-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 4
Електрична енергія (код згідно ДК 021:2015 09310000-5 - Електрична енергія)
Тендер Prozorro UA-2024-04-08-004611-a
Закупівля проводиться відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування(зі змінами), затверджених Постановою Кабінету міністрів України №1178 від 12.10.2022 р.
Завершена
2 400 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 24 000.00 UAH
мін. крок: 1% або 24 000.00 UAH
Період уточнення:
08.04.2024 11:54 - 13.04.2024 00:00
Відповідь надана
Порушення законодавства
Номер:
52314addec5241b89ae4a2c8c6748aec
Дата опублікування:
12.04.2024 10:51
Опис:
Шановний Замовнику! Ми є учасником, який планує та розглядає участь у Вашій закупівлі. Але звернули увагу, що у тендерній документації Вами зазначено наступне: У пункті 1 Розділу 5 Вашої тендерної документації вказані наступні вимоги до ціни тендерної пропозиції Учасника: «Розрахунок ціни відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 22 Закону, за яку Учасник згоден виконати замовлення, повинен здійснюватися наступним чином: Цфакт = (Цпрогн.ел. + М + Тпер. + Троз.) *1,2; де « Цпрогн.ел.» – ціна за 1 кВт/год електричної енергії, яка не може бути нижчою прогнозованої ціни РДН ОЕС України, що для даної закупівлі становить – 3,39848 грн. за 1 кВт*год без ПДВ. Дане значення визначено, як середньозважена ціна на РДН за березень 2024 року – 3,08953 грн. за 1 кВт*год без ПДВ за даними ДП «Оператор ринку», розміщеними на його веб-сайті www.oree.com.ua, з урахуванням індикатора діапазону можливого коливання ціни в періоді постачання. Замовник встановлює величину цього індикатора однакову для всіх Учасників в розмірі + 10% , заокруглений до 5 значущих знаків. «М» - маржа* (вартість послуг Учасника), грн. без ПДВ (вартість послуг Учасника є фіксованою в грошових одиницях); « Тпер.» – затверджений Постановою НКРЕКП тариф на послугу передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» (оператор системи передачі – ОСП) відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2023 № 2322 в розмірі 0,52857 грн за 1 кВт.год без ПДВ. « Троз.» – тариф на послуги з розподілу електричної енергії, затверджений регулятором для оператора системи розподілу у встановленому порядку відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2023 р. № 2332 – 1,60147 грн. за 1 кВт.год без ПДВ «1,2» - математичне вираження ставки податку на додану вартість (ПДВ – 20 %), яке нараховується згідно Податкового кодексу України (у разі, якщо Учасник не є платником ПДВ, у формулі замість 1,2 зазначається 1) *Примітка. Маржа не може бути величиною від’ємною. У складі пропозиції учасник подає гарантійний лист, в якому зазначає, що маржа в пропозиції учасника, в тому числі за результатами аукціону не буде величиною від'ємною. Включення від’ємного значення маржі до пропозиції учасника, в тому числі до пропозиції за результатами аукціону, буде вважатися відмовою від підписання (укладання) договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації.»
Звертаємо Вашу увагу, що прийнято Постанову КМУ від 02 квітня 2024 р. №382, яка набула чинності 09.04.2024р., відповідно до якої внесено зміни до Постанови № 1178, зокрема : «11) пункт 28 доповнити абзацом такого змісту: «тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі.». Електронне посилання: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanov-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-24-liutoho-2016-r-166-i-vid-12-t202424 Отже, будь-які умови, що суперечать даному визначенню підзаконно нормативно-правового акту вважається незаконним та відноситься до суттєвого порушення у сфері публічних закупівель. Нагадуємо, що за такі порушення Замовникам передбачається адміністративна відповідальність за порушення статті 164-14 КпАП та передбачає покарання у вигляді штрафів. Окрім того, що при зверненні до органів ДАСУ буде встановлено порушення і Вас зобов’яжуть вчинити дії для їх усунення, то, у зв’язку з цим, можуть бути певні незручності для Вас у проведенні подальшої закупівлі, підписанні договору з можливим переможцем, виконанні умов договору та змушені будете проводити нову закупівлю, якщо вже етап укладення договору пройшов. Беручи до уваги вищевикладене, ми вимагаємо привести тендерну документацію у відповідність до чинного законодавства, у зв’язку із, внесенням до нього змін. Дякуємо за увагу та сподіваємось на взаєморозуміння.
Відповідь:
Шановний потенційний Учаснику!
Інформуємо, що відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.
Частиною 5 статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» передбачено, що офіційне опублікування постанов Кабінету Міністрів України здійснюється в газеті "Урядовий кур’єр" та Офіційному віснику України, а також в інших офіційних друкованих виданнях, визначених законом. Крім того, акти Кабінету Міністрів України оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України.
Постанова КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382 була опублікована 09.04.2024 в газеті «Урядовий кур’єр», відповідно набула чинності з 09.04.2024.
Пунктом 2 Постанови КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382 встановлено наступне – «Установити, що закупівлі, розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою».
Звертаємо Вашу увагу, що закупівля UA-2024-04-08-004611-a була оголошена 08.04.2024, тобто до набрання чинності Постанови КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382.
Плануйте та приймайте участь у публічних закупівлях з дотриманням правил та принципів добросовісної конкуренції.
Бажаємо успіхів у торгах.
Дата відповіді:
12.04.2024 14:25
Відповідь надана
Маржа
Номер:
104bc6c9399b40dab1fc15a405fe8063
Дата опублікування:
11.04.2024 10:36
Опис:
Шановний Замовнику! У пункті 1 Розділу 5 Вашої тендерної документації вказані наступні вимоги до ціни тендерної пропозиції Учасника: «Розрахунок ціни відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 22 Закону, за яку Учасник згоден виконати замовлення, повинен здійснюватися наступним чином: Цфакт = (Цпрогн.ел. + М + Тпер. + Троз.) *1,2; де « Цпрогн.ел.» – ціна за 1 кВт/год електричної енергії, яка не може бути нижчою прогнозованої ціни РДН ОЕС України, що для даної закупівлі становить – 3,39848 грн. за 1 кВт*год без ПДВ. Дане значення визначено, як середньозважена ціна на РДН за березень 2024 року – 3,08953 грн. за 1 кВт*год без ПДВ за даними ДП «Оператор ринку», розміщеними на його веб-сайті www.oree.com.ua, з урахуванням індикатора діапазону можливого коливання ціни в періоді постачання. Замовник встановлює величину цього індикатора однакову для всіх Учасників в розмірі + 10% , заокруглений до 5 значущих знаків. «М» - маржа* (вартість послуг Учасника), грн. без ПДВ (вартість послуг Учасника є фіксованою в грошових одиницях); « Тпер.» – затверджений Постановою НКРЕКП тариф на послугу передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» (оператор системи передачі – ОСП) відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2023 № 2322 в розмірі 0,52857 грн за 1 кВт.год без ПДВ. « Троз.» – тариф на послуги з розподілу електричної енергії, затверджений регулятором для оператора системи розподілу у встановленому порядку відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2023 р. № 2332 – 1,60147 грн. за 1 кВт.год без ПДВ «1,2» - математичне вираження ставки податку на додану вартість (ПДВ – 20 %), яке нараховується згідно Податкового кодексу України (у разі, якщо Учасник не є платником ПДВ, у формулі замість 1,2 зазначається 1) *Примітка. Маржа не може бути величиною від’ємною. У складі пропозиції учасник подає гарантійний лист, в якому зазначає, що маржа в пропозиції учасника, в тому числі за результатами аукціону не буде величиною від'ємною. Включення від’ємного значення маржі до пропозиції учасника, в тому числі до пропозиції за результатами аукціону, буде вважатися відмовою від підписання (укладання) договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації.» У зв’язку із останніми змінами у законодавстві вищевказана вимога є дискримінаційною та незаконною, оскільки звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пункту 28 Особливостей: “Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі.”
Отже умова, що маржа яка визначається учасником у ціні своєї пропозиції, не може бути величиною від’ємною є незаконною, оскілки якраз і встановлює нижню межу ціни тендерної проозиції учасника! Тому вимагаємо виключити цю вимогу з тендерної документації та завершити цю процедуру керуючись чинними нормами законодавства та основними принципами здійснення публічних закупівель, зокрема принципом максимальної економії.
Відповідь:
Вітаємо!
Попередньо зауважимо, що відповідь на аналогічне питання була вже надана Замовником.
Інформуємо, що відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.
Частиною 5 статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» передбачено, що офіційне опублікування постанов Кабінету Міністрів України здійснюється в газеті "Урядовий кур’єр" та Офіційному віснику України, а також в інших офіційних друкованих виданнях, визначених законом. Крім того, акти Кабінету Міністрів України оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України.
Постанова КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382 була опублікована 09.04.2024 в газеті «Урядовий кур’єр», відповідно набула чинності з 09.04.2024.
Пунктом 2 Постанови КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382 встановлено наступне – «Установити, що закупівлі, розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою».
Звертаємо Вашу увагу, що закупівля UA-2024-04-08-004611-a була оголошена 08.04.2024, тобто до набрання чинності Постанови КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382.
Виходячи з вищевикладеного, просимо дотримуватись принципів етичної поведінки під час публічних закупівель та добросовісної конкуренції.
Дякуємо за звернення та бажаємо успіхів у торгах.
Дата відповіді:
12.04.2024 09:37
Відповідь надана
Від'ємна маржа
Номер:
3025c66aac994011a354a009160b3d6d
Дата опублікування:
10.04.2024 14:02
Опис:
Шановний Замовнику!
У пункті 1 Розділу 5 Вашої тендерної документації вказані наступні вимоги до ціни тендерної пропозиції Учасника: «Розрахунок ціни відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 22 Закону, за яку Учасник згоден виконати замовлення, повинен здійснюватися наступним чином: Цфакт = (Цпрогн.ел. + М + Тпер. + Троз.) *1,2; де « Цпрогн.ел.» – ціна за 1 кВт/год електричної енергії, яка не може бути нижчою прогнозованої ціни РДН ОЕС України, що для даної закупівлі становить – 3,39848 грн. за 1 кВт*год без ПДВ. Дане значення визначено, як середньозважена ціна на РДН за березень 2024 року – 3,08953 грн. за 1 кВт*год без ПДВ за даними ДП «Оператор ринку», розміщеними на його веб-сайті www.oree.com.ua, з урахуванням індикатора діапазону можливого коливання ціни в періоді постачання. Замовник встановлює величину цього індикатора однакову для всіх Учасників в розмірі + 10% , заокруглений до 5 значущих знаків. «М» - маржа* (вартість послуг Учасника), грн. без ПДВ (вартість послуг Учасника є фіксованою в грошових одиницях); « Тпер.» – затверджений Постановою НКРЕКП тариф на послугу передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» (оператор системи передачі – ОСП) відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2023 № 2322 в розмірі 0,52857 грн за 1 кВт.год без ПДВ. « Троз.» – тариф на послуги з розподілу електричної енергії, затверджений регулятором для оператора системи розподілу у встановленому порядку відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2023 р. № 2332 – 1,60147 грн. за 1 кВт.год без ПДВ «1,2» - математичне вираження ставки податку на додану вартість (ПДВ – 20 %), яке нараховується згідно Податкового кодексу України (у разі, якщо Учасник не є платником ПДВ, у формулі замість 1,2 зазначається 1) *Примітка. Маржа не може бути величиною від’ємною. У складі пропозиції учасник подає гарантійний лист, в якому зазначає, що маржа в пропозиції учасника, в тому числі за результатами аукціону не буде величиною від'ємною. Включення від’ємного значення маржі до пропозиції учасника, в тому числі до пропозиції за результатами аукціону, буде вважатися відмовою від підписання (укладання) договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації.»
У зв’язку із останніми змінами у законодавстві вищевказана вимога є дискримінаційною, звертаємо Вашу увагу, що Постановою КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382 (набула чинності 09.04.2024 р) внесено зміни до Постанови КМУ №1178, зокрема: 11) пункт 28 доповнити абзацом такого змісту: “Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі.” Отже умова, що маржа яка визначається учасником у ціні своєї пропозиції, не може бути величиною від’ємною є незаконною! Тому вимагаємо прибрати дану вимогу з тендерної документації.
Відповідь:
Вітаємо!
Дякуємо за Ваше звернення та обачливість.
Інформуємо, що відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.
Частиною 5 статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» передбачено, що офіційне опублікування постанов Кабінету Міністрів України здійснюється в газеті "Урядовий кур’єр" та Офіційному віснику України, а також в інших офіційних друкованих виданнях, визначених законом. Крім того, акти Кабінету Міністрів України оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України.
Постанова КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382 була опублікована 09.04.2024 в газеті «Урядовий кур’єр», відповідно набула чинності з 09.04.2024.
Пунктом 2 Постанови КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382 встановлено наступне – «Установити, що закупівлі, розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою».
Звертаємо Вашу увагу, що закупівля UA-2024-04-08-004611-a була оголошена 08.04.2024, тобто до набрання чинності Постанови КМУ від 02 квітня 2024 р. № 382.
Виходячи з вищевикладеного, Ваше звернення з некоректною вимогою прибрати встановлену Замовником вимогу є безпідставною.
Бажаємо успіхів у торгах.
Дата відповіді:
11.04.2024 14:19