-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги з монтажу системи блискавкозахисту споруд Ліцею "Самара" за адресою: Дніпропетровська область, м.Новомосковськ, вул.Шевченка, 8
Тендер Prozorro UA-2024-10-17-010877-a
Завершена
205 179.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 1 025.90 UAH
мін. крок: 0.5% або 1 025.90 UAH
Період уточнення:
17.10.2024 15:25 - 24.10.2024 00:00
Відповідь надана
Невідповідність ТД вимогам законодавства
Номер:
a0d2430e86404fbf9885ac6b6d7b16d8
Дата опублікування:
23.10.2024 23:58
Опис:
В тендерній документації відсутній документ з повним переліком вимог до учасника торгів
Відповідь:
Тендерна документація містить, перелік вимог до учасників у відповідності до законодавства у сфері публічних закупівель.
Дата відповіді:
24.10.2024 11:35
Відповідь надана
Дискримінаційні вимоги ТД
Номер:
7c404029faad4886b959f04267775e3a
Дата опублікування:
23.10.2024 23:56
Опис:
В ТД висунуто вимогу:
На керівника робіт, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, та верхолаза надати: - скановані чинні оригінали висновків психофізіологічної експертизи працівника про відповідність професійним вимогам до виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, з обов’язковим зазначенням усіх робіт підвищеної небезпеки, які будуть проводитися на об’єкті монтажу.
Просимо уточнити згідно якого чинного законодавчого акту для виконання послуги з монтажу системи блискавкозахисту необхідно проходити психофізіологічну експертизу працівникам зазначеним в Вашому обов'язковому переліку?
Відповідь:
У відповідності до положень абзацу 3 статті 5 Закону України "Про охорону праці", працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров'я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.
В свою чергу, у відповідності до пункту 94 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, що затверджений Наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 №15, роботи верхолазні та на висоті відносяться до робіт з підвищеною небезпекою, отже, до таких робіт допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.
Дата відповіді:
24.10.2024 11:35
Відповідь надана
Дискримінація в ТД
Номер:
a9d4d400a55a4a8ba8f2c98a8d13bf73
Дата опублікування:
23.10.2024 23:53
Опис:
Замовником висунута вимога надати:
Копії договорів добровільного страхування або чинні страхові поліси від нещасних випадків щодо всіх працівників, зазначених у довідці.
Просимо пояснити, згідно якого чинного законодавчого акту добровільне страхування перейшло в розряд обов'язкового для участі в тендері????????
Відповідь:
Відповідно до п.28 Постанови Кабінету міністрів України від 12.10.2022 року №1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" встановлено, що тендерна документація формується замовником до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Згідно частини 3 статті 22 Законом України "Про публічні закупівлі" тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством, та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Замовник вважає за необхідність включити вимоги щодо надання учасником у складі тендерної пропозиції копій договорів добровільного страхування або чинні страхові поліси від нещасних випадків щодо всіх працівників, зазначених у довідці, так як зазначені в тендерній документації послуги відносяться до робіт підвищеної небезпеки.
Дата відповіді:
24.10.2024 11:34
Відповідь надана
Дискримінаційні вимоги в ТД
Номер:
86e000ae5b3949a1b0cbb4d1de1180e2
Дата опублікування:
23.10.2024 23:49
Опис:
В ТД Замовник висунув вимоги надати:
На електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, та верхолаза надати: - чинні протоколи або витяги з протоколів засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці чинні посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, а саме: - про те, що він пройшов навчання і виявив потрібні знання: чинного Законодавства України про охорону праці, організації роботи з охорони праці, вибухонебезпеки виробництва і вибухозахисту, пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці, медичних оглядів, профілактики професійних отруєнь і захворювань, надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку, управління роботами з профілактики та ліквідації наслідків аварій, безпеки праці в галузі; спеціальне навчання персоналу з безпечного виконання робіт на висоті або верхолазних робіт з використанням спеціальних страхувальних засобів за курсом НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті»; НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями», НПАОП 45.2-7.02-12 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві» (ДБН), НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів».
Просимо уточнити до чого тут вимога про проходження навчання з вибухонебезпеки виробництва і вибухозахисту? Замовник, Ви взагалі розумієте, що треба робити за предметом закупівлі? Згідно якого чинного законодавчого акту при монтажі блискавкозахисту необхідно проходити вказане навчання?
Відповідь:
Відповідно ст.18 Закону України "Про охорону праці": Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.
Згідно з пунктом 3.16.розділу 3 НПАОП 0.00-4.12-05 "Типове положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці" ( далі Типове положення), затверджені наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 за №15 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України від 15.02.2005 за № 231/10511: не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Згідно з пунктом 4.1. розділу 4 Типового положення посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України від 15.02.2005 № 232/10512, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 № 263/121 і зареєстрованому Міністерством юстиції України 25.01.95 з № 18/554 (далі-роботи підвищеної небезпеки), проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.
Вивчення працівниками тем з вибухонебезпеки виробництва і вибухозахисту, управління роботами з профілактики та ліквідації наслідків аварій, безпеки праці в галузі передбачено Додатком 4 до пункту 5.1 Типового положення про порядок проведення і перевірки знань з питань охорони праці.
Тому, вимога стосовно надання в складі тендерної пропозиції протоколів і посвідчень з охорони праці на працівників праця є такою, що зумовлена чинним законодавством України, встановлена з метою підтвердження відповідності дотримання роботодавцем законодавства з охорони праці.
Дата відповіді:
24.10.2024 11:33