• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Реконструкція Терешківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Покровська, 3А в с. Терешки Барського району Вінницької області

Код національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” - 45000000-7–Будівельні роботи та поточний ремонт (Реконструкція Терешківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Покровська, 3А в с. Терешки Барського району Вінницької області) з урахуванням ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва». категорія Замовника: відповідно до пункту 3 частини 4 статті 2 Закону: підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої цієї статті: юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. Під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником та учасниками, викладаються українською мовою. Адреса Замовника: 23000, Вінницька обл., Барський район, місто Бар, вул. Каштанова, будинок 34

Завершена

1 678 087.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 8 500.00 UAH
Номер: 1e67150088a54c1192e2f480dd52e2e6
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2020-08-14-000011
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 14.08.2020 00:00
Автор: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40479560
Період моніторингу: 14.08.2020 13:47 - 08.09.2020 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИСТЛУЖБИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ НАКАЗ 14.08.2020 №47 Вінниця Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18 із змінами, внесеними наказом Північного офісу Держаудитслужби від 21 грудня 2018 року №250. НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Олена ВАХНОВСЬКА Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області від 14.08.2020 №47 Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу 1.UA-2020-06-18-002247-a 18.06.2020 Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
Адреса: Ukraine, Київ
Контактна особа: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 43) 266-13-92, 02sosliuk@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів встановлено порушення вимог пункту 9 частини другої статті 21 Закону. За результатами аналізу питання щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та внесення змін до неї, розгляду тендерних пропозицій ФОП "Щепковський Віктор Миколайович", ТОВ "Будпро-Експерт", ТОВ Вінбудмережа, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області зобов’язує вжити заходи щодо недопущення такого порушення у подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку або аргументовані заперечення до висновку або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 03 вересня 2020 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» із змінами (далі – Закон) та внесення змін до неї, розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2020 рік комунального некомерційного підприємства "Барський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги" Барської районної ради (далі – замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету від 24 червня 2020 року б/н (із змінами), тендерні пропозиції ФОП "Щепковський Віктор Миколайович", ТОВ "Будпро-Експерт", ТОВ Вінбудмережа, повідомлення про намір укласти договір, договір від 24 липня 2020 року №01-3-15/131 та пояснення від 18 серпня 2020 року, отримане від замовника через електронну систему закупівель. За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що на порушення вимог пункту 9 частини другої статті 21 Закону опубліковане оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформації про умови надання забезпечення тендерних пропозицій.
Період усунення порушень: 03.09.2020 14:35 - 18.09.2020 00:00
Дата публікації висновку: 03.09.2020 14:35

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Станом на день оголошення процедури закупівлі – 18 червня 2020 року діяв наказ Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» від 22.03.2016 року № 490, який у затвердженій «Формі оголошення про проведення відкритих торгів» в графах, що стосується забезпечення тендерних пропозицій містив наступні вимоги: «14. Розмір забезпечення тендерних пропозиції (якщо замовник вимагає його надати). 15. Вид забезпечення тендерних пропозиції (якщо замовник вимагає його надати).» Вказаний Наказ №490 не містив вимогу Замовникам обов’язково зазначати в оголошенні про закупівлю - умови надання забезпечення тендерних пропозицій. Відтак Замовник в день оголошення процедури закупівлі керувався спеціальним підзаконним актом щодо Порядку розміщення інформації в системі Prozorro – Наказом МЕРТУ №490. Разом з тим, ми погоджуємось, що в день оголошенні Процедури закупівлі як Наказ МЕРТУ №490 так і безпосередньо система Prozorro не містила функціоналу в полі «забезпечення тендерної пропозиції» технічно відобразити інформацію про «умови надання забезпечення тендерних пропозицій». Відтак на день оголошення закупівлі ні Упоноважений орган, ні адміністратор системи Prozorro – ДП «Прозоро» не спромоглися привести функціонал платформи закупівель до вимог нової редакції Закону. Звертаємо увагу, що частиною 1 статті 10 Закону передбачено: «Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: 1) оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель, тендерну документацію та проект договору про закупівлю:» Інформуємо, що новий (такий, який відповідає новій редакції Закону) Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 11 червня 2020 року № 1082 (далі - Порядок) був зареєстрований у Міністерстві юстиції України лише 01 липня 2020 р. за № 610/34893. При цьому, вказаний Порядок був опублікований і набрав чинності лише 17 липня 2020 року!!! (Офіційний вісник України — 2020 р., № 55, / № 55, ч. 2 /, стор. 1069, стаття 1731, код акта 99794/2020), тобто через сім днів після проведення аукціону закупівлі!!! Закон не має зворотної сили в часі, окрім випадків коли він скасовує або пом’якшує відповідальність. З огляду на вказане Замовник станом на 18 червня 2020 року, що є днем публікації оголошення про закупівлю не мав можливості (варто зауважити, що технічно така можливість не реалізована і досі адміністратором Prozorro) відобразити в належно створеному електронному полі оголошення про закупівлю інформації «про умови надання забезпечення тендерних пропозицій». Детально в прикріпленому файлі (додається)
Дата публікації звіту: 09.09.2020 13:09

Запити/Пояснення