• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Фарба фасадна, емаль ПФ-115, грунтівка (ДК 021:2015 код 44810000-1 Фарби)

Торги не відбулися

85 440.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 854.40 UAH
Період уточнення: 01.05.2023 13:20 - 06.05.2023 00:00
Відповідь надана

щодо військової агресії

Номер: adf2914f16174a3b82a6045dff643760
Дата опублікування: 03.05.2023 10:28
Опис: Шановний Замовнику! Зважаючи, що договір укладається під час триваючої військової агресії рф проти України, задля уникнення можливих непорозумінь між сторонами та однакового розуміння ними умов співпраці пропонуємо конкретизувати в цій частині умови форс-мажору щодо російської агресії проти України, як такі, що можуть застосовуватися до сторін виключно щодо обставин, які настали після укладання договору та за їх безпосереднього впливу на можливість сторони виконувати зобов'язання. Наведене, на нашу думку, враховуватиме особливості сьогодення, проте виключить можливість обґрунтовувати будь-яке потенційне невиконання самим фактом воєнного стану та сприятиме належному виконання Сторонами своїх зобов'язань, а Замовника убезпечить від недобросовісних Постачальників. Зокрема, пропонуємо доповнити договір пунктом такого змісту Сторони ознайомлені з обставинами, які Торгово-промислова палата України своїм листом від 28.02.2022 року № 2024/02.0-7.1 засвідчує як форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), а саме: військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та погоджуються з тим, що військова агресія проти України та (або) її наслідки (ведення активних бойових дій за місцезнаходженням Сторін, на шляху слідування товару, при інших обставинах непереборної сили (ракетні, артилерійські, інші обстріли), тощо) вважається форс-мажорною обставиною для цілей виконання цього договору якщо вони безпосередньо впливають на можливість сторони виконувати зобов’язання за договором, настали після його укладання та підтверджуються у порядку, визначеному договором. Завчасно вдячні!
Відповідь: Шановний Учаснику! На ваше звернення повідомляємо, що воєнний стан введено по всій території України та всі суб’єкти і учасники господарських відносин несуть однакові ризики, пов’язані з воєнною агресією проти України. В проекті договору (Додаток 4 Проект договору до тендерної документації) є розділ VIII. " Обставини непереборної сили", де передбачено випадки непереборної сили, а саме: аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна тощо. В даному розділі передбачено порядок дій сторін під час настання випадків непереборної сили. Форс-мажорні обставини не мають преюдиційного характеру, і при їх виникненні сторона, яка посилається на них як на підставу неможливості належного виконання зобов'язання, повинна довести їх наявність не тільки самих по собі, але і те, що вони були форс-мажорними саме для даного конкретного випадку. Отже, форс-мажор як обставина непереборної сили потребує доведення і належного правового оформлення сторонами в судовому процесі. Саме по собі існування таких надзвичайних і невідворотних обставин не звільняє сторону від відповідальності за порушення взятих на себе зобов'язань. Звернути особливу увагу слід і на встановлену законодавством форму підтвердження форс-мажорних обставин з боку третіх осіб, якими в Україні виступають Торгово-промислова палата та її регіональні представництва. Ці органи в межах своєї компетенції видають сертифікати про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності. Але лише у разі існування та належного підтвердження причинно-наслідкового зв'язку між дією форс-мажорних обставин і неможливістю виконання зобов'язання. У зв'язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну Торгово-промислова палата 28 лютого 2022 року розмістила на своєму офіційному сайті лист, яким засвідчила, що збройна агресія російської федерації є форс-мажорною обставиною в контексті українського законодавства. Однак, цілком зрозуміло, що такий лист не завжди буде правовим виправданням для невиконання взятих на себе зобов'язань. І лише в сукупності з іншими належними та допустимими доказами він може засвідчити існування форс-мажорних обставин і мати доказову силу в суді.
Дата відповіді: 05.05.2023 12:46
Відповідь надана

щодо проєкту договору

Номер: d421dec5d8f64396bb32d4136d4acdb0
Дата опублікування: 03.05.2023 10:27
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до п. 7.2.У разі невиконання зобов‘язань за цим Договором Постачальник сплачує Замовнику штраф у розмірі 50 % від суми договору. При цьому, п. не містить будь-якої конкретизації щодо невиконаних зобов'язань. Тобто, до прикладу, за надання рахунку без печатки, тобто порушення в оформлені, що усувається в той же день не тягне за собою будь-якого негативного наслідку для Замовника, Замовник може застосувати санкцію в розмірі 50% від ціни договору, тобто, більше 40 тис. грн., виходячи із бюджету закупівлі. Відповідно до п.7.6. За дострокове розірвання Договору з вини Постачальника, Постачальник сплачує Замовнику штраф в розмірі 50 % від суми договору. Тобто, Постачальник може виконати договір на 99%, надалі, в силу певних обставин відбутися розірвання договору і Постачальник за невиконаний 1 % договору має сплатити більше 40 тис. грн., що є явно неспівмірною та дискримінаційною відносно постачальників санкцією. Згідно зі статтею 233 ГК України у разі якщо належні до сплати штрафні санкції надмірно великі порівняно із збитками кредитора, суд має право зменшити розмір санкцій. При цьому повинно бути взято до уваги: ступінь виконання зобов'язання боржником; майновий стан сторін, які беруть участь у зобов'язанні; не лише майнові, але й інші інтереси сторін, що заслуговують на увагу. Якщо порушення зобов'язання не завдало збитків іншим учасникам господарських відносин, суд може з урахуванням інтересів боржника зменшити розмір належних до сплати штрафних санкцій. Цивільні та господарські відносини повинні ґрунтуватись на засадах справедливості, добросовісності, розумності, як складових елементів принципу верховенства права. Наявність у кредитора можливості стягувати із боржника надмірні грошові суми як санкцію спотворює її дійсне правове призначення, оскільки із засобу розумного стимулювання боржника виконувати зобов`язання перетворюється на несправедливо непомірний тягар для боржника та джерело отримання невиправданих додаткових прибутків кредитором. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 06.11.2018 у справі № 913/89/18, від 04.12.2018 у справі № 916/65/18, від 03.07.2019 у справі №917/791/18, від 22.10.2019 у справі № 904/5830/18. Просимо привести у відповідність до законодавства п.7.2., 7.6., виклавши їх в редакції: 7.2.У разі невиконання зобов‘язань за цим Договором, крім тих, щодо невиконання яких визначено відповідальність цим Договором, Постачальник сплачує Замовнику штраф у розмірі 1% від суми такого невиконаного зобовязання. п.7.6. За дострокове розірвання Договору з вини Постачальника, Постачальник сплачує Замовнику штраф в розмірі 50 % від суми невиконаного зобов'язання з поставки товару. Завчасно вдячні!
Відповідь: Шановний Учаснику! Законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається. (ч. 1 ст. 231 ГКУ. ) ч. 7 ст. 231 ГКУ передбачає, що розмір штрафних санкцій, що застосовуються у внутрішньогосподарських відносинах за порушення зобов'язань, визначається відповідним суб'єктом господарювання - господарською організацією. Маючи негативний досвід співпраці з недобросовісними постачальниками Замовник в праві захищати та відстоювати свої права та інтереси. Якщо Ви потенційний учасник збираєтесь постачати товар тоді чого Вам хвилюватись.
Дата відповіді: 05.05.2023 12:40
Відповідь надана

щодо проєкту договору

Номер: 22828a8dfc65430aa788aa3f9737accd
Дата опублікування: 03.05.2023 10:27
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до абз. 1-3 п. 6.4. проєкту У разі порушення Постачальником порядку складання та/або порядку реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), відмови Постачальника від реєстрації ПН/РК (не проведення реєстрації в ЄРПН протягом 365 календарних днів з дати складання), а також у разі допущення ним помилок у заповненні обов’язкових реквізитів в ПН/РК, визначених п.201.1 ст. 201 ПКУ, Постачальник сплачує Замовнику штраф у розмірі суми ПДВ у такій ПН/РК протягом 10 календарних днів з дати отримання відповідної претензії Замовника. РК, що відповідно до вимог ПКУ підлягають реєстрації в ЄРПН Замовником, надсилаються Постачальником Замовнику засобами електронного документообігу в системі M.E.Doc не пізніше, ніж за 5 робочих днів до настання граничного терміну його реєстрації в ЄРПН з обов’язковим інформуванням представника Замовника, відповідального за реєстрацію РК, шляхом направлення листа на його електронну адресу. У разі порушення Замовником граничних термінів реєстрації в ЄРПН РК, отриманих від Постачальника, з причини несвоєчасного надсилання Постачальником Замовнику таких РК, Постачальник сплачує Замовнику штраф, що дорівнює сумі штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію ПН(РК) у ЄРПН, розрахованих відповідно до ПКУ, протягом 10 календарних днів з дати отримання відповідної претензії Замовника. Діючий ПК не передбачає обов'язку Постачальника надсилати ПН. При цьому, вимога щодо надсилання конкретним засобом програмного забезпечення, зокрема в системі M.E.Doc, є дискримінаційною, адже Постачальника вільні у виборі програмного продукту, яким вони користуються для оформлення та реєстрації ПН. Пропонуємо усунити дискримінаційні вимоги та привести у відповідність абз. 1-3 п. 6.4. проєкту (або підтвердити можливості таких змін при укладанні договору з переможцем), виклавши абз.1-3 п.6.4. проєкту в редакції: 6.4. проєкту У разі порушення Постачальником порядку складання та/або порядку реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), відмови Постачальника від реєстрації ПН/РК (не проведення реєстрації в ЄРПН протягом 365 календарних днів з дати складання), а також у разі допущення ним помилок у заповненні обов’язкових реквізитів в ПН/РК, визначених п.201.1 ст. 201 ПКУ, внаслідок чого Замовник втратив право на податковий кредит за такою ПН, Постачальник сплачує Замовнику штраф у розмірі суми ПДВ у такій ПН/РК протягом 10 календарних днів з дати отримання відповідної претензії Замовника. РК, що відповідно до вимог ПКУ підлягають реєстрації в ЄРПН Замовником, надсилаються Постачальником Замовнику засобами електронного документообігу в системі M.E.Doc або із використанням іншої системи не пізніше, ніж за 5 робочих днів до настання граничного терміну його реєстрації в ЄРПН з обов’язковим інформуванням представника Замовника, відповідального за реєстрацію РК, шляхом направлення листа на його електронну адресу. У разі порушення Замовником граничних термінів реєстрації в ЄРПН РК, отриманих від Постачальника, з причини несвоєчасного надсилання Постачальником Замовнику таких РК, внаслідок чого Замовником втрачено право на податковий кредит за такою ПН Постачальник сплачує Замовнику штраф, що дорівнює сумі штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію ПН(РК) у ЄРПН, розрахованих відповідно до ПКУ, протягом 10 календарних днів з дати отримання відповідної претензії Замовника. Завчасно вдячні!
Відповідь: Шановний Учаснику! Хочемо зазначити, Замовником в Додатку №4 до тендерної документації викладено зміст договору, умови якого визначені ним як доцільні та вичерпні. При цьому Учасник є вільним у виборі щодо укладення договору із Замовником, який викладено в Додатку №4 до тендерної документації. Дані пункти застосовуються до недобросовісних постачальників, якщо у Вас є наміри платити податки та вчасно здійснювати реєстрацію ПН/РК то жодним чином Вас ці пункти не повинні хвилювати. Постачальник може використовувати іншу програму для здійснення реєстрації ПН/РК, якщо переможець має іншу програму то сторони мають право доповнити договір перед укладанням.
Дата відповіді: 05.05.2023 12:36
Відповідь надана

щодо проєкту договору

Номер: f630470ec0c04a22bc4c640e0298a1d7
Дата опублікування: 03.05.2023 10:26
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до п. 4.4. В разі несвоєчасної реєстрації податкової накладної Постачальником сплачує Замовнику штрафні санкції у розмірі 20% від суми невчасно зареєстрованої податкової накладної. Разом з тим, законодавство пов'язує право контрагента на компенсацію втраченого податкового кредиту, тобто сплата санкції можлива саме після настання наслідку - втрачений податковий кредит за незареєстрованою податковою накладною. При цьому, санкції за порушення порядку оформлення, реєстрації тощо ПН передбачені й п. 6.4. проєкту. Просимо внести зміни до п.4.4. або підтвердити таку можливість при укладанні договору з переможцем: 4.4. В разі несвоєчасної реєстрації податкової накладної Постачальником сплачує Замовнику штрафні санкції у розмірі втраченого Замовником податкового кредиту за такою податковою накладною. Завчасно вдячні!
Відповідь: Шановний Учаснику! Хочемо зазначити, Замовником в Додатку №4 до тендерної документації викладено зміст договору, умови якого визначені ним як доцільні та вичерпні. При цьому Учасник є вільним у виборі щодо укладення договору із Замовником, який викладено в Додатку №4 до тендерної документації. Дані пункти застосовуються до недобросовісних постачальників, якщо у Вас є наміри платити податки та вчасно здійснювати реєстрацію ПН/РК то жодним чином Вас ці пункти не повинні хвилювати.
Дата відповіді: 05.05.2023 12:31
Відповідь надана

щодо санкцій

Номер: e068ce78947d4c208aaca1b77e4140bc
Дата опублікування: 03.05.2023 10:26
Опис: Шановний Замовнику! Просимо привести п. 2.4. у відповідність (або підтвердити можливість внесення змін при укладанні договору з переможцем) до санкції, визначеної ч.2 ст. 232 ГК України, а саме: санкція за поставку товару, що не відповідає якості - у розмірі двадцяти відсотків вартості неякісних товарів. Завчасно вдячні!
Відповідь: Шановний Учаснику! Законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається. (ч. 1 ст. 231 ГКУ. ) ч. 7 ст. 231 ГКУ передбачає, що розмір штрафних санкцій, що застосовуються у внутрішньогосподарських відносинах за порушення зобов'язань, визначається відповідним суб'єктом господарювання - господарською організацією. Маючи негативний досвід співпраці з недобросовісними постачальниками Замовник в праві захищати та відстоювати свої права та інтереси. Якщо Ви потенційний учасник збираєтесь постачати товар тоді чого Вам хвилюватись.
Дата відповіді: 05.05.2023 12:22
Відповідь надана

щодо проєкту договору

Номер: 8060bb86d2ed45d59cc2054e3e28634d
Дата опублікування: 03.05.2023 10:25
Опис: Шановний Замовнику! Відповідно до п. 2.2.Постачальник надає Замовнику посвідчення якості товару на кількість Товару, що поставляється. Просимо внести зміни до п.2.2., оскільки в Україні відсутній єдиний документ, що засвідчує якість фарби: в одних виробників він називається посвідчення якості, в інших - паспорт якості або сертифікат якості, тощо. Просимо п.2.2. викласти в редакції нижче або підтвердити можливість таких змін при укладання договору з переможцем: 2.2.Постачальник надає Замовнику посвідчення якості або паспорт якості або сертифікат якості або інший аналогічний документ виробника, що підтверджує якість товару, що поставляється. Завчасно вдячні!
Відповідь: Шановний Учаснику! Відповідно до п. 2.2. «Постачальник надає Замовнику посвідчення якості товару на кількість Товару, що поставляється», тобто Постачальник надає Замовнику посвідчення якості: паспорт якості або сертифікат якості або інший аналогічний документ виробника, що підтверджує якість товару, що поставляється. Таким чином, внесення запропонованих змін є недоцільним.
Дата відповіді: 05.05.2023 12:18