-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Код ДК 021:2015:09120000-6 - Газове паливо (09123000-7 Природний газ (Природний газ для задоволення потреб населення))
Тендер Prozorro UA-2025-04-01-006250-a
Завершена
280 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 2 800.00 UAH
мін. крок: 1% або 2 800.00 UAH
Період уточнення:
01.04.2025 12:48 - 06.04.2025 00:00
Відповідь надана
кваліфікаційний критерій
Номер:
f61f7c69b0394a93a93eeca393ae35e3
Дата опублікування:
02.04.2025 15:10
Опис:
Шановний Замовник, в Тендерній документації наявна вимога щодо підтвердження наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, а саме: « Довідка* в довільній формі, складена учасником, що містить інформацію про наявність в учасника досвіду виконання аналогічних договорів (відповідно до предмету закупівлі), за період 2023-2025 рр. На підтвердження досвіду виконання аналогічних за предметом закупівлі договорів Учасник має надати: – не менше двох копій договорів, зазначених у довідці у повному обсязі (з усіма укладеними додатковими угодами, додатками та специфікаціями до договору); – копії документів на підтвердження виконання не менше ніж двох договорів зазначених в наданій Учасником довідці.» Потенційних учасник, який бажає прийняти участь у Вашій закупівлі нещодавно почав здійснювати діяльність з постачання природного газу та не має ще повністю виконаних договорів, а лише ті, що в процесі виконання на даний момент та договору купівлі-продажу природного газу. Просимо Вас не створювати дискримінаційні умови для учасників та надати можливість приймати участь також і новоствореним постачальника природнього газу, а отже, просимо Вас внести зміни до Тендерної документації шляхом доповнення вимоги про надання підтвердження наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору учасником, що нещодавно розпочав свою діяльність на ринку природного газу та який не має ще виконаного в повному обсязі аналогічного договору, надавши таким учасникам можливість підтвердити факт наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору шляхом подання довідки з інформацією про виконання (не в повному обсязі) аналогічного договору, копію частково виконаного аналогічного договору, вказаного в довідці або ж надання можливості подати учасникам копію договору купівлі-продажу природного газу, копії документів, що підтверджують часткове його виконання.
Адже, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник встановлює такий кваліфікаційний критерій - наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів), а отже, договір купівлі-продажу природного газу за предметом є тотожним предмету закупівлі, а отже може надаватись Учасником як документально підтверджений досвід виконання аналогічного договору. Просимо внести зміни в тендерну документацію з огляду на вищевказане. Дякуємо.
Відповідь:
Пунктом 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), встановлено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Частиною другою статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII визначено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Додатком 2 до тендерної документації «Кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16 Закону та спосіб їх документального підтвердження» передбачено тільки один кваліфікаційний критерій, а саме, надання «довідки в довільній формі, складеній учасником, що містить інформацію про наявність в учасника досвіду виконання аналогічних договорів (відповідно до предмету закупівлі), за період 2023-2025 рр. На підтвердження досвіду виконання аналогічних за предметом закупівлі договорів Учасник має надати: не менше двох копій договорів, зазначених у довідці у повному обсязі (з усіма укладеними додатковими угодами, додатками та специфікаціями до договору); копії документів на підтвердження виконання не менше ніж двох договорів зазначених в наданій Учасником довідці».
Зміни до тендерної документації в частині надання учасником частково виконаних договорів або договорів купівлі-продажу природного газу без відповідного підтвердження виконання умов договору, можуть привести до ризиків недосягнення необхідного рівня кваліфікації учасників.
Слід зазначити, що дискримінаційними вважаються вимоги, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників.
Враховуючи значну кількість на ринку постачальників газу, вважаємо, що вимоги Додатку 2 до тендерної документації є обґрунтованими і законними та по-перше, не можуть призвести до дискримінації учасників та по-друге, дають можливість замовнику працювати з підприємствами, установами та організаціями, які є стабільними на ринку постачання природного газу.
Дата відповіді:
03.04.2025 10:17