• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Захисна протигазова панорамна маска, код ДК 021:2015 – 35814000-3

Торги не відбулися

295 000.00 UAH без ПДВ
Період уточнення: 24.02.2026 16:26 - 01.03.2026 00:00
Відповідь надана

Щодо заміщення контрафактних протигазів

Номер: b029b256b75044b1896616d971a4fcef
Дата опублікування: 27.02.2026 18:27
Опис: Шановний Замовнику, інформація щодо контрафактних протигазів надана Вам на основі загальнодоступної інформації, в тому числі офіційних сайтів правоохоронних органів ( https://www.npu.gov.ua/news/sudytymut-nachalnyka-viddilu-derzhpidpryiemstva-iaderno-enerhetychnoho-sektoru-iakyi-roztratyv-145-mln-hrn-na-zakupivli-protyhaziv-slidchi-natspolitsii-zavershyly-dosudove-rozsliduvannia?fbclid=IwY2xjawHDi6BleHRuA2FlbQIxMAABHToPUDnYjRIbuF6BJG5S3na1SqprRslhSRpty2zStqm1yLe1KGHF9xSnRw_aem_dSF1H5r-PqEadPOJtBSEJQ ), а також авторитетних вітчизняних новинних ресурсів - ( https://censor.net/ua/photo_news/3085797/vykryto_posadovyh_osib_pidpryyemstva_yaki_pidrobyly_dokumenty_dlya_uchasti_v_tenderah_schob_postavyty ). В результаті здійснених перевірок та обшуків правоохоронними органами (в.т.ч. за участі Офісу Генерального прокурора), були відкриті кримінальні провадження по факту спричинених матеріальних збитків державі в особливо великих розмірах. Тому просимо Вас розглянути можливість щодо заміщення контрафактних протигазів на сучасні ЗІЗОД від надійних та добросовісних постачальників. На сьогоднішній день на ринку України, серед засобів індивідуального захисту органів дихання, достатньо потужно присутні виробники ЗІЗОД європейських та американських компаній. Також українськими виробниками спільно з іноземними підприємствами налагоджене виробництво сучасних засобів індивідуального захисту, хоч і з ціною дещо вищою ніж контрафактні протигази по 2500-3500 грн./к-т. Необхідно усвідомити, що сучасні ЗІЗОД із широким класом захисту, які забезпечують вимоги чинного законодавства у сфері ЦЗ, не можуть коштувати дешевше ніж 4500-5000 грн./к-т. Наша компанія забезпечувала сучасними протигазами установи та організації після визнання інспекторами з техногенної безпеки закуплених протигазів ГП-9/ІЗОД-3 (МП "ПАТРІОТ") держструктурами не придатними для використання та такими, що не виконують вимоги "Припису про усунення порушень законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки". Закупівля Протигазів ГП-9/ІЗОД-3 (МП "ПАТРІОТ") несе за собою не тільки фінансові ризики (спричинить недоцільне використання державних коштів) але й випадку використання таких протигазів за призначенням, в сучасних умовах воєнного стану, може призвести до трагічних наслідків, з численними людськими жертвами, а відтак до кримінальної відповідальності.
Відповідь: Дякуємо за звернення. "Закупівля здійснюється з дотриманням вимог чинного законодавства та встановлює у тендерній документації вимоги до якості, безпеки та відповідності продукції. Учасники у складі тендерних пропозицій повинні надати документи, що підтверджують відповідність продукції встановленим вимогам, у тому числі щодо її якості та безпечності. Оцінка пропозицій здійснюється на підставі поданих документів відповідно до вимог тендерної документації та принципів публічних закупівель."
Дата відповіді: 02.03.2026 15:54
Відповідь надана

Дискримінаційна вимога щодо захист від оксидів азоту (NO)

Номер: b9a96caa3cf049c88a708811d9bd61d9
Дата опублікування: 27.02.2026 18:23
Опис: Шановний Замовнику! Отримана відповідь не містить належного технічного та правового обґрунтування встановлення вимоги щодо обов’язкового захисту фільтра від оксиду азоту (NO). Посилання на статус об’єкта критичної інфраструктури та наявність паспортів ОКІ саме по собі не є достатньою підставою для включення до технічних вимог спеціалізованої характеристики, яка: - не є типовою для засобів індивідуального захисту органів дихання цивільного призначення; - не передбачена як обов’язкова у ДСТУ EN 14387:2017 для фільтрів загального застосування; - суттєво звужує коло потенційних виробників через необхідність використання спеціалізованих каталізаторів. Відповідно до ч.4 ст.5 та ч.2 ст.22 Закон України «Про публічні закупівлі», технічні та якісні характеристики предмета закупівлі повинні бути об’єктивно необхідними, пов’язаними з предметом закупівлі та не створювати необґрунтованих перешкод для конкуренції. Станом на теперішній час Замовником: - не надано розрахункових показників прогнозованих концентрацій NO; - не підтверджено перевищення рівнів, що потребують застосування спеціалізованих фільтрів; - не доведено неможливість застосування стандартних фільтрів відповідно до ДСТУ EN 14387:2017; - не пояснено пропорційність встановленої вимоги ризикам, характерним саме для діяльності підприємства з експлуатації електричних мереж. Фактично вимога про обов’язковий захист від NO має ознаки надмірної технічної специфікації, що може свідчити про штучне звуження конкуренції та потенційне орієнтування на обмежене коло моделей або виробників. У зв’язку з викладеним вимагаємо: 1) Надати документально підтверджене технічне обґрунтування необхідності захисту саме від оксиду азоту (NO) із зазначенням розрахункових концентрацій та сценаріїв НС. 2) Пояснити, чому встановлена вимога відповідає принципу пропорційності та мінімальної достатності. 3) У разі відсутності належного обґрунтування — внести зміни до тендерної документації шляхом виключення вимоги щодо обов’язкового захисту від NO. Повідомляємо, що у разі невнесення змін та відсутності об’єктивного технічного обґрунтування дана вимога може бути розцінена як дискримінаційна, що стане підставою для звернення до органу оскарження з метою захисту прав та законних інтересів учасників процедури закупівлі. Просимо Замовника надати вичерпну та аргументовану відповідь.
Відповідь: Дякуємо за звернення. "Вимога щодо наявності захисту від оксиду азоту (NO) встановлена з метою забезпечення належного рівня безпеки персоналу та відповідає принципу достатності і пропорційності з урахуванням умов експлуатації. При цьому Замовник не обмежує коло учасників, оскільки допускається подання еквівалентної продукції, що забезпечує необхідний рівень захисту. Оцінка пропозицій здійснюватиметься на підставі поданих учасниками документів відповідно до вимог тендерної документації."
Дата відповіді: 02.03.2026 15:54
Відповідь надана

Дискримінаційна вимога щодо захист від оксидів азоту (NO)

Номер: 0079c75f40684a9bb9be34f47f3341ff
Дата опублікування: 27.02.2026 18:19
Опис: Шановний Замовнику, просимо Вас НЕ ІНГОРУВАТИ ЗАПИТАННЯ, а надати конкретну відповідати по суті заданого Вам питання, а саме: - Чи пов’язана господарська діяльність Вашого підприємства напряму з об’єктами теплоенергетики (ТЕС, ТЕЦ, котельні), підприємствами металургійної галузі (доменними або горновими печами де в технологічному процесі спалюють мазут, вугілля, тощо) або підприємствами зі згорянням викопного палива, які утворюють високі концентрації оксидів азоту? - Якщо ні — просимо пояснити технічну доцільність включення цієї вимоги (захисту від оксидів азоту (тип NO)) до складу протигазу, призначеного для типового використання у надзвичайних ситуаціях або цивільному захисті, а не для промисловості. - За відсутності обґрунтування щодо захисту від оксидів азоту, просимо виключити дискримінаційну вимогу про обов’язковий захист від NO, як таку, що спричиняє звуження конкуренції без підтвердженої необхідності, що суперечить частинам 2 статті 22 та 4 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь: Дякуємо за звернення. Наше підприємство відноситься до ОКІ, згідно паспорту безпеки і можливих наслідків вибросів при техногенних аваріях, визначен один із компонентів захисту фільтра - оксид азота.
Дата відповіді: 02.03.2026 15:53
Відповідь надана

Щодо підтвердження захисту від Бойових отруйних речовин (ЗAPИНУ, ЗOМAНУ, VХ-ГAЗІВ ТA IПPИТУ)

Номер: 930b62b461e44ed89bf02afdd03e6920
Дата опублікування: 27.02.2026 18:17
Опис: Шановний Замовнику, що повідомляємо Вам, що затребуваний Вами перелік документів, а саме Декларація про відповідність вимогам Технічного регламенту ЗІЗ (ПКМУ № 771 від 21.08.2019), сертифікат(и) експертизи типового зразка (модуль В), інструкція та/або паспорт на виріб НЕ ПІДТВЕРДЯТЬ Вам захист від Бойових отруйних речовин типу зарину, зоману, VХ-газів, іприту, фосгену, дифосгену, синильної кислоти та інших! В даних документах просто непередбачено надання інформації щодо захисних властивостей протигазу від БОР (!). Затребувані Вами документи зможуть лише підтвердити захисні властивості ЗІЗОД від небезпечних промислових речовин (органічного та неорганічного походження, кислотних газів та їх випарів, сірчаного газу, хлористого водню, хлору, аміаку та його органічних похідних, випарів ртуті, сірководню), а також відповідність протигазу вимогам Технічного регламенту ЗІЗ (ПКМУ № 771 від 21.08.2019), но в жодному випадку не захист від Бойових отруйних речовин типу зарину, зоману, VХ-газів, іприту, фосгену, дифосгену, синильної кислоти та інших (!). В даному випадку необхідно вимагати що найменше Сертифікат якості ВИРОБНИКА ФІЛЬТРУ, або ж сам протокол випробувань із зазначенням захисних властивостей від БОР! Тобто, Сертифікат якості ВИРОБНИКА ФІЛЬТРУ - це документ оформлений ВИРОБНИКОМ ФІЛЬТРУ, в якому зазначаються і детально описуються захисні властивості фільтру за результатами випробувань на Бойові отруйні речовини із зазначенням часу захисної дії від отруйних речовин, в першу чергу, Нервово-паралітичної та Шкірно-наривної дії (до прикладу таких як зарин, зоман, іприт, VХ-гази та ін.)! Окрім цього даний документ має бути завірений підписом та печаткою виробника (!), що означає, що саме ВИРОБНИК ФІЛЬТРУ гарантує захисні властивості його продукції від Бойових отруйних речовин Загальноотруйної, Задушливої, Нервово-паралітичної та Шкірно-наривної дії. Такий підхід раціональний та об'єктивний, оскільки унеможливить свідомі маніпуляції зі сторони недобросовісних учасників, а відтак недопустить введення Замовника в оману. Вимагання Сертифікату якості від виробника фільтру в жодному випадку не призведе до дискримінації учасників, а навпаки створить передумови для добросовісної конкуренції, більшої відкритості та прозорості на всіх стадіях проведення цієї закупівлі. Будь-який реальний виробник, після проходження випробувань фільтру на Бойові отруйні речовини зможе власноруч оформити свій Сертифікат якості без будь-яких перешкод чи якихось додаткових фінансових затрат! Також, повідомляємо Вам, що Замовник вправі вимагати не тільки загальнообов’язкові документи, які регламентуються Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» від 15.01.2015 №124-VIII (а саме сертифікат експертизи зразка та декларація про відповідність технічному регламенту), але й інші документи які зможуть підтвердити відповідність запропонованого продукту, технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі (інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати тощо), що в свою чергу передбачено пунктом 4 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (!). З огляду на всі фактори небезпеки та потенційні ризики, які можуть виникнути під час воєнного стану, а також з метою забезпечення працівників Вашого підприємства якісною продукцією, яка відповідає всім затребуваним вимогам та нормам чинного законодавства у сфері цивільного захисту, просимо Замовнику включити в тендерну документацію: - Копію сертифікату якості або декларації якості від виробника складових продукції (маски, фільтру), що підтверджує якість, технічні характеристики та походження продукції та буде надаватися при поставці. В сертифікаті якості (декларації якості) від виробника фільтру обов’язково зазначається час захисної дії фільтру від Бойових отруйних речовин нервово-паралітичної та шкірно-наривної дії із посиланням на протоколи випробувань видані акредитованою лабораторією; Невідповідність фільтру затребуваним технічним вимогам, внаслідок свідомих маніпуляцій недобросовісних постачальників, може призвести до трагічних наслідків, з численними людськими жертвами у випадку використання такої продукції за призначенням у разі застосування зброї масового ураження проти України в сучасних умовах воєнного стану.
Відповідь: Дякуємо за звернення. Підтвердження відповідності здійснюється на підставі документів, поданих учасником, зокрема декларації про відповідність та/або сертифікатів, що підтверджують відповідність продукції застосовним стандартам або іншим технічним специфікаціям.
Дата відповіді: 02.03.2026 15:52
Відповідь надана

Щодо відповідності державним стандартам ДСТУ EN 136:2003 та ДСТУ EN 14387:2017

Номер: 45327c11270f4341887880e62bd4d123
Дата опублікування: 27.02.2026 18:02
Опис: Шановний Замовнику! Наголошуємо Вам ще раз, що предмет закупівлі – протигази фільтрувальні (ЗІЗ органів дихання категорії ризику III) – підлягають обов’язковій оцінці відповідності згідно з вимогами Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та Постанова КМУ №771 від 21.08.2019 (Технічний регламент ЗІЗ). Відповідно до статті 11 зазначеного Закону, саме застосування національних стандартів, включених до затвердженого Переліку, надає презумпцію відповідності продукції суттєвим вимогам технічного регламенту. Наказом Міністерства економіки України №281 від 21.07.2021 визначено, що для: - повнолицьових масок застосовується ДСТУ EN 136:2003; - протигазових та комбінованих фільтрів – ДСТУ EN 14387:2017. Зазначені стандарти є ідентичними гармонізованим європейським стандартам та прямо включені до Переліку для цілей застосування Технічного регламенту ЗІЗ. Водночас Ваша позиція фактично допускає постачання продукції без підтвердження відповідності саме цим стандартам, посилаючись на абстрактне формулювання «та/або еквівалентам». Звертаємо увагу, що: Технічний регламент не допускає довільного трактування способів підтвердження відповідності для ЗІЗ категорії III, оскільки така продукція становить підвищений ризик для життя та здоров’я користувачів. Відсутність чіткої вимоги щодо відповідності стандартам, включеним до офіційного Переліку, створює правову невизначеність у частині критеріїв оцінки тендерних пропозицій. Формальне прийняття декларації відповідності без підтвердження відповідності гармонізованим стандартам може свідчити про порушення принципів належної перевірки безпечності продукції. Фактично Ваша відповідь не містить роз’яснення, яким саме чином Замовник перевірятиме відповідність продукції суттєвим вимогам Технічного регламенту ЗІЗ у випадку, якщо учасник не підтверджує відповідність ДСТУ EN 136:2003 та ДСТУ EN 14387:2017 або іншим стандартам, офіційно включеним до затвердженого Переліку. У зв’язку з викладеним просимо: 1) Чітко зазначити, чи буде вважатися належним підтвердженням відповідності продукція, що не підтверджує відповідність стандартам, включеним до Переліку, затвердженого наказом №281; 2) Пояснити, за якими об’єктивними критеріями Замовник планує оцінювати «еквівалентність» стандартів, якщо вони не входять до офіційно затвердженого Переліку; 3) Повідомити, чи усвідомлює Замовник ризик допущення до закупівлі продукції, що не має презумпції відповідності суттєвим вимогам Технічного регламенту ЗІЗ. У разі відсутності чіткої та однозначної відповіді залишаємо за собою право звернення до органу оскарження з метою усунення правової невизначеності та приведення тендерної документації у відповідність до законодавства у сфері технічного регулювання.
Відповідь: Дякуємо за звернення. "Тендерною документацією передбачено, що запропонована продукція повинна відповідати вимогам чинного законодавства, у тому числі Технічного регламенту засобів індивідуального захисту. Підтвердження відповідності здійснюється на підставі документів, поданих учасником, зокрема декларації про відповідність та/або сертифікатів, що підтверджують відповідність продукції застосовним стандартам або іншим технічним специфікаціям. При цьому відповідність гармонізованим стандартам, включеним до затвердженого Переліку, розглядається як один із способів підтвердження відповідності, але не є єдиним."
Дата відповіді: 02.03.2026 15:50
Відповідь надана

щодо стандарту ДСТУ EN 136:2017

Номер: 7e01a6d0672546ab80a20b00fa1277e8
Дата опублікування: 27.02.2026 16:33
Опис: Шановний Замовнику, наголошуємо Вам ЩЕ РАЗ - стандарту ДСТУ EN 136:2017 неіснує в природі, просимо внести відповідні зміни в тендерну документацію!! У чинних переліках національних стандартів, затверджених в Україні, існує стандарт: ДСТУ EN 136:2003 (Поправка № 1:2015) — щодо засобів індивідуального захисту органів дихання (маски) із посиланням на EN 136:1998 / AC:2003 (IDT) — але не з датою 2017. Немає стандарту з номером ДСТУ EN 136:2017 у затверджених списках. Зазначення 2017 за цією позначкою офіційно не застосовується як окремий стандарт у національній системі. Просимо привести тендерну документацію у відповідність до норм чинного законодавства!!
Відповідь: Дякуємо за звернення. У тендерній документації застосовано посилання на чинні національні стандарти, гармонізовані з відповідними європейськими нормативними документами, зокрема ДСТУ EN 136.
Дата відповіді: 02.03.2026 15:49
Відповідь надана

Стосовно СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010

Номер: 388d96e8ccf840b697e72e50e671d8f6
Дата опублікування: 27.02.2026 16:25
Опис: Шановний Замовнику, в одному зі своїх станніх роз'яснень (Відповідь: 27.02.26, 15:24) Ви посилаєтесь на СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010. Проте хочемо Вам повідомити, що СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010 "Безпека у надзвичайних ситуаціях. Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги", на даний час, являється обов’язковим нормативним документом лише для Державної служби України з надзвичайних ситуацій, але рекомендаційного характеру для всіх інших підприємств, установ та організацій України незалежно від форми власності. Наказ МНС України від 25.02.2010 р. № 104 «Про прийняття та надання чинності стандарту МНС України СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010», станом на сьогоднішній день неюстований, тобто не зареєстрований в Міністерстві юстиції України. Пропонуємо Замовнику у своїй тендерній документації використовувати краще ДСТУ 9296:2024 "Безпека у надзвичайних ситуаціях. Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги", який має статус державного стандарту, що набрав чинності 01.04.2025 р. та є більш досконалішим ніж СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010 рекомендаційного характеру.
Відповідь: Дякуємо за звернення. Звертаємо увагу, що ДСТУ 9296:2024 не встановлює конкретного строку служби (гарантійного терміну) для протигазів, тоді як у СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010 такі показники визначені. Тому прийнято за документ з термінами саме СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010.
Дата відповіді: 02.03.2026 15:49
Відповідь надана

тип SX

Номер: 7650a307105542a790f222534c17eb5e
Дата опублікування: 27.02.2026 16:16
Опис: Шановний Замовнику, наголошуємо Вам ще раз, те що в тендерній документації Ви не висуваєте вимог до концентрації у повітрі, часу захисної дії, просококової концентрації для речовин під якими маркують SX – це являється ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ державного стандарту ДСТУ EN 14387:2017 "Засоби індивідуального захисту органів дихання. Фільтри протигазові та фільтри скомбіновані. Вимоги, випробування, маркування (EN 14387:2004 + A1:2008, IDT)". Просимо Вас все ж таки ЧІТКО ЙОГО ДОТРИМУВАТИСЬ, якщо Ви вимагаєте, щоб запропонована Вам продукція йому (ДСТУ EN 14387:2017) відповідала! Просимо Вас не ігнорувати аргументоване зауваження, а все ж таки звернути увагу на те, що оскільки в маркуванні типу затребуваного Вами фільтру присутній тип SX (різні товаровиробники під маркуванням SX можуть позначати різні речовини, з різним захисними властивостями), а ми як Учасник плануємо надати еквівалент заявленого Вами фільтра, тому просимо Замовника, надати чітке уточнення, щоб було чітко зрозуміло З ЯКИМИ ПАРАМЕТРАМИ ВИМАГАЄТЬСЯ ФІЛЬТР, в тому числі в частині маркування типом SX: 1) Згідно вимог ДСТУ EN 14387:2017 зазначити допустиму концентрацію у повітрі для речовин під якими маркують SX; 2) Згідно пункту 6.12.3.1 ДСТУ EN 14387:2017 зазначити час захисної дії для речовин під якими маркують SX; 3) Зазначити просококову концентрацію для речовин під якими маркують SX. Затребуваний Вами фільтр протигазовий А2В2Е2К2SXP3 RD, який виступає в якості еталону, має згадувані вище характеристики, тому просимо Вас внести їх у перелік вимог до тендерної документації, що одразу внесе ясність по суті заданого Вам питання (!) В чергове звертаємо Вашу увагу, що вищезазначене прохання щодо уточнення, це не наша примха, а ОБОВ'ЯЗКОВА ВИМОГА ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ДСТУ EN 14387:2017 для надання еквіваленту фільтру з типом SX. Таким чином, просимо Вас привести тендерну документацію у відповідність до норм чинного законодавства.
Відповідь: Дякуємо за звернення. "Тендерна документація відповідає вимогам ДСТУ EN 14387:2017. Відповідність продукції підтверджується документами учасника. Забезпечен по ТД недискримінаційний підхід та можливість подання еквівалентної продукції. Підстав для внесення змін не встановлено."
Дата відповіді: 02.03.2026 15:48
Відповідь надана

Щодо підтвердження захисту від Бойових отруйних речовин (ЗAPИНУ, ЗOМAНУ, VХ-ГAЗІВ ТA IПPИТУ)

Номер: 488f2bfcb5b5418c914fae1d3b0d4fee
Дата опублікування: 27.02.2026 16:10
Опис: Шановний Замовнику уточніть будь-ласка, яким саме документом Учасник даної закупівлі має підтвердити захисні властивості фільтру комбінованого від Бойових отруйних речовин загальноотруйної дії типу синильна кислота, хлороціан, отруйних речовин задушливої дії типу фосген, дифосген, нервово-паралітичної дії типу зарин, зоман, VХ-газів, отруйних речовин шкірно-наривної дії типу іприт, подразнювальної дії типу хлоропікрин (перелік БОР згідно вимог пунктів 6.1.1.22 та 6.1.1.24 державного стандарту ДСТУ 9296:2024) ? Сертифікатом ЯКОСТІ ВИРОБНИКА ФІЛЬТРУ чи протоколами випробувань на дані Бойові отруйні речовини?
Відповідь: Дякуємо за звернення. Підтвердженням захисних властивостей є паспорт/інструкція виробника або декларація про відповідність. Ці документи вже передбачені переліком документів ТД. Додаткове уточнення способів підтвердження не є обов'язковим.
Дата відповіді: 02.03.2026 15:55
Відповідь надана

Щодо невідповідності захисних властивостей Протигазу ГП-9/ІЗОД-3 (МП "ПАТРІОТ") вимогам чинного законодавства

Номер: 883a404e67c84239ad6c69acca9d7155
Дата опублікування: 27.02.2026 16:07
Опис: Шановний Замовнику, повідомляємо Вам, що закупляючи Протигаз ГП-9/ІЗОД-3 (МП "ПАТРІОТ") для вирішення питань пов'язаних з цивільним захистом Ваше підприємство має дотримуватись норм чинного законодавства у сфері цивільного захисту, під час формування технічних вимог до предмету закупівлі Код ДК 021:2015: 35810000-5 "Індивідуальне обмундирування". Метою Вашої закупівлі має бути реалізація державної політики в сфері цивільного захисту населення і територій у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 р. №11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту» та Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012р. №5403-VI (далі – Кодексу). Згідно пункту 11 частини 1 статті 18 Кодексу до повноважень інших органів державної влади у сфері цивільного захисту належить забезпечення відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту. Відповідно до вимог пункту 2 Загальної частини Постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1200 «Про затвердження Порядку забезпечення населення засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю» (далі – Постанова) на випадок застосування ядерної та інших видів зброї масового ураження проти України В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ населення завчасно забезпечується такими засобами радіаційного та хімічного захисту: засобами індивідуального захисту органів дихання від БОЙОВИХ ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН – для працівників суб’єктів господарювання, що належать до категорії цивільного захисту, - суб’єктами господарювання за рахунок власних коштів; – для працівників суб’єктів господарювання, які призначаються до складу об’єктових формувань та об’єктових спеціалізованих служб цивільного захисту, - суб’єктами господарювання за рахунок власних коштів. Окрім цього, обов’язковими до виконання є також державний стандарт ДСТУ 9296:2024 «Безпека у надзвичайних ситуаціях. Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги» (Далі – ДСТУ 9296). У пункті 1.1. ДСТУ 9296 чітко вказано що: «Цeй cтaндapт ycтaнoвлює клacифiкaцiю й зaгaльнi тexнiчнi вимoги дo фiльтpyвaльниx зacoбiв iндивiдyaльнoгo зaxиcтy opгaнiв диxaння (дaлi — ЗIЗOД) населення, у тому числі працівників суб’єктів господарювання, яких призначають до складу формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту, місцевих opгaнів викoнaвчoï влaди, opгaнів мicцeвoгo caмoвpядyвaння, центральних органів виконавчої влади та iнших дepжaвних opгaнів, opгaнiзaцiй тa підприємств, вiд впливy paдioaктивниx, нeбeзпeчниx xiмiчниx, бойових отруйних peчoвин тa бioлoгiчниx патологічних агентів у разі застосування ядерної та інших видів зброї масового ураження, а також у разі виникнення надзвичайної ситуації на радіаційно та хімічнонебезпечних об’єктах господарювання в умовах воєнного та мирного стану». Пункт 1.2 ДСТУ 9296 регламентує що: «Цeй cтaндapт зacтocoвyють opгaнiзaцiï тa пiдпpиємcтвa, що здiйcнюють пpoєктyвaння тa вигoтoвлeння ЗIЗOД, a тaкoж місцеві opгaни викoнaвчoï влaди, opгaни мicцeвoгo caмoвpядyвaння, центральні органи виконавчої влади та iншi дepжaвнi opгaни, opгaнiзaцiï тa пiдпpиємcтвa, якi зaбeзпeчyють населення, зокрема працівників суб’єктів господарювання, яких призначають до складу формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту, ЗIЗOД». У пункті 6.1.1.1 ДСТУ 9296 вимагається, що: «Фiльтpувaльнi ЗIЗOД мають зaбeзпeчити oчищeння пoвiтpя, щo вдиxують, від бoйoвиx oтpуйниx, xiмiчниx, paдioaктивниx peчoвин тa біологічних патогенних агентів, вміст якиx у пoвiтpi пepeвищує гpaничнo дoпуcтимi рівні». В свою чергу в пункті 6.1.1.22 ДСТУ 9296 сказано, що «ЗIЗOД має зaxищaти пpoтягoм 6 гoд вiд пapи типу зapин, зoмaн, V-гaзи та сірчаного iпpиту в paзi впливу концентрації отруйної речовини в 1 мг/л та постійному потокові повітря 30 л/xв». Отож виходячи із вищезазначеного, випливає, що протигазова маска та фільтр комбінований мають обов’язково захищати від бойових отруйних речовин нервово-паралітичної дії (зарин, зоман, VХ-гaзів) та шкірно-наривної дії (сірчаний іприт). Водночас в Додатку 3 до тендерної документації немає жодних вимог щодо захисних властивостей фільтру від Бойових отруйних речовин, які відносяться до двох основних найнебезпечніших класів, а саме до Нервово-паралітичної та Шкіро-наривної дії та які в свою чергу чітко вимагаються пунктом 6.1.1.22 ДСТУ 9296. Зважаючи на все вищесказане, просимо Вас привести тендерну документацію у відповідність до норм чинного законодавства, а саме пункту 2 Загальної частини Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 р. № 1200 та підпунктів 6.1.1.1, 6.1.1.22 ДСТУ 9296:2024, вказавши у технічних вимогах до тендерної документації «захист від Бойових отруйних речовин (зарин, зоман, VX гази, іприт, фосген, дифосген, синильна кислота, хлорціан та ін.)».
Відповідь: Дякуємо за звернення. "Тендерною документацією передбачено, що запропонована продукція повинна відповідати вимогам чинного законодавства, у тому числі Технічного регламенту засобів індивідуального захисту. Підтвердження відповідності здійснюється на підставі документів, поданих учасником, зокрема декларації про відповідність та/або сертифікатів, що підтверджують відповідність продукції застосовним стандартам або іншим технічним специфікаціям."
Дата відповіді: 02.03.2026 15:46