• Відкриті торги з публікацією англійською мовою
  • Безлотова
  • КЕП

Саморятівники ізолюючи,саморятівник учбовий, патрон регенеративний

Завершена

29 228 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 146 140.00 UAH
Номер: 8e2b3bcb07cd4909a50391bbf35b0ea5
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2022-02-10-000038
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 09.02.2022 00:00
Автор: Північно-східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 41127015
Період моніторингу: 10.02.2022 14:55 - 04.03.2022 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 09.02.2022 49 (дата) Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 14 пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25 серпня 2016 року № 2 зі змінами, внесеними наказом від 17 грудня 2018 року № 255 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. В.о. начальника Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області Ірина БУГЕРА Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 09.02.2022 № 49 Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 2 UA-2021-01-20-005934-b 20.01.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. В.о. начальника відділу контролю у сфері закупівель Управління Світлана БУЛАНОВА
Адреса: Ukraine, Сєвєродонецьк
Контактна особа: Північно-східний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 50) 282-30-15, nakorenok1973@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції встановлено порушення вимог абзацу третього пункту 1 частини 1 статті 31 Закону № 922. За результатами аналізу питання оприлюднення інформації щодо закупівлі встановлено порушення вимог пункту 12 частини 1 статті 10 Закону № 922. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону № 922, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель та з огляду на відсутність механізму їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущені порушення та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 17 лютого 2022 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, повноти відображення інформації у формах документів у сфері публічних закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922 зі змінами (далі – Закон № 922), розгляд тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору змісту тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план (додаток) Державного підприємства «Первомайськвугілля» (далі – Замовник) на 2021 рік; оголошення про проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету протоколом від 17.02.2021 № 02/17-02-21-01 зі змінами; тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Стенсіс Кепітал» (далі – ТОВ «Стенсіс Кепітал»); рішення тендерного комітету щодо визначення переможця (протокол від 24.03.2021 № 03/20-01-21-01); повідомлення про намір укласти договір; договір про закупівлю товару від 13.04.2021 № 115Т/3-04-21. За результатами проведеного аукціону найбільш економічно вигідною пропозицією було визначено пропозицію ТОВ «Стенсіс Кепітал» (протокол розгляду тендерної пропозиції від 23.03.2021) з остаточною ціновою пропозицією в сумі 29 277 762,88 гривень. Моніторингом відповідності тендерної пропозиції ТОВ «Стенсіс Кепітал», вимогам тендерної документації Замовника встановлено, що згідно із вимогами пункту 1 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерних пропозицій» тендерної документації створення та подання Учасником документів Тендерної пропозиції повинно бути здійснено з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі – Закон № 2155) шляхом накладання на неї кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Тобто тендерна пропозиція у будь-якому випадку повинна містити накладений кваліфікований електронний підпис учасника/уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, повноваження якої щодо підпису документів тендерної пропозиції підтверджуються відповідно до поданих документів, що вимагаються згідно цієї документації. Відповідно до Закону № 2155 кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Удосконалений електронний підпис - електронний підпис, створений за результатом криптографічного перетворення електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис, з використанням засобу удосконаленого електронного підпису та особистого ключа, однозначно пов’язаного з підписувачем, і який дає змогу здійснити електронну ідентифікацію підписувача та виявити порушення цілісності електронних даних, з якими пов’язаний цей електронний підпис. Учасник ТОВ «Стенсіс Кепітал» подано свою тендерну пропозицію з накладенням електронного цифрового підпису. При цьому, під час перевірки зазначеного електронного цифрового підпису на сайті Центрального засвідчувального органу (https://czo.gov.ua/verify) установлено, що тип носія особистого ключа «незахищений/удосконалений», що свідчить про накладення на тендерну пропозицію учасника ТОВ «Стенсіс Кепітал» електронного підпису, який не може вважатися кваліфікованими, що не відповідає вимогам пункту 1 розділу ІІІ тендерної документації. Крім того в ході моніторингу встановлено, що відповідно підпункту 1.1 пункту 1 Додатку 2 до тендерної документації Замовника для підтвердження кваліфікаційних критеріїв учасники надають скановану копію 2-х договорів зі специфікаціями, а також копії підтверджуючих документів (акти приймання-передачі або видаткові накладні по договору, на який є посилання в довідці про наявність в учасника досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору) оформлених належним чином. Так, учасником надано колярові сканкопії документів, а саме: Довідка про виконання аналогічних договорів від 17.02.2021 № 02/1-2, Договір від 24.03.2020 № 66 на суму 13 299 888,00 грн. та видаткова накладна від 02.06.2020 № 4 на суму 949 992,00 грн. При цьому, ТОВ «Стенсіс Кепітал» підтверджуючих документів щодо повністю виконаного договору від 24.03.2020 № 66 не надано, чим не дотримано вимог підпункту 1.1 пункту 1 Додатку 2 до тендерної документації. Крім того у Довідці про виконання аналогічних договорів у графі «Назва організації, адреса, контактні телефони організації з якою укладено договір» відсутня інформація про контактні телефони ДП «Львіввугілля» з яким було укладено договори. Проте, Замовник на порушення вимог абзацу третього пункту 1 частини першої статті 31 Закону № 922 не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Стенсіс Кепітал», як таку, що не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону та уклав договір на закупівлю товару від 13.04.2021 № 115Т/3-04-21. Відповідно до пункту 10.1 якого договір діє з дати укладання і до 31.12.2021 року, або до виконання Сторонами своїх зобов’язань. Під час проведення моніторингу на запит управління від 11.02.2022 Замовником оприлюднено звіт про виконання договору з порушенням термінів визначених пунктом 12 частини першої статті 10 Закону № 922.
Період усунення порушень: 17.02.2022 15:43 - 04.03.2022 00:00
Дата публікації висновку: 17.02.2022 15:43

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Щодо висновку моніторингу (зауважень) Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області при проведенні аудиторської перевірки, щодо виявлених порушень проведених відкритих торгів з публікацією англійською мовою UA-2021-01-20-005934-b за предметом закупівлі - ДК 021:2015: 35110000-8 Протипожежне, рятувальне та захисне обладнання, пояснюємо наступне: Дійсно, у складі тендерної пропозиції учасника - переможця ТОВ «Стенсіс Кепітал» на всі документи було накладено електронний підпис. Згідно з вимогами аб.2 ч.2 ст.17 Закону № 2155 з 07 листопада 2020 року використання та зберігання КЕП на захищених носіях особистих ключів зобов’язані наступні суб’єкти: - представники органів державної влади; - представники органів державного самоврядування; - працівників державних установ, підприємств, організацій; - нотаріуси; - державні реєстратори та суб’єкти, що виконують їхні обов’язки згідно з уповноваження держави. Відповідно до норм аб.2 п.1 Постанови КМУ « Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів» № 193 від 03.03.2020 року з 07.11.2020 року до 31.12.2021 року триває експериментальний проект. Тож у межах зазначеного терміну всі представники приватного сектору (фізичні та юридичні особи) можуть використовувати Удосконалені електронні підписи чи печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів. Та згідно з роз’ясненнями Головного управління ДПС у Дніпропетровській області станом до 31.12.2021 року відповідно до законодавства всі приватні суб’єкти господарювання не зобов’язані використовувати токени. Наші дії в частині встановлення в тендерній документації наведених вище вимог, містили би порушення вимоги пп. 4 п.1 ст. 5 і ч.4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі», якими передбачена недопущення дискримінації учасників, а також порушення прав та законних інтересів Учасників. На сьогоднішній день, ТОВ «Стенсіс Кепітал» уже здійснив постачання товару ДП «Первомайсквугілля» згідно договору від 13.04.2021 № 115Т/3-04-21. Покупець не має зауважень до Постачальника стосовно виконання умов договору, термінів постачання та якості товару. Щодо порушення п.12 ч. 1 статті 10 Закону № 922, Замовник здійснив усі заходи направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому.
Дата публікації звіту: 22.02.2022 11:00

Запити/Пояснення