• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Дизельне паливо, бензин А-92

Завершена

2 200 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 11 000.00 UAH
Номер: c8a6a93f6b604dafa4e5217fa3b9b14d
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-04-08-000117
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 08.04.2021 00:00
Автор: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40478572
Період моніторингу: 08.04.2021 17:46 - 30.04.2021 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 08.04.2021 (дата) Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Костенка П. від 08.04.2021 року. В.о начальника Владислав КАЛІННІКОВ Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 08.04.2021 Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівлі № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу 1 UA-2021-03-15-003931-b 15.03.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Павло КОСТЕНКО
Адреса: Ukraine, Харківська, Харків
Контактна особа: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Харківська обл.), +38 (0 68) 300-36-07, yulia_belikova@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами моніторингу питання правильності розміщення інформації про публічну закупівлю встановлено порушення вимог пункту 9 частини другої статті 21 Закону. За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, встановлено порушення Замовником вимог пункту 2 частини другої статті другої статті 22 Закону. За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення вимог абзацу 3 пункту 1 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав для відхилення тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, наявності підстав для відхилення тендерних пропозицій, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема шляхом розірвання договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, правильності розміщення інформації про публічну закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» в редакції, чинній після 19.04.2020 (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, наявності підстав для відхилення тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, наявності підстав для відхилення тендерних пропозицій, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Комунального підприємства «Богодухівжитло» виконавчого комітету Богодухівської міської ради (далі – Замовник), тендерну пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД МТК» та тендерну пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю «Татнєфть - АЗС – Україна» (далі – ТОВ «Татнєфть - АЗС - Україна» або учасник-переможець), протокол розгляду тендерних пропозицій від 02.04.2021 №28 та протокол розгляду тендерних пропозицій від 03.04.2021 №29, повідомлення про намір укласти договір від 03 квітня 2021 року, договір від 14.04.2021 №1404. Моніторингом питання правильності розміщення інформації про публічну закупівлю встановлено, що оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформації щодо умов надання забезпечення тендерних пропозицій. Зазначене є порушенням Замовником вимог пункту 9 частини другої статті 21 Закону. За наслідками моніторингу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлено, що визначений Замовником кваліфікаційний критерій в пункті 2 додатку 1 тендерної документації не відповідає вимогам пункту 3 частини другої статті 16 Закону, а саме: Замовник вимагає від учасників наявність обладнання та матеріально-технічної бази, в той час як згідно з Законом в редакції 19.04.2020 зазначений критерій повинний мати назву: «наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій». Зазначене є порушенням Замовником пункту 2 частини другої статті 22 Закону. Моніторингом питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що учасник-переможець ТОВ «Татнєфть - АЗС - Україна» не відповідає вимогам тендерної документації. Так, у пункті 1 розділу 3 до тендерної документації зазначено, що відповідно до частини третьої статті 12 Закону під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Крім того, в вищезазначеному пункті тендерної документації зазначено, що учасник повинен накласти кваліфікований електронний підпис (КЕП) на пропозицію якщо у складі тендерної пропозиції є хоча б один сканований документ. Слід зазначити, що у складі тендерної пропозиції учасника-переможця ТОВ «Татнєфть - АЗС - Україна» більшість документів скановані. Також, відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» № 2155 кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Удосконалений електронний підпис - електронний підпис, створений за результатом криптографічного перетворення електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис, з використанням засобу удосконаленого електронного підпису та особистого ключа, однозначно пов’язаного з підписувачем, і який дає змогу здійснити електронну ідентифікацію підписувача та виявити порушення цілісності електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис. Учасник – переможець ТОВ «Татнєфть - АЗС - Україна» подав свою тендерну пропозицію з накладенням електронного цифрового підпису. При цьому, під час перевірки зазначеного електронного цифрового підпису на сайті Центрального засвідчувального органу (https://czo.gov.ua/verify) установлено, що тип носія особистого ключа «незахищений/удосконалений», що свідчить про накладення на тендерну пропозицію учасника ТОВ «Татнєфть - АЗС - Україна» електронного підпису, який не може вважатися кваліфікованим та, що не відповідає вимогам пункту 1 розділу 3 тендерної документації. Згідно із абзацом 3 пункту 1 частини першої статті 31 Закону Замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає частині третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства. Однак, на порушення абзацу 3 пункту 1 частини першої статті 31 Закону Замовник не відхилив пропозицію учасника ТОВ «Татнєфть - АЗС - Україна» та визначив його переможцем процедури закупівлі та уклав договір від 14.04.2021 №1404.
Період усунення порушень: 16.04.2021 09:26 - 01.05.2021 00:00
Дата публікації висновку: 16.04.2021 09:26

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: КП «Богодухівжитло» виконавчого комітету Богодухівської міської ради (код ЄДРПОУ 22660139) надає аргументовані заперечення до висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2021-03-15-003931-b (надалі – Висновок) за предметом закупівлі «Дизельне паливо, бензин А-92» (код ДК 021:2015 09130000-9 Нафта і дистиляти. За результатами моніторингу було виявлено, що оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформації щодо умов надання забезпечення тендерних пропозицій. Проте, звертаємо Вашу увагу, що в оголошенні про проведення відкритих торгів UA-2021-03-15-003931-b зазначена інформація про забезпечення тендерної пропозиції у сумі 65000,00 грн. (шістдесят п’ять тисяч грн. 00 коп.) (оголошення про проведення відкритих торгів додається). За наслідками моніторингу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлено, що визначений Замовником кваліфікаційний критерій в пункті 2 додатку 1 тендерної документації не відповідає вимогам пункту 3 частини другої статті 16 Закону, а саме: Замовник вимагає від учасників наявність обладнання та матеріально-технічної бази, в той час, як згідно з Законом в редакції 19.04.2020 зазначений критерій повинний мати назву: «наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій». Проте, наголошуємо, що відповідно до положень статті 16 Закону, Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Установлювати один або декілька кваліфікаційних критеріїв є правом Замовника. Замовник сам визначає, які кваліфікаційні критерії встановлювати, обираючи їх із переліку статті 16 цього Закону, та самостійно встановлює спосіб їх підтвердження, що мають дотримуватись учасники. Замовник має встановлювати кваліфікаційні критерії з огляду на предмет закупівлі та принципи здійснення закупівель. Зокрема, важливий принцип пропорційності, коли вимоги Замовника мають бути співставні до предмета закупівель. З аналізу положень Директиви 2014/24EU Європейського парламенту і Ради ЄС від 26 лютого 2014 року про державні закупівлі та скасування Директиви 2004/18/ЕС можна зробити висновок, що вимоги, які використовуються до потенційних учасників процедур закупівель, мають бути необхідними та достатніми щодо предмета закупівлі (виконання договору), у чому й полягає принцип пропорційності. Це стосується і встановлення замовником вимог до учасників в частині підтвердження кваліфікаційного критерію наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій. Поняття матеріально-технічної бази вже само собою може містити матеріальні умови здійснення процесу постачання, виконання чи надання в поєднанні з його технологією. Так, Замовником встановлено два кваліфікаційні критерії, із посиланням у тендерній документації на норми статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Згідно до пункту 5 розділу 3 тендерної документації Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону. Визначені Замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію Учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначені в Додатку № 2 до цієї тендерної документації. В пункті 2 додатку 1 тендерної документації, як це вказано у Висновку, кваліфікаційні критерії не визначаються та, відтак, не можуть не відповідати вимогам закону. Крім того, у Висновку зазначено, що Замовник мав би відхилити пропозицію учасника ТОВ «Татнєфть-АЗС-Україна» відповідно до абзацу 3 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі». Проте у пункті 1 розділу 3 тендерної документації зазначено, що Замовник перевіряє КЕП Учасника на сайті центрального засвідчувального органу за посиланням https://czo.gov.ua/verify. Під час перевірки КЕП повинні відображатися прізвище та ініціали особи, уповноваженої на підписання тендерної пропозиції (власника ключа). У випадку відсутності даної інформації або у випадку не накладання Учасником КЕП відповідно до умов тендерної документації Учасник вважається таким, що не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам до Учасника відповідно до законодавства та його пропозицію буде відхилено на підставі абзацу 3 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону. Відповідно до абзацу 23 частини 1 статті 1 закону України «Про електронні довірчі послуги» №2155-VIII від 05 жовтня 2017 р. визначено, кваліфікований електронний підпис – удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Під час перевірки на сайті центрального засвідчувального органу КЕП учасника ТОВ «Татнєфть-АЗС-Україна» відображається прізвище та ініціали особи, уповноваженої на підписання тендерної пропозиції (власника ключа), також зазначена інформація про тип підпису «удосконалений», сертифікат «кваліфікований», що не суперечить Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Дата публікації звіту: 19.04.2021 17:12