-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Капітальний ремонт з влаштування системи пожежної сигналізації, системи мовленнєвого оповіщення, управління евакуацією людей в разі пожежі в приміщенні та влаштування блисковкозахисту будівель медичного закладу КНП "Клінічна лікарня Святого Пантелеймона" СМР за адресою: м. Суми, вул. М. Вовчок, 2
Тендер Prozorro UA-2023-10-04-010924-a
Завершена
6 771 909.40
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 33 859.55 UAH
мін. крок: 0.5% або 33 859.55 UAH
Період уточнення:
04.10.2023 15:47 - 09.10.2023 00:00
Відповідь надана
Дискримінаційні вимоги
Номер:
e4c97110b45a4f7395caa27b71bff265
Дата опублікування:
06.10.2023 15:57
Опис:
Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачено надання у складі тендерної пропозиції довідок про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричного огляду, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин.
Вказані довідки не мають ніякого відношення до предмету закупівлі 45310000-3 Електромонтажні роботи «Капітальний ремонт з влаштування системи пожежної сигналізації, системи мовленнєвого оповіщення, управління евакуацією людей в разі пожежі в приміщенні та влаштування блисковкозахисту будівель медичного закладу КНП "Клінічна лікарня Святого Пантелеймона" СМР за адресою: м. Суми, вул. М. Вовчок, 2» та є дискримінаційними вимогами.
Вимагаємо вилучити вищенаведені довідки з переліку кваліфікаційних вимог до Учасника тендерної закупівлі. В пртилежному випадку ми будемо вимущені оскаржувати вищенаведені вимоги в Антимонопольному комітеті України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Відповідь:
Добрий день! Шановний Учаснику, дана вимога не є дискримінаційною та встановлена у відповідності до норм чинного законодавства України. Пунктом 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами й доповненнями) визначено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Затверджена тендерна документація складена у відповідності до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» та з урахуванням норм Особливостей. При проведенні процедури закупівлі Замовник керується нормативно-правовими актами діючого законодавства у сфері публічних закупівель. Закон не регламентує, які саме документи щодо наявності в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, повинен вимагати Замовник у Документації. Відповідно до частини третьої статті 22 Закону тендерна документація може містити також іншу інформацію, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Окрім того, вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність вимогам, визначаються замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, як зазначено в листі Мінекономрозвитку від 07.02.2017 №3302- 06/3812-06.
Також згідно з ПОСТАНОВОЮ від 10 травня 2022 р. № 577 «Про затвердження переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих», визначені протипоказання до працівників, згідно п. 2. Тяжкі психічні розлади, зокрема спричинені вживанням психоактивних речовин, є медичним психіатричним протипоказанням щодо виконання таких видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи або оточуючих, а саме:
- працівники, зайняті на роботах підвищеної небезпеки;
- особи, що обслуговують діючі електроустановки з напругою 127 вольт і вище та здійснюють на них оперативні переключення, налагоджувальні, монтажні роботи і високовольтні дослідження;
Згідно предмета закупівлі роботи які виконуватимуться на об’єкті, відносяться до видів діяльності згідно Постанови від 10 травня 2022 р. № 57 , а отже працівники учасника, які будуть виконувати роботи повинні мати довідки про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричного огляду, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин.
З огляду на зазначене вище, відсутні підстави для внесення змін до тендерної документації в цій частині.
Дата відповіді:
10.10.2023 12:59
Відповідь надана
ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТО ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ
Номер:
dbe437d33c9c41b7a3b6dca5de5e601a
Дата опублікування:
05.10.2023 10:44
Опис:
Відповідно до кошторисних норми України, Настанови з визначення вартості будівництва (далі - Настанова), затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 281 від 01.11.2021 "Про затвердження кошторисних норм України у будівництві", а саме абзацу 3, п. 5.1, розділу V для розрахунку ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни) замовник надає відомість обсягів робіт, відомість ресурсів до неї без цін або затверджену проектну документацію. ПРОСИМО привесту технічне завдання тендерної документації у відповідність до вище зазначеного нормативного документу України, тобто дозавантажити додатково до відомості ресурсів відомість обсягів робіт, або завантажити проектну документацію зі специфікацією матеріалів. В разі ігнорування Замовником даної інформації, Учасник буде змушений подати скаргу до АМКУ.
Відповідь:
Шановний Учаснику! Ваше питання було розглянуто. Відповідні зміни було внесено до тендерної документації.
Дата відповіді:
06.10.2023 14:50