• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП
  • 4

Електрична енергія за кодом ДК 021:2015:09310000-5 Електрична енергія

Завершена

1 215 500.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 6 077.50 UAH
Номер: f1b7cc72ae1846628b766d42a8be8b9f
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2021-05-20-000035
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 20.05.2021 00:00
Автор: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40478572
Період моніторингу: 20.05.2021 17:16 - 11.06.2021 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: НАКАЗ 20.05.2021 222 (дата) Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Костенка П. від 20.05.2021 року. В.о. начальника Владислав КАЛІННІКОВ Додаток до наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби від 20.05.2021 № 222 Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівлі № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу 3 UA-2021-01-11-003425-a 11.01.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Павло КОСТЕНКО
Адреса: Ukraine, Харківська, Харків
Контактна особа: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Харківська обл.), +38 (0 99) 349-14-22, natazagayko@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питань правильності розміщення інформації про публічну закупівлю встановлено порушення пункту 9 частини 2 статті 21 Закону За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції встановлено порушення вимог абзаців 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питань визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, правильності розміщення інформації про публічну закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, правомірність відхилення тендерних пропозицій, відповідності умов договору умовам тендерної документації, своєчасності укладання та оприлюднення договору про закупівлю, правомірність внесення змін до договору - порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема шляхом розірвання договору відповідно до законодавства та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 25.05.2021 Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, правильності розміщення інформації про публічну закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» в редакції, чинній після 19.04.2020 (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, правомірність відхилення тендерних пропозицій, відповідності умов договору умовам тендерної документації, своєчасності укладання та оприлюднення договору про закупівлю, правомірність внесення змін до договору. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Східного Апеляційного господарського суду (далі – Замовник) від 11 січня 2021 року № 3-1-21, тендерні пропозиції ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС», ТОВ «ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ», ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» (далі – учасник-переможець), протокол розгляду тендерних пропозицій, повідомлення про намір укласти договір від 18.01.2021 року, договір від 01.03.2021 року № 7/21, додаткова угода від 01.03.2021 № 7/21. За результатом моніторингу питання правильності розміщення інформації про публічну закупівлю встановлено, що на порушення пункту 9 частини 2 статті 21 Закону, оголошення про проведення процедури закупівлі не містить інформацію про вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій. Також, за результатом моніторингу відповідності тендерної пропозиції умовам тендерної документації учасника-переможця ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» встановлено не відповідність тендерної документації, а саме. Відповідно до вимог підпункту 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації учасник повинен підтвердите наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) підтверджується довідкою учасника щодо виконання учасником аналогічного договору (не менше одного договору) за аналогічним предметом закупівлі, укладеного не раніше 2018 року, складену за формою: Форма «Довідка щодо виконання учасником аналогічного договору». При цьому, згідно вимог підпункту 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації, для документального підтвердження цієї інформації учасник повинен надати копію зазначеного ним аналогічного договору (з додатками до нього) з копією (копіями) видаткової накладної (видаткових накладних) на поставку товару та/або акту (актів) прийому-передачі товару, що свідчить (свідчать) про виконання договору, у повному обсязі відповідно до ціни договору, вказаного учасником у таблиці довідки, поданої згідно з вимогами цього пункту, позитивний лист-відгук від замовника стосовно виконаного аналогічного договору поставки (купівлі-продажу тощо) товару, копію якого надано у складі пропозиції (не менше 1 відгуку), що має бути складений на фірмовому бланку замовника (якщо такий є) із зазначенням дати і вихідного номеру, за підписом замовника та завірений печаткою замовника (у разі її використання), а також містити інформацію про номер договору та дату його укладення, предмет договору, ціну договору, строк дії договору та загальну інформацію щодо належного виконання учасником своїх обов’язків у відповідності до договору. У складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» надано довідку про виконання учасником аналогічного договору від 26.01.2021 №15/1, згідно якої учасник виконував три аналогічні договори, а саме: договори від 02.02.2018 року № 5/2018, від 09.04.2019 № 1/2019 та від 09.04.2019 № 4/2019. Однак, надана довідка не відповідає вимогам, зазначеним у підпункті 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації, а саме: у довідці від 26.01.2021 №15/1 відсутня інформація щодо ціни та строку дії договору. Також, за результатами моніторингу встановлено, що надані листи-відгуки від 21.08.2020 року № 136, від 30.11.2020 № 23 та 01.12.2020 № 447 у складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» не містить інформацію про ціну договору та строку дії договору, чим порушено вимоги підпункту 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації. Крім того, для документального підтвердження виконання аналогічних договорів учасник-переможець ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» у складі тендерної пропозиції надав аналогічні договори від 02.02.2018 року № 5/2018, від 09.04.2019 № 1/2019 та від 09.04.2019 № 4/2019 та акти прийому – передачі до цих договорів. Однак, перевірити виконання аналогічного (аналогічних) договорів (у повному обсязі), наданих у складі тендерної пропозиції учасником-переможцем ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ», не можливо через відсутність загальних цін аналогічних договорів. Таким, чином учасник-переможець ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» не підтвердив виконання аналогічних договорів, чим порушено вимоги підпункту 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини 1 статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.
Період усунення порушень: 25.05.2021 14:55 - 09.06.2021 00:00
Дата публікації висновку: 25.05.2021 14:55

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: 25 травня 2021 року в електронній системі закупівель оприлюднений висновок Північно-східного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі Східним апеляційним господарським судом (далі – Замовник) електричної енергії за кодом ДК 021:2015:09310000-5 Електрична енергія (далі – Висновок). Відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень. На виконання вимог чинного законодавства Замовником надаються аргументовані пояснення до кожного з зауважень, викладених у Висновку. Так, у пункті 1 констатуючої частини Висновку зазначено, що: 1. «За результатом моніторингу питання правильності розміщення інформації про публічну закупівлю встановлено, що на порушення пункту 9 частини 2 статті 21 Закону, оголошення про проведення процедури закупівлі не містить інформацію про вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій.». Пояснюємо, що інформація про вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій зазначена в пункті 2 розділу третього тендерної документації Замовника, яка оприлюднена в електронній системі закупівель. Разом з цим, дана інформація не міститься в оголошенні про проведення процедури через раптову технічну неполадку, а саме: оприлюднення відбулось без зазначення усієї необхідної інформації. 2. «Також, за результатом моніторингу відповідності тендерної пропозиції умовам тендерної документації учасника-переможця ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» встановлено не відповідність тендерної документації, а саме. У складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» надано довідку про виконання учасником аналогічного договору від 26.01.2021 №15/1, згідно якої учасник виконував три аналогічні договори, а саме: договори від 02.02.2018 року № 5/2018, від 09.04.2019 № 1/2019 та від 09.04.2019 № 4/2019. Однак, надана довідка не відповідає вимогам, зазначеним у підпункті 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації, а саме: у довідці від 26.01.2021 №15/1 відсутня інформація щодо ціни та строку дії договору. Також, за результатами моніторингу встановлено, що надані листи-відгуки від 21.08.2020 року № 136, від 30.11.2020 № 23 та 01.12.2020 № 447 у складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» не містить інформацію про ціну договору та строку дії договору, чим порушено вимоги підпункту 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації. Крім того, для документального підтвердження виконання аналогічних договорів учасник-переможець ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» у складі тендерної пропозиції надав аналогічні договори від 02.02.2018 року № 5/2018, від 09.04.2019 № 1/2019 та від 09.04.2019 № 4/2019 та акти прийому – передачі до цих договорів. Однак, перевірити виконання аналогічного (аналогічних) договорів (у повному обсязі), наданих у складі тендерної пропозиції учасником-переможцем ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ», не можливо через відсутність загальних цін аналогічних договорів». Щодо вищезазначеного висновку, пояснюємо наступне. З метою документального підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) учасником процедури відкритих торгів ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» (далі – учасник-переможець) у складі тендерної пропозиції в повному обсязі надано аналогічні договори, акти прийому – передачі та позитивні листи-відгуки від замовників стосовно виконаних аналогічних договорів поставки електричної енергії. Після перевірки наданих документів було встановлено про наявність необхідної інформації, зокрема, щодо ціни та строку дії договору, відповідно до вимог підпункту 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації Замовника, а саме: 1) Договір купівлі-продажу електроенергії від 09.04.2019 № 1/2019 з Приватним підприємством "Кетон". Відповідно до розділу 11 Договору - строк його дії з 01.05.2019 до 31.12.2019 з автоматичним продовженням на кожний наступний черговий календарний рік, у випадку якщо за 40 днів до дати закінчення терміну дії Договору жодна зі сторін письмово не заявить іншій Стороні про свій намір розірвати Договір. Відповідно до пункту 6.3. Договору вартість придбаної Покупцем у розрахунковому періоді електричної енергії вказується в Акті прийому-передачі електричної енергії. На підтвердження ціни договору учасником-переможцем надані акти прийому – передачі за період з 01.05.2019 по 31.10.2020: Дата акта прийому-передачі № акта прийому-передачі Сума акта прийому-передачі, грн. 31.05.2019 № 7 4460,65 30.06.2019 № 12 3815,68 31.07.2019 № 21 4385,42 31.08.2019 № 26 3565,00 30.09.2019 № 32 3639,00 31.10.2019 № 39 6974,50 30.11.2019 № 46 5645,64 31 12.2019 № 51 4395,00 31.01.2020 № 5 3911,36 29.02.2020 № 15 4223,44 31.03.2020 № 18 1187,06 30.04.2020 № 26 1378,88 31.05.2020 № 33 2258,48 30.06.2020 № 43 4352,98 31.07.2020 № 53 3403,58 31.08.2020 № 64 4383,29 30.09.2020 № 68 3622,55 31.10.2020 № 81 3729,60 Також Приватним підприємством "Кетон" підтверджено, що протягом 2019 – 2020 р. (жовтень місяць включно) учасник-переможець своєчасно та в повному обсязі здійснював продаж (постачання) електричної енергії для забезпечення потреб електроустановок ПП «КЕТОН» належної якості та обсягу відповідно до умов Договору купівлі-продажу електроенергії від 09.04.2019 р. № 1/2019 та виконав договірні зобов'язання в повному обсязі. (Лист –відгук від 30.11.2020 № 23). 2) Договір купівлі-продажу електроенергії від 09.04.2019 № 4/2019 з Приватним акціонерним товариством "Балаклійське хлібоприймальне підприємство". Відповідно до розділу 11 Договору - строк дії договору з 01.05.2019 до 31.12.2021 року (діє на даний момент). Відповідно до пункту 6.3.Договору вартість придбаної Покупцем у розрахунковому періоді електричної енергії вказується в Акті прийому-передачі електричної енергії. На підтвердження ціни договору учасником-переможцем надані акти прийому – передачі за період з 01.05.2019 по 31.10.2020: Дата акта прийому-передачі № акта прийому-передачі Сума акта прийому-передачі, грн. 31.05.2019 №6 21544,60 30.06.2019 № 14 23664,12 31.07.2019 № 20 50855,86 31.08.2019 № 24 47452,98 30.09.2019 № 31 54774,00 31.10.2019 № 35 45015,56 30.11.2019 № 48 45724,07 31.12.2019 № 54 43015,44 31.01.2020 № 4 54465,07 29.02.2020 № 12 35486,41 31.03.2020 № 20 44146,85 30.04.2020 № 28 40885,86 31.05.2020 № 32 31616,76 30.06.2020 № 42 39523,27 31.07.2020 № 50 39164,71 31.08.2020 № 59 42719,59 30.09.2020 № 67 39808,32 30.10.2020 № 78 35125,45 Також Приватним акціонерним товариством "Балаклійське хлібоприймальне підприємство" підтверджено, що протягом 2019 – 2020 р. (жовтень місяць включно) учасник-переможець своєчасно та в повному обсязі здійснювало продаж (постачання) електричної енергії для забезпечення потреб електроустановок ПрАТ «БАЛАКЛІЙСЬКЕ ХПП» належної якості та обсягу відповідно до умов Договору купівлі-продажу електроенергії від 09.04.2019 р. № 4/2019, підтверджуємо виконання постачальником договірних зобов'язань в повному обсязі. (Листи –відгуки від 27.08 2020 № 393 та від 01.12.2020 року № 447). 3) Договір купівлі-продажу електроенергії від 02.02.2018 № 5/2018 з Товариством з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр КИЇВ". Відповідно до розділу 11 Договору - строк дії договору з 01.03.2018 до 31.12.2018 з автоматичним продовженням на кожний наступний черговий календарний рік, у випадку якщо за 40 днів до дати закінчення терміну дії Договору жодна зі сторін письмово не заявить іншій Стороні про свій намір розірвати Договір. Відповідно до пункту 6.3.Договору Вартість придбаної Покупцем у розрахунковому періоді електричної енергії вказується в Акті прийому-передачі електричної енергії. На підтвердження ціни договору учасником-переможцем надані акти прийому – передачі за період з 01.02.2019 по 31.12.2019 Дата акта прийому-передачі № акта прийому-передачі Сума акта прийому-передачі, грн. 28.02.2019 № 2 217057,92 31.03.2019 № 3 207118,25 30.04.2019 № 4 220387,57 31.05.2019 № 9 218975,81 30.06.2019 № 11 298099,56 31.07.2019 № 17 308382,19 31.08.2019 № 18 310260,40 30.09.2019 № 29 227676,00 31.10.2019 № 40 166900,80 30.11.2019 № 45 278924,10 31.12.2019 № 52 219722,50 Також Товариством з обмеженою відповідальністю "Кінотеатр КИЇВ" підтверджено, що протягом 2018 – 2019 р. учасник-переможець своєчасно та в повному обсязі здійснювало постачання електричної енергії ТОВ «КІНОТЕАТР КИЇВ» за адресою: м. Харків, БУЛЬВАР ЮР’ЄВА, буд. 1, належної якості та обсягу, відповідно до умов Договору купівлі-продажу електроенергії від 02.02.2018 р. № 5/2018, договір продовжений та діє на цей час. (Лист –відгук від 21.08.2020 № 136). Таким чином, учасником-переможцем ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» надано в повному обсязі усі необхідні документи у складі тендерної пропозиції, зміст яких повністю відповідає вимогам підпункту 5.2 пункту 5 розділу третього тендерної документації Замовника та вимогам Закону. Відтак, Замовником дотримано вимог Закону та принципів здійснення публічних закупівель. Крім того, ТОВ «МЕГАЕНЕРГО ПОСТАЧ» виконав в повному обсязі та належної якості зобов'язання за попереднім договором з Замовником. Враховуючи все вищевикладене, просимо врахувати аргументовані заперечення та прийняти їх відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».
Дата публікації звіту: 31.05.2021 12:36

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • documentsForm: Так
  • corruptionAwarded: Так
Опис: Заперечення від 31.05.2021 прийнято до уваги. Порушення замовником усунуто.
Дата публікації: 15.06.2021 16:38