• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Страхування транспортних засобів

Завершена

49 960.47 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 499.60 UAH
Період уточнення: 29.11.2024 14:33 - 04.12.2024 00:00
Відповідь надана

Щодо договору

Номер: bbf7e8556af54e6c8c38855afe08b9b1
Дата опублікування: 30.11.2024 10:28
Опис: Шановний Замовнику! Чи правильно ми родуміємо, що відповідно "п. 1.2. Договір може укладатись шляхом видачі Страховиком Страхувальнику страхового свідоцтва (поліса, сертифіката) " Страховик може по ОСЦПВ надати Вам поліс, а по КАСКО свій Договір страхування?... Тому що Ваш договір не відповідає вимогам ЗУ Прострахування (зокрема в частині КАСКО). ОСЦПВ і КАСКО регулюються різними законодавчими актами. Новий ЗУ Прострахування вже вступив в дію і він вимагає нових правил шодо оілформлення Договорів страхування. В зв'язку з тим, що з 1 липня 2024р. НБУ встановив нові вимоги до укладання договорів страхування ( новий ЗУ "Про страхування"), просимо Вас додатково повідомити чи розглядаєте укладання Договору в редакції Учасника. Договір, вкладений у тендерній документації, зовсім не відповідає вимогам Закону України "Про страхування» , що вступив в дію з 01.01.2024р. Розподілу на ОБОВ'ЯЗКОВІ чи ДОБРОВІЛЬНІ види види зараз вже немає (крім ОСЦПВВНТЗ, яке окремо регулюється законом про ОСЦПВВНТЗ), страхування відбувається відповідно до класів страхування. Замість правил кожен страховик розробляє для себе загальні умови страхового продукту (ЗУСП). В договорі невірний предмет договору, відсутній розділ про об'єкт страхування, відсутнє посилання на ЗУСП, відсутній клас страхування, відсутня інформація про посередника, про порядок розрахунку страхових виплат, потрібно вказати частку витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування і т.д.. Разом з тим, предмет Договору згідно Статті 89 ЗУ Про страхування є : 4. Предметом договору страхування є передача страхувальником за плату ризику, пов’язаного з об’єктом страхування, страховику на умовах, визначених договором страхування або законодавством України. 5. Об’єктом страхування можуть бути: 1) життя, здоров’я, працездатність та/або пенсійне забезпечення; 2) майно на праві володіння, користування і розпорядження майном та/або можливі збитки чи витрати; 3) відповідальність за заподіяну шкоду особі або її майну. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1909-20#Text ЗГІДНО ЦИВІЛЬНОГО КОДЕКСУ: Стаття 979. Договір страхування 1. Договір страхування укладається відповідно до цього Кодексу, Закону України "Про страхування", інших законодавчих актів. 2. Законом може бути встановлено обов’язок фізичної або юридичної особи укласти договір страхування (обов’язкове страхування). 3. Вимоги щодо укладення договорів страхування за окремими класами страхування/категоріями страхових ризиків для врегулювання правовідносин, за якими вимагається обов’язкова наявність договору, можуть бути визначені законодавством. {Cтаття 979 в редакції Закону № 1909-IX від 18.11.2021} - це і є новий ЗУ ПРО СТРАХУВАННЯ Стаття 980. Предмет договору страхування 1. Предметом договору страхування є передача страхувальником за плату ризику, пов’язаного з об’єктом страхування, страховику на умовах, визначених договором страхування або законодавством України. Об’єктом страхування можуть бути: життя, здоров’я, працездатність та/або пенсійне забезпечення; майно на праві володіння, користування і розпорядження та/або можливі збитки чи витрати; відповідальність за заподіяну шкоду особі або її майну. {Cтаття 980 в редакції Закону № 1909-IX від 18.11.2021} Стаття 981. Форма договору страхування 1. Договір страхування укладається в письмовій формі з дотриманням вимог до письмової форми правочину, встановлених цим Кодексом. Факт укладення договору страхування може посвідчуватися страховим полісом (сертифікатом). 2. У разі недодержання письмової форми договору страхування такий договір є НІКЧЕМНИМ. {Cтаття 981 в редакції Закону № 1909-IX від 18.11.2021} Також згідно ЗУ Про страхування, У договорі страхування обов’язково зазначаються з урахуванням особливостей, визначених частиною третьою цієї статті: 1) назва документа та страхового продукту (за наявності); 2) найменування та адреса страховика; 3) прізвище, ім’я, по батькові, дата народження або найменування страхувальника; 4) інформація про предмет страхування; 5) інформація про об’єкт страхування; 6) прізвище, ім’я, по батькові, дата народження або найменування вигодонабувача (за наявності); 7) розмір страхової суми та/або ліміти відповідальності за договором страхування за класами страхування іншими, ніж страхування життя; 8) розмір страхової суми та/або розміри страхових виплат за договором страхування життя (крім договорів, у яких не визначається страхова сума та/або розміри страхових виплат); 9) перелік страхових ризиків; 10) перелік винятків із страхових випадків та обмеження страхування; 11) страховий тариф (крім договорів, у яких не визначається страховий тариф); 12) строк дії договору страхування, порядок вступу його в дію, період (періоди) страхування, територія дії договору страхування; 13) розмір страхової премії, порядок та строки її сплати; 14) порядок внесення змін і припинення дії договору страхування; 15) порядок розрахунку, умови та строки здійснення страхових виплат; 16) причини відмови у страховій виплаті; 17) права та обов’язки сторін і відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору; 18) порядок вирішення спорів; 19) інші умови за згодою сторін. Чи можете Ви на даному етапі замінити сам Додаток з проектом Догвору, який буде відповідати вимогам нового ЗУ Про страхування. Або розділити послуги на два договори окремо та викласти (зокрема по КАСКО) лише істотні умови до договору, які потім будуть враховані при укладання договору з переможцем, та дозволити переможцю надати свій зразок Договору, який відповідатиме діючому законодавству. Є закупівлі, де Замовники так роблять і це набагато полегшує процедуру погодження та укладання Договору. Дякуємо за відповідь.
Відповідь: Шановний учаснику! Тендерна документація розробляться відповідно до Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами й доповненнями) (далі — Особливості / Постанова № 1178). Проєкт договору про закупівлю з обов`язковим порядком змін його є обов`язкова складова тендерної документації. Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону та пункту 19 Особливостей затверджених Постановою КМУ від 12.10.2022 року №1178. Також, істотними умовами договору про закупівлю є предмет (найменування, кількість, якість), ціна та строк дії договору. Інші умови договору про закупівлю істотними не є та можуть змінюватися відповідно до норм Господарського та Цивільного кодексів. Враховуючи вищезазначені норми чинного законодавства внесення змін до договору можливе тільки з дотримання законодавства України. Крім того, повідомляємо, що відповідно до Вашого звернення замовником буде доопрацьовано проєкт договору викладений в складі тендерної документації, та буде внесено відповідні зміни. Дякуємо за Ваше запитання!
Дата відповіді: 02.12.2024 18:12