• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Комп’ютерний клас, комп’ютерне робоче місце, лінгафонний кабінет, інтерактивний комплекс, мультимедійний комплекс

Завершена

1 312 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 6 560.00 UAH
Період уточнення: 16.06.2021 12:31 - 26.06.2021 00:00
Відповідь надана

Дискримінаційна вимога

Номер: b6cf35ae24ba430e9f8fc9591d2fb76a
Дата опублікування: 25.06.2021 14:33
Опис: Шановний Замовник! У вашій ТД ви вимагаєте Авторизаційний лист від виробників запропонованого Учасником програмного забезпечення для ліргафонного кабінету Вказані умови є абсолютно дискримінаційниим за наступних підстав. Згідно зі ст. 3 Закону Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 5 Закону вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Наголошуємо, що жодним нормативним актом у обов’язкових вимогах не передбачено, що учасник повинен мати лист про авторизацію/сертифікат від виробника (у тому числі і для сервісних центрів) або офіційного представника, дилера, дистриб'ютора на території України виробника товару для впровадження своєї комерційної діяльності у сфері публічних закупівель. Така вимога суттєво обмежує право на участь інших учасників. Скасовується принцип добросовісної конкуренції. Ставить в нерівні умови одних по відношенню до інших учасників. Звертаємо Вашу увагу на практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка визнає дискримінаційними вимоги щодо надання листа/сертифікату від виробника запропонованого обладнання, який підтверджує повноваження учасника щодо розповсюдження товарів цього виробника, оскільки за висновком органу оскарження вказані вимоги є дискримінаційним по відношенню до інших суб'єктів господарювання, так, як за таких умов, взяти участь у Процедурі закупівлі зможуть лише ті суб'єкти господарювання, які мають договірні тощо стосунки саме з виробником/представником виробника. Крім того, наявність авторизаційного листа/сертифікату в розумінні Цивільного Кодексу України не може вважатися гарантією виконання учасником умов договору. По-друге, предмет закупівлі за законодавством України не є об’єктом спеціалізованого державного регулювання та не встановлені будь-які обмеження щодо кола осіб, які мають права здійснювати їх продаж. Ані норми Закону України «Про публічні закупівлі», ані норми Закону України «Про захист прав споживачів» не містять положення стосовно того, що єдиним належним доказом та гарантією виконання переможцем закупівлі умов договору та гарантією здійснення ним поставки товарів, а також сервісного обслуговування, належної якості є саме лист/сертифікат від виробника або офіційного представництва виробника товару, дилера чи дистриб'ютора в Україні. Відтак подання в складі ТД вищезазначених документів значно обмежує коло учасників лише виробниками та суб'єктами, безпосередньо пов'язаними договірними відносинами з виробниками в статусі посередника, дилера, що суперечить приписам ст. 3, 5 та ч. 4 ст. 22 Закону. Також, ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ не є окремим ПРЕДМЕТОМ ЗАКУПІВЛІ, в іншому ж випадку воно мало б кодуватися за кодом ДК 021:2015 - 48460000-0 (програмне забезпечення) або ж код ДК 021:2015 - 48310000-4 Пакети програмного забезпечення для створення документів. Тому, вимагаємо дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель, що передбачені Законом України «Про публічні закупівлі», а саме – принципу недискримінації учасників, та внести зміни до Тендерної документації прибравши вимоги щодо необхідності надання авторизаційного листа наданого виробником спеціалізованого програмного забезпечення
Відповідь: Доброго дня! В технічному завданні до закупівлі не описується конкретне спеціалізоване програмне забезпечення для лінгафонного кабінету. На ринку України представлені щонайменше 2 (два) програмних продукти, які відповідають встановленим вимогам технічного завдання від 2 (двох) різних виробників. Лист від виробників (їх офіційних представництв в Україні) потрібен для запобігання порушення авторського права, запобігання закупівлі нелегальної продукції, забезпечення оригінальності Товару та його відповідності вимогам безпеки, для належного захисту інтересів Замовника щодо авторизованого джерела постачання товару та програмного забезпечення - як підтвердження права учасника торгів на постачання товарів та програмного забезпечення у відповідності до позицій предмету закупівлі та укладання договору про їх постачання на території України. Ця вимога дозволяє унеможливити постачання товарів через неавторизовані канали продажу, у тому числі контрафактної продукції, чи продукції яка була у використанні, чи продукції, на яку не розповсюджується гарантійна та технічна підтримка виробника або ліцензійні умови використання. Замовник у технічних характеристиках не посилається на конкретного виробника, відтак, учасники можуть пропонувати еквівалентні товари різних виробників. Таким чином, Замовником не порушені принципи публічних закупівель викладені у статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі». Дана вимога не є дискримінаційною, що підтверджується рішеннями постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України: № 10067-р/пк-пз від 01.10.2018; №10459-р/пк-пз від 10.10.2018; №1279-р/пк-пз від 16.03.2017; № 2405-р/пк-пз від 16.03.2018; № 9988-р/пк-пз від 27.09.2018, № 2405-р/пк-пз від 16.03.2018, №14805-р/пк-пз від 16.10.2019 тощо. Отже, Замовник ніяким чином не порушує вимоги п. 4 частини 1 Статті 5 «Недискримінація учасників та рівне ставлення до них» та частини 4 Статті 22 «Тендерна документація» Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки, дані вимоги Закону та практика закупівель були враховані при оголошенні закупівлі. Враховуючи вищезазначене, ваша вимога не може бути задоволена.
Дата відповіді: 29.06.2021 13:04