• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Будівництво лісового насіннєво-селекційного центру з метою відтворення природних екологічних систем, за адресою: Донецька область, місто Лиман, вулиця Лісників, садиба лісництва

Завершена

36 441 613.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 364 416.13 UAH
Номер: 346c2858930f45158a97458fdc6a814d
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-06-14-000006
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 14.06.2021 00:00
Автор: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40913650
Період моніторингу: 14.06.2021 13:41 - 08.07.2021 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 14.06.2021 №386 Чернівці Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 190, із змінами, внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.12.2018 №291, доручення Держаудитслужби від 07.06.2021 № 003100-18/7042-2021, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель згідно з додатком. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області Павло ПЕРЕПІЧКА Витяг з Додатку до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 14 червня 2021 року № 386 № з/п, унікальний номер, дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір та опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі: 6. UA-2021-02-02-010712-а від 02.02.2021 – Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області Катерина СКУТАР
Адреса: Ukraine, Чернівецька, Чернівці
Контактна особа: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Чернівецька обл.), +38 (0 37) 255-28-80, olena9407@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами розгляду питання повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель встановлено порушення вимог пункту дев’ятого частини другої статті 21 Закону. За результатами розгляду питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю, оприлюднення договору про закупівлю, відповідності умов укладеного договору умовам тендерної пропозиції, правомірності внесення змін до договору, – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області зобов’язує здійснити заходи щодо недопущення в подальшому виявленого порушення вимог пункту дев’ятого частини другої статті 21 Закону та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 24 червня 2021 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю, оприлюднення договору про закупівлю, відповідності умов укладеного договору умовам тендерної пропозиції, правомірності внесення змін до договору. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік Державного підприємства «Лиманське лісове господарство» (далі – Замовник); оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію Замовника, затверджену рішенням тендерного комітету від 02.02.2021, протокол № 5 (далі – тендерна документація); реєстр отриманих тендерних пропозицій; тендерну пропозицію учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЕРША ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» (далі – ТОВ «ПЕРША ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ»); протокол розкриття тендерних пропозицій; протокол засідання тендерного комітету від 23.02.2021 № 14; повідомлення про намір укласти договір від 23.02.2021; договір підряду від 12.03.2021 № 10-03/21 (далі – Договір); повідомлення про внесення змін до договору від 18.03.2021, від 30.03.2021, від 04.06.2021, від 08.06.2021; додаткові угоди від 17.03.2021 № 1, від 30.03.2021 № 2, від 04.06.2021 № 3, від 08.06.2021 № 4 до Договору. За результатами моніторингу встановлено, що Замовник на порушення вимог пункту дев’ятого частини другої статті 21 Закону в оголошенні про проведення відкритих торгів не зазначив інформацію щодо виду та умов надання забезпечення тендерних пропозицій.
Період усунення порушень: 24.06.2021 15:19 - 10.07.2021 00:00
Дата публікації висновку: 24.06.2021 15:19

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Аргументоване заперечення до висновку про результати моніторингу закупівлі На підставі, викладених у висновку Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області про результати моніторингу закупівлі №UA-2021-02-02-010712-a та положень частини 8 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Державне підприємство “Лиманське лісове господарства” повідомляє про наступне: У відповідності до положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922-VIII зі змінами та доповненнями (надалі за текстом - Закон) тендерним комітетом Державного підприємства “Лиманське лісове господарства” «02» лютого 2021 року через авторизований електронний майданчик Держзакупівлі.Онлайн було оприлюднено тендерну документацію та оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю робіт: ДК 021:2015: 45210000-2 - Будівництво будівель (Будівництво лісового насіннєво-селекційного центру з метою відтворення природних екологічних систем, за адресою: Донецька область, місто Лиман, вулиця Лісників, садиба лісництва) Відповідно до змісту висновку Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області про результати моніторингу закупівлі №UA-2021-02-02-010712-a за результатами аналізу питання оприлюднення інформації щодо закупівлі встановлено порушення вимог пункту дев’ятого частини другої статті 21 Закону в оголошенні про проведення відкритих торгів, не зазначив інформацію щодо виду та умов надання забезпечення тендерних пропозицій. За результатами розгляду питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю, оприлюднення договору про закупівлю, відповідності умов укладеного договору умовам тендерної пропозиції, правомірності внесення змін до договору, – порушень не встановлено. Відповідно до положень частини 8 статті 8 Закону Замовник торгів вважає за необхідне надати аргументовані заперечення до висновку Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області про результати моніторингу закупівлі №UA-2021-02-02-010712-a наступного змісту: Щодо порушення пункту дев’ятого частини другої статті 21 Закону, Перш за все слід зазначити, що відповідно до абзацу першого частини першої статті 10 Закону та Наказу Мінекономрозвитку “Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі” від 11.06.2020 № 1082 замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію – не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій. Згідно з порядком функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 (далі - порядок), адміністратор системи (далі — адміністратор) — юридична особа, визначена Мінекономрозвитку (Уповноваженим органом) відповідальною за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу у складі системи визначено інформаційно-телекомунікаційну систему «ProZorro» за адресою в мережі інтернет: www. prozorro.gov.ua, а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу — Державне підприємство «ПРОЗОРРО». Поряд з цим користувач — учасник, постачальник товарів, надавач послуг, виконавець робіт, замовник, централізована закупівельна організація, державні (зокрема казенні) та комунальні підприємства, їх дочірні підприємства, об’єднання підприємств, а також господарські товариства, державна або комунальна частка у статутному капіталі яких становить 50 і більше відсотків, орган оскарження, органи, які уповноважені здійснювати контроль у сфері закупівель, Казначейство та його територіальні органи в межах своїх повноважень та інші заінтересовані особи (абзац восьмий пункту 2 Порядку). Таким чином, оскільки відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є ДП «ПРОЗОРРО», щодо технічних питань, у тому числі пов’язаних з реалізацією в системі вимог законодавства у сфері публічних закупівель, користувачам системи необхідно звертатись до зазначеного підприємства, як адміністратора системи. При цьому, виходячи зі змісту Порядку, оператор зокрема повинен забезпечувати усім користувачам на безоплатній основі інформаційну підтримку, рівний доступ до інформації про закупівлі, можливість вчинення усіх необхідних дій для проведення процедури закупівлі та виконання інших вимог, встановлених у Законі та безперебійний обмін інформацією з веб-порталом Уповноваженого органу Разом з тим, згідно з Порядком розміщення інформації про публічні закупівлі (далі — Порядок розміщення інформації), затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 11.06.2020 № 1082, зокрема у разі технічного збою під час унесення та/або заповнення інформації через автоматизоване робоче місце, що призводить до того, що інформація не розміщується або не оприлюднюється на веб-порталі чи в електронній системі закупівель, замовник/ЦЗО/учасник/постачальник отримує технічну підтримку на авторизованому електронному майданчику, на якому здійснюється внесення та заповнення інформації документів, а орган оскарження та органи державного фінансового контролю - від адміністратора, відповідно до порядку, установленого Кабінетом Міністрів України. Просимо Вас звернути увагу на те, що станом на день подання оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі (далі - оголошення) нажаль, інтерфейс електронного майданчику та платформи ProZorro не передбачав технічної можливості заповнення (зазначення) таких пунктів як: вид та умови наданням забезпечення тендерних пропозицій. Технічні можливості оприлюднення в умовах оголошення розміру, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій на день подання оголошення було обмежено лише внесення розміру забезпечення тендерних пропозицій. При цьому, жодним нормативно – правовим актом не встановлено яким способом/ механізмом замовник оприлюднює відповідної вимоги Закону. Отже, виходячи з вищенаведеного Державне підприємство “Лиманське лісове господарства” надає аргументовані заперечення до висновку Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області та повідомляє що, Замовником було дотримано всі вимоги законодавства під час проведення процедури закупівлі №UA-2021-02-02-010712-a, а відсутність технічної можливості заповнення всіх полів оголошення про проведення відкритих торгів на дату подання оголошення не може бути законною підставою для встановлення факту порушення законодавства у сфері публічних закупівель, оскільки замовник був фактично позбавлений права сформувати форму оголошення (шляхом заповнення полів на електронному майданчику) згідно встановленої форми, якої не існувало на дату подання оголошення. Також, зобов’язуємось дотримуватись законодавства у сфері Публічних закупівель та здійснювати заходи щодо недопущення в подальшому порушення вимог пункту дев’ятого частини другої статті 21 Закону, оскільки на теперішній час змінено інтерфейс вебпорталу уповноваженого органу в частині внесення інформації під час подання оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель. З повагою! Директор ДП “Лиманський лісгосп” О.Б. Приходько
Дата публікації звіту: 01.07.2021 14:35