-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
вугілля кам'яне ГЖП (0-100), вугілля кам'яне ДГОМ (13-50)
Тендер Prozorro UA-2020-10-29-002776-a
Торги відмінено
652 500.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 3 500.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 3 500.00 UAH
Номер:
31613a876e1448458f0b253276371575
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2020-11-24-000020
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
24.11.2020 00:00
Період моніторингу:
24.11.2020 16:31 - 16.12.2020 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
24.11.2020 № 228
Черкаси
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 16 пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 та на виконання доручення Держаудитслужби від 16.09.2020 № 003100-18/4941-2020
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
В.о. начальника Сергій МЕЛЬНИК
Додаток
до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області від 24.11.2020 № 228
Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу процедури закупівлі
Унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі
UA-2020-10-29-002776-a, 29.10.2020 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Начальник відділу
контролю у сфері закупівель Ольга СЛАВІЧ
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів встановлено порушення вимог пункту 9 частини другої статті 21 Закону.
За результатами аналізу питання відповідності умов тендерної документації вимогам Закону встановлені порушення вимог частини третьої статті 25 Закону.
За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення пункту 1 частини першої статті 31 Закону.
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та підпунктом 14 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 23 жовтня 2016 р. № 18, Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку, зокрема, шляхом вжиття заходів передбачених частиною першою статті 31, пунктом 2 частини першої статті 32 Закону та відповідно до частини восьмої статті 8 Закону протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 01 грудня 2020 року.
Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів; відповідності умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон); розгляду тендерних пропозицій.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального некомерційного підприємства «Городищенське медичне об'єднання» Городищенської міської ради (далі – Замовник) на 2020 рік; оголошення про проведення процедури відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи зі змінами від 09.11.2020 (далі – тендерна документація); протокол розкриття тендерних пропозицій; тендерна пропозиція фізичної особи-підприємця Волощук Володимир Романович (далі – ФОП Волощук Р.В.); протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 18.11.2020 № 51; пояснення Замовника, отримане 28.11.2020 в електронній системі закупівель; повідомлення про намір укласти договір.
Проведеним аналізом повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів встановлено, що на порушення вимог пункту 9 частини другої статті 21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати).
Аналізом відповідності умов тендерної документації вимогам Закону встановлено, що у пункті 14 «Розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» розділу 2 «Відомості згідно статті 22 Закону» тендерної документації умови повернення чи неповернення забезпечення тендерної пропозиції, зокрема, дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику, не відповідають нормам частини третьої статті 25 Закону.
Крім того, під час моніторингу установлено, що у підпункті 14.2 пункту 14 «Розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» розділу 2 «Відомості згідно статті 22 Закону» тендерної документації зазначено - гарантія обов’язково має містити інформацію про підстави неповернення учаснику забезпечення тендерної пропозиції згідно частини 3 статті 25 Закону.
Водночас, у складі тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі ФОП Волощук Р.В. надано банківську гарантію від 12.11.2020 № 21661, у якій не зазначені вимоги пункту 4 частини третьої статті 25 Закону – тендерне забезпечення не повертається у разі ненадання переможцем процедури закупівлі забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, якщо надання такого забезпечення передбачене тендерною документацією (пункт 15 «Розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю» розділу 2 «Відомості згідно статті 22 Закону» тендерної документації).
Враховуючи вищезазначене, тендерна пропозиція ФОП Волощук В.Р. підлягає відхиленню відповідно до пункту 1 частини першої статті 31 Закону –забезпечення тендерної пропозиції не відповідає умовам, що визначені замовником у тендерній документації до такого забезпечення тендерної пропозиції.
Період усунення порушень:
01.12.2020 14:08 - 16.12.2020 00:00
Дата публікації висновку:
01.12.2020 14:08
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionBiddingDocuments: Так
- corruptionAwarded: Так
- other: Так
Опис:
В зв'язку з неможливістю усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель торги відмінені .
Дата публікації:
15.12.2020 10:50
Запити/Пояснення
Номер:
1e8193a2b72443aa9f8c59a2dadd9d55
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
25.11.2020 10:36
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
01.12.2020 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі за предметом «ДК 021:2015: 09110000-3 — Тверде паливо» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2020-10-29-002776-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини 5 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 23 жовтня 2016 р. № 18, постала потреба в отриманні пояснення (інформації, документів) щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі:
з яких підстав оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про умови надання забезпечення тендерних пропозицій?
з яких підстав у пункті 14 розділу 2 «Відомості згідно ст. 22 Закону» тендерної документації умови повернення чи неповернення забезпечення тендерної пропозиції, зокрема, застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику, не відповідають нормам частини третьої статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі»?
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.
Номер:
2bcf5918ee0d48b884d722b4fcda9ac2
Назва:
щодо надання пояснень по суті запиту
Дата опублікування:
28.11.2020 14:54
Опис:
Керуючись ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) надаємо пояснення по суті запиту від 25.11.2020 року, в тому числі наступне.
Щодо питання 1.
Згідно п. 9 ч. 2 ст. 21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити в тому числі інформацію про розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати). Оголошення про проведення відкритих торгів №UA-2020-10-29-002776-a зокрема містить інформацію про розмір забезпечення тендерної пропозиції – 15000 грн., вид забезпечення – електронна гарантія, а так само в полі «Умови оплати» в категорія «інша інформація щодо закупівлі:» зазначено наступне: умови надання забезпечення тендерних пропозицій - згідно частини 14 розділу 2 "ВІДОМОСТІ ЗГІДНО СТ. 22 ЗАКОНУ" тендерної документації. Відповідно зазначеним розділом тендерної документації визначено вичерпний перелік умов надання забезпечення тендерної пропозиції. Таким чином, оголошення про проведення відкритих торгів №UA-2020-10-29-002776-a містить всю необхідну інформацію щодо п. 9 ч. 2 ст. 21 Закону. Слід зазначити, що чинним законодавством не встановлено будь-яких інструкцій щодо заповнення відповідних полів електронної системи закупівель при оприлюдненні інформації, отже замовник керується положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» в цій частині, що визначають виключно перелік категорій інформації, що зазначаються в оголошенні про проведення відкритих торгів, при цьому зазначення в такому оголошенні інформації відсилочного характеру не суперечить положенням Закону.
Щодо питання 2.
Згідно п. 15 ч. 2 ст. 22 Закону у тендерній документації зазначаються відомості про розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати).
Згідно ч. 14.2. розділу 2 "ВІДОМОСТІ ЗГІДНО СТ. 22 ЗАКОНУ" тендерної документації гарантія обов’язково має містити інформацію про підстави не повернення учаснику забезпечення тендерної пропозиції згідно ч. 3 ст. 25 Закону.
Згідно ч. 3 ст. 25 Закону забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції не повертається у разі:
1) відкликання тендерної пропозиції/пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними;
2) непідписання договору про закупівлю учасником, який став переможцем тендеру/спрощеної закупівлі;
3) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;
4) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі)/спрощеної закупівлі забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією/оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.
При цьому, зазначення в п. 14.7. розділу 2 "ВІДОМОСТІ ЗГІДНО СТ. 22 ЗАКОНУ" тендерної документації підстав неповернення забезпечення тендерної пропозиції без урахування п. 4 ч. 3 ст. 25 Закону носить характер технічної помилки, яка в той же час з урахуванням наявності інформації, що визначена згідно п. 14.2. вказаного розділу тендерної документації, не впливає на підготовку та зміст тендерної пропозиції учасника.