• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Електрична енергія

Завершена

1 200 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 6 000.00 UAH
Період уточнення: 29.09.2023 08:47 - 07.10.2023 00:00
Відповідь надана

Обсяги споживання електричної енергії надані пустими

Номер: 182ab98cdb6b49728af979ef9fec7f99
Дата опублікування: 02.10.2023 09:14
Опис: Шановний Замовнику! Просимо заповнити додаток №3 проекту договору «Договірні обсяги споживання електричної енергії». Закупівля електричної енергії проводиться постачальником електричної енергії виходячи з прогнозованих даних, які надає Ваше підприємство. Для повного і коректного виконання договору Постачальнику необхідно знати очікувані щомісячні обсяги споживання для розуміння скільки електричної енергії потрібно закупити та для зменшення небалансів. При поданні запиту на зміну постачальника ОСР (оператор системи розподілу) вимагає від постачальника, який подає документи на зміну, дані по попередньому постачальнику. Тому Споживач (Замовник) в першу чергу зацікавлений в поданні правильних даних ОСРу та своєчасному переході від одного постачальника до іншого. Крім того, проводячи закупівлю відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», Ви маєте надати на ознайомлення учасникам проект договору з усіма додатками, і підписаний варіант не може бути відмінним від запропонованого, так як учасники ознайомлюються і погоджуються працювати саме на умовах які пропонує замовник. Пропонуючи до ознайомлення незаповнений додаток «Договірні обсяги споживання електричної енергії» Ви порушуєте ст.164-14 КУАпП, що тягне за собою накладення штрафу від 25000 до 51000. Підписувати пустий аркуш не буде жоден учасник, а підписання такого додатку в іншій редакції, відмінній від наданої в оголошенні є порушення вищезазначеної статті. Дякуємо.
Відповідь: Шановний Учасник! Дякуємо за звернення! Відповідні зміни буде внесено.
Дата відповіді: 04.10.2023 13:29
Відповідь надана

Щодо Заяви-приєднання, додання попереднього постачальника

Номер: 365314a3350942b19e582b63da10bbfa
Дата опублікування: 02.10.2023 09:13
Опис: Шановний Замовнику! Просимо Вас доповнити бланк Заяви-приєднання пунктом 6 (в таблиці) «Попередній Постачальник», дана інформація необхідна для надання інформації оператору систему розподілу при виконанні укладеного договору та можливості постачання Вам електричної енергії. Дякуємо.
Відповідь: Шановний Учасник! Зазначена інформація міститься у відкритих джерелах інформації. За необхідності її буде надано окремо переможцю відкритих торгів.
Дата відповіді: 04.10.2023 13:30
Відповідь надана

щодо заяви-приєднання

Номер: eccc7c2f764449a6ad207116f58bbc23
Дата опублікування: 02.10.2023 09:13
Опис: Шановний Замовнику! Просимо звернути увагу та внести зміни до додатку №1 до договору «Заява-приєднання» та викласти його в зміненій редакції. Запропонована Вами Заява-приєднання застосовується між Сторонами виключно при приєднанні Споживача до публічного договору. Ви не приєднуєтесь до публічного договору, а укладаєте договір відповідно до результатів аукціону, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», отже формулювання додатку №1 до Договору не відповідає фактичним Вашим діям. Пропонуємо викласти зміни в наступній редакції: «Керуючись Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – Правила роздрібного ринку), та ознайомившись з умовами договору про постачання електричної енергії споживачу №__________ від «__» ___________ 20__р. (далі – Договір), приєднуюсь до умов вказаного Договору з такими нижченаведеними персоніфікованими даними. Персоніфіковані дані Споживача:» Дякуємо.
Відповідь: Шановний Учасник! Запропоновані Вами зміни не впливають на основні умови договору та внесення змін, відповідно – Замовник не вбачає доцільності внесення змін.
Дата відповіді: 04.10.2023 13:34
Відповідь надана

зміна електропостачальника

Номер: 1d51dca4a5864a4badc51dc81dccb7c0
Дата опублікування: 02.10.2023 09:12
Опис: Шановний Замовнику. Закон України «Про публічні закупівлі» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» ЖОДНИМ ЧИНОМ НЕ РЕГЛАМЕНТУЄ ЗМІНУ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНИКА, У ВИПАДКУ УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ НА ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ З ІНШИМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНИКОМ (розділ 10 Проекту Договору «Порядок зміни електропостачальника»). Процедура зміни електропостачальника чітко регламентована Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312. Відповідно до вищевказаних Правил Споживач має право в будь-який момент часу змінити постачальника електричної енергії шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії з новим електропостачальником, попередивши Постачальника за 21 день до такої зміни, вказавши дату або строки, в які буде відбуватись така зміна (початок дії нового договору про постачання електричної енергії), незалежно від того як проводиться процедура закупівлі, в електронній системі закупівель чи поза її межами. Відповідно до ст. 59 Закону України «Про ринок електричної енергії»: Стаття 59. Зміна електропостачальника 1. Зміна електропостачальника споживачем здійснюється на безоплатній основі у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку. Порядок зміни електропостачальника має, зокрема, визначати: 1) умови та процедури зміни електропостачальника; 2) положення щодо забезпечення належного та достовірного комерційного обліку споживача при зміні електропостачальника; 3) положення щодо обміну інформацією при зміні електропостачальника; 4) права та обов’язки електропостачальників, оператора системи передачі та/або оператора системи розподілу, споживача при зміні електропостачальника. 2. Зміна електропостачальника за ініціативою споживача має бути завершена у строк не більше трьох тижнів з дня повідомлення таким споживачем про намір змінити електропостачальника. 3. Спори між споживачем та електропостачальником під час зміни електропостачальника розглядаються відповідно до порядку розгляду скарг та вирішення спорів, затвердженого Регулятором. Наявність спору між електропостачальником і споживачем не є підставою для затримки у виконанні договору постачання електричної енергії споживачу новим електропостачальником. 4. До припинення дії договору постачання електричної енергії споживачу електропостачальник зобов’язаний забезпечувати постачання електричної енергії споживачу на умовах чинного договору. Регулятор здійснює моніторинг практики зміни електропостачальника. Відповідно до викладених вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» Ваша інтерпретація розділу 10 проекту договору під Закон України «Про публічні закупівлі» з прив’язкою до розміщення повідомлення на сайті https://prozorro.gov.ua/ є незаконною, так як Закон України «Про публічні закупівлі» регулює порядок проведення всіх публічних закупівель (товарів, робіт та послуг), а Закон України «Про ринок електричної енергії» регулює саме закупівлю електричної енергії. Приведіть проект договору у відповідність до законодавства України. Даний розділ можна викласти в наступній редакції "10.1. Споживач має право в будь-який момент часу змінити постачальника шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії з новим електропостачальником, принаймні за 21 день до такої зміни вказавши дату або строки, в які буде відбуватись така зміна (початок дії нового договору про постачання електричної енергії). 10.2. Зміна постачальника електричної енергії здійснюється згідно з порядком, встановленим ПРРЕЕ." Дякуємо.
Відповідь: Преамбула Договору містить посилання на особливості та ЗУ "Про публічні закупівлі". Розділ 10 Договору передбачає зміну постачальника в передбаченому ПРРЕЕ порядку. У зв"язку із тим, що Договір укладається за результатом закупівлі, то сторони при укладанні Договору, внесенні змін або його дострокового розірвання зобов"язані притримуватися Особливостей та ЗУ "Про публічні закупівлі".
Дата відповіді: 04.10.2023 13:34
Відповідь надана

щодо якості електричної енергії додаток 2

Номер: 9d15fc5db5e940338f699214617107c0
Дата опублікування: 02.10.2023 09:09
Опис: Шановний Замовник. Щодо вимоги Замовника відповідно п.4.2 додатку 2 тендерної документації «ДСТУ EN50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності» пояснюємо: ч.7 ст.72 Закону України «Про ринок електричної енергії» Оператор системи передачі та оператори систем розподілу забезпечують якість електричної енергії відповідно до укладених договорів. п.1.1.2. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312 - якість електропостачання - перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, розподілу та постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії; п.2.1. Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №310 (далі - Кодекс) - якість електричної енергії – сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначенням; п.11.4.1. Кодексу - ОСР повинен дотримуватися затверджених Регулятором показників якості електропостачання, які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з розподілу електричної енергії та якості електричної енергії. п.11.4.5. Кодексу - Якість електричної енергії характеризується фізичними параметрами поставленої споживачу електричної енергії та їх відповідністю встановленому стандарту. п.11.4.6. Кодексу - Параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення» (далі - ДСТУ EN 50160:2014). п.11.4.14. Кодексу - Перелік показників якості електропостачання повинен зазначатися у договорі про надання послуг з розподілу електричної енергії. п.11.4.15. Кодексу - ОСР надає споживачам компенсації за недотримання показників якості електропостачання у розмірі та порядку, що встановлені Регулятором. п.11.4.16. Кодексу - ОСР повинен оприлюднити на власному вебсайті інформацію щодо величин показників якості електропостачання, розмірів компенсацій та порядку їх надання. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», Правил роздрібного ринку електричної енергії та Кодексу систем розподілу Постачальник електричної енергії не несе відповідальності за якість електричної енергії. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЯКІСТЬ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ РЕГУЛЯТОРОМ (НКРЕКП) ПОКЛАДЕНО ВИКЛЮЧНО НА ОПЕРАТОРА СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ (ПрАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО») ТА ОПЕРАТОРІВ СИСТЕМ РОЗПОДІЛУ (ОБЛЕНЕРГО). Постачальник електричної енергії несе відповідальність ВИКЛЮЧНО ЗА ЯКІСТЬ НАДАННЯ ПОСЛУГ З ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРЧНОЇ ЕНЕРГІЇ. Для забезпечення постачання електричної енергії і у споживача і у постачальника в обов’язковому порядку має бути укладено договір на послуги з розподілу електричної енергії. Відповідно до вимог тендерної документації дана закупівля проводиться без врахування послуг з розподілу. Отже, на підставі вищевикладеного просимо видалити з п.4.2 додатку 2 тендерної документації «ДСТУ EN50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності». Дякуємо.
Відповідь: Шановний Учасник! Замовник не вбачає доцільним внесення змін в цій частині.
Дата відповіді: 04.10.2023 13:35
Відповідь надана

щодо якості електричної енергії додаток 1

Номер: f4c8e3141bf043fc8cfa763c04a51543
Дата опублікування: 02.10.2023 09:07
Опис: Шановний Замовник. Щодо вимоги Замовника відповідно додатку 1 тендерної документації «Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Параметри якості електроенергії в точках приєднання споживача в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності». Товар повинен бути сертифікованим у встановленому законом порядку та відповідати державним стандартам України» пояснюємо: ч.7 ст.72 Закону України «Про ринок електричної енергії» Оператор системи передачі та оператори систем розподілу забезпечують якість електричної енергії відповідно до укладених договорів. п.1.1.2. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312 - якість електропостачання - перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, розподілу та постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії; п.2.1. Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №310 (далі - Кодекс) - якість електричної енергії – сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначенням; п.11.4.1. Кодексу - ОСР повинен дотримуватися затверджених Регулятором показників якості електропостачання, які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з розподілу електричної енергії та якості електричної енергії. п.11.4.5. Кодексу - Якість електричної енергії характеризується фізичними параметрами поставленої споживачу електричної енергії та їх відповідністю встановленому стандарту. п.11.4.6. Кодексу - Параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення» (далі - ДСТУ EN 50160:2014). п.11.4.14. Кодексу - Перелік показників якості електропостачання повинен зазначатися у договорі про надання послуг з розподілу електричної енергії. п.11.4.15. Кодексу - ОСР надає споживачам компенсації за недотримання показників якості електропостачання у розмірі та порядку, що встановлені Регулятором. п.11.4.16. Кодексу - ОСР повинен оприлюднити на власному вебсайті інформацію щодо величин показників якості електропостачання, розмірів компенсацій та порядку їх надання. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», Правил роздрібного ринку електричної енергії та Кодексу систем розподілу Постачальник електричної енергії не несе відповідальності за якість електричної енергії. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЯКІСТЬ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ РЕГУЛЯТОРОМ (НКРЕКП) ПОКЛАДЕНО ВИКЛЮЧНО НА ОПЕРАТОРА СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ (ПрАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО») ТА ОПЕРАТОРІВ СИСТЕМ РОЗПОДІЛУ (ОБЛЕНЕРГО). Постачальник електричної енергії несе відповідальність ВИКЛЮЧНО ЗА ЯКІСТЬ НАДАННЯ ПОСЛУГ З ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРЧНОЇ ЕНЕРГІЇ. Для забезпечення постачання електричної енергії і у споживача і у постачальника в обов’язковому порядку має бути укладено договір на послуги з розподілу електричної енергії. Відповідно до вимог тендерної документації дана закупівля проводиться без врахування послуг з розподілу. Отже, на підставі вищевикладеного просимо видалити з додатку 1 тендерної документації «Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Параметри якості електроенергії в точках приєднання споживача в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності». Товар повинен бути сертифікованим у встановленому законом порядку та відповідати державним стандартам України». Дякуємо.
Відповідь: Шановний Учасник! Замовник не вбачає доцільним внесення змін в цій частині.
Дата відповіді: 04.10.2023 13:36
Відповідь надана

Щодо класу напруги

Номер: 2ca5cabe5ca24dc6a1eb01f84bcf97f2
Дата опублікування: 02.10.2023 09:05
Опис: Шановний Замовник. Постановою НКРЕКП від 25.08.2021 № 1430, внесено зміни до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1175. Абзацами другим-четвертим пункту 8.1 глави 8 Порядку визначено, що споживачі, які отримують електричну енергію від оператора системи розподілу на межі балансової належності номінальною напругою 27,5 кВ та вище, а також споживачі, приєднані до шин електростанцій (за винятком суб'єктів господарювання, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, а саме з енергії сонячного випромінювання, біогазу, біомаси, енергії вітру та мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), відносяться до 1 класу напруги. Споживачі, які отримують електричну енергію від оператора системи розподілу на межі балансової належності номінальною напругою нижче 27,5 кВ, відносяться до 2 класу напруги. Клас напруги встановлюється споживачу окремо за кожною межею балансової належності. Дана інформація є доступною для Замовника і взяти її можна у оператора системи розподілу. Просимо повідомити який клас напруги Ваших площадок вимірювання. Дана інформація необхідна для проведення розрахунку і визначення вартості товару. Дякуємо!
Відповідь: Шановний Учасник! Клас напруги площадок вимірювання – 2 клас.
Дата відповіді: 04.10.2023 13:37
Відповідь надана

група А

Номер: 5f9fcf94ee954eae822055147b063384
Дата опублікування: 02.10.2023 09:04
Опис: Шановний Замовник. Для споживачів групи «А», що є споживачами за вільними цінами, погодинна ціна буде розраховуватися на основі фактичного графіка погодинного електроспоживання цих клієнтів та погодинних цін закупівлі електроенергії на ринку. Якщо на Вашому підприємстві присутні точки, які відносяться до групи "А" - прохання надати орієнтовний погодинний графік споживання електричної енергії за місяць по цим точкам. Дана інформація є доступною для Замовника і взяти її можна у оператора системи розподілу. Дана інформація необхідна для розрахунку ціни учасниками, для надання Вам найкращого варіанту. Дякуємо.
Відповідь: Шановний Учасник! Група відносно організації обліку Замовника - група «Б».
Дата відповіді: 04.10.2023 13:38
Відповідь надана

Щодо групи

Номер: fc4ac6195f994115bb19e7525c759940
Дата опублікування: 02.10.2023 09:04
Опис: Шановний Замовник. Споживачі розподіляються на групи відносно організації обліку (група «А»/ група «Б»). Споживачі групи «А» – це споживачі, площадки вимірювання яких забезпечені прийнятою до розрахунків за електричну енергію схемою обліку електричної енергії (де вимірюється надходження електричної енергії на площадку) із встановленими та введеними в експлуатацію ЛУЗОД, АСКОЕ, АСЗД або лічильниками диференційного (погодинного, зонного) обліку електричної енергії із гарантованим щодобовим зчитуванням показів, належать до групи “А” за умови забезпечення визначеним споживачем, Оператором АСКОЕ або ППКО щодобового зчитування, формування та передачі сформованих погодинних даних комерційного обліку до ОСР/НЕК. Споживачі групи «Б» – це споживачі, площадки вимірювання яких, не відповідають вимогам щодо організації обліку електроенергії для групи «а». Процедура віднесення площадок вимірювання споживачів до групи “А” врегульована додатком до Тимчасового порядку визначення обсягів купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії електропостачальниками та операторами систем розподілу на перехідний період, затвердженого постановою НКРЕКП від 28 грудня 2018 року N 2118. Принципи нарахування за електроенергію для споживачів групи «А»/групи «Б». Для споживачів групи «А», що є споживачами за вільними цінами, погодинна ціна буде розраховуватися на основі фактичного графіка погодинного електроспоживання цих клієнтів та погодинних цін закупівлі електроенергії на ринку. Для споживачів групи «Б» ціна буде розраховуватися з урахуванням графіку погодинного споживання усіх клієнтів групи «Б» постачальника в цілому та погодинної вартості на ринку. Отже, для правильного розрахунку економічно вигідної ціни пропозиції для торгів учаснику необхідно знати яка група відносно організації обліку у Замовника. Дана інформація є доступною для Замовника і взяти її можна у оператора системи розподілу. Просимо надати інформацію щодо групи відносно організації обліку Замовника група «А» чи група «Б». Від даної інформації залежить і правильність розрахунку економічно вигідної ціни і подальший супровід Замовника в разі укладення договору. Дякуємо.
Відповідь: Шановний Учасник! Група відносно організації обліку Замовника - група «Б».
Дата відповіді: 04.10.2023 13:39
Відповідь надана

аномально низька ціна

Номер: ba71c4f809774a31963b5c0eda5b8c4f
Дата опублікування: 02.10.2023 09:03
Опис: Шановний Замовник. Викладене в тендерній документації формулювання та належне обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції учасника не відповідає формулюванню викладеному в постанові КМУ від 12.10.2022 №1178, що на даний час є невідповідністю вимог тендерної документації до чинного законодавства України. Приведіть тендерну документацію до вимог чинного законодавства шляхом внесення змін. Дякуємо
Відповідь: Шановний Учасник! Тендерну документацію складено у відповідності до постанови КМУ від 12.10.2022 №1178.
Дата відповіді: 04.10.2023 13:40