-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Реконструкція розподільчої теплової мережі системи теплопостачання від теплової камери ТК 9-8 до споживачів за адресою: м-н Будівельників м.Вараш, Рівненської області"
Тендер Prozorro UA-2021-09-29-004531-b
Торги не відбулися
18 237 747.60
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 91 188.74 UAH
мін. крок: 0.5% або 91 188.74 UAH
Період уточнення:
29.09.2021 12:25 - 05.10.2021 00:00
Відповідь надана
Сертифікати ISO
Номер:
794401193edc4fc6bd4f556fe95382df
Дата опублікування:
04.10.2021 17:17
Опис:
Відповідно до поз.14, пункту 1 Зміст і подання тендерної пропозиції, розділу 3 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції до тендерної документації Учасники в складі своїх тендерних пропозиціях повинні надати:
1) чинний сертифікат ISO 14001:2015 «Системи екологічного менеджменту. Вимоги та настанови щодо застосування», який підтверджує систему екологічного менеджменту стосовно: будівництва житлових і нежитлових будівель; знесення; підготовчих робіт на будівельному майданчику; електромонтажних робіт; монтажу водопровідних мереж, системи опалення та кондиціонування; інших будівельно-монтажних робіт; штукатурних робіт; покриття підлоги й облицювання стін; малярних робіт та скління; неспецалізованої оптової торгівлі; діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; будівництва доріг і автострад; діяльність у сфері архітектури;
2) чинний сертифікат ISO 45001:2018 «Системи менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці. Вимоги та настанови щодо застосування», який підтверджує систему управління якістю стосовно: будівництва житлових і нежитлових будівель; знесення; підготовчих робіт на будівельному майданчику; електромонтажних робіт; монтажу водопровідних мереж, системи опалення та кондиціонування; інших будівельно-монтажних робіт; штукатурних робіт; покриття підлоги й облицювання стін; малярних робіт та скління; неспецалізованої оптової торгівлі; діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; будівництва доріг і автострад; діяльність у сфері архітектури.
Вимоги вказаних стандартів ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 та діючого законодавства є дискримінацією учасників, грубим порушення їхніх прав та чинного законодавство України в сфері здійснення публічних закупівель в цілому та приводить до думки про можливі корупційні дії.
З цього приводу є задовільне Рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 11323-р/пк-пз від 24.05.2021.
Також зазначаємо, що сертифікат ISO 45001:2018 «Системи менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці» не має жодного відношення до даної закупівлі і жодним чином не впливає на кваліфікаційні критерії предмета закупівлі.
З цього приводу є задовільне Рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 4063-р/пк-пз від 03.03.2021.
Замовник також ніяким чином не обґрунтовує необхідність наявності в вказаних вище сертифікатів ISO. Більше того, Замовник ставить в нерівне становище потенційних учасників процедури закупівлі, надаючи перевагу тим, які з певних причин мають такі сертифікати ISO та унеможливлює участь в торгах для учасників, які їх не мають
Така вимога порушує усі принципи здійснення публічних закупівель, а саме: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Частиною 1 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Згідно з частиною 4 статті 5 Закону замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників
Частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Дії Замовника в частині встановлення у тендерній документації наведених вище вимог порушують вимоги частини 4 статті 5 та частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», якими передбачена недискримінація Учасників, а також права та законні інтереси Учасників, пов'язані з їхньою участю у процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені частиною 1 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі».
З огляду на вищевикладене, просимо внести зміни до Тендерної документації в цій частині усунувши дану вимогу.
Відповідь:
Вашу вимогу Замовником враховано. Внесено зміни до ТД.
Дата відповіді:
06.10.2021 15:46