-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Електронні лабораторні ваги та лабораторні аналітичні ваги
Тендер Prozorro UA-2026-05-13-004173-a
Завершена
56 100.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
13.05.2026 11:34 - 20.05.2026 00:00
Відповідь надана
Уточнення по Вагам
Номер:
cbf67edad34e4ac89fdaef92968e4681
Дата опублікування:
15.05.2026 10:54
Опис:
Шановний Замовнику, ознайомившись з тендерною документацією, виявили у ній дискримінаційні вимоги, які суттєво обмежують конкуренцію та порушують права потенційних учасників даного тендеру.
Всі ваги, прописані під одного виробника, тим самим дискримінують інших учасників ринку. Просимо змінити Технічне завдання:
В описі Електронні лабораторні ваги
Просимо змінити характеристики:
«0,21кг/0,001г» - на не менше 0,2кг/0,001г»;
«Найбільша межа зважування, г: 210» - на «Найбільша межа зважування, г: 200, не менше»
«Діаметр платформи, мм: 120» - на «Діаметр платформи, мм: 90, не менше»
В описі 2 Електронні лабораторні ваги 3кг/0,1г
Просимо змінити характеристики:
«Найменша межа зважування, г: 2,5» - на «Найменша межа зважування, г: 25»
«Діаметр платформи,мм: 145» - на «Розмір платформи,мм: 145, не менше»
Прибрати «Автоматичне вимикання дисплею відповідно до заданого часу» бо вона є дискримінаційною.
В описі Електронні лабораторні ваги 3 Лабораторні аналітичні ваги
Просимо змінити характеристики:
«Найбільша межа зважування, г: 120»- на «Найбільша межа зважування, г: 120, не менше»
«Діаметр платформи, мм: 90» - на «Діаметр платформи, мм: 90 ±10%»
«Час стабілізації: до 3 секунд» - на «Час стабілізації: до 4 секунд»
«Калібрування: автоматичне / зовнішнє Градуювання: внутрішнє» - на «Калібрування: автоматичне або зовнішнє або внутрішнє».
Прибрати «Функції: · самодіагностика при увімкненні: автоматичне тестування працездатності при запуску приладу;» - бо вона є дискримінаційною.
Прибрати «зважування брутто/нетто:» - бо вона є дискримінаційною.
Прибрати «автоматичне встановлення нуля: автоматична корекція нульового показника;» - бо вона є дискримінаційною.
Прибрати «· стабілізація нульового показу (стеження за нулем): підтримання нульового значення в процесі роботи;» - бо вона є дискримінаційною.
Прибрати «відображення температури навколишнього середовища: контроль умов вимірювання. - бо вона є дискримінаційною.
Прибрати «відображення дати та часу: фіксація результатів зважування з часовою міткою.» - бо вона є дискримінаційною.
Відповідь:
Шановний Учаснику! Замовником розглянуто Ваше звернення щодо внесення змін до технічних характеристик предмета закупівлі. Ініціатором закупівлі, у відповідь на Ваше звернення, надано наступне роз’яснення: повідомляємо, що технічні, якісні та функціональні характеристики предмета закупівлі сформовані відповідно до фактичної потреби Замовника, специфіки лабораторних процесів та умов експлуатації обладнання. Встановлені вимоги визначені з урахуванням необхідності забезпечення точності вимірювань, стабільності роботи обладнання, сумісності з лабораторним посудом та ефективності проведення досліджень.
При формуванні технічної специфікації Замовник керувався принципами, визначеними статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема принципами добросовісної конкуренції, максимальної економії, ефективності та недискримінації учасників.
Щодо наведених зауважень повідомляємо наступне.
1. Електронні лабораторні ваги 0,21 кг / 0,001 г
Вимога «0,21 кг / 0,001 г» та «Найбільша межа зважування – 210 г» встановлена з урахуванням фактичної потреби Замовника та обумовлена потребою забезпечення зважування з відповідним резервом по верхній межі, що є важливим для належного виконання функціональних завдань. Зменшення межі зважування до 200 г призведе до погіршення функціональних можливостей обладнання та не забезпечить повною мірою потреби Замовника.
Вимога щодо діаметра платформи 120 мм обумовлена необхідністю роботи з лабораторним посудом та зразками різного розміру. Платформа меншого діаметру може ускладнювати проведення вимірювань та негативно впливати на стабільність результатів зважування.
2. Електронні лабораторні ваги 3 кг / 0,1 г
Вимога щодо найменшої межі зважування 2,5 г встановлена з урахуванням необхідності проведення точних вимірювань малих мас у процесі лабораторних досліджень. Запропоноване збільшення показника до 25 г суттєво погіршує метрологічні характеристики обладнання та не відповідає потребам Замовника.
Разом з тим, з метою розширення конкуренції Замовником буде внесено зміни до технічної специфікації в частині характеристики платформи, а саме: «Розмір платформи, мм: не менше 145».
Функція автоматичного вимикання дисплея відповідно до заданого часу не є дискримінаційною, оскільки є типовою функціональною можливістю сучасного лабораторного обладнання різних виробників та спрямована на забезпечення енергоефективності й продовження ресурсу роботи приладу.
3. Лабораторні аналітичні ваги
Замовником буде внесено зміни до технічної специфікації в частині вимог щодо найбільшої межі зважування та викладено їх у наступній редакції: «Найбільша межа зважування, г: не менше 120» .
З метою розширення конкуренції Замовником буде внесено зміни до технічної специфікації в частині діаметра платформи, а саме: «Діаметр платформи, мм: 90 +10%». Водночас зменшення розміру платформи не допускається, оскільки це може ускладнювати роботу з лабораторним посудом та впливати на стабільність вимірювань.
Щодо вимоги «Час стабілізації: до 3 секунд» Замовником буде внесено зміни до технічної специфікації та викладено дану вимогу у наступній редакції: «Час стабілізації: до 4 секунд».
Вимоги щодо калібрування та внутрішнього градуювання визначені з урахуванням необхідності забезпечення стабільної точності вимірювань, мінімізації впливу людського фактору та оперативності роботи.
Також повідомляємо, що функції:
• самодіагностика при увімкненні: автоматичне тестування працездатності при запуску приладу;
• зважування брутто/нетто: відображення загальної та чистої маси;
• автоматичне встановлення нуля: автоматична корекція нульового показника;
• стабілізація нульового показу (стеження за нулем): підтримання нульового значення в процесі роботи;
• відображення температури навколишнього середовища: контроль умов вимірювання;
• відображення дати та часу: фіксація результатів зважування з часовою міткою
не є дискримінаційними вимогами, оскільки є типовими функціональними можливостями сучасних лабораторних аналітичних ваг та наявні у продукції різних виробників.
Зазначені функції спрямовані на:
• забезпечення точності та достовірності результатів вимірювань;
• контроль умов проведення вимірювань;
• мінімізацію ризику помилок користувача;
• належне документування результатів лабораторних досліджень.
У зв’язку з викладеним, Замовником буде внесено відповідні зміни до тендерної документації в частині прийнятих зауважень. В іншій частині вимоги тендерної документації залишаються без змін як такі, що відповідають фактичним потребам Замовника та не порушують принцип недискримінації учасників.
Дата відповіді:
18.05.2026 12:54