-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Капітальний ремонт приміщень протирадіаційного укриття №74903 адміністративного будинку Байковецької сільської ради по вул. Л. Українки, 27 в с. Соборне Тернопільського району Тернопільської області. Коригування.
Тендер Prozorro UA-2025-05-15-010829-a
Місцезнаходження замовника - с. Байківці, вул. Січових Стрільців 43; Категорія Замовника - органи місцевого самоврядування, зазначені в п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону;Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції: українська. Більш детальна інформація викладена у тендерній документації.
Завершена
1 756 642.80
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 8 783.21 UAH
мін. крок: 0.5% або 8 783.21 UAH
Період уточнення:
15.05.2025 16:02 - 27.05.2025 00:00
Відповідь надана
Щодо визначення аналогічного за предметом закупівлі договору
Номер:
717450afba474619860467b8fd0fa7f8
Дата опублікування:
22.05.2025 12:34
Опис:
Відповідно до пункту 1 розділу 3 Тендерної документації тендерні пропозиції подаються відповідно до порядку, визначеного статтею 26 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), крім положень частин першої, четвертої, шостої та сьомої статті 26 Закону.
Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення), наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості) і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, зокрема інформацією, що підтверджує відповідність учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям – згідно з Додатком 1 до Тендерної документації.
Згідно з пунктом 5 розділу 3 Тендерної документації Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону.
Визначені Замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначені в Додатку 1 до Тендерної документації.
Спосіб підтвердження відповідності учасника критеріям і вимогам згідно із законодавством наведено в Додатку 1 до Тендерної документації.
За умовами пункту 1.3. розділу 1 Додатку 1 до Тендерної документації учасник повинен надати документи про наявність досвіду виконання аналогічного (аналогічних) договору (договорів).
Цим пунктом визначено, що аналогічним договором є договір, подібний за змістом та правовою природою на виконання робіт з капітального ремонту та/або будівництва, та/або реконструкції захисних споруд цивільного захисту/протирадіаційних укриттів/сховищ/громадських будівель укладений протягом останніх 2-х років від дати, що передує даті оголошення закупівлі.
Поряд з цим Кошторисні норми України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджені наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, (далі – Настанова) не виділяють окремого об’єкту виконання робіт, як роботи з капітального ремонту та/або будівництва, та/або реконструкції захисних споруд цивільного захисту/протирадіаційних укриттів/сховищ/громадських будівель. Наведені роботи вважаються звичайною роботою з капітального ремонту та/або будівництва, та/або реконструкції приміщень будівель.
За пунктом 4 розділу 1 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708, що зереєстровано в Міністерстві юстиції України 09.06.2020 за № 500/34783, Визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 27 частини 1 статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з урахуванням положень Настанови, галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301, національного стандарту ДСТУ 8747:2017 «Автомобільні дороги. Види та переліки робіт з ремонтів та експлуатаційного утримання», затвердженого наказом державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 20.12.2017 № 434.
Таким чином визначення аналогічного за предметом закупівлі договору згідно з пунктом пункту 1.3. розділу 1 Додатку 1 до Тендерної документації поточної редакції не узгоджується з визначенням предмету договору.
Крім того ми є потенційними учасниками поточної процедури закупівлі та маємо досвід виконання аналогічних робіт за договором про здійснення поточного ремонту приміщень будівель укладений протягом останніх 2-х років від дати, що передує даті оголошення закупівлі. Тобто за таким договором виконувались аналогічні роботи, що визначені предметом закупівлі, але як на поточний ремонт.
Таким чином вимога пункту 1.3. розділу 1 Додатку 1 до Тендерної документації є такою що обмежує конкуренцію та призводить до дискримінації учасників, адже виконати її зможуть лише учасники які виконували подібний обсяг робіт за предметом закупівлі саме за договором на виконання робіт з капітального ремонту та/або будівництва, та/або реконструкції, в той час коли такі роботи можуть виконуватись і за договором з поточного ремонту.
З метою дотримання принципів здійснення закупівель, в тому числі добросовісна конкуренція серед учасників і максимальна економія, ефективність та пропорційність, прошу внести зміни до визначення «Аналогічний договір» пункту 1.3. розділу 1 Додатку 1 до Тендерної документації, шляхом викладення у новій редакції:
«Аналогічним договором є договір, подібний за змістом та правовою природою на виконання робіт з капітального ремонту та/або будівництва, та/або реконструкції, та/або поточного ремонту приміщень будівель, укладений протягом останніх 2-х років від дати, що передує даті оголошення закупівлі.».
Відповідь:
Дякуємо за звернення! Відповідні зміни будуть внесені в тендерну документацію.
Дата відповіді:
23.05.2025 09:25