• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Ноутбук ASUS Vivobook S 16 OLED S5606MA-MX089 (90NB12E3-M005U0) Neutral Black (або еквівалент)

Торги не відбулися

78 333.33 UAH без ПДВ
мін. крок: 0.5% або 391.67 UAH
Період уточнення: 23.04.2025 09:53 - 28.04.2025 00:00
Відповідь надана

невідповідність вимогам постанови КМУ № 1178

Номер: 01b9df3d1a1b49598b15152676ffcde5
Дата опублікування: 26.04.2025 14:48
Опис: ТД укладена на основі Постанови КМУ №1178 (особливості воєнного стану), проте: в описі документації немає посилань на скорочені строки укладання договору, не уточнено особливості змін істотних умов договору, передбачені цією постановою. Це може створити невизначеність під час укладання і виконання договору. Документація має чітко містити згадки, що договір укладається і змінюється відповідно до Постанови №1178.
Відповідь: Шановний учасник! У Розділі 6 Тендерної документації «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» зазначено строк укладання договору про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, а також істотні умови, що обов’язково включаються до договору про закупівлю. Звідси вбачається, що тендерна документація відповідає вимогам чинного законодавства України
Дата відповіді: 28.04.2025 13:02
Відповідь надана

Помилкова логіка розрахунку очікуваної вартості

Номер: 121aac69808e4719a69ea60881a12710
Дата опублікування: 26.04.2025 14:46
Опис: У ТД зазначено: "Очікувана вартість 94 000 грн з ПДВ, 78 333,33 грн без ПДВ." Очікувана вартість має бути визначена як повна вартість товару для Замовника, тобто з ПДВ. При розрахунках вартості пропозицій від учасників, які є платниками ПДВ, має бути врахована їх фінальна ціна з ПДВ. Віднімати ПДВ — це метод оцінки лише для випадків оподатковуваних закупівель з окремим регулюванням. Тендерна пропозиція повинна порівнюватися за підсумковою вартістю закупівлі, інакше це викривляє економічну суть тендеру. Просимо привести закупівлю у відповідність до законодавства.
Відповідь: Шановний Учасник! Відповідно до наказу Мінекономіки «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» від 18.02.2020 № 275: очікувана вартість - розрахункова вартість предмета закупівлі на конкретних умовах поставки із зазначенням інформації про включення/невключення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів; очікувана ціна за одиницю - розрахункова ціна одиниці товару із зазначенням інформації про включення/невключення до очікуваної ціни податку на додану вартість (ПДВ), інших податків і зборів, а також доставки товару до замовника. З метою забезпечення рівних умов щодо оцінки для всіх учасників, учасник, незалежно від його форми оподаткування, вносить в електронну систему закупівель інформацію про ціну його пропозиції без врахування ПДВ. Оцінка тендерних пропозицій відбуватиметься без урахування ПДВ, незалежно від наявності в учасників статусу платника податку на додану вартість. Це в свою чергу забезпечить рівність учасників торгів.
Дата відповіді: 28.04.2025 13:01
Відповідь надана

Порушення принципу рівного ставлення до учасників та дискримінація

Номер: c55584c29f114ababfddb552eeb31154
Дата опублікування: 26.04.2025 14:44
Опис: У розділі 5 "Оцінка тендерної пропозиції" тендерної документації вказано: "З метою забезпечення рівних умов щодо оцінки для всіх учасників, учасник, незалежно від його форми оподаткування, вносить в електронну систему закупівель інформацію про ціну його пропозиції без врахування ПДВ." Пряме порушення статті 5 Закону України "Про публічні закупівлі", яка вимагає: рівного ставлення до всіх учасників; недискримінації за ознакою форми оподаткування; об'єктивної оцінки тендерних пропозицій. Учасники-платники ПДВ вносять ціну без ПДВ. Учасники-неплатники ПДВ (наприклад, ФОПи) не мають ПДВ і фактично вказують повну кінцеву вартість. У підсумку ціна ФОП виглядає вищою у порівнянні з ціною ТОВ, хоча фактична вартість товару для замовника буде однакова. Це призводить до нерівних умов оцінки.
Відповідь: Шановний Учасник! З метою забезпечення рівних умов щодо оцінки для всіх учасників, учасник, незалежно від його форми оподаткування, вносить в електронну систему закупівель інформацію про ціну його пропозиції без врахування ПДВ. Оцінка тендерних пропозицій відбуватиметься без урахування ПДВ, незалежно від наявності в учасників статусу платника податку на додану вартість. Це в свою чергу забезпечить рівність учасників торгів.
Дата відповіді: 28.04.2025 13:00
Відповідь надана

Дискримінація

Номер: 5e9ff3d0d76e4a0a8d84539926bb4ed3
Дата опублікування: 26.04.2025 14:38
Опис: "Питання вартості придбання товару учасником для наступного постачання в межах процедури закупівлі", є питанням середньої ринкової ціни товару, в ніяк не "власної господарської діяльності такого учасника". Вкотре звертаємо Вашу увагу на наявність у тендерній документації умов, що порушують принципи рівного ставлення до учасників процедури закупівлі та вимоги чинного законодавства України. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 року (зі змінами та доповненнями), закупівлі здійснюються на засадах, зокрема: добросовісної конкуренції серед учасників; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі; недискримінації учасників та рівного ставлення до них. Ваша вимога подавати ціну пропозиції без урахування ПДВ для всіх учасників незалежно від їх статусу платника ПДВ фактично: Суперечить статті 27 Податкового кодексу України та загальним нормам бухгалтерського обліку, за якими ціна для покупця включає податки, що сплачуються під час операції. Призводить до дискримінації ФОП-неплатників ПДВ, оскільки вони не мають права на податковий кредит і подають реальну кінцеву ціну з урахуванням податків, у той час як платники ПДВ зазначають штучно знижену ціну (без ПДВ). Пояснюємо: Фактична вартість закупівлі 94 000,00 грн з ПДВ. відрізняється від оголошеної вами вартості. Згідно з загальноприйнятими нормами, у пропозиції учасника має бути відображена повна вартість закупівлі для Замовника. Таким чином, саме від ціни 94 000,00 грн потрібно: Не віднімати ПДВ, А подавати пропозиції у ціні, що включає всі податки та збори, що будуть фактично сплачені під час виконання договору. У разі подання пропозиції "без ПДВ" учасниками-платниками ПДВ, та подання пропозиції "без ПДВ" учасниками-неплатниками ПДВ, відбувається порушення принципу рівного оцінювання пропозицій. Це є порушенням частини 4 статті 5 Закону України "Про публічні закупівлі", яка прямо вимагає, щоб оцінка пропозицій проводилася за єдиними критеріями. Вимагаємо: Внести зміни до тендерної документації, а саме: Встановити вимогу щодо подачі пропозицій у повній (кінцевій) ціні з урахуванням усіх податків і зборів, які будуть сплачені при постачанні товару. Забезпечити об’єктивну та рівну оцінку пропозицій учасників, незалежно від їх податкового статусу. У разі невжиття відповідних заходів залишаємо за собою право звернутися зі скаргою до Антимонопольного комітету України відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо встановлення дискримінаційних вимог та порушення принципів здійснення закупівель. Також звертаємо увагу, що відповідно до статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення законодавства про закупівлі тягне за собою адміністративну відповідальність уповноважених осіб Замовника.
Відповідь: Шановний Учасник! Замовник, при здійсненні закупівель, створює рівноправні умови для всіх учасників. Крім того, замовник має створювати найбільшу економію бюджетних коштів і ефективність їх використання, відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі». З метою забезпечення рівних умов щодо оцінки для всіх учасників, учасник, незалежно від його форми оподаткування, вносить в електронну систему закупівель, інформацію про ціну його пропозиції без врахування ПДВ. При укладанні договору про закупівлю ПДВ буде нараховуватися відповідно до діючого законодавства України.
Дата відповіді: 28.04.2025 12:58
Відповідь надана

Звернення щодо усунення дискримінаційних умов у тендерній документації

Номер: 06a131ba86d34616aca2b9a8dfd12622
Дата опублікування: 25.04.2025 00:06
Опис: Шановний Замовнику! Уважно ознайомившись з умовами тендерної документації щодо предмета закупівлі, повідомляємо про наявність положень, які створюють нерівні умови участі для учасників процедури закупівлі, залежно від їх податкового статусу. Хочемо звернути увагу, що для фізичних осіб-підприємців, які не є платниками ПДВ, ціна продажу товару або послуги вже є остаточною, і вони не мають юридичної можливості відмінусувати ПДВ, оскільки податок на додану вартість до їх діяльності не застосовується. Фактична ціна товару для ФОП та для ТОВ є однаковою — 94 000 грн. ФОП (неплатник ПДВ) купує товар за 94 000 грн і не має законної можливості "вилучити" ПДВ зі своєї ціни; ТОВ (платник ПДВ) купує той самий товар за ту ж ціну, але має право на податковий кредит і тому може вказати в тендерній пропозиції ціну без ПДВ — тобто 78 333,33 грн. Таким чином: ТОВ (платник ПДВ) має змогу вказати ціну без ПДВ — тобто 78 333,33 грн; ФОП (неплатник ПДВ) змушений подавати ціну 94 000 грн, яка включає всі податки і платежі. У результаті, при оцінці тендерних пропозицій ФОП автоматично опиняється у гірших умовах, хоча фактична вартість товару чи послуги є однаковою для обох учасників. Це створює нерівні умови участі в закупівлі та суперечить принципам Закону України "Про публічні закупівлі", а саме: недискримінації учасників, рівного ставлення до них, максимального економії та ефективності. У зв’язку з цим просимо внести зміни до тендерної документації та надати можливість всім учасникам вказувати повну кінцеву ціну (в т.ч. з ПДВ або іншими податками), яка буде відображати реальну вартість закупівлі. В іншому випадку, вимога подавати ціну "без ПДВ" призводить до необґрунтованого обмеження кола учасників та порушує принципи добросовісної конкуренції.
Відповідь: Шановний учасник! Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. Ураховуючи вимоги пункту 31 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема інструкцію з підготовки тендерних пропозицій, перелік критеріїв оцінки та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію. Водночас відповідно до пункту 32 частини першої статті 1 Закону тендерна пропозиція − пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Поряд з цим згідно з частиною першою статті 26 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником). Таким чином, учасник подає тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації, яка розробляється та затверджується замовником самостійно та з дотриманням вимог Закону. Отже, замовник самостійно встановлює перелік критеріїв оцінки та методику оцінки тендерних пропозицій в тендерній документації з дотриманням принципів, закріплених у статті 5 Закону. Оцінка тендерних пропозицій відбуватиметься без урахування ПДВ, незалежно від наявності в учасників статусу платника податку на додану вартість. Це в свою чергу забезпечить рівність учасників торгів. Питання вартості придбання товару учасником для наступного постачання в межах процедури закупівлі, є питанням власної господарської діяльності такого учасника і не є предметом оцінювання.
Дата відповіді: 25.04.2025 15:44
Відповідь надана

Ціна товару

Номер: 2dc005c6c1864b0e899a97c2d3b5900e
Дата опублікування: 23.04.2025 21:14
Опис: Яким чином визначена очікувана вартість закупівлі? Мінімальна ринкова ціна на вказану модель ноутбуку 45580грн.
Відповідь: Шановний учасник! При зборі інформації щодо ціни на предмет закупівлі враховувалась інформація, яка міститься у відкритих джерелах, в тому числі інформація, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі, на сайтах виробників та постачальників відповідного товару, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі та інше. На підставі даної інформації було визначено, що очікувана вартість предмета закупівлі становить 94 000,00 грн. з ПДВ (78 333,33 грн. без ПДВ). З метою забезпечення рівних умов щодо оцінки для всіх учасників, учасник, незалежно від його форми оподаткування, вносить в електронну систему закупівель, інформацію про ціну його пропозиції без врахування ПДВ. При укладанні договору про закупівлю ПДВ буде нараховуватися відповідно до діючого законодавства України.
Дата відповіді: 24.04.2025 09:39