• Відкриті торги
  • Мультилотова
  • КЕП

Хліб (2 лоти)

Завершена

599 447.10 UAH з ПДВ
мін. крок: 0% або 57.01 UAH
Номер: 65f27556d03e4e4f8997bcc7d8497436
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-08-06-000087
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 06.08.2021 00:00
Автор: Північно-східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 41127020
Період моніторингу: 06.08.2021 15:01 - 01.09.2021 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО – СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 06.08.2021 № 343 Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу від 25.08.2016 № 2, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Північно – східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина САЛОГУБ Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 06.08.2021 № 343 Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу. Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі ідентифікатор закупівлі дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 1. UA-2021-01-13-006374-a 13.01.2021 інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель. Начальник Управління Північно – східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина САЛОГУБ
Адреса: Ukraine, Полтава
Контактна особа: Північно-східний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 66) 606-22-58, valeriya.lisa.1991@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
  • Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення пункту 11 частини другої статті 22 Закону. За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення абзацу 3 пункту 1 частини першої статті 31 Закону, абзацу 2 пункту 2 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питання відповідності додаткових угод законодавству встановлено порушення пункту 2 частини п’ятої статті 41 Закону. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності оголошення про проведення відкритих торгів вимогам Закону; відповідності договору законодавству – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законом порядку, зокрема, шляхом припинення зобов’язань за договорами від 16.02.2021 № 92 та від 16.02.2021 № 93 (розірвання договорів) з дотриманням положень Господарського кодексу України і Цивільного кодексу України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 17 серпня 2021 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності оголошення про проведення відкритих торгів вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); відповідності тендерної документації вимогам Закону; розгляду тендерних пропозицій; відповідності договору та додаткових угод законодавству. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ (далі – замовник) на 2021 рік; тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням тендерного комітету замовника 13.01.2021 № 8; тендерну пропозицію учасника ФОП Бабич Станіслава Олегівна по лоту 1 та лоту 2; тендерну пропозицію учасника-переможця ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» по лоту 1 та лоту 2; протоколи засідання тендерного комітету замовника від 05.02.2021 №№ 45,46; повідомлення про намір укласти договори від 05.02.2021; договір про закупівлю по Лоту № 1 від 16.02.2021 № 92 на суму 586952,16 грн. (з ПДВ) та додаткову угоду № 1 до договору від 16.02.2021 із ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ»; договір про закупівлю по Лоту № 2 від 16.02.2021 № 93 на суму 11401,50 грн. (з ПДВ) та додаткову угоду № 1 до договору від 16.02.2021 із ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ». Моніторингом питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено що, замовник у тендерній документації (пункт 4 розділу ІІІ тендерної документації) вказав: «Тендерні пропозиції за лотами №1, №2 вважаються дійсними протягом 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій», водночас відповідно до пункту 11 частини другої статті 22 Закону передбачено, що: «строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій». Отже, замовник порушив вищевказані норми Закону, в частині зазначення в тендерній документації невідповідного терміну дії тендерних пропозицій учасників. Моніторингом питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що замовник в тендерній документації (пункт 5 розділ ІІІ тендерної документації) вказав: «Пропозиція учасника підписується ЕЦП/КЕП (в цілому)». Проте, учасник-переможець ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» при завантаженні в електронну систему закупівель документів тендерної пропозиції, не наклав електронний підпис, що не виконує вимоги тендерної документації замовника. Моніторингом встановлено, що замовник в тендерній документації (Додаток 1 до тендерної документації) вимагає від учасника надати у складі тендерної пропозиції: «…сертифікат системи безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005 IDT), виданий органом із сертифікації, акредитований Національним агенством з акредитації України (з наданням копії документів, що підтверджують акредитацію цієї установи)». Проте, у складі своєї тендерної пропозиції учасник-переможець ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» не надав копії документів, що підтверджують акредитацію органу із сертифікації, а саме ДП «Полтавастандартметрологія», що не виконує вимоги тендерної документації замовника. Моніторингом установлено, що замовник в тендерній документації (Додаток 1 до тендерної документації) вимагає від учасника надати: «копії договорів на проведення дезінфекції, дезінсекції та дератизації складських приміщень учасника». Проте, учасник-переможець ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» на виконання даних вимог надав копії договорів на проведення лише дератизації та дезінсекції, що не виконує вимоги тендерної документації замовника. Моніторингом встановлено, що замовник в тендерній документації (Додаток 1 до тендерної документації) вимагає від учасника надати: «копії особових медичних книжок відповідно до Наказу МОЗ України від 21.02.2013 № 150 із відміткою про допуск до роботи персоналу (експедитора та водія обов’язково), який буде залучений до виконання договору». Проте, учасник-переможець ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» у складі тендерної пропозиції вищезазначених документів не надав, що не виконує вимоги тендерної документації замовника. Моніторингом встановлено, що замовник в тендерній документації (Додаток 1 до тендерної документації) вимагає від учасника надати: «копії договору на дезінфекцію та мийку автотранспортних засобів». Проте, учасник-переможець ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» на виконання даних вимог надав копії договорів на проведення лише дезінфекції автотранспортних засобів, що не виконує вимоги тендерної документації замовника. Таким чином, тендерна пропозиція учасника-переможця ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» не відповідає вимогам тендерної документації замовника та підлягала відхиленню на підставі абзацу 3 пункту 1 частини першої статті 31 Закону, абзацу 2 пункту 2 частини першої статті 31 Закону. Натомість, замовник уклав з переможцем ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» договори від 05.02.2021: - договір про закупівлю по Лоту № 1 від 16.02.2021 № 92 на суму 586952,16 грн. (з ПДВ) та додаткову угоду № 1 до договору від 16.02.2021 із ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ»; - договір про закупівлю по Лоту № 2 від 16.02.2021 № 93 на суму 11401,50 грн. (з ПДВ) та додаткову угоду № 1 до договору від 16.02.2021 із ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ». Моніторингом питання відповідності додаткових угод до укладених договорів про постачання хлібобулочних виробів споживачу від 16.02.2021 №№ 92, 93 законодавству встановлено, що підставою для укладання вищевказаних додаткових угод став лист постачальника ТОВ «КОХНІВСЬКИЙ ХЛІБ» від 08.02.2021 № 17, яким постачальник повідомив про зростання цін на базову сировину для виробництва хліба та пакувальний матеріал. Моніторингом встановлено, що вищевказаний лист не підтверджує коливання ціни такого товару на ринку в період з дати укладання договорів №№ 92, 93 (16.02.2021) до дати укладання додаткових угод № 1 від 16.02.2021 до договору від 16.02.2021 № 92 та № 1 від 16.02.2021 до договору від 16.02.2021 № 93. Враховуючи вищевикладене, при укладенні додаткових угод № 1 від 16.02.2021 до договору від 16.02.2021 № 92 та № 1 від 16.02.2021 до договору від 16.02.2021 № 93 замовником порушено пункт 2 частини п’ятої статті 41 Закону, в частині безпідставного збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.
Період усунення порушень: 17.08.2021 16:31 - 03.09.2021 00:00
Дата публікації висновку: 17.08.2021 16:31

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Прийняти рішення про розірвання договорів від 16.02.2021 р. № 92 та № 93, укладених з Товариством з обмеженою відповідальністю «Кохнівський хліб» на закупівлю за предметом згідно ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник" код 15810000-9 Хлібопродукти, свіжовипечені хлібобулочні та кондитерські вироби, Хліб (2 лоти), враховуючи висновок про результати моніторингу процедури закупівлі. (Протокол від 20.08.2021 №161, ДУ №2 до договорів від 16.02.2021 №92, №93).
Дата публікації звіту: 26.08.2021 14:16