відповідає принципам максимальної економії та ефективності проведення закупівель. Встановлення вимоги щодо обов'язкового надання відомостей з ЄДРПОУ, виданих саме у поточному році, створює додатковий адміністративний бар'єр для учасників та може призвести до необґрунтованого обмеження конкуренції, що суперечить принципам недискримінації учасників та пропорційності, визначеним статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». У зв'язку з викладеним просимо виключити вимогу щодо надання відомостей з ЄДРПОУ, виданих саме у поточному році, або передбачити можливість надання будь-яких актуальних відомостей з ЄДРПОУ незалежно від дати їх формування за умови відсутності змін у реєстраційних даних учасника.
Відповідь: Добрий день! Дякуємо за звернення, дана вимога буде усунена шляхом внесення змін до тендерної документації (нова редакція)
Дата відповіді: 16.06.2026 14:36
Відповідь надана

Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник повинен забезпечувати недискримінацію учасників, добросовісну конкуренцію та пропорційність встановлених вимог.

Номер: 1a882feff86147feae019b3839eb3b5e
Дата опублікування: 11.06.2026 15:02
Опис: Шановний Замовнику! Просимо надати обґрунтування вимоги щодо надання копії акта або видаткової накладної, що підтверджує факт надання послуг у поточному році за договором на розміщення та захоронення твердих будівельних відходів. Зазначена вимога є необґрунтованою та такою, що обмежує конкуренцію серед учасників, з огляду на наступне. Наявність чинного договору із спеціалізованим підприємством на приймання та захоронення будівельних відходів вже підтверджує можливість належного виконання учасником вимог щодо поводження з відходами під час виконання робіт. При цьому чинним законодавством не передбачено обов'язку суб'єкта господарювання мати факт попереднього вивезення відходів саме у поточному році для підтвердження своєї спроможності виконати майбутній договір. Більше того, учасник може укласти відповідний договір безпосередньо перед поданням тендерної пропозиції або після отримання інформації про участь у закупівлі. У такому випадку об'єктивно відсутні акти виконаних послуг чи видаткові накладні, оскільки вивезення відходів за таким договором ще не здійснювалося. Таким чином, вимога щодо обов'язкового надання акта або видаткової накладної за поточний рік ставить у нерівні умови учасників, які мають чинні договори на поводження з відходами, але не здійснювали в поточному році фактичного вивезення сміття, та може призвести до безпідставного відхилення їхніх пропозицій. Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник повинен забезпечувати недискримінацію учасників, добросовісну конкуренцію та пропорційність встановлених вимог. У зв'язку з викладеним просимо виключити вимогу щодо обов'язкового надання акта або видаткової накладної, що підтверджує факт надання послуг у поточному році, або передбачити можливість підтвердження наявності відповідних договірних відносин виключно чинним договором.
Відповідь: Добрий день! Дякуємо за звернення, дана вимога буде усунена шляхом внесення змін до тендерної документації (нова редакція)
Дата відповіді: 16.06.2026 14:37
Відповідь надана

щодо навчання працвників, які зайняти на роботах з ПН

Номер: 92393b044eb6487e98f048e3850eec8b
Дата опублікування: 11.06.2026 13:22
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до тендерної документації від учасників вимагається надання документів, що підтверджують проходження навчання з пожежної безпеки працівниками робітничих професій, а саме посвідчень та протоколів (витягів з протоколів), при цьому встановлено додаткову умову щодо проходження такого навчання виключно в організаціях, які внесені до відповідного реєстру Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Вважаємо зазначену вимогу дискримінаційною та такою, що безпідставно обмежує коло потенційних учасників. Відповідно до вимог чинного законодавства України з питань охорони праці та пожежної безпеки, роботодавець має право організовувати навчання та перевірку знань працівників на підприємстві за умови створення відповідної комісії та дотримання встановленого порядку проведення такого навчання. Крім того, спеціальне навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму проходять працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, зокрема: під час виконання вогневих робіт (електрозварювальних, газополум’яних, наплавочних, паяльних тощо); під час робіт з вибухонебезпечними та легкозаймистими речовинами; у пожежонебезпечних та вибухопожежонебезпечних зонах; під час робіт в електроустановках та на кабельних лініях; під час обслуговування теплових агрегатів із застосуванням відкритого вогню. Водночас технічним завданням за предметом закупівлі виконання зазначених робіт не передбачено. Таким чином, вимога щодо обов’язкового надання посвідчень та протоколів про проходження пожежно-технічного мінімуму, а також вимога щодо проходження такого навчання виключно в організаціях, включених до відповідного реєстру ДСНС, не пов’язана з предметом закупівлі та є надмірною. Керуючись принципами здійснення публічних закупівель, визначеними статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо внести зміни до тендерної документації та виключити зазначену вимогу. У разі невнесення відповідних змін залишаємо за собою право звернутися до органу оскарження для захисту своїх прав та законних інтересів.
Відповідь: Відповідно до статтею 40 Кодексу цивільного захисту України «Особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік проходять перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки, а посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.». «Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань цивільного захисту, зокрема з пожежної безпеки, забороняється.». «Програми навчання з питань пожежної безпеки погоджуються з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.» Програми навчання з питань пожежної безпеки суб’єктів, які навчають, що подаються на погодження до ДСНС, розробляються відповідно до Порядку затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки, організації та контролю за їх виконанням, затвердженим Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05 грудня 2019 року № 1021. Тому вимога щодо навчання працівників з пожежної безпеки в підприємстві (організації), яке повинно мати дозвільні документи на проведення навчання не є дискримінаційною. Перелік таких підприємств (організацій) є публічним і оприлюднений на сайті ДСНС за посиланням https://dsns.gov.ua/navchannya-z-pitan-pozhezhnoyi-bezpeki.
Дата відповіді: 16.06.2026 14:38