Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
- Ненадання інформації, документів у випадках, передбачених законом
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення абзацу другого пункту першого частини першої статті статі 31 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, встановлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питання своєчасності оприлюднення змін до договору про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 10 частини першої статті 10 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення (крім внесення змін) – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області зобов’язує вжити заходів щодо розірвання Договору з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України та відповідно до статті 8 Закону протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 05 липня 2021 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, внесення змін до договору та їх оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік Замовника, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 20.11.2020 № 14, реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій від 07.12.2020, тендерна пропозиція ТОВ «ГАЗЕНЕРГО-ТРЕЙД» та ТОВ «Укргаз Енерго Поставка», протокол засідання тендерного комітету від 14.12.2020 № 17, повідомлення про намір укласти договір від 14.12.2020, договір про постачання природного газу від 30.12.2020 № 21/158 (далі – Договір), додаткові угоди від 25.01.2021 №1, 05.03.2021 №1, 14.04.2021 №2 до Договору, повідомлення про внесення змін до Договору від 26.01.2021, 02.04.2021, 02.06.2021.
За результатами моніторингу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що в порушення абзацу другого пункту першого частини першої статті статі 31 Закону, Замовником не відхилено пропозицію ТОВ «Укргаз Енерго Поставка» як таку, що не відповідала вимогам п. 3.1.3. тендерної документації, оскільки не містить накладеного захищеного кваліфікованого електронного підпису (далі - захищений електронний підпис), учасника/уповноваженої особи учасника процедури закупівлі.
При цьому, Пропозиція ТОВ «ГАЗЕНЕРГО-ТРЕЙД», яка була найбільш економічно вигідною, відхилена Замовником (протокол засідання тендерного комітету №17 від 14 грудня 2020 року далі - протокол №17) як така, що не відповідала вимогам п. 3.1.3. тендерної документації, оскільки не містила накладеного захищеного кваліфікованого електронного підпису (далі - захищений електронний підпис), учасника/уповноваженої особи учасника процедури закупівлі.
Моніторингом процедури закупівлі встановлено, що за результатами проведення процедури відкритих торгів між Замовником та ТОВ «Укргаз Енерго Поставка» укладено Договір. На дату укладання Договору сторони узгодили істотні умови договору, в тому числі ціна за 1000 куб. м. згідно специфікації становила: 6645,00 грн. з ПДВ (в т.ч. ПДВ 1107,50 грн.).
Під час здійснення моніторингу процедури закупівлі Замовнику 22.06.2021 направлено через електронну систему закупівель запит про надання відповідних пояснень (інформації, документів) щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, зокрема, щодо обґрунтування коливання ціни товару та відповідності тендерної пропозиції вимогам тендерної документації. Однак, станом на дату завершення моніторингу процедури закупівлі (05.07.2021) пояснення Замовником не надані, чим порушено вимогу частини п’ятої статті 8 Закону.
Враховуючи викладене, дослідження питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час внесення змін до істотних умов договору в межах здійснення моніторингу процедури закупівлі не здійснювалося.
Моніторингом своєчасності оприлюднення змін до договору встановлено, що Замовником оприлюднено додаткові угоди до договору в електронній системі закупівель з недотриманням триденного терміну з дня їх укладання, чим порушено вимоги пункту 10 частини першої статті 10 Закону.
Так, додаткова угода від 05 березня 2021 №1 до Договору оприлюднена 02 квітня 2021 року, тобто на 19 робочий день. Аналогічно додаткова угода від 14.04.2021 №2 до Договору оприлюднена 02 червня 2021 року тобто на 32 робочий день.
Період усунення порушень:
05.07.2021 10:18 - 20.07.2021 00:00
Дата публікації висновку:
05.07.2021 10:18