-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
- 1
Електрична енергія
Тендер Prozorro UA-2021-10-01-009285-b
Згідно умов цієї процедури закупівлі тендерною документацією вважається сукупність інформації у вигляді заповнених електронних полів в розділі "Тендерна документація" та прикріпленого текстового документу "ТД електроенергія", що містить всю іншу інформацію, передбачену згідно ст. 22 Закону.
Торги не відбулися
2 200 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 11 000.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 11 000.00 UAH
Період уточнення:
01.10.2021 16:55 - 08.10.2021 00:00
Відповідь надана
Приведення тендерної документації у відповідність до Закону
Номер:
c3a812baa4b14734947aa8369b9ab567
Дата опублікування:
06.10.2021 14:21
Опис:
Шановний Замовнику!
Частиною 5 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено, що замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.
Згідно п. 2 частини другої статті 22 Закону Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Умовами п.п. 5.7. п. 5 розділу ІІІ тендерної документації передбачено зокрема наступне: «У випадку наявності в учасника заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), що підтверджується згідно інформації, що міститься в електронній системі закупівель та яка сформована у порядку взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби України, в учасника процедури закупівлі (згідно наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України від 17.01.2018р. № 37/11, далі – Порядок № 37/11), учасник повинен надати інформацію, що підтверджує здійснення останнім заходів щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника, зокрема для суб’єктів господарювання, що зареєстровані на території України - рішення органу доходів і зборів та/або укладений договір про розстрочення (відстрочення), прийняте/укладений згідно порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013р. №574».
Доводимо до Вашого відома, що 28.04.2021 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 і від 30 листопада 2016 р. № 867» від 03.03.2021 № 407, відповідно до якої Державна податкова служба України оприлюднила набори даних на Порталі відкритих даних та вебпорталі Державної податкової служби України, зокрема: реєстр заяв про розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу, що оприлюднено 21.05.2021 за посиланням на вебпорталі Державної податкової служби України: https://tax.gov.ua/datasets.php?d=DFS20210521082325 та на Порталі відкритих даних: https://data.gov.ua/dataset/6d7a0f6b-3ff5-4f6f-be0f-437e66081719.
Таким чином, Замовники не мають права встановлювати вимогу щодо надання як учасниками, так і переможцями документального підтвердження про розстрочення і відстрочення наявної заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
З метою недопущення порушень законодавства у сфері публічних закупівель просимо привести тендерну документацію у відповідність до Закону. У випадку неприведення тендерної документації у відповідність до Закону змушені будемо звернутися до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Дякуємо за розуміння!
Відповідь:
Шановний Учаснику! Дякуємо за звернення, Ваші зауваження будуть враховані та до тендерної документації буде внесено зміни.
Дата відповіді:
07.10.2021 16:53