• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Вікна металопластикові

Завершена

290 900.00 UAH з ПДВ
Період уточнення: 01.05.2026 15:33 - 06.05.2026 00:00
Відповідь надана

Істотні умоаи

Номер: 2684aa45f9e84ad384c4facb6394c20d
Дата опублікування: 05.05.2026 14:12
Опис: Просимо вказані в документації істотні умови проредагувати і видалити те, що не стосується даної закупівлі.
Відповідь: Добрий день. На Ваше звернення повідомляємо наступне. З вашого запитання є незрозумілим, які саме істотні умови тендерної документації потребують редагування та які пункти тендерної документації потрібно видаляти.
Дата відповіді: 06.05.2026 12:47
Відповідь надана

Просимо усунення даної вимоги

Номер: 25fe988c7c2f49f499ee40de3377ff26
Дата опублікування: 05.05.2026 14:01
Опис: "На Учасника-переможця торгів відповідно до ст. 527, 528, 629, 636, 903, 904 ЦК України можуть покладатися витрати в сумі 5000.00 грн. (п’ять тисяч гривень 00 копійок) без ПДВ на оплату послуг Консультанта торгів, наданих Замовнику відповідно до укладеного між Замовником та Консультантом торгів договору про надання юридичних послуг (договір на користь третьої особи відповідно до ст. 636 Цивільного кодексу України). Учасник має право ознайомитись з даним договором." Закон «Про публічні закупівлі» не передбачає покладання витрат замовника на учасника!
Відповідь: Добрий день. На Ваше звернення повідомляємо наступне. З метою дотримання норм чинного законодавства під час здійснення закупівель, між Замовником та Консультантом було укладено договір про надання юридичних послуг. Юридичні послуги за даним договором надаються Консультантом, в тому числі, під час здійснення Замовником поточної закупівлі. Зазначена закупівля здійснюється Замовником на підставі «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування») затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі – Особливості). Відповідно до абз.1 п.28 Особливостей, тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Замовником розроблено тендерну документацію, яка в повній мірі відповідає вимогам ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» та п.28 Особливостей. Відповідно до договору про надання юридичних послуг, послуги, які надаються консультантом, можуть бути безоплатними для замовника в разі їх сплати учасником-переможцем відповідної процедури закупівлі. При цьому, замовник має право оплатити вартість послуг самостійно. За домовленістю сторін оплата послуг консультанта може здійснюватися відповідно до ст.ст.527, 528, 629, 636, 903, 904 Цивільного кодексу України (договір на користь третьої особи), учасником-переможцем процедури закупівлі, про що учасники закупівель повідомляються шляхом зазначення такої інформації в тендерній документації тощо. У разі, якщо оплата послуг консультанта здійснюється Учасником–переможцем процедури закупівлі, письмова згода про виникнення відповідних зобов’язань, оформлюється шляхом підписання трьохстороннього Акту приймання наданих послуг. Відповідно до ч.3 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.. Конституційний Суд України у рішенні від 9 липня 1998 р. № 12-рп/98 надав офіційне тлумачення терміну «законодавство». Так, Конституційний Суд України дійшов висновку, що термін «законодавство», потрібно розуміти так, що ним охоплюються закони України, чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також постанови Верховної Ради України, укази Президента України, декрети і постанови Кабінету Міністрів України, прийняті в межах їх повноважень та відповідно до Конституції України і законів України. Таким чином, в поняття «законодавство» також підпадають кодекси України. Цивільним кодексом України передбачено принцип свободи договору. Відповідно до ст.204 ЦКУ правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним. Тому права та обов’язки сторін договору, а також порядок розрахунків між ними визначається відповідно до його умов. Законом не заборонено залучення Замовником на договірних засадах експертів та консультантів до роботи уповноваженої особи. Права, обов’язки сторін договору, порядок розрахунків визначається відповідно до умов укладеного з ними договору. Відповідно до ст.528 Цивільного кодексу України, виконання обов'язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства або суті зобов'язання не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто. У цьому разі кредитор зобов'язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою. У разі невиконання або неналежного виконання обов'язку боржника іншою особою цей обов'язок боржник повинен виконати сам. Згідно із ч.1 ст.636 Цивільного кодексу України, договором на користь третьої особи є договір, в якому боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок на користь третьої особи, яка встановлена або не встановлена у договорі. Відповідно до умов тендерної документації, на Учасника-переможця торгів відповідно до ст.ст.527, 528, 629, 636, 903, 904 ЦК України можуть покладатися витрати, на оплату послуг Консультанта торгів, наданих Замовнику відповідно до укладеного між Замовником та Консультантом торгів договору про надання юридичних послуг (договір на користь третьої особи відповідно до ст.636 Цивільного кодексу України). Учасник-переможець має право ознайомитись з даним договором. Зазначена умова не є імперативною, тобто учаснику-переможцеві надається право, а не обов’язок щодо здійснення такої оплати. Разом з тим, в разі несплати коштів переможцем процедури закупівлі, тендерна пропозиція такого учасника не може бути відхилена (адже вже заключний договір за результатами торгів). Крім того, відповідно до укладеного договору передбачено, що «Послуги, які надаються Консультантом, є безоплатними для Замовника в разі їх сплати учасником-переможцем торгів відповідної процедури закупівлі. Замовник має право оплатити вартість послуг самостійно». В разі необхідності Замовник має право оплатити вартість наданих послуг самостійно. Крім того, правомірність щодо можливості оплати послуг консультанта торгів переможцем відповідної процедури закупівлі визначена судом під час судового розгляду даного питання і викладена в рішенні Господарського суду Одеської області від "25" лютого 2013 року по справі № 916/62/13-г, яке залишене в силі та без змін рішенням Одеського апеляційного господарського суду від «14» травня 2013 року по справі № 916/62/13-г, а також в рішенні Житомирського окружного адміністративного суду від 01 вересня 2022 року у справі №240/36798/21, та в рішенні Хмельницького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2024 року у справі №560/7870/24, залишеного без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 12.12.2025. Також, правомірність щодо можливості оплати послуг консультанта торгів переможцем відповідної процедури закупівлі визначена судом під час судового розгляду даного питання в постанові Верхового Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі №127/15574/16-а від 19.12.2018. Зокрема, КАС ВС зазначає, що оскільки вимоги тендерної документації щодо включення вартості наданих замовнику послуг консультанта з торгів поширюються на всіх учасників таких торгів, доводи касаційної скарги щодо дискримінаційного її характеру відносно позивача не є обґрунтованими. Викладене вище свідчить про повне дотримання Замовником вимог діючого законодавства під час розроблення тендерної документації. Крім того, варто зауважити, що в тендерній документації встановлено не вимогу, а наведено додаткову інформацію, яку Замовник бажав включити до тендерної документації. Вказана інформація носить довідковий, а не зобов’язальний характер. Дякуємо за взаєморозуміння!
Дата відповіді: 06.05.2026 12:48
Відповідь надана

!

Номер: 2b2d5d4892a7476593c2ecaaed5963b7
Дата опублікування: 05.05.2026 13:59
Опис: На Учасника-переможця торгів відповідно до ст. 527, 528, 629, 636, 903, 904 ЦК України можуть покладатися витрати в сумі 5000.00 грн. (п’ять тисяч гривень 00 копійок) без ПДВ на оплату послуг Консультанта торгів, наданих Замовнику відповідно до укладеного між Замовником та Консультантом торгів договору про надання юридичних послуг (договір на користь третьої особи відповідно до ст. 636 Цивільного кодексу України). Учасник має право ознайомитись з даним договором. Просимо надати даний договір для ознайомлення!
Відповідь: Добрий день. На Ваше звернення повідомляємо наступне. З метою дотримання норм чинного законодавства під час здійснення закупівель, між Замовником та Консультантом було укладено договір про надання юридичних послуг. Відповідно до абз.1 п.28 Особливостей, тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Замовником розроблено тендерну документацію, яка в повній мірі відповідає вимогам ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» та п.28 Особливостей. Відповідно до договору про надання юридичних послуг, послуги, які надаються консультантом, можуть бути безоплатними для замовника в разі їх сплати учасником-переможцем відповідної процедури закупівлі. При цьому, замовник має право оплатити вартість послуг самостійно. За домовленістю сторін оплата послуг консультанта може здійснюватися відповідно до ст.ст.527, 528, 629, 636, 903, 904 Цивільного кодексу України (договір на користь третьої особи), учасником-переможцем процедури закупівлі, про що учасники закупівель повідомляються шляхом зазначення такої інформації в тендерній документації тощо. У разі, якщо оплата послуг консультанта здійснюється Учасником–переможцем процедури закупівлі, письмова згода про виникнення відповідних зобов’язань, оформлюється шляхом підписання трьохстороннього Акту приймання наданих послуг вже після укладення договору за результатами проведеної процедури та її завершення. Крім того, і договором про надання юридичних послуг, і умовами тендерної документації передбачено, що оплата послуг може бути здійсненна Учасником – переможцем. Відповідно, копія договору у випадку його згоди оплатити послуги Консультанта торгів буде надана переможцю засобами електронного зв’язку, або належно завірені копії. Варто зауважити, що в тендерній документації встановлено не вимогу, а наведено додаткову інформацію, яку Замовник бажав включити до тендерної документації. Вказана інформація носить довідковий, а не зобов’язальний характер. Також, при наданні відповідей на звернення Учасників щодо внесення змін в тендерну документацію, технічно неможливо прикріпити будь – який документ, зокрема договір про надання юридичних послуг, який Ви витребовуєте. Дякуємо за взаєморозуміння!
Дата відповіді: 06.05.2026 12:49